Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Vykupminci.cz
Numisargo

Odběrné poukazy TUZEX

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Mam nejake poukazky tuzex, stavy 3 a horsie
prosim o ocenenie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ve stavu 3 - 10kcs - 80,- (3E)
- 20kcs - 60,- (2E)
- 50kcs - 180,- (6E) viz Odběrné poukázky TUZEXU (Karasiewicz a spol.)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 9. 2. 2010, 19:04. »
Moderátor
mischel13 napsal
Ve stavu 3 - 10kcs - 80,- (3E)
- 20kcs - 60,- (2E)
- 50kcs - 180,- (6E) viz Odběrné poukázky TUZEXU (Karasiewicz a spol.)


bezcenne smetie :S
Registrovaný uživatel
Jak pro koho, já sbírám "bony", tak než aby sis s nima vytřel ř... mi je prodej. ;)
Moderátor
numpszi napsal
bezcenne smetie :S

odlozim na lepsie casy, mozno ceny budu vyssie...
Registrovaný uživatel
Když to sleduji, vzpomínám, že kolem roku 1988/9 stál 1bon cca 5-5,50Kčs
---> proč jsi to raději neutratil?!?! :twisted: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobře děláš, v UNC už chodí o trochu více, než katalog uvádí! ;)
Registrovaný uživatel
to Dracek: já měl půlbon, jako záložku v knížce. Švagrová nechala v knihovně 340bonů v obálce, když je našla, tak Tuzexy už nebyly. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No já pamatuji, jak jsem si šel za 10 bonů co jsem koupil od spolužáka nakoupit do Tuzexu a přinesl jsem si mgf. kazetu 90min. BASF a to byl celý nákup ;)
Moderátor
Dracek napsal
Když to sleduji, vzpomínám, že kolem roku 1988/9 stál 1bon cca 5-5,50Kčs
---> proč jsi to raději neutratil?!?! :twisted: :mrgreen:


teraz som dostal od jedneho zberatela zbierku tuzexov, ze mam ju
predat. 200+ kusov, medzi 1966-1990, 0.5-100 kc. Ako pozeram
v katalogu World Papers, su skoro bezcenne... :S
No nevadi, dam spat majitelovi.
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Dracek napsal
Když to sleduji, vzpomínám, že kolem roku 1988/9 stál 1bon cca 5-5,50Kčs
---> proč jsi to raději neutratil?!?! :twisted: :mrgreen:


teraz som dostal od jedneho zberatela zbierku tuzexov, ze mam ju
predat. 200+ kusov, medzi 1966-1990, 0.5-100 kc. Ako pozeram
v katalogu World Papers, su skoro bezcenne... :S
No nevadi, dam spat majitelovi.

Ja by som ich kúpil.A ak by mal aj Darexy tak dám 1000 eur/ks.
Moderátor
NumizmatSR napsal
Ja by som ich kúpil.A ak by mal aj Darexy tak dám 1000 eur/ks.

nemozem ;)
Registrovaný uživatel
Aj som si myslel...
Moderátor
co tak sleduju, tak na áčku je o vyšší bony (10 - 500) docela slušnej zájem a jdou i horší stavy. Teď tahle desítka - http://www.aukro.cz/item909202976_odberni_poukaz_na_10_kcs_09_1988.html (dobrej stav, ale hlavně kupa zájemců), tam by se to určitě zhodnotilo (ta padesátka určitě vejš, jak 180)
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
co tak sleduju, tak na áčku je o vyšší bony (10 - 500) docela slušnej zájem a jdou i horší stavy. Teď tahle desítka - http://www.aukro.cz/item909202976_odberni_poukaz_na_10_kcs_09_1988.html (dobrej stav, ale hlavně kupa zájemců), tam by se to určitě zhodnotilo (ta padesátka určitě vejš, jak 180)


ja myslim, ze 10 bonu z roku 1988 ted prodanych za 230 Kc je porad docela ztrata ... tenkrat to bylo zhruba 50 korun, to je na dnesni penize MINIMALNE 500 korun ... takze i tady bych se prilklanel k variante UTRATIT, KDYZ TO JESTE SLO :P
Registrovaný uživatel
jeste dodatek: pokud bych si za to tenkrat koupil vyse zminovanou kazetu BASF, tak ta ma dneska hodnotu nula (pokud na ni neni nahraneho neco unikatniho) ... takze je to relativni :)
Registrovaný uživatel
Sám jsem se divil, jaký je o bony na Áčku zájem, dal jsem tam 21 aukcí a 17šlo v 1.kole. Nyní z 5ti už jsou dvě přihozené a to jsou jen bony a půlbony! ;)
to acme2000: cca 3neděle nazpět, šel 10ti bon ve stavu -1 za 2700kč a přitom nemá takovou cenu. A to se o něj pralo hned několik zájemců! ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 10. 2. 2010, 12:26. »
Registrovaný uživatel
Zaleží na tom aký ročník a aká varianta alebo či je to zahraničný bon s označením Z.Takže sa to nedá všeobecne povedať, že 10 bon šiel za toľko či za hentotoľko.
Registrovaný uživatel
Ale dá se to říci, byl to normální 10 bon z r.1989 varianta (a) za cca 250kč. Proto mě to udivilo, o týden později šel další o dvě stovky levněji, zase obyčejný! O zahraničních vydáních(Z) nebyla vůbec řeč! Ty jsou úplně jiná cenová relace!
Moderátor
no, já jak to sleduju, tak jdou vysoko i běžné bony (bez Z) a k tomu i novější emise (konec osmdesátých let). Překvapuje mě ale vždy ten velký zájem (hodně lidí, co přihazuje + většinou vysoká sledovanost). Možná proto, že to Čechům a Slovákům zavání tím "zakázaným ovocem" + prostě na Aukru vyšších nominálů tolik není (oproti běžným státovkám a bankovkám ČS). Třeba 50 Bon jsem na áčku snad neviděl (hojně 0,5 - 5 Bony a pak semtam ta stovka, ale 10, 20, 50, 500 téměř vůbec).

a že takovou cenu nemá? Cenu to má takovou, jaký je zájem kupujících, ne? :) A když jde 10 Bon oceněnej na 80 Kč za trojnásobek pokaždé, co se objeví...
Moderátor
jinak mě pobavil v jednom numi-obchodě nějakej filmař - hledal vyšší hodnoty pro nějakej film a divil se, že nejsou do 50 Kč/ks, když už stejně Tuzex zrušili. Marně mu pán vysvětloval, že bude levnější vytisknout si pro filmové účely kopie, než shánět padesátky a vyšší v originálu :-)
Moderátor
mimochodem - na áčku byly od toho, to sleduju (tak nějak od 2006?) vždycky velkej zájem, tak je to myslím trvalé a jen tak to nepomine
Registrovaný uživatel
to acme2000: to jsem měl asi štěstí: :P http://www.aukro.cz/item852540391_852540391.html
Moderátor
mischel13 napsal
to acme2000: to jsem měl asi štěstí: :P http://www.aukro.cz/item852540391_852540391.html


tak to je fajn kousek, co unikl mé pozornosti :) zúčastnil bych se býval (ale asi bych tolik nedal). Jak o této hovoří katalog (mám doma a určitě bych se zapomněl podívat)
Registrovaný uživatel
dle katalogu cca 600,- :( nic s tím nenadělám, u Klima jsem se trefil, jen do těch malých a velké šly ještě dráže! :shock:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1