Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » ocenění - psací stroj

Vykupminci.cz
Numisargo

ocenění - psací stroj

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Při úklidu jsem narazil na starý psací stroj. Může mít nějakou hodnotu nebo má následovat ostatní harampádí?

Předem děkuji za reakce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Do sběru
Registrovaný uživatel
Alebo si este predtym precitat pásku , ci na nom nepisal hitler svoje listy :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Bože já ty reakce nemůžu číst , stejně jako ty na ten šicí stroj , co tady už výše zakladatel vlákna dával.:::: Tazateli dejte na Aukro , nebo si najděte opravdový sběratelský server a pětibábu dostanete :D To není možné, jak se tady degradují staré věci !!!!
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Bože já ty reakce nemůžu číst , stejně jako ty na ten šicí stroj , co tady už výše zakladatel vlákna dával.:::: Tazateli dejte na Aukro , nebo si najděte opravdový sběratelský server a pětibábu dostanete :D To není možné, jak se tady degradují staré věci !!!! 5ti kilo sotva!!! :lol:
Registrovaný uživatel
Nedavaj mu zbytocne nadeje :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Moc staré to není a stav je opravdu mizerný :|
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Moc staré to není a stav je opravdu mizerný :|


????? moc staré to není ????? Turtle, vy jste fakt podivný...
Na psací stroj je to staré až dost.
Ovšem stav konkrétně TOHOTO je tak mizerný, že to na nic jinéno než na šrotiště není.
O staré psací stroje i v super stavu u nás bohužel není zájem. Stačí se podívat na Aukro do Skončených aukcí, je to tristní pohled... :shock:
http://aukro.cz/listing/listing.php?order=t&string=psac%C3%AD+stroj&search_scope=closed
Registrovaný uživatel
1931 nepovažuji za starožitnost ;)
http://typewriterdatabase.com/1931-stoewer-stoewer-ksm.1995.typewriter
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
1931 nepovažuji za starožitnost ;)
http://typewriterdatabase.com/1931-stoewer-stoewer-ksm.1995.typewriter
Želvičko víš, že oficiální definice co je a co není starožitnost vůbec neexistuje ? Tedy ještě to nikdo neujednotil oficiálně, protože co je pro tebe jen stará věc a není starožitností je pro mne právě už starožitností. No a tyto dvě skupiny se o formulaci dohadují už hodně dlouho a ještě to nikdo nerozlouskl tak, aby to obě skupiny přijaly bez poznámek a dohodli se na košér definici a ani my to nerozlouskneme a myslím, že naši potomci táké ne :D
Registrovaný uživatel
Jo a želvičko udělat definici starožitnosti ani dost dobře nejde. Mladý kluk sběratel třeba 18 ti letý bude považovat za starožitnost věc po své babičce z jejího mládí čemuž se ,ale já budu smát , protože je to pro mne věc mladá a nestarožitná. Kdo nás rozsoudí ??? Někde jsem četl už fakt nevím kde, že starožitnost je věc starší 50 ti let .... což je pro mne mladé a nepovažuji to za starožitnost. Takže si myslím, že pro mne starý psací stroj z roku 31 , jako padesátníka je už starožitnost a pro toho 18 ti letého kluka určitě taky, takže tady by mohla být shoda generací.
Registrovaný uživatel
cap napsal
turtleoverhead napsal
Moc staré to není a stav je opravdu mizerný :|


????? moc staré to není ????? Turtle, vy jste fakt podivný...
Na psací stroj je to staré až dost.
Ovšem stav konkrétně TOHOTO je tak mizerný, že to na nic jinéno než na šrotiště není.
O staré psací stroje i v super stavu u nás bohužel není zájem. Stačí se podívat na Aukro do Skončených aukcí, je to tristní pohled... :shock:
http://aukro.cz/listing/listing.php?order=t&string=psac%C3%AD+stroj&search_scope=closed
Cape úplně nesouhlasím s tím šrotištěm, protože pokud někdo shání náhradní díl , tak si myslím že to je škoda vyhodit a někomu by se mohlo hodit. Přiznávám, že po bližším prozkoumáním fota stroje jsem cenu pětibábu asi přehnal... tak trošku jsem přestřelil :D
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Želvičko víš, že oficiální definice co je a co není starožitnost vůbec neexistuje ? Tedy ještě to nikdo neujednotil oficiálně...

