Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Odhad pravosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Odhad pravosti

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, myslíte si, že takhle drahé známky v nabídce jsou pravé? Jak moc člověk při takové koupi riskuje? Díky za názory.
https://aukro.cz/usa-c-233-columbus-sc-225-usd-cista-6926352868
Moderátor
Tyto známky mohou být maximálně s novým (= padělaným) lepem, příp. zamaskované nějaké slabé místo. U rytin padělky nejsou moc časté, protože zhotovit předlohu je velmi pracné a drahé.
Ta známka drahá není, není problém ji koupit. Drahý je barevný chybotisk, ale ten bych bez atestu asi nekupoval.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou odpověď. Jen doplním pro budoucí čtenáře, že dotaz byl na známku USA, Sc 233.
Registrovaný uživatel
foto známky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Abelo napsal
Ahoj, myslíte si, že takhle drahé známky v nabídce jsou pravé? Jak moc člověk při takové koupi riskuje? Díky za názory.


Kupování jakéhokoliv sběratelského předmětu přes internet je vždy rizikem!!

Také byste si koupil použité auto přes internet pouze z fota? Já myslím, že nikoliv.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Abelo napsal
Ahoj, myslíte si, že takhle drahé známky v nabídce jsou pravé? Jak moc člověk při takové koupi riskuje? Díky za názory.


Kupování jakéhokoliv sběratelského předmětu přes internet je vždy rizikem!!

Také byste si koupil použité auto přes internet pouze z fota? Já myslím, že nikoliv.

Je třeba míru rizika zvážit, protože padělek lze koupit i v kamenném obchodě, pokud tomu prodávající dostatečně nerozumí.
Co se týká rizika nákupů přes internet, tak je třeb se vždy podívat na hodnocení příslušného prodejce. Já jsem 148x nakupoval na Ebay a zásilka mi nepřišla pouze jednou, protože se z USA někde ztratila. Prodejce se mnou komunikoval, z USA mi přišly doklady o odeslání zásilky a zjistilo, že zásilka se ztratila až na území ČR. Takže v případě odeslání mohu za sebe říct 100% úspěšnost.
Co se týká padělků, pokud člověk kupuje něco dražšího, je potřeba, aby si nechal poslat řádné skeny a nakupoval nejlépe s atestem. Co se týká padělků, tak jsem za celou dobu koupil asi 3 dražší padělky, protože jsem v té době neměl dostatečné znalosti o uvedených známkách, i když už z těchto skenů bylo velmi vážné podezření na padělky.
Nejhorší na této záležitosti ovšem je, že příslušný prodejce svoje padělky stále prodává a na moje připomínky reagoval, že mu nikdo nedokázal, že jde o padělky a já, že nejsem znalec.
Registrovaný uživatel
Kupování přes internet musí splňovat jisté nároky. Předně musím znát danou problematiku, musím kupovat pouze u seriozních obchodníků, kde je jistota práva na vrácení a pokud je zde možnost, budu chtít fyzickou prohlídku. V případě velmi vzácných a drahých položek, samozřejmou podmínkou je atest od renomovaného zkušebního znalce.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Na e-bay nakupuji druhým rokem, poměrně často, doplňuji téma šachy - Evropa, zatím se mi nestalo, že by zásilka nedošla, max. do 14 dnů, i platby, případně refundace poštovného bez komplikací.
Registrovaný uživatel
Rád bych vrátil pozornost k původnímu tématu. Děkuji Ikanek za 6. 4. 2018, 21:53.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Odhad pravosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1