Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Odborné publikace webu

Vykupminci.cz
Numisargo

Odborné publikace webu

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pojďme se vzájemně informovat o nových článcích, které mají nějaký zásadní význam pro nás, sběratele bankovek
Registrovaný uživatel
Krásná kniha o kanadských bankovkách; stojí za to ji stáhnout; je volně přístupná;
L’ Œ U V R E A RT I S T I Q U E D A N S L E S B I L L E T S D E B A N Q U E C A N A D I E N S
Registrovaný uživatel
Stránka výborná týkající se PMQ EPQ bankovek a nejen jich
https://www.m*****banknotes.com/pages/banknote-country-index

--------------------------------
prosim nepropagovať webshopy, ďakujem
- numpszi
« Poslední úpravu provedl(a) numpszi v 19. 3. 2018, 10:17. »
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
Pojďme se vzájemně informovat o nových článcích, které mají nějaký zásadní význam pro nás, sběratele bankovek
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
Stránka výborná týkající se PMQ EPQ bankovek a nejen jich
https://www.moderncoinsandbanknotes.com/pages/banknote-country-index

numpszi napsal
mal som uz 2x na 100% falosnu bankovku v baleni PMG...

Většina našich sběratelů toto uložení bankovek odmítá a vůbec se jim nedivím! Bankovky to zbytečně zdražuje, už jsme to tady probírali.
Jejich hodnocení nic moc, o pravosti bankovek ani zmínka. To se nějaká partička lidí rozhodla zaplnit prázdné místo na sběratelském trhu, ale ohodnocují jen stavy bankovek, ale i falza a tím je vlastně legalizují, bohužel!
A úplně poslední témata v bankovkách, jsou o katalozích, tak nevím proč zakládáte další jinde. Asi proto, aby se čtenáři těchto stránek o bankovkách nenudili, při hledání příspěvků?
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatelstvi/literatura-katalogy-casopisy-59
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Nechápu co vidíte špatného na tom, aby jsme se vzájemně informovali o knihách nebo publikacích, které vycházejí ve světě? A už vůbec nechápu Vašemu vyjádření
"A úplně poslední témata v bankovkách, jsou o katalozích....."
Pokud se domníváte, že vše je uvedeno v katalozích, pak toho o sběratelství bankovek moc nevíte. Vaše stanovisko mne mrzí a věřím, že se najde někdo, kdo myšlenku vzájemné informovanosti podpoří.
Registrovaný uživatel
A ještě k bankovkám EPQ. Nemáte pravdu v tom, že to zvyšuje cenu bankovek. Ano, cena bankovek takto registrovaných je vyšší, ale jestlipak víte proč?
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
A ještě k bankovkám EPQ. Nemáte pravdu v tom, že to zvyšuje cenu bankovek. Ano, cena bankovek takto registrovaných je vyšší, ale jestlipak víte proč?


to jardamarvan : jen pro zajimavost , Jak dlouho se věnujete bankovkám ?
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
Nechápu co vidíte špatného na tom, aby jsme se vzájemně informovali o knihách nebo publikacích, které vycházejí ve světě? A už vůbec nechápu Vašemu vyjádření
"A úplně poslední témata v bankovkách, jsou o katalozích....."
Pokud se domníváte, že vše je uvedeno v katalozích, pak toho o sběratelství bankovek moc nevíte. Vaše stanovisko mne mrzí a věřím, že se najde někdo, kdo myšlenku vzájemné informovanosti podpoří.

Nezlobte se, ale v tomto tady nebudu pokračovat!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
A ještě k bankovkám EPQ. Nemáte pravdu v tom, že to zvyšuje cenu bankovek. Ano, cena bankovek takto registrovaných je vyšší, ale jestlipak víte proč?

Je vidět, že jste úplně někde jinde, než my ostatní zde!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
Pokud se domníváte, že vše je uvedeno v katalozích, pak toho o sběratelství bankovek moc nevíte.