Jak to že ne? :shock:
Ujednotil jsem to já, hranice je 100 let a jelikož se to každoročně o rok posouvá, 31.prosince 2017 se to zastaví. :D ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
kmotr napsal
Želvičko víš, že oficiální definice co je a co není starožitnost vůbec neexistuje ? Tedy ještě to nikdo neujednotil oficiálně...

Jak to že ne? :shock:
Ujednotil jsem to já, hranice je 100 let a jelikož se to každoročně o rok posouvá, 31.prosince 2017 se to zastaví. :D ;)
Ty si ale vejlupek :D :P
Registrovaný uživatel
Škoda vyhodiť, ale na druhej strane predať ho asi nebude možné. Ak by ste tomu stroju chceli dať šancu, skúste ho ponúknuť za symbolickú cenu, alebo darovať. Darovať je podľa mňa rozumnejšie než vyhodiť, je s tým len viac práce a ŽIADNY ZISK.

Možno vo Vašom okolí jestvuje niekto, kto by sa ho pokúsil sfunkčniť (ja by som to určite skúsil - dodnes som ani netušil, že stroje takejto značky vôbec jestvovali).

Ak ste ho už aj vyhodili, možno ho už niekto z odpadu vybral a vŕta mu v hlave "čo teraz" - aj veci majú svoje osudy :-)

Samozrejme ak ide len o prachy - tak vyhodiť.
Registrovaný uživatel
,,kmotr,, máš pravdu.Ten písací stroj má svoju hodnotu.Páni , nepozerajte len na prachy - čo za to možem dostať.Skoro rovnaký , mám položený na skrini.Viem , že naň nezbohatnem , ale sem ,tam , sa na neho pozriem a poviem si ,,tí ľudia neboli hlúpi , keď to dakázali zostrojiť ,,A možno je to aj trocha nostalgie z minulosti , keď nás dnes obklopuje samá elektronika.A že to nie je starožitnosť ?To by ste pozerali , keď do toho ťuká moja 8 ročná vnučka a nechápe , ako sa to mohlo používať , keď ona má od malička počítač a tablet.Musíme si uvedomiť že čas ide relatívne rýchlejšie :D .Aj ja zbieram známky ktoré majú aspoň 60-70-80 rokov.No ale sú ľudia , ktorí už dnes zbierajú magnetofón,tranzistor,televízor , dokonca prvé počítace a berú to z ich stránky ako starožitnosť.Skúste dnes zohnať starý,funkčný čiernobiel. televízor.Ako píšem , čas ide rýchlejšie a věci moderné ´v okamihu zanikajú.Takže si vážme aj ten ,,nestarožitný písací stroj.Len tak na odľahčenie.Práve mi vnučka vzala moju ,,ťukaciu tehlu :D ,, a ukázala svoj supertenký telefón ,,Starký , zahoť už tú starožitnosť :roll: ,,
Registrovaný uživatel
absolutne neprodejny....alespon v tomto stavu,mozna by nebylo spatne ho
oprasit a omyt....takto vypada opravdu jako starozitnost....
Registrovaný uživatel
Musím súhlasiť s názoromi starky 3, máme doma podobný ale vcelku zachovaný kus písacieho stroja IDEAL nemeckej firmy Seidel-Naumann. A dokonca sa nám od príbuzných dochoval originál účet od predajcu na formáte A 4 zo dňa 17. 11. 1943. Vo svojej dobe bol pomerne drahý. Na účte je uvedená suma 4 180 Korún slovenských, čo bola za Slovenského štátu určite slušná položka. Dokonca je na účte nalepený aj 2 korunový kolok. V tej dobe museli byť dokonca písacie stroje ešte registrované na príslušných úradoch. Predajca bol povinný poskytnúť úradným miestam všetky nacionále a adresu majiteľa a samozrejme typ i výrobné číslo stroja aby sa v čase vojny zabránilo zneužitiu napr. pre protištátnu činnosť. Ak to trochu pritiahnem za vlasy, tak úrady aj vtedy kontrolovali IP adresu písacieho stroja. :lol: Po vojne bol dokonca úradne zabavený a na základe rôznych sťažností aj predmetného účtu, ktorý dokazoval, že bol legálne zakúpený ho vrátili až po viac ako roku. Už len jeho história by nám ho nedovolila predať, nedajbože vyhodiť.
Inak, presne ako napísal starky3, keď príde k nám návšteva s deťmi, mnohé sa s údivom pýtajú čo je to za čudo. Po zistení, že to píše na papier nasleduje okamžité porovnávanie s klávesnicou počítača alebo mobilom. Ďalej skúmajú aké to má napájanie a ako sa dali opravovať chyby. Keď im vysvetlím, že funkcia Delete funguje na písacom stroji buď preklepom pôvodného miesta alebo vytrhnutím popísaného papiera a vložením čistého ich nefalšovaný údiv nemá konca. Nasleduje otázka či si už nemohli vymyslieť svoj počítač keď vtedy fungovala elektrina. Dnešná doba a technický vývoj plynú neuveriteľným tempom. Niekedy si myslím, že na škodu našich detí a vnúčat.
Registrovaný uživatel
Neviem sice o akych starych vnukoch, vnuckach ci detoch hovorite , ale Aby skolopovinne dieta nevedelo co je to pisaci stroj? Niekde vo vychove je potom chyba nie?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ne přímo ve výchově, ale v samotném prostředí. Za tvého dětství byl psací stroj u zástupce ředitele, pak u ředitele, další byly ve sborovně, další jsi mohl vidět u hlavní pionýrské vedoucí. Když tě vzali rodiče sebou do práce, viděl jsi další v kancelářích. Další byly na úřadech. Psací stroje byly vidět ve filmech jakožto nepostradatelná součást všech kanceláří.

