Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Ocenění

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Igysku stím si nelámej hlavu. Pokud se ti podaří lepší foto u 6 sti bloku tak ji sem dej. U toho podtypu jsou vidět špatně spodní zoubky a vidím tam taky nějaké ušpinění. To všechno má vliv na případný prodej.
Registrovaný uživatel
No skener sice nemám, ale zkusím to z telefonu přítelkyně. Takže ty co jsem sem dával, jsou o ničem že? Jo a ten pravděpodobně 12 filler 1919, nebo co to mám, je o ničem že?
Registrovaný uživatel
Zkus se zaměřit jen na ten podtyp. Na cenu má určitě vliv to že se jedná o spojené typy s podtypem a je to vylepšené ještě tou vadou přetisku a 6sti blokem, stavem lepu , pravostí přetisku atd.U té 12 fillerovky platí to samé. Já nemám přehled za kolik se na trhu tyto známky pohybují ale tady je záznam z katalogu asi z roku 2008.

136 12 f a) zelená/červená/černý přetisk 120,- 80,- 70,-
b) oliv. zelená/červená/černý přet. 120,- 80,- 70,-
c) tm. zelená/červená/černý přet. 140,- 100,- 90,-

První cena je za čistou s lepem, druhá čistá s nálepkou a třetí použitá( razítkovaná). ;)
Registrovaný uživatel
Moc díky, tak tu mám lepší fotky šestibloku :-)
Registrovaný uživatel
tady jsou :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo vypadá to dobře.
Registrovaný uživatel
Takže jakou by mohli mít prosím tě cenu? Děkuji
Registrovaný uživatel
Hele igysku v řádu stovek kč. Záleží kdo a jak moc to bude někdo chtít. Igysku filatelie je složitá. :D
Registrovaný uživatel
Rád se učím novým věcem :-D Ale tak čistě pro mne kolik tak přibližně, rozumně prosím tě ;-) A když už jsem u toho, vyplatí se mi to prodat v nejbližší době? Nebo si to mám ještě pár let nechat? Jinak děkuji tobě a ostatním, jsou tu prima lidi a toho si vážím :-)
Registrovaný uživatel
V prvé řadě toto přetiskové období byla v podstatě vyčůranost pánů XY, kteří byli u zdroje. V té době mělo Čeaskoslovensko dostatek vlastních známek. Skutečně normálně použitých je málo, protože se prodávaly jen na dvou místech s přirážkou 50% a vždy jen ve větších množstvích. Sběratelská vášeň je někdy iracionální :-) tak to lidé prostě sbírají a u některých položek ta "sběratelská hodnota" letí do nesmyslných výšin. Posečkej, sleduj cen. hladinu a případně pošli do světa . Mám některé kousky také v zásobníku, ale po chybějících vysloveně nepátrám. Jak psal Stan, filatelie je složitá :-).
Moderátor
To je samozřejmě pravda. Ovšem na druhou stranu se Hospodářské ústředně vrátilo ca. za 8,7 mil. již neplatných známek rakouských a uherských, což není částka zcela zanedbatelná. Nechci se této emise v žádném případě zastávat, ale Ministerstvo pošt a telegrafů se projevilo jako dobrý hospodář.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
To je samozřejmě pravda. Ovšem na druhou stranu se Hospodářské ústředně vrátilo ca. za 8,7 mil. již neplatných známek rakouských a uherských, což není částka zcela zanedbatelná. Nechci se této emise v žádném případě zastávat, ale Ministerstvo pošt a telegrafů se projevilo jako dobrý hospodář.

Ano, je to tak, jen to měli prodávat za nominál, čímž by nevytvořili toto zvláštní období, ale je to i tak kus zajímavé historie. Kontroverze k tomu asi občas patří, když může být v katalozích známkový patvar jako Manama tak přetiskové období je "de iure" OK ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji všem, za bohaté informace :-) Budu sledovat vývoj, a až přijde čas, tak je nabídnu, děkuji pánové, za tyto cenné rady a přeji vám at se vám ve sběratelství daří a také vám přeji hodně zdraví. Až něco budu opět mít, obrátím se, jsou tu bezva lidi, opravdu děkuji :-)
Registrovaný uživatel
igysek81 napsal
Můžeš být konkrétní Jirko z Moravy...nějak to nechápu???

měl jsem na mysli moji citaci ohledně razítek kde je obrovský potenciál v použití i hodnocení samozřejmě razítka na samotných známkách je odlišná o razítek na celistvostech. Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
mam obálku s poštovou známkou Rakuska chcel by som vedieť približnú cenu odosielatelom je polný maršál baron Ebner prikladám foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
objevil jsem zrovna toto fórum a rád bych znal váš názor: Tedy, prosím, kolik myslíte, že je reálná cena řady malých košických křížů na nálepkách. Jinak perfektních. Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Ocenění

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1