Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Ocenění Řádů

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění Řádů

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
prosím vás o ocenění těchto tří Řádů.
Dle popisu se jedná o Řád Velké Vlastenecké války zlatý 1. st, Řád Velké Vlastenecké války stříbrný 2. st. a Řád rudé hvězdy. Všechny jsou číslované.
Předem moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pauky1 v 15. 1. 2017, 22:17. »
Registrovaný uživatel
Záleží ze kterých let jsou, pozná se to podle čísla.
Moderátor
kolega Mint má pravdu. Je nutno řádně nafotit zadní strany dekorací.
Registrovaný uživatel
Pokud si to chcete blíže určit sám, naleznete to zde http://mondvor.narod.ru/OPatWar.html
Registrovaný uživatel
Páni....y myslite si ze ta stredni ruda hvezda je original?Mne se ta farba toho smaltu nejak nezdá...chtelo by to lepsi foto.I dole ten znak kladiva a.... nebo see mi to jen zda?
Registrovaný uživatel
To máme na tomto fóru pomalu v každém druhém dotazu, luštění, hádání, vejrání na monitor...
Sakra když někdo nedokáže v jednadvacátém století udělat ostrou fotku z obou stran tak ať sbírá psí hovínka a ne řády, známky mince apod. :evil:
Moderátor
Je to tak, no a když na to upozorníme, ještě se mladý pá urazí s tím, že půjde jinam, kde na něj budou hodní. Zapomíná však, že chceme pomoci, ale on se opravdu musí snažit. V roce 1985 by Řád Vlastenecké války obnoven a masově ( zcela správně) udělen žijícím veteránů. Pochybuji, že mladý pán tu bude vědět. Rád bych pomohl, ale v mnoha případech bych potřeboval křišťálovou gulu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Velice vám děkuji za připomínky a musím s vámi souhlasit.
Bohužel lepší opravdu nemám, tedy kromě této. Jsou to řády mého strýce (bez PC)
a já jsem se chtěl zeptat na orientační hodnotu. Pro uživatele Mint.
Jenom mohu dodat čísla. Řád vel. Vl. Války zl. 590744, st. 6025427 a Řád rud. Hv. 3616162. Smalty jsou nepoškozeny.
Věřím, že s tím máte hodně práce, nikoho nenutím ale VELICE děkuji za ochotu všem znalcům za rady (i ty ohledně nafocení). A nezlobte se na neohrabané amatéry.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podívejte se na to rozumně, já se tím jen bavím, rád bych Vám pomohl a je to řešitelné ihned, ale musíte nafotit i zadní strany. Jinak to nejde, tedy hovořím za sebe. :evil:
Registrovaný uživatel
Bez kvalitních fotografií to opravdu nejde,Řád rudé hvězdy se mi taky nelíbí.Dle mého názoru se jedná o kusy z 80 let.Cena do 2000 Kč za celek, jestliže se jedná o perfektní stav.
Registrovaný uživatel
Jak říká Mint, tak dle obrázku se jedná o tzv. jubilejní vydání řádu VV, co se týká hvězdy, tak smalt vypadá že je nějak zakalený (mléčný) a chtělo by to i druhou stranu - samozřejmě lepší fotky.
Cena nebude nějak vysoká a bude asi lepší, když si ocenění uschováte pro budoucí generace ;-), pokud to je po strýci.
Registrovaný uživatel
Ještě jednou vám vše moc děkuji za ochotu!
Pokusím se o sehnání kvalitnějších fotek a i ze zadní strany.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

tak vás opět budu otravovat. Moc vás prosím o ocenění tohoto Řádu.
Tentokrát je to můj kousek a k těm předešlým zatím nemám přístup.
Snad se mi to podařilo dobře vyfotit a pokud by byl problém nafotím znovu.
Velice vám děkuji za ochotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jde o řád Vlastenecké války z roku 1985. Dle stanov každý voják, který obdržel nějaký řád mohl požádat a obdržel I. st. voják, který měl jen medaili např.. Za odvahu mohl požádat o II. st. Pro ty nositele to mělo cenu života. Toto je cenově někde jinde. Zhruba 500Kč. Ale cena může být i vyšší či nižší. Je toho dosti. Kdo potřeboval již ve sbírce má uloženo.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
moc Vám děkuji.
Klidně tento příspěvek Ocenění řádů můžete smazat admin Altmann.
Moderátor
Nic mazat nebudeme-třeba se někdo poučí. :twisted:
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
můžete někdo ocenit tyto medeile.
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Toto jsou nejběžnější medaile udělované v armádě, policii a příslušníkům LM. Morální cena je velká ( sám mám za 36 let služby celkem 4 medaile, které bych nikdy neprodal i když jejich cena je zhruba 500Kč). Tím jsem Vám snad odpověděl. :roll:
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou odpověď.
Registrovaný uživatel
Souhlasím s kolegou Altmannem, jedná se o nejběžnější medaile, ale za 500 v kompletním stavu?Cena 500-600 za kus
Registrovaný uživatel
Také souhlasím s kolegou Altmannem is řádovou cenou. Cena 500 za kus je nesmyslná. Cennější je akorát medaile Za zásluhy o obranu vlasti, protože je stříbrná. Jinak odznak a medaile Za službu vlasti jsou i v této kompletní zachovalosti tak mezi 100 - 150 Kč za kus.
Registrovaný uživatel
Prosím ondrase o odkaz, kde tuto medaili koupím za 100-150 Kč, moc děkuji.
Moderátor
Přátelé,
vidíte jak těžko se dekorace oceňuji. Jednou to stojí hodně a na další aukci málo. Toto opravdu řeší jen zájem sběratelé. Zrovna tak cena 500Kč za kus je prostě nesmyslná. Bylo by nutno sehnat někoho, kdo by to za tu cenu koupil. Přece se zde nebudeme handrkovat doslova o "pár korun".
Mnohdy na eBay se prodá docela dobrá dekorace dle našich měřítek pod cenou. Jindy otřískaný řád dosáhne ceny vysoké. Další problém je v tom, že cena je jednou stranou rovnice, ale na druhé straně musí být kupec, prostě zájemce, který je ochoten platit. Dekorace o kterých se bavíme jsou opravdu základní medaile, která se první objeví ve sbírce. Hlavně se prosím zde nehádejte to by mně moc mrzelo.
Registrovaný uživatel
Mne jen zajímá reakce ondrase, tyto medaile v této kondici nejdou pod 700 Kč, jen bych něco rád levně koupil, tak bych byl rád, kdyby mi něco doporučil a jestli tomu nerozumí, ať se snad ani vůbec nevyjadřuje k této problematice.Děkuji
Moderátor
Víte, že já se nerad pletu do soustavy dnešních cen. Ale dnes je na aukru medaile Za službu vlasti za 45 Kč. Medaile Za zásluhy o obranu vlasty- ČSSR byla prodaná na aukru za 260 Kč. Vím, že ceny na Slovensku jsou trochu jiné, ale pane kolego Minte, těch 700Kč, to je přece jen trochu moc. Věnujme se čisté faleristice to máme rádi a peníze jsou sice potřebné, ale nebudeme je sem zatahovat. Byl bych rád, když se budeme vzájemně respektovat. Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Faleristika » Ocenění Řádů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1