Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Vykupminci.cz
Numisargo

Odběrné poukazy TUZEX

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrá, očekávám zprávu. Jinak , kdybych něco našel, takže jaké stavy, pouze UNC ?
Registrovaný uživatel
trava napsal
Dobrá, očekávám zprávu. Jinak , kdybych něco našel, takže jaké stavy, pouze UNC ?

Pošlu to tak, aby jsi to mohl vytisknout a nosit třeba v kapse. Stavy jaké se najdou, čím lepší, tím lépe. Třeba i podlepenou, jako od TONYho-KK, já si s tím už poradím! ;)
Ono jich už tolik nechybí, ale je to mravenčí práce.
Registrovaný uživatel
Přátelům, jsem zveřejnil další dva nominály.
Registrovaný uživatel
Teda makáš, makáš, pochvala. Hned se jdu mrknout.
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Uhlířská hospoda, byla naproti Bránickýmu nádraží, hospoda na prodej výherních tiketů a losů byla ve Vršovicích. Tikety hlavně kupovali řezníci a zelináři, aby si mohli zlegalizovat černé peníze ze svých zlodějen. Od veksláků jsem si nikdy nekoupil ani pfenik, protože to byly prach obyčejní zloději a že jsem jich znal docela dost, měl jsem Tuzex cca 300m od domova a denně kolem něj(nich) chodil na metro. Pamatuji si jednoho, měl 2m a 150kg a ještě k tomu albín! :roll: Poptávka po valutách byla ohromná, lidi do nich ukládali své úspory, my měli ve škole zahraniční studenty a od nich kupovali valuty i profesoři a oni prospívali a nepropadali, jako čeští studenti! :mrgreen:


No takovejch hospod byly v Praze cely desitky, v kazdy ctvrti nekolik.. :-)

Poptavka po valutach tu samozrejme byla, ale vetsine lidi bylo tak nejak jedno, jestli si ony dziny nebo japonskou TV z Tuzexu koupej za bony nebo za valuty. Vetsinou koupili to, co je v ty chvili vyslo levneji..a bony se daly koupit daleko snadneji a s mensim rizikem. Valut se spousta lidi balo - jejich drzeni bylo nelegalni, neslo je nikam legalne ulozit (banky) - v pripade vykradeni nemohli jejich odcizeni nahlasit, vyskytovaly se spousty padelku (falesny dolary) atd atd.. Jinak samozrejme, ze byli i taci, kteri si valuty nacerno stradali a schovavali doma pod koberec, to se deje ostatne i dneska..

No tak jasne, pokud jste meli ve skole studenty z ruznejch arabskejch nebo rozvojovejch zemi (s bohatymi tatinky) tak se nedivim, ze jste meli prakticky bezrizikovej pristup k levnejm dolarum. Tem studentum se mnohem vic vyplatilo prodat je vam, nezli je jit smenit do banky za Kcs nebo je prodat vekslakum.. Oni od vas dostali solidni castku v Kcs a vy jste zase meli levnejsi bony.. a obe strany byly spokojeny :-) Ostatne naprosta vetsina dolaru vyskytujicich se na cernym trhu ty doby pochazela od pod. studentu..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Sorry ze to takhle napisu, ale ty toho podle myho nazoru o ony dobe opravdu prilis nevis.. Ok, sbiras bony, mas treba i velkou sbirku, ale pokud mi nedokazes ani vysvetlit kdo a jak vlastne Z bony pouzival, tak tady je neco spatne..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Tak nevím, ale co vím, to mi bohatě stačí na tu mou sbírku. Že to nechápeš, to už není můj problém....
Registrovaný uživatel
No comment :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
elle napsal
Sorry ze to takhle napisu, ale ty toho podle myho nazoru o ony dobe opravdu prilis nevis..

