Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Ocenění odznaku vojenského oddílu Železo 1945

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění odznaku vojenského oddílu Železo 1945

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, pátrala jsme na internetu a našla pár prodejních příspěvků k tomuto odznaku, nicméně ten jeden byl bez fotky. A tak bych potřebovala vědět, zda mi někdo může určit přibližnou hodnotu odznaku v tomto stavu? Předem děkuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V takom biednom stave sa pred 2-3 rokmi predal na aukro.cz za cca 100euro.Teraz neviem.
Registrovaný uživatel
tady jsem právě našla odkaz na aukci.... píše se, že je poškozený smalt, ale bohužel chybí fotka http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-68-1955
Moderátor
Československo Pamětní odznak vojenského oddílu Železo, číslo 25, stříbro, značeno PICHL a "950", na matici...
Vyvolávací cena 1500Kč, dosažená 1500
Moderátor
https://forum.valka.cz/topic/view/89854/Pametni-odznak-vojenskeho-oddilu-Zelezo

Zde máte nějaké povídání a ta cena to není rohlík, prostě někdy to je cena i vyšší jak 3000 Kč, jindy nižší. Já bych Vám zaplatil max. 500 Kč.
Moderátor
Zapomněl jsem přiložit obrázek :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
https://forum.valka.cz/topic/view/89854/Pametni-odznak-vojenskeho-oddilu-Zelezo

Zde máte nějaké povídání a ta cena to není rohlík, prostě někdy to je cena i vyšší jak 3000 Kč, jindy nižší. Já bych Vám zaplatil max. 500 Kč.

To už mám všechno načtené, děkuji:) právě by mě zajímalo, zda je cena i tak vysoká pokud je ten odznak takhle peničený... ale chápu, že každý je ochoten nabídnout jiné peníze, zvlášť pokud se o odboj a partyzány zajímá:)
Moc děkuji
Registrovaný uživatel
Smalty jsou ve velice špatném stavu, dnes si sběratelé spíše počkají na kvalitnější kus a jsou do něj ochotni investovat, váš odznak není ve sbírkovém stavu a tak nemůžete čekat žádné zázraky.
Registrovaný uživatel
Smalt se každopádně dá restaurovat, cena kolem tisícovky. Možná by se to v tomto případě vyplatilo.
Registrovaný uživatel
Nikdo vám dnes neudělá starý smalt. Já bych to nechal tak, cena by se jen snížila. Bylo by to jako pěst na oko a odznak by se tak znehodnotil
Moderátor
Mint napsal
Nikdo vám dnes neudělá starý smalt. Já bych to nechal tak, cena by se jen snížila. Bylo by to jako pěst na oko a odznak by se tak znehodnotil


Mint má pravdu, věřte, tací odbornici nejsu. Smalt by se musel kompletně odstranit a nahradit to je jednak drahé, a jednak nepůvodní
Registrovaný uživatel
Na ukázku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je dobré se pochválit. Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Děkuji, taky Vaše zásluha
Moderátor
To je paráda, takhle krasně zdokumentováno....
Registrovaný uživatel
I když jsem dlouho přemýšlel nad tím, jestli tady ještě něco napsat, ale nedá mi to. Hrozně moc mě mrzí, že když se na toto forum dají pěkné věci z období 2 odboje(a věřte mi, že jsem nechtěl chlubit), tak na to zareagují jen dva lidé, čehož si vážím.Ale když se tady předhodí průkazka, nedéj bože klopový odznáček nějakého řádového příslušníka SA, NSDAP kterých byli miliony, tak je to diskuse a to nepřeháním na pár let.Je mi s toho smutno, přátelé.
Registrovaný uživatel
Možná by si někteří z vás měli uvědomit, že pro tyto funkcionáře jsme byli odpad společnosti, který je třeba zlikvidovat v koncentrácích a plyn.komorách, pohrdali námi.Dnes k nim budeme vzhlížet a zkoumat kdejaký škrábanec na stranickém odznaku?
Registrovaný uživatel
Dobrý den , abych se přiznal o činnosti odbojové skupiny Železo jsem toho moc nevěděl. Proto jsem rád, že Mint vložil své příspěvky do tohoto fóra. Jsou to cenné dokumenty a informace. Přestože se II.odbojem nezabývám, rozšířil jsem si vědomosti.Díky!!
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=90&t=54


Tato odbojová skupina byla součástí Zpravodajské brigády. Její výzvědné akce začínají v roce 1944. Úkolem jednotky bylo shromažďování zpráv personálního, ale i strategického významu. Oddíl prováděl svoji odbojovou činnost v prostoru Písek- Strakonice a v těžkých květnových dnech zasáhl do bojů v Praze (Dušínky-Nušice).

Bojové akce v Praze řídil voják z povolání, nadporučík František Noha. Pod jeho velením se oddíl podílel na bojích ve vnitřní Praze. Byl vojensky řízen a organizován a jeho bojové vystoupení v Pražském povstání je doloženo přímými účastníky bojů.


Vojenské velitelství Praha využilo elánu a nadšení mladých lidí s pevnou a vojenskou organizací a pověřilo nadporučíka Nohu dalším úkolem. V tomto případě šlo o zajištění strategicky důležitého vojenského materiálu v pohraniční (Sudetech).

Jednotka po krátkém odpočinku, posílena bojovníky z barikád, stmelena a dobře vyzbrojena se 15. května přesunuje obrněným vlakem Žižka po trase Louny - Most - Duchcov - Teplice. Oddíl npor. Nohy, který má 13 důstojníků 346 mužů - bojovníků z barikád a 7 žen, zůstává na nádraží v Teplicích a zde s pomocí dalších příslušníků Revoluční gardy se podílí na zabezpečení vojenského materiálu.

Rozkazem je jednotka 6. června 1945 odvolaná z prostoru Teplice, velení přechází na jednotky pravidelné československé armády. Npor. Noha "ukořistil" téměř 400 vagonů strategických surovin, zbraní, léčiva, potravin a textilu. Z dnešního pohledu jde o jednotku, která drancovala pohraničí bez ohledu na potřebu obyvatelstva, které nebylo jen německé národnosti a v době kdy se do pohraničí mělo vrátit právo, pořádek a zákon.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Ocenění odznaku vojenského oddílu Železo 1945

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1