Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Vykupminci.cz
Numisargo

Odběrné poukazy TUZEX

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zloděj křičí, chyťte ho! :D
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
zdravim ten bon se vydražil uplne stejní okousek jiná série za 2650kc ale ten bon december 1964 ten není.. každopádně bony mají svého noveho majitele !!!!!!tak moc dekuji cena 6500kc
Registrovaný uživatel
Tak gratuluji prodejci a i novému majiteli! ;)
Zase nepojedou do Blavy! :mrgreen: A i Prahu minou! :D
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 8. 1. 2019, 21:34. »
Registrovaný uživatel
Myslím si, že veľmi pekná dosiahnutá cena. Hlavne, že niekoho potešil. V decembri sa podobne vzácny bon 1 TKčs 1969/I so "Z" (podľa knihy Pelikán/Novák: Darexové a tuzexové poukazy 3 kusy) predal na Aurea za 1.500 Kč. Cena slovenského razítka je čiste cenou vášne zberateľa. Pre niekoho môže byť razítko nepodstatné a pre niekoho nepostradateľné. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nemíchej jablka s hruškami, srovnávat 1 TKčs 1969/l se Z a ten 0,50 TKčs s razítkem Alimex 19. Dezembra 1966 vůbec nejde! Těch 1 TKčs je nyní už celkem šest kusů, tři byly v roce 2016 a ten 0,50 TKčs je teprve třetí dochovaný kousek!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 11. 1. 2019, 15:55. »
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Nemíchej jablka s hruškami, srovnávat 1 TKčs 1969/l se Z a ten 0,50 TKčs s razítkem Alimex 19. Dezembra 1966 vůbec nejde! Těch 1 TKčs je nyní už celkem šest kusů, tři byly v roce 2016 a ten 0,50 TKčs je teprve třetí dochovaný kousek!

Vyšší počet té 1 TKčs 1969/l se Zet, jsme navýšili oba dva, já ho také sehnal, ale nebylo to v decembri! ;) A ten šestý snad proběhl přes Aukro.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
ahojte a jaka je skutecna cena poukazek?
Registrovaný uživatel
Dvě poukázky by mohly mít cenu cca po pětistovce a ta třetí, to by ukázala nějaká sálová aukce? Na laika, jste je prodal dobře, všechna čest! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Draza napsal
jaka je skutecna cena poukazek?

Čo to znamená skutočná cena ? Skutočná cena je cena starého potlačeného papiera. Presne takú cenu to má v Rakúsku, Maďarsku,... a pre 99,999% ľudí v bývalom Československu.

Ale to 0,001% vám zaplatí z určitých dôvodov viac (zberateľstvo či nostalgia). Je to cena záľuby. O jej výške rozhoduje stav a popularita daného materiálu, vášeň kupujúceho resp. počet kupujúcich.

Podľa mňa ste to predal dobre. Mischel to vidí rovnako. Takže nemusíte banovať.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
mischel13 napsal
Nemíchej jablka s hruškami, srovnávat 1 TKčs 1969/l se Z a ten 0,50 TKčs s razítkem Alimex 19. Dezembra 1966 vůbec nejde! Těch 1 TKčs je nyní už celkem šest kusů, tři byly v roce 2016 a ten 0,50 TKčs je teprve třetí dochovaný kousek!

Vyšší počet té 1 TKčs 1969/l se Zet, jsme navýšili oba dva, já ho také sehnal, ale nebylo to v decembri! ;) A ten šestý snad proběhl přes Aukro.