Dokud bude vydávám tento katalog s chybami o naší paralelní měně, tak ho budu ignorovat nadosmrti!
A jak se prosím vás zjistí, že o sběratelství bankovek moc nevím? To jste poznal jak, můžete mi to prozradit?
Že sem vlítnete na Sběratele, vůbec nedodržujete sekce, kam vaše příspěvky patří, začnete je cpát úplně jinam, tak podle se toho se pozná, že o sběratelství bankovek moc nevím? :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Prečo mám dojem, že v poslednom čase sa tu vyrojilo množstvo chrobákov truhlíkov, čo všetko vedia, pretože všade boli a všetko videli ? Jardamarvan - skús najprv čítať a ak niečomu nebudeš rozumieť, tak sa opýtaj skúsenejších a ticho čakaj na odpoveď. Inak sú tvoje príspevky stratou času pre teba a hlavne pre nás ;)
Vitaj na fóre ! :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
A ještě k bankovkám EPQ. Nemáte pravdu v tom, že to zvyšuje cenu bankovek. Ano, cena bankovek takto registrovaných je vyšší, ale jestlipak víte proč?


vime - protoze ti mene znali neumi posoudit sami, zda je bankovka EPQ, tak to potrebuji mit zatavene v obalu (a drazsi).
Registrovaný uživatel
No, dívám se jak blázen, co jsem vyprovokoval. Myslím, že by jste byli překvapeni, kdybych Vám na některé stupidní otázky odpověděl. Taky je až zarážející jaké ze sebe děláte mistry světa. Já jsem pouze navrhl nějaké oddělení pro slušnou komunikaci. A jak poznám, že bankovkám nerozumíte (píši a ted nevím jaký máte nick)? Jednoduše, katalog je pro vás modla. Ale to už pár let vůbec neplatí. Je vidět, že jste co se týče bankovek hodně sečtělý. Ano, vlítnul jsem na stránky diskusního fóra, ale reakce, které jsem vyvolal mi připadají opravdu ubohé pramenící z neznalosti. Nezlobím se na Vás.
Registrovaný uživatel
A ještě pro Fidži. Myslím, že psát, abych čekal tiše na vaše reakce je projevem primitivismu. Nechápu vaše reakce na to, že se někdo snaží rozšířit možnosti diskuse. Radím vám velmi klidně a dobře, neopovažujte se psát takovým stylem, jak jste již napsal. Nehodlám komunikovat s člověkem, který pravděpodobně také na tom není moc dobře. Tak navrhněte, kde bychom mohli o nových publikacích diskutovat?
Registrovaný uživatel
Tady se nic nenavrhuje, tady se dodržuje zajetý pořádek, odkaz na diskuzi o katalozích jsem už psal jednou výše, ale to by jste musel číst to, co je pro vás důležité a ne plkat nesmysly!
Jestli jste si přečetl odkaz na ten rozhovor, tak jste mohl zjistit, kolik lidí se zajímá o cizinu?
Já osobně jsme vám odpověděl, že mě nějaký nový katalog nezajímá do té doby, dokud tam budou s chybami paralelní měny u nás!
To jste udeřil hřebíček na hlavičku, že je pro mne katalog modla! :mrgreen: Abych se dočkal pokračování katalogu, tak jsem si ho musel vydat sám! ;)
Ale na nováčka, jinak dobrý vstup sem! :roll:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Při pohledu na sekci "notafilie", je po levé straně 10 modrých šipek, které jsou hlavní témata a každá má další podtémata. Vaše sekce o katalozích, je bohužel až ta poslední, poslední příspěvek tam má admin(červený nick). Snad je to napsané srozumitelně, protože kam vkládáte své příspěvky, jsou bankovky z ciziny, ale ne katalogy a články o nich.
Když to bude hledat jiný nováček, tak bude skákat z jednoho tématu do druhého, aby se něco dozvěděl, ale to už vás, jako starého barda tady nezajímá! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 19. 3. 2018, 9:30. »
Moderátor
jardamarvan:
----------
Pravidla diskuzního fóra Sberatel.com:

