Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Ocenění - pamětní list 85 let T.G.Masaryk

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění - pamětní list 85 let T.G.Masaryk

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
5+7 Praha1, ako píše aj dejvy.
Vyriešené,založené ad acta.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Moc díky, mám v razítkách drobet zmatek. Proč na smutečních příležitostných razítkách místních a denních neměnily datum použití. V knihovně filaso v odkazu od stefanos535 je, že pošta razítka odveze 27. října 1937 ráno do poštovní hospodářské ústředny. Dá se říct, že většina pamětních razítek je filatelisticky hodně motivované. Třetí fotka je pohled možná prošlý poštou z druhé strany značka fotografa. Jsou značky fotografů běžné?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podľa môjho názoru sú všetky pamätné razítka filatelistisky motivovavné, veď princípom ich použitia, okrem toho, že robili reklamu danému podujatiu, bolo, aby na podujatie prilákali čím viac ľudí. Ak v tej dobe na podujatí fungovala poštová priehradka, prípadne vozidlo autopošty, bolo to zárukou, že sa tam zíde minimálne miestna filatelistická verejnosť a aj zberatelia z okolia. V období ČSRI. bolo zbieranie priležitostných pečiatok veľmi obľúbenou oblasťou. Samozrejme sa dajú nájsť aj poštou prešlé a doručené celiny a celistvosti s príležitostnými pečiatkami, ktoré sú dokonca správne vyfrankované, ale tých je ako šafránu a u zberateľov sú príležitostných pečiatok sú obzvlášť cenené.ň

Značky a ochranné logá fotografov, prípadne uvedenie ich mien a ateliérov s adresami sa na pohľadniciach vyskytuje celkom bežne. Veď je to logické že to malo slúžiť ako ochranná známka autora a súčasne aj ako osobná reklama.
Registrovaný uživatel
Díky, nepřesně jsem se zeptal na značku fotografa. Jde o fotografa, co fotil Masaryka? Pokud je datum neměnný, proč je na jednom razítku datum 21 a druhém 14.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To sú kombinácie..Viac ich nebolo. :) Tie sú nemenné.
14-smrť TGM
21-pohreb.
To nie sú dátumy v tom zmysle,že dnes je15.4.2017..
-s-
Moderátor
Není to pravda. Tato razítka měla nastavitelný datový můstek. Na jednotlivé poštovní úřady přicházela postupně po úmrtí TGM tak, jak byla vyrobena; používala se do 26.10.1937.
Razítko s datem 14.9.37 je antidatované, v den úmrtí TGM samozřejmě ještě nebylo k dispozici.
Registrovaný uživatel
Moc díky, našel jsem shodné razítko, s datlem 21. na konci číselníku je --9. Prosím, co znamená --4 a --9.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je hodina. Ale kolikrát hodinu přetáčeli, je jiná otázka.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Není to pravda. Tato razítka měla nastavitelný datový můstek. Na jednotlivé poštovní úřady přicházela postupně po úmrtí TGM tak, jak byla vyrobena; používala se do 26.10.1937.
Razítko s datem 14.9.37 je antidatované, v den úmrtí TGM samozřejmě ještě nebylo k dispozici.

Aha..Tak som Ota zavádzal.Ja som si myslel,že sú bezmostíkové,že existujú len tie dva dátumy.Zdalo sa mi to logické. :roll:
Len si myslieť zdá sa nestačí,tak už tu nebudem mudrovať.
Pozrel som (nie,že by som ti neveril.. :) ) a našiel som s dátumom 23.Takže to tak bolo.
Ale to už je takmer mesiac po pohrebe.Vlastne viac ako mesiac.Razítka už nemali byť v platnosti.Už som z toho blb. :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
offtopic...stani posli mi prosim na email fotky tech účelovek. děkuji
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Keď citujem,obrázok mi tam nejde,takže takto.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ešte raz musím.A znova priznať svoju chybu....
Minimálne 3x je tu uvedené,že pečiatky platili do 26 října=X a nie
26 září=IX ako som to pochopil ja.Viac ako mesiac, plus pár dní v Praha1. Takže aj tie Topoľčianky sú v poriadku.
Musím zapracovať na čítaní,resp.na češtine a sústredenosti.Ach jaj.. :roll:
Ale aspoň som sa niečo dozvedel.To si už zapamätám naveky. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Narazil jsem na tuto nabídku na Letgo. Známky Jana Masaryka http://www.letgo.cz/ad/znmky-jana-masaryka-ID6cFJ.html
Registrovaný uživatel
Našel jsem ještě jedno antedatovaný razítko 14. 9. 1937 LÁNY. Nevím, jak zařadit antedatovaný razítka, jsou vzácnější nebo bezcenná?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Antidatované sú "nanič".
To letgo dúfam, že si myslel ako vtip.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
To letgo dúfam, že si myslel ako vtip.

Jasně, jde o vtip. :)
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, je na razítku prvního dne vydání známky 7. 3. 1938 Dětem sedm hodin ráno?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, je celistvost ofrankovaná známkami z prvního dne vydání a přepravena poštou vzácnější, nebo se u této emise jedná o běžnou záležitost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Ocenění - pamětní list 85 let T.G.Masaryk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1