Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Obsidián "výber tovaru" :-D

Vykupminci.cz
Numisargo

Obsidián "výber tovaru" :-D

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes som bol na "výber tovaru" v skalke kamarátovej manželky :-D Krásne čierne,zelené,modré "sopečné sklo" :-P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc pekny tovar.jen co je pravda.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 15. 9. 2018, 9:27. »
Registrovaný uživatel
podĺa mňa to sopecne sklo nie je ... nesedí ani tvar a chýba lasturovitý lom ....
Registrovaný uživatel
Kamarát býva v Porube pod Vihorlatom-stačí takáto odpoveď na tvoje pochybnosti??? :-)
Registrovaný uživatel
ani nie :) .... mozem si ich pozriet naživo?
Registrovaný uživatel
a pridam nieco kamaratovi z vlastnej zbierky
Registrovaný uživatel
mne to tiez nepripada ako obsidian ak je to sklo tak mozno odpad zo sklarne
Registrovaný uživatel
Struska. Ale můj nazor zde nikdo nechce znát. Snad se vyjádří větší odbornik na strusku.
Registrovaný uživatel
Tohle nebude sopecneho puvodu :-) vypada to na strusku z vyroby medi nebo kobaltu. Urcite to nekdo doakze urcit lip ...
« Poslední úpravu provedl(a) Pepik-a-Tonik v 15. 9. 2018, 18:34. »
Registrovaný uživatel
Pepik-a-Tonik napsal
Tohle nebude sopecneho puvodu :-) vypada to na strusku z vyroby medi nebo kobaltu. Urcite to nekdo doakze urcit lip ...


Dekuji. Ať uz Pepikovi nebo Tonikovi.
Registrovaný uživatel
Samozřejmě že to je struska... fascinuje mě, že se o tom vůbec vede nějaká debata :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Tak ja neviem bolo to dovezene s riečnym štrkom nabagrovaným v Remetských Hámroch a ľudia v okolí Vihorlatu vedia aj to čo je Vihorlatit a žeby nevedeli čo je sopečné sklo...? No možno nevedia :-D
Registrovaný uživatel
Struska je všude, zpevňovaly se tím lesní cesty, najdeš to na polích, používalo se to pod základy, pod podlahy a evidentně i v Remetských Hámroch ... je to bez sebemenších pochyb na 100% struska, podle mě je z nějakých železáren.
_______________
Registrovaný uživatel
Bernardelli, ver im. Je to struska. ;)
(Zbieral som minerály a viem ako vznikol Vihorlat)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
My v tom mame jasno. Hamr - zelezarny - struska. Ale o Vihorlatu nevime zhola nic a muze to byt tedy klidne neco jineho.
Registrovaný uživatel
Bernardelli napsal
Tak ja neviem bolo to dovezene s riečnym štrkom nabagrovaným v Remetských Hámroch a ľudia v okolí Vihorlatu vedia aj to čo je Vihorlatit a žeby nevedeli čo je sopečné sklo...? No možno nevedia :-D


v riekach a potokoch je strusky neurekom v Lubietovej sa to len tak modrie,zelenie. obsidán je podstatne iný
Registrovaný uživatel
Bernardelli napis mi na qwerty930@azet.sk
Registrovaný uživatel
Zdravím
Dostal se ke mě tento kousek. Měl by to být obsidián. Hmotnost 1058 g, rozměry cca 10 x 10 x 5 cm. Může mi prosím někdo podle fotky potvrdit, že jde skutečně o obsidián a jestli má nějakou hodnotu? Případně jestli se někde dá prodat? Díky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
0,0

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Obsidián "výber tovaru" :-D

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1