1 ) V diskuzích se chovejte slušně a nepoužívejte zbytečné vulgarity, přistupujte k ostatním lidem s úctou, neútočte, nezneužívejte fórum k výhružkám a obtěžování.
Registrovaný uživatel
Pro jardamarvan : tento screen vám ukazuje kam vložit svůj dotaz na katalogy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za vzácné rady, především mischel13. Je opravdu vidět, že jen těžko někteří snášejí, když chce někdo nový na forum vystupovat a třeba malou mírou přispět našemu společnému koníčku. A netuším, kde jste přišel na to, jak píšete, že mne jako starého barda ....... Odpovím na to, jak dlouho se bankovkám věnuji. Krátce, necelý rok, ale myslel jsem, že tady najdu ochotu pomáhat si navzájem. Myslím, že svůj úmysl raději přehodnotím.
Registrovaný uživatel
to jardamarvan : záleží jakým způsobem to řekneš, když jak píšeš, že seš tu novej, nikdo ti nic špatného neudělá když se zeptáš . A taky nesmíš jak se u nás říká , přijít a hned začít vyskakovat , pač nevíš s kým mluvíš ! takhle je to i v životě . Ty příjdeš na uřad a taky na ně vyhukneš, že o své práci nic neví , nebo co ?
Začil jsi mluvit o panu Kudweisrovy na tom samozřejmě není nic špatného, potom jsi ho začal obdivovat , to je fajn, ale začal jsi utočit na mischela13 a proččč????, když nevíš kdo to je , co když je na vyším levelu jak pan Kudweisr, nejdřív si zjisti s kým máš tu čest a potom můžeš oponovat. Zde na foru jsou opravdu velcí přímo největší českoslovenští sběrateléééé !!!! já sbírám cca 10let bankovky a nesahám některým zde ani po kotníky !!!
a ty si na tom podobně jak já , tak troška ucty by neuškodilo .
Jinak ti tu zde všichni rádi pomohou a jak jsi chtěl nějakou dokumentaci , tak by ti ji posléze mile rádi daly .
A jestli jsi byl na vojně , tak tam ti určitě řekly : nejdřív prozkoumej terén a potom vyraž a dej si pozor kam stoupáš
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 19. 3. 2018, 19:53. »
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
Moc děkuji za vzácné rady, především mischel13. Je opravdu vidět, že jen těžko někteří snášejí, když chce někdo nový na forum vystupovat a třeba malou mírou přispět našemu společnému koníčku. A netuším, kde jste přišel na to, jak píšete, že mne jako starého barda ....... Odpovím na to, jak dlouho se bankovkám věnuji. Krátce, necelý rok, ale myslel jsem, že tady najdu ochotu pomáhat si navzájem. Myslím, že svůj úmysl raději přehodnotím.

Jestli jste si všiml, tak ostatní se ani neozývají, protože je už nebaví, stále dokola sem psát, že se dodržují témata atd.
Já osobně, než jsem se tady před 10 lety zaregistroval, tak jsem si pročetl všechny příspěvky, abych alespoň věděl o něco více a mohl se tady s ostatními bavit.
Toto fórum je veřejné, ale snažíme se zde dodržovat nějaká nastolená pravidla, aby právě tací, jako jste vy, si mohli najít tu svou parketu sbírání.
Nevytrhujte úryvek o bardovi z celé věty. Psal jsem jen o zařazování podtémat do správných témat pro další nové registrované tady, ale to poznáte sám, až se tady časem trochu zorientujete.
Chválím váš elán do sbírání bankovek, ale upřímně vám radím, přečtěte si každý den alespoň něco z jednoho tématu a pokračujte, až se dostanete k těm katalogům v desátém tématu. Děláte to pro sebe, dozvíte se snad mnoho zajímavých informací do budoucího sbírání.
Tady může vystupovat každý, ale nevím čím můžete vy přispět našemu společnému koníčku? Náš společný koníček, se dělí na další okruhy sbírání a ten váš tu sbírá nemnoho sběratelů, ale jsou to většinou velcí odborníci, tak si při tom pročítání starých příspěvků, můžete vypisovat své kolegy na zahraniční bankovky a ptát se jich, oni rádi poradí.
Většina tady sbírá Československo, protože naše bankovky, patří mezi jedny z nejhezčích na světě. Ale dále každý sbírá ještě něco jiného (nouzová platidla, bony, ale i cizinu) a to si musíte sám zjistit, kdo co sbírá.
Ještě k tomu katalogu, v životě jsem si ho nekoupil, protože je to jen takový celosvětový povrchní přehled bankovek a to mi nevyhovuje, doporučuji spíš si koupit katalog té země, kterou sbíráte. Někdo sbírá Německo, tak si raději koupí Rosenberga, nebo Grabowského, další sbírá Maďarsko, Polsko, Rusko atd.
Sbírání bankovek je krásný koníček, ale to poznáte sám, až tomu propadnete úplně a to nebude hned, to trvá pár let. Uvidíte za pět let, kam se posunete ve sběratelství?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Boha to čo je za exota nechapaveho ? :D 😆😂
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Odborné publikace webu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1