Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Vykupminci.cz
Numisargo

Odběrné poukazy TUZEX

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Brett ty si diplomovaný demagóg z VUML. ;)

1.) Kde ja píšem všeobecne o koníčkoch ? Ja hovorím o presne špecifikovanej neplatnej papierovej tuzexovej poukážke.

2.) Prečo porovnávaš spotrebný tovar s nespotrebným tovarom ? Vytváraš konštrukciu o ponožkách, ktoré večer budú smrdieť a o rok ich vyhodím do kontajnera, pretože budú deravé. Tá poukážka poputuje do trezoru a o pár rokov bude opätovne pripravená k predaju. Otázna je len cena. A o tom hovorím.

3.) Cena - porovnávaš kúpu ponožiek, ktoré človek potrebuje, za 30€ (úžitkové super špeciál de luxe termoponožky) s kúskom neplatného a nepotrebného odpadu za 20.000€ (slovom dvadsať tisíc EUR) teda úplne neporovnateľné.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Kto je zberateľ ten nepredáva. No A kto nieje zberateľ ten má jediný problem- vystihnúť tu správnu dobu kedy treba predávať aby na tom čo najviac zarobil :) A kto na to má nech si kupuje čo chce A čo mu urobí radost
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Fidzi, od tebe ta věta moc nesedí, protože si vzpomeň, když jsi mně přehodil u toho 5 Kčs se Z, když jsem tam já sám přihodil nesmyslnou cenu a nevyhrál jsem ho! Tam bylo vidět, že jsi se nezastavil a nenadýchl před příhozem! :mrgreen: :mrgreen:

Mischel, vtedy som to predýchaval veľmi dlho a ty určite rovnako, ale až po ukončení aukcie. :D Bol to ten najmenej pravdepodobný scenár. Ale naše oceňovanie papierikov je úplne na inom základe. A asi to tak ostalo. :D
Na druhej strane musíš uznať, že sme vtedy neprihadzovali ani 300.000 Kč ani 350.000 Kč, takže sme sa na druhý deň mohli smelo manželke pozrieť do očí. :mrgreen:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Máš pravdu - Tvoj pohľad na vec je jediný správny. Každý iný pohľad na vec je zlý / neprijateľný / nesprávny a podaný ako demagógia. Nejaký rešpekt k názoru iných ... alebo pripustenie si, že viac ľudí môže maž na jednu a tú istú vec rozdielny názor ...

Ty veľmi dobre vieš ako som to myslel keď som zareagoval a že pointa nie je v ponožkách, ale v tom, ako sa kto pozerá na zberateľstvo a ako ho vníma... Či to je pre niekoho len radosť, alebo len investičná záležitosť, alebo to je v prvom rade radosť a až potom investičná záležitosť, alebo opačne. Ty na ten pon pozeráš, ako na obchodnú komoditu a niekto ...
Registrovaný uživatel
Brett, nepokúšaj sa svoj veľmi zle zvolený príklad zovšeobecňovať spojeniami "každý iný pohľad", "názor iných", "viac ľudí", ako názor tých ostatných. Ja hovorím len a len o tvojom zle zvolenom príklade.

Taktiež mi prosím nevysvetľuj moje vlastné myslenie a nevkladaj mi do úst, čo som nikdy nepovedal "Máš pravdu - Tvoj pohľad na vec je...", "Ty veľmi dobre vieš...", "Ty na ten bon pozeráš, ako ...".

Presne takto to robili stranícke kádre po absolvovaní VUML ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi - to čo si predviedol v poslednom príspevku #305, to je čo? :roll:

Príklad:
Dva dni dozadu skončila na aukre aukcia jednej fotky Prievidze zo 70-tych rokov.
https://aukro.cz/prievidza-synagoga-orig-foto-1973-6914784217?tab=more-history
Z pohľadu jedného obyčajná sprostá bezhodnotná fotka na vyhodenie bez perspektívy finančného zhodnotenia. Veď takých fotiek môže existovať ... fúúú ... neúrekom ... A čo keď sa náhodou nájde negatív a niekto tých fotiek narobí 100?, 200?, 1000? ...Pri pohľade na tú aukciu sa človek, ako Ty:

na chvíľku zastaví, hlboka sa nadýchnue a skúsi málinko rozmýšľať, či v budúcnosti bude schopný túto fotku predať aspoň za polovičnú cenu.