Mischel, nevediem si takú systematickú evidenciu ako ty a do tej tvojej nevidím. Rovnako neviem či si si daný poukaz od niekoho kúpil a navýšil tak počet. Preto počty kusov beriem skôr ako relatívne merítko. Nie vždy sedia s reálnymi počtami medzi zberateľmi. Ale pracujem s tým čo mám k dispozícii - knihou.
Preto sa môže moje merítko zberateľskej vzácnosti odlišovať od tvojeho. A ako z minulosti sám dobre vieš, aj sa odlišuje ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A tak je to urcite v knize i mysleno - pocet podchycenych kusu, nikoliv dochovanych ...
Registrovaný uživatel
To mne těší, že pracuješ s naší knihou, ale tam jsou data do augusta 2016 a od té doby, za cca 2,5 roku(jak ten čas letí :roll: ) se počty u většiny poukazů zvýšily, u některých i o dvojnásobek, viz 1969/l se Zet atd. Dokonce se objevily i některé chybějící poukazy a o to nám tou knihou šlo, aby lidi doma prošli svou korespondenci a nalezené poukazy dali do "oběhu" mezi nás sběratele. Ne jak napsal jeden chytrolín, že jsem si vydal knihu pro svou sbírku! :D Tak bohatej bohužel nejsem, ale potěšil mne zvýšený zájem o bony, viz sálové aukce, kde se o zajímavé kousky pereme.
Sám už jsi jistě zjistil, že z nízkých nominálů, je nejméně dochovaných (podchycených) právě 0,50TKčs, potom 5TKčs a nejvíce je 1TKčs, jak tuzemských, tak zahraničních. A potom hrají u některých sběratelů důležitou roli stavy poukazů, např. ty zde naposledy prodávané, jsou pro někoho 1- stavy, pro druhé 2, to je úhel pohledu na ně. Být ty poukazy v UNC stavech, tak cena bude úplně někde jinde.
Já ten poukaz 1TKčs 1969 se Z, koupil na jedné aukci, protože mi chyběl a na jeho stavu mi ani tak nezáleželo, protože to byla chyběnka a je zaplněno prázdné místo ve sbírce.
Poslední poznámka k počtu dochovaných (podchycených) kusů, ta nebude nikdy přesná, protože mám zmapované oficiální prodeje od roku 2000 tady doma, ale i v zahraničí a co si prodají sběratelé mezi sebou se většinou nedozvím. Proto ten termín podchycených kusů je nejpřesnější.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
velice dekuji všem zučastněnym ale stejne jsem se medozvěděl jakou mají cenu tyto poukazky?Mužu se tedy zeptat která z nich je nejvzácnější???????????
Registrovaný uživatel
tuzex

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejvzácnější je ten bon se Z (což se tady zmiňovalo), ten bez Z a bez razítka je běžný, ten December je stejný případ, ale jsou lidé, kteří ho chtějí mít s razítkem (padesátník se totiž razítkovaly jen do cca roku 1965).

Cenu opravdu nelze určit, protože ji vážně nikdo z nás nezná. Vy jako prodávající i my jako zájemci jsme byli na stejné lodi. Vy jste nevěděl, kolik za ty bony chtít, a my jsme nevěděli, kolik za ně nabídnout. Nic jako katalogová cena v tomto případě totiž neexistuje, protože v každém katalogu by bylo napsáno LP (cena záliby) nebo TC (tržní cena). Myslím si, že cena, kterou jste dostal, je solidní pro obě strany. V aukci by mohla být vyšší - nebo taky ne. Záleželo by na tom, v jaké aukci, jací zájemci by se sešli, a co by nakoupili před bony, protože bony bývají řazeny až za bankovky a mnoha lidem v tu chvíli už prostě nezbývají finance. Každopádně byste zaplatil poplatky za prodej, které nejsou zanedbatelné. Ceny u bonů bývají hodně rozkolísané - stejná položka se může prodat za nějakou cenu a poté za její několikanásobek. Nebo naopak - nejprve draho a poté levně. Sběratelů je relativně málo, navíc se čas od času objeví mnoho bonů najednou, což s cenou zamává - viz do nedávna téměř nedostupné bony 50 hal. a 1 TKčs se Z některých typů (a 100 TKčs), které dnes najdete v každém eshopu a nikdo je nechce.
Registrovaný uživatel
Bony nesleduji, katalog nevlastním, ale pokud dobře čtu, že se uvedený bon se Z zatím dosud nikde nenabízel a nikdo ani autoři katalogu ho dosud neznali, tak můžete Draza splakat nad výdělkem.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Bony nesleduji, katalog nevlastním, ale pokud dobře čtu, že se uvedený bon se Z zatím dosud nikde nenabízel a nikdo ani autoři katalogu ho dosud neznali, tak můžete Draza splakat nad výdělkem.

