Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ocenění obrázku

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění obrázku

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěli bychom Vás poprosit o ocenění obrázku a rozpozpoznání autora. Obraz č. 1 Lidi při práci na poli. Rám není orginální. Podpis je A. Procházka. Přibližné rozměry obrazu 71 x 101 cm. Obraz vlastníme asi od roku 1998/2000.
Obraz č. 2 máme z Itálie a zobrazuji válečný lodě. Vlastníme ho asi 30 let Rozměry jsou asi 103 x 152 cm.
Obrazky č. 3,4,,5 od Salvador Dali máme také z Itálie a vlastníme je více než 30 let. Jediné podpisy jsou na předních obrázcích. Vnější rozměry jsou asi 30 x 25 cm a vnitřní 19 x 24 cm. Rám a podklad nejsou orginální.
Chtěl jsem Vás poprosit, zda by jste mi mohli sdělit, zda mají mé obrazy nějakou cenu. Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem

prosím jméno autora nemohu to přečíst


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prosím o určení autora děkuji
Registrovaný uživatel
Domnívám se, že to bude podpis azbukou,
motiv snad z Balkánu?
Registrovaný uživatel
Podle mého názoru je podepsaným autorem obrazu František Horejc. Jde-li o pravý originál, bude dost cenný.
Registrovaný uživatel
Ano, bude to tak,
a vzhledem k tomu, že dost cestoval a ze svých cest je řada jeho prací,
toto možná může být z Balkánu,
f.
Registrovaný uživatel
Ten druhý by sa celkom podobal.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
cla:
Jak jste přišli k těm Dalího grafikám? Respektive, kolik vás v té Itálii stály?
Jde o velmi známé grafiky, které byly několikrát přetiskovány v různých edicích - s tištěnou signaturou i bez ní, číslované i nečíslované. Cena proto může být hodně vysoká (originální první tisky), ale i relativně dost nízká...
Registrovaný uživatel
Dobrý večer. Tyto obrázky mám od roku 1988 a dostal jsem je od kamaráda, Můžete mi poradit, jak bych zjistit přesně jeho cenu?
Moderátor
cla napsal
Dobrý večer. Tyto obrázky mám od roku 1988 a dostal jsem je od kamaráda, Můžete mi poradit, jak bych zjistit přesně jeho cenu?


Základem je zjistit techniku tisku. Vezměte co nejsilnější lupu, anebo to zblízka vyfoťte makrem či lépe supermakrem a fotky sem hoďte. Bude-li tam tiskový rastr, pak půjde o nějakou neoficiální edici tištěnou ofsetem, která má nevelkou cenu. Pokud tam rastr nebude, a nepůjde o novodobý výtisk na laserovce, tak se stává cena "zajímavější" - od cca 100 Euro výše, protože by mělo jít o některý z oficiálních tisků, který byl proveden pod kontrolou Dalího anebo alespoň s jeho souhlasem či souhlasem jeho dědiců.
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 30. 6. 2017, 21:27. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den,volal jsem bratrovi do Itálie a říkal mi že obrázky máme od roku 1983,ne jak jsem vám psal.Za obrázky platil bratr 2.000.000 lir na české to je 27 000 Kč.Jeho kamarád jich měl doma už několik let.Omlouvám se za špatnou informaci kterou jsem vám dal předtím,obrázky byly koupený ,ne darovaný,ale kupní smlouvu už nemá.Prosím o další informace o ocení

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Budou nejspíše z této edice - tam si ty svoje najděte:
http://www.place-des-arts.com/en/liste_art.asp?page=1&pagesize=12&n=DALI%20-%20DIVINE%20COMEDIE&p=&script=Listeabc.asp

Ale chtělo by to asi vyndat z těch rámečků a přeměřit formát papíru, jestli to souhlasí.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Budou nejspíše z této edice - tam si ty svoje najděte:
http://www.place-des-arts.com/en/liste_art.asp?page=1&pagesize=12&n=DALI%20-%20DIVINE%20COMEDIE&p=&script=Listeabc.asp

Ale chtělo by to asi vyndat z těch rámečků a přeměřit formát papíru, jestli to souhlasí.


Zaujalo mě, že zadavatel tam má razítko-podpis, a vy jste našel zdroj, kde je psané, že to je nečíslované a nesignované... v tomhle se moc nevyznám, tak nevím, jak to je pak s hodnotou... a docela mě to zajímá.
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Wjem napsal
Budou nejspíše z této edice - tam si ty svoje najděte:
http://www.place-des-arts.com/en/liste_art.asp?page=1&pagesize=12&n=DALI%20-%20DIVINE%20COMEDIE&p=&script=Listeabc.asp

Ale chtělo by to asi vyndat z těch rámečků a přeměřit formát papíru, jestli to souhlasí.


Zaujalo mě, že zadavatel tam má razítko-podpis, a vy jste našel zdroj, kde je psané, že to je nečíslované a nesignované... v tomhle se moc nevyznám, tak nevím, jak to je pak s hodnotou... a docela mě to zajímá.


Asi jste tu webovku neprošla důkladně. V rámci dotyčné edice byly jak nesignované, tak i signované (v desce) exempláře stejného grafického výjevu. Ty signované jsou dražší...
Na dotyčné webovce, která Dalího díla z této edice (r. 1960) nabízí nejsou úplně všechna díla dané série The Divine Comedy (celkem 100 výjevů) a některá z nich nabízejí jen v signované či naopak jen nesignované verzi.


Jinak, by bylo skutečně záhodno, kdyby "cla" ty zarámované obrázky otevřel, přeměřil a také prohlédnul, zda na papírech není vodoznak. V r. 1974 byla např. další edice tohoto souboru, která byla signovaná jen v desce a papír má vodoznak...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Asi jste tu webovku neprošla důkladně. V rámci dotyčné edice byly jak nesignované, tak i signované (v desce) exempláře stejného grafického výjevu. Ty signované jsou dražší...
Na dotyčné webovce, která Dalího díla z této edice (r. 1960) nabízí nejsou úplně všechna díla dané série The Divine Comedy (celkem 100 výjevů) a některá z nich nabízejí jen v signované či naopak jen nesignované verzi.


Jinak, by bylo skutečně záhodno, kdyby "cla" ty zarámované obrázky otevřel, přeměřil a také prohlédnul, zda na papírech není vodoznak. V r. 1974 byla např. další edice tohoto souboru, která byla signovaná jen v desce a papír má vodoznak...


Opravdu přiznávám, že nedostatečně, neb balím na dovolenou... ale fakt by mě zajímalo rozuzlení, protože o grafice moc nevím.
Registrovaný uživatel
Obrázky jsem otevřel a měří přesně 26 x 33 koukal jsem na webovku a přesně ty míry pasujou.Není tam vodoznak jenom podpis na obrázku od autora.Pochopil jsem tak že cena mojich obrázku je od 150 do 250 eura.Děkuji za všechny informace.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ocenění obrázku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1