Teď máš holt všude počítače.
Registrovaný uživatel
Ale ,,Janino,, tu nikto nepíše že ja alebo ,,Tony,, má za vnukov retardov.Správne naše příspěvky pochopil ,,gorila,, .Samozréjme vedia , že ide o písací stroj a na čo bol používaný.Písal som , len o ích tak trocha úšklabkoch :lol: a údivoch ako to mohlo fungovať , ako sa to mohlo mazať, ENTEROVAŤ :mrgreen: DELETOVAť :mrgreen: .Mimochodom tá moja malá vnučka už ,,gúgluje :evil: ,, jako hrom. Takže nemusíš sa báť - výchova je v poriadku.
Registrovaný uživatel
Starky - zase to nevztahuj k svojim vnuckam ...
A naco je malym "soplakom" tablet , internet atd? Mali by behat po venku a nie cumet na displej ;)
Za mojho detstva nebol pisaci stroj ziadny zazrak domacnosti. Schvalne som sa pozrel co sme mali za mašinu.... Daro erika :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
No jo vy jste byli elita, já když psal maturitní práci na průmce tak jsem si ho musel vypůjčit v Půjčovně průmyslových potřeb. ;)
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Neviem sice o akych starych vnukoch, vnuckach ci detoch hovorite , ale Aby skolopovinne dieta nevedelo co je to pisaci stroj? Niekde vo vychove je potom chyba nie?

Možno si to tu nikto ani nevšimne,ale chcem napísať zážitok z pred pár dní.Už pár rokov dospelá osôbka nevedela ako zadať číslo na "vytáčacom" telefóne.Až mi od smiechu slzy vybehli.Nenapíšte,že ide o retarda,bola to moja o niečo viac ako SŠ vzdelaná dcéra.Ona sa s tým fakt v živote nestretla.Máte ale vidieť ako sa na mňa pozrie,keď ja niečo (je toho moc) nechápem na ich ajfónoch,PC,atď.
Ešte niečo.Známy z práce si kúpil telefón z týchto súčastných-ani neviem či sa to tak dá volať-a volali mu niečo ohľadom androidu(ani neviem čo to je).Zábavná bola jeho odpoveď,ktorú myslel úprimne:Ja neviem čo to je,ja poznám len hemeroidy...A nie je to starček.Ani idiot.Ale uteká mu vlak.Tak ako aj mne.
Zakecal som sa tu preto,lebo som hľadal písacie stroje,resp.info o nich.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » ocenění - psací stroj

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1