A potom je tu zberateľ, ktorý sa o to zaujíma a je ochotný za tú fotku 50€ dať bez ohľadu, koľko za ňu dostane v budúcnosti. Ja by som takéhoto človeka bez kúska emócie nazval vášnivým zberateľom a Ty bláznom, ktorý nerozmýšľa ...
Dokážeš prijať fakt, že tých 350 tisíc za ten bon nie je pre niekoho mesačný plat, ale že sú ľudia (špičkový právnici, lekári, sudcovia, politici, ľudia v správnych funkciách ...), pre ktorých sú to "diéty" pomimo za mesiac, dva, tri a že si možno niekto spravil radosť?
Registrovaný uživatel
Baviť sa o zaplatených peniazoch v aukcii je úplne bezpredmetné. Pre mnoho ľudi 20000€ nie je veľa penazí.
Nie každy musí premýšľať či mu vyjdú peniaze do konca mesiaca ;)
Registrovaný uživatel
Ja som už aj zabudol, že sa tu riešil nejaký odběrní poukaz, ale teraz som si prečítal jednu konšpiračnú teóriu a v tej súvislosti som si spomenul na tento príspevok

Zdenda-Kubik napsal
Tak ted se prodal u Klima ten vdaelko horsim stavu nez tenhle za 350 tisic, cili tenhle ma cenu az 500 tisic

V tej konšpiračnej teórii ide o to, že ten u Klima bol, len "fiktívny predaj" a že sa len pripravovala pôda pre predaj toho z príspevku #284 ... ;)

Vzhľadom na to, že moja finančná gramotnosť a racionálne uvažovanie je na bode mrazu a na VUML sme tieto veci buď nebrali, nedával som pozor, alebo som vtedy mróóódil, tak sa neviem k tomu vyjadriť :? 8)
Registrovaný uživatel
tvoja konspiracna teoria nie je zla. To ma nenapadlo.
Qwert hodi otazku do plena a potom sa uz dalej na fore o to nezaujima.
Spek je vyceneny na min. 550 000Kc :P
A, pardon, za odpoved sa podakoval dopredu...
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem jen poradit určení a vše mi bylo podrobně vysvětleno Majklem, za což mu velice děkuji. K ostatním komentářům se nemám proč vyjadřovat, jelikož nejsou konstruktivní a nevedou k žádnému serióznímu výsledku. Musím se jen pousmát, kolik názorů a teorií můj příspěvek vyvolal. Předem podotýkám, že jde o pouhou náhodu!
Registrovaný uživatel
Qwert napsal
Chtěl jsem jen poradit určení a vše mi bylo podrobně vysvětleno Majklem, za což mu velice děkuji. K ostatním komentářům se nemám proč vyjadřovat, jelikož nejsou konstruktivní a nevedou k žádnému serióznímu výsledku. Musím se jen pousmát, kolik názorů a teorií můj příspěvek vyvolal. Předem podotýkám, že jde o pouhou náhodu!

Z toho si nič nerobte - nie ste jediný komu to vyvolalo úsmev na tvári (aj keď u mnohých bol ten úsmev kyslý). A čo sa týka náhody - niekedy to je na šľaktrafenie, ale náhody sa proste stávajú 8) .

To, že Majkl zareagoval a bol Vám ochotný vysvetliť o čo ide a ako sa veci majú ma neprekvapuje. Považujem ho za seriózneho človeka a prepáč Majkl za "ohrozený druh živočícha", ktorého okrem zbierania papierových platidiel zaujíma aj notafília. Ale to už asi viete. Viď publikácia vydaná spoločne s Mischel13 a napríklad aj článok RYTINA ŽNEČEK Z 1000/1919 (vyšiel aj v MR 6/2013, 1/2014, 2/2014), alebo téma tu na fóre 1000 1919 motiv ABNCo.

Mne proste prišiel e-mail (z akej adresy a kým podpísaný je teraz nepodstatné) a s jeho obsahom som sa podelil s ostatnými ... Nič viac a nič menej. Je Vaša vec, ako s poukazom naložíte. Ja by som si prial, aby skončil "v správnych rukách" ...