Toto je přesná ukázka šíření nepodložených příspěvků! Když bony nesleduješ, tak se k nim ani nevyjadřuj! Děláš tím zbytečné rozbroje tady a sám ze sebe jen Kecala z Prodanky!
Kdybys knihu měl, tak nemůžeš tento nesmysl vůbec napsat!!! Vlastním stejný bon se Z (foto v knize a i tady na Sběrateli), ještě k tomu se šestimístným číslovačem a v mnohem lepším stavu, což se s tímto prodávaným nedá vůbec porovnávat!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Tady máš ještě větší lahůdku, takový můj bonový "Modrý mauricius".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Tady je důkaz ze Sběratele, stačilo si projít toto vlákno a nemohl jsi vypustit ten svůj nesmysl!!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
viz níže - blbnulo mi vkládání obrázků
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 13. 1. 2019, 10:44. »
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
ale pokud dobře čtu, že se uvedený bon se Z zatím dosud nikde nenabízel a nikdo ani autoři katalogu ho dosud neznali

Mohl bych vědět, z jakého příspěvku, resp. z jaké věty v jakém příspěvku toto tvrzení vyplývá? Připojuji sken knihy - stav "podchycených" k srpnu 2016.

Mimochodem, přesně z těchto důvodů jsem na toto fórum přestal přispívat - teď už zareaguji víceméně nahodile.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Souhlasím majkle, že obsahová úroveň tady na fóru hluboce klesla, a to už před delší dobou. A i ta formální.

Svým posledním příspěvkem jsem k ní určitě nepřispěl. Ale i po prodeji se Draza stále dotazoval na cenu a neubránil jsem se nutkání vyjádřit svůj subjektivní názor, že Draza může splakat na výdělkem, na kterém si trvám.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Bony nesleduji, katalog nevlastním, ale pokud dobře čtu, že se uvedený bon se Z zatím dosud nikde nenabízel a nikdo ani autoři katalogu ho dosud neznali.

Kdyby to napsal jiný člen tohoto fóra, jako je ten stále si zde dělající další nicky na napadání mé osoby (až uzraje čas, napíši sem jeho celé jméno i s pravým nickem), tak to pochopím, ale od tebe bych to nečekal!!!
Zařadil ses mezi takové přispěvatele, kteří to druhým tady znepříjemňují, možná schválně, možná také něčím jiným.....
Jestli sis všiml, tak sem ani nedávám nové přírůsty do sbírky a že loňský rok 2018, byl pro mne velice úspěšný na získání opravdových tuzexových rarit.
Už nemám potřebu, se dělit s takovými, jako si ty a pár dalších!!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
obsahová úroveň tady na fóru hluboce klesla, a to už před delší dobou. A i ta formální.

To se nesmíš divit, když tomu sám napomáháš....mnoho kolegů se přemístilo jinam, bohužel!

chybotisky napsal
Svým posledním příspěvkem jsem k ní určitě nepřispěl. Ale i po prodeji se Draza stále dotazoval na cenu a neubránil jsem se nutkání vyjádřit svůj subjektivní názor, že Draza může splakat na výdělkem, na kterém si trvám.

Trvat můžeš, ale jsi zcela mimo mísu, na tom si trvám zase já! Když by byl ten jeho poukaz v UNC stavu, tak bych za něj dal i přes 10 tisíc, ale on není! A ty ostatní dva jsou po pětistovce!!! Tak ten se Z je za 5,5tisíce, to mi přijde za stav 2 docela dobrá cena!!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Souhlasím majkle, že obsahová úroveň tady na fóru hluboce klesla, a to už před delší dobou. A i ta formální.

Svým posledním příspěvkem jsem k ní určitě nepřispěl. Ale i po prodeji se Draza stále dotazoval na cenu a neubránil jsem se nutkání vyjádřit svůj subjektivní názor, že Draza může splakat na výdělkem, na kterém si trvám.

Dobře, ale ještě jsem pořád nedostal odpověď na svůj dotaz. Ze kterého příspěvku, resp. ze kterém věty ve kterém příspěvku plyne, že se ten bon nikde nenabízel a nikdo ani autoři katalogu ho neznali?

Stačí napsat: Z žádného. Omlouvám se za dezinformaci. ;)
Registrovaný uživatel
Příspěvek jsem psal v neděli nad ránem a v příspěvku 365 místo "ji" nikdo z nás nezná jsem četl "ho".
V katalogu tedy je a tímto se vám pánové omlouvám. Moje nutkání bylo pouze o tom sdělit, že TC neboli položky s "cenou záliby" se za první lepší neprodávají.

Ale to je jedno, měll jsem si ho odpustit. Netušil jsem, jakou lavinu emocí vyvolá.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1