Kamaráde, já o té době vím až moc. Moje příjmení(notafilisté vědí) bylo dost exponované v totalitě, jmenovec byl ředitel ČsT do příjezdu spřátelených bratrů a potom emigroval na západ, i tam byl politicky činný. StB na něj spáchala neúspěšný atentát. Takže protikomunistické věci, mi byly blízké z toho důvodu. I nákup a prodej bonů, valut atd.
Ono vidět předsedu komunistické buňky profesorů, jak si kupuje dolary, od studenta z Angoly v době, když unesli naše občany, to se člověku vryje do paměti na celý život! ;)
Registrovaný uživatel
Nejen pro přátelé, jsem zveřejnil, poslední chybějící nominál bonů(5,-TKčs).
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
poprosím vás kolko uvádza katalog cenu za poukažky 5 kčs,1kčs stav - UNC ,aUNC. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ty 5,-Tkčs - dle katalogu 300,-Kč a 1,-Tkčs 1973/lll - 50,-Kč a 1975/Xll - 50,-Kč. Jsou na prodej?
Registrovaný uživatel
niečo ano mam ich viac
vladusko08@azet.sk
Registrovaný uživatel
mischeli, mohu poprosit o revizi. Našel jsem na půdě po dědovi nějaké bony, teda vlastně v truhle po babičce. Jelikož se v bonech nepohybuji, chtěl jsem se zeptat, jestli nedávno šlo v nějaké aukci toto pětikilo specimen a popřípadě za kolik? A jak to vypadá v reálu s cenou té zahraniční stovky a půlbonu s razítkem řijen 1961 i s ohledem na stav? Díky moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tyto pětikila specimen(UNC) se prodávají kolem 25tisíc(najdu aukce).
Asi nesleduješ aukce těchto zahraničních 100bonů. Znám člověk, který má celý balíček těchto 100bonovek bez razítka a postupně je prodává. Bohužel nás sběratelů bonů není mnoho, proto cena těchto 100Tkčs klesá. První aukce této stovky se vyšplhala přes 25tisíc a v dalších aukcích už klesa, (23tisíc, 22tisíc, 19tisíc, 15tisíc až poslední aukce přelezla jen 12tisíc). Bohužel nabídka převyšuje poptávku!!! Na aukru se určitě prodá min za tisícovku, určitě se najdou sběratelé, kteří budou rádi i za tento stav.
Ten půlbon se naposledy prodal na aukci za cca 3,5tisíce v 0+(tam jsme se viděli), ale to už je pár let nazpátek. Já bych za něj dal max 5stovek, to je moje nabídka.
Také bych chtěl mít takovou truhlu! ;)
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Tyto pětikila specimen(UNC) se prodávají kolem 25tisíc(najdu aukce).
Asi nesleduješ aukce těchto zahraničních 100bonů. Znám člověk, který má celý balíček těchto 100bonovek bez razítka a postupně je prodává. Bohužel nás sběratelů bonů není mnoho, proto cena těchto 100Tkčs klesá. První aukce této stovky se vyšplhala přes 25tisíc a v dalších aukcích už klesa, (23tisíc, 22tisíc, 19tisíc, 15tisíc až poslední aukce přelezla jen 12tisíc). Bohužel nabídka převyšuje poptávku!!! Na aukru se určitě prodá min za tisícovku, určitě se najdou sběratelé, kteří budou rádi i za tento stav.
Ten půlbon se naposledy prodal na aukci za cca 3,5tisíce v 0+(tam jsme se viděli), ale to už je pár let nazpátek. Já bych za něj dal max 5stovek, to je moje nabídka.
Také bych chtěl mít takovou truhlu! ;)

Tak u toho pětikila byla cena naposledy cca 20tisíc(Aurea 2012), ale dříve chodily do těch 25tisíc. Sám víš, že záleží na skladbě sběratelů a jejich zájmu.
Registrovaný uživatel
Díky moc. Opravdu krásné zhodnocení:-) Asi si počkám pár let a pak to můžu dát synovi na hraní. Pokud se rozhodnu prodat, tak se ozvu s tím půlbonem.
Registrovaný uživatel
Ahoj
Můžu poprosit kdo by věděl nějaké bližší info o téhle 50 Kčs poukázce.
Hledal jsem v katalogu na Google a trochu i jinde, ale všude je graficky v jiném zpracování a tuhle konkrétní padesátku nemůžu najít.
Díky moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co o ní chceš vědět? Není na prodej?
Registrovaný uživatel
to Z v zelenom krúžku znamená zahraničný. JE pravdepodobne vzácnejší ako náš.
Registrovaný uživatel
to mischel13
Bankovky sbírám ale Tuzex poukázku mám pouze tuhle co jsem nedávno vyhráb v knížce po babičce a při kompletaci informací a řazení bankovek do alb jsem narazil u tohohle na "informační díru" :)
O prodeji zatím neuvažuju protože nemám ani tucha kolik a jestli vůbec má nějakou smysluplnou hodnotu a z nostalgie si tenhle jedinej kousek asi nechám ať nemusím kupovat jinou.
Spíš mě zaráží, že nemůžu nikde najít něco s čím jí porovnat popřípadě ohodnotit.
Ty bys věděl kolik by mohla mít cenu?
Díky
Registrovaný uživatel
Je to 6.emise tuzexových poukazů. Jak píše kolega nade mnou, to zelené Z je na prodej v zahraničí a je vzácnější.
Více i o ceně přes mail mischel13@centrum.cz
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 11. 5. 2014, 19:47. »
Registrovaný uživatel
Jedná sa o pomerne vzácnejší kúsok, vyšší nominál + vydanie pre zahraničie. O Tuzexových poukážkach najširšie pojednáva publikácia Karasiewicz, Šustek, Klim: Odběrní poukazy Tuzexu, kúpiť sa dá napr. u jedného z autorov TU. Sú tam aj ceny, ale skôr poslúžia len informatívne, dnes sa ceny lepších kusov pohybujú rádovo niekde úplne inde.
Tento konkrétny kus, nie je úplne bežná záležitosť, takže akú má cenu by najlepšie povedalo Aukro. Osobne si myslím, že by 5.000,- pokoril. Z-kových 50 bonov sa vyskytuje na trhu veľmi poskromne.
Registrovaný uživatel
Díky moc za ohodnocení a informace.
Bankovky sbírám ale ne TUZEX - tu mám pouze tuto jednu, kterou jsem našel v knížce po babičce a pro případné zájemce jestli budu prodávat zatím opravdu nevím.
Registrovaný uživatel
Nový přírůstek do sbírky, bez zájmu kupujících na áčku. Už je asi všichni sběratelé bonů mají v tomto stavu, že prošla jen s dvěma příhozy!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1