Cedula: Musíme byť optimisti!!! Lebo niektorý pesimisti tvrdia:
Ještě než přistoupíme k otázkám cen na aukcích, musím vás ač nerad upozornit na jednu velice nepříjemnou věc. Rozmohl se nám tady takový nešvar. Aukcionáři velice často používají sprostých nekalých praktik ... :)
Registrovaný uživatel
Qwert
Pravdepodobne ste trochu zberatel, nakolko tu na fore mate zopar prispevkov. Nepatril ste medzi normalnych ludi, ktori by tento bezcenny zdrap papiera vyhodili do smeti.
A aby som zostal konstruktivny. Zaneste babke a dedovi kyticu na hrob a s usmevom sa im podakujte :oops: za necakane dedicstvo.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer.
Mám nějaké Odběrní poukazy Tuzex,které bych chtěl nabídnout a jsou to tyto :
0,50kčs 1973/III (150,-)
0,50kčs 1974/II (Z) (800,-)
0,50kčs II/1989 (3ks) (100,-/ks)
1kčs 1971/I (180,-)
1kčs 1975/II (180,-)
1kčs II/1982 (2ks jdoucí po sobě) (220,-za obě)(150,-/ks)
V případě zájmu pošlu foto.
Registrovaný uživatel
Ještě kontakt na mě: Honzakloubek84@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jen se zeptám. Nejde o nějakou vzácnější variantu, že?
Stejně je stav děs, běs!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jde o vzácnější variantu, se Zet, ale i přes špatný stav, hodí trojmístnou cifru při prodeji.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Díky
mischel13 napsal
Jde o vzácnější variantu, se Zet, ale i přes špatný stav, hodí trojmístnou cifru při prodeji.
Registrovaný uživatel
Kvíz pre všetkých pamätníkov socializmu: Ako dobre si spomínate na Tuzex?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ktoré tvrdenie je pravdivé? *
Ktorá z tých troch možností je správna?
Ja to neviem..
-s-
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Kvíz pre všetkých pamätníkov socializmu: Ako dobre si spomínate na Tuzex?

Dost nedokonalý test....některá otázka nesrozumitelná (viz Stani)! V Tuzexu se prý platilo korunami! :mrgreen: Už v listopadu (november) 1960 mají na šecích název měny, bony! Pod pojmem koruna, si představím klasické peníze(bankovky), které mi v Tuzexu byly na dvě věci! ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Toto je samozrejme mierené na autorov toho kvízu a tých,ktorí o tom ešte ani nepočuli..

Tuzex vznikol, aby obyvatelia ČSSR neboli ukrátení o tovar zo západu :P
Tuzex vznikol, aby obyvatelia ČSSR neboli ukrátení o tovar z východu :P
Tuzex vznikol, aby obyvatelia ČSSR mali kultúrne vyžitie :P


Tuzex vznikol,aby štát odrbal ľudí o valuty,ktoré im právom patrili a dostávali ich z rôznych dôvodov zo sveta.Aspoň si teda myslím.
-s-
Registrovaný uživatel
stani, ani jedna jejich odpověď není správná.
Stát potřeboval valuty, proto vznikem Tuzexu, je od lidí "dobrovolně" odčerpával. Právě u vás na Slovensku měli k tomu nejvíce příležitostí, protože mnoho lidí odešlo do emigrace v předchozích letech a posílali domů mnoho peněz(většinou dolarů), které komouši potřebovali!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Viem,veď som to vyššie napísal.Len miesto odčerpať som napísal odrbať.. :D
-s-
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Fidzi napsal
Kvíz pre všetkých pamätníkov socializmu: Ako dobre si spomínate na Tuzex?

Dost nedokonalý test....některá otázka nesrozumitelná (viz Stani)! V Tuzexu se prý platilo korunami! :mrgreen: Už v listopadu (november) 1960 mají na šecích název měny, bony! Pod pojmem koruna, si představím klasické peníze(bankovky), které mi v Tuzexu byly na dvě věci! ;)


No Michale, pre poriadok treba uviesť, že čs. korunami sa v Tuzexe skutočne platilo. Od 1.7.1992, to určite vieš aj Ty. Aj ja som si vtedy kúpil za koruny farebný televízor Daewoo. Ale to už Tuzexy po revolúcii mleli z posledného. Dokonca vyšla vyhláška, ktorá tieto veci upravovala a nariaďovala výmenu tuzexových korún na účtoch vymeniť za Kčs. Chyba je viacej v rôznych interpretáciach článkov, ktoré píšu neskúsení novinári. Mladý novinár vypotí somarinu raz, dva. Minimálne dve tretiny čitateľov tomu uveria, pokiaľ tieto časy nezažili osobne. Málokoho napadne preveriť si tie informácie alebo sa opýtať starších pamätníkov.

Vyhláška č. 304/1992 Zb.Vyhláška Federálneho ministerstva financií o vyporiadaní nárokov z odberných poukazov podniku zahraničného obchodu Tuzex a zostatkov účtov v nich vedených
Čiastka 62/1992
Platnosť od 23.06.1992
Účinnosť od 01.07.1992

http://www.epi.sk/zz/1992-304
Registrovaný uživatel
VYHODNOTENIE
Úspešnosť
100%
Počet správnych odpovedí
9/9
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1