Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Modelářství » Ocenění starého modelu plachetnice

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění starého modelu plachetnice

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,
prosím o radu nebo váš názor. Kamarád mi přivezl model plachetnice, zda bych mu nepomohla s prodejem. Vůbec netuším, jakou může mít hodnotu. Je to precizní model plachetnice, určitě ruční práce, vypracovaný do nejmenších detailů, vypadá nádherně. Díky za vaše odpovědi. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádherna práca. Toto je skutočná modelárska šupa!
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
To není žádný model, a už vůbec ne precizní, ale celkem hezká dekorace na krb, nebo-li pracholap přivezená s největší pravděpodobností ze Španělska v 60. - 70. letech letech 20. století nějakým turistou.
Vzhledem k tomu, že jste se neuvedla alespoň délku a výšku nelze ocenit, ale cena nebude nijak vysoká.
Pan Fidži má dnes zřejmě dobrou náladu a chtěl Vám udělat radost, no a já jsem Vám ji asi zkazil, za což se hluboce omlouvám.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Bohužel "toto" cenu nemá. Je to prostě kýč.
Registrovaný uživatel
No tak nadšená z vašich informací nejsem, ale co se dá dělat. Tak kamarád nezbohatne :-)
Registrovaný uživatel
Pravda je hnusná, ale přeci nebudeme lhát. ;)
Registrovaný uživatel
Já to samozřejmě beru, jsem ráda, že jsem našla fórum lidí, kteří tomu rozumí. Aspoň mám jasno. Díky a jdu hledat místo na krbu..... :-)
Registrovaný uživatel
Je to laická napodobenina některý z lodí Colomba (dle tvaru , kříže a datu)
Asi Santa Maria.
Registrovaný uživatel
Opět máte štěstí, že jedu kolem a tento model přesně znám. V knihách učených a kruzích odborných se jmenuje Santa Sprasenina a vyráběl se podle vzoru v 70. letech i autogenovou řežbou z plechu a kroucených drátů.
Registrovaný uživatel
Dobre ste si "vyšlápli" na nováčika fóra.... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani děkuji za zastání. Já už se bojím tady ty odpovědi číst, dostávám teda sodu :-) :-) Slibuju, že už kamarádovi nic prodávat nebudu, abych nemusela zjišťovat cenu. Je to pro mě španělská vesnice. Ale stejně jste mi pomohli, takhle aspoň vím, že do aukčních síní to nebude.....
Registrovaný uživatel
Ale na Aukro by to s dobrým popiskem nějakou korunu udělat mohlo. Něco jako: "Pozůstalost po pradědečkovi námořníkovi" ;)
Registrovaný uživatel
Soda... :P To nie sú zlí chlapci, my sa tu tak niekedy bavíme. Ale podľa seba viem, že sa to zle číta, keď to tu človek nepozná.. Realita je, že je to turistická záležitosť, suvenír, to Ti napísal Paul.
Hlavu hore a ešte niekedy napíš, neboj.. Potrebujeme rozširovať členskú základňu.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Tak já tady s vámi teda ještě zůstanu :-) Když zase budu něco chtít ocenit, napíšu. Za plachetnici mám nabídku tiskara. Tak já to asi vezmu....
Registrovaný uživatel
To je dobrá cena.
Registrovaný uživatel
Ano, bohužel je to tak. Ke Kolumbovi a jeho lodím odkazuje pouze rok 1492 a typ lodi kterým je karaka/karavela. Ani jedna z Kolumbových lodí neměla čtyři stěžně! Tento typ lodí má "obvykle jen tři stěžně. A to je asi ten nejvíce patrná chyba.
http://www.arda.d20.cz/clanky/kultura/4895.html

Cena 1000,- je asi tak akorát. Jen s tím krbem nevím. Já bych jí spíš viděl zakotvit na okraji zahradního jezírka ;)
Registrovaný uživatel
Prohlížel jsem ty krásně zpracované detaily. Zdá se mi to a nebo je fakt, že na bocích byly použity dutinky (konektor, protikus k banánku)? Pokud ano, docela vtipné řešení ukazující na modeláře, který si uměl poradit :D .
Registrovaný uživatel
https://www.aktuality.sk/fotogaleria/252839/nasli-lod-krystofa-kolumba-santa-mariu/2
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 22. 6. 2021, 16:07. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Modelářství » Ocenění starého modelu plachetnice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1