Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Odpadkový koš

Vykupminci.cz
Numisargo

Odpadkový koš

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, nevěděli byste někdo z jakých let může být tenhle odpadkový koš? a jestli už má nějakou historickou cenu? Kdysi jsem ho našel u popelnice, od té doby ho používám a zatím jsem takový nikde neviděl. Hodně rozšířené byly ty novější, hladké a bez držátek, ale tenhle bude asi starší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
historická cena= nedozírná !!! okolo 1955-60 :lol:
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
historická cena= nedozírná !!! okolo 1955-60 :lol:
Družspoj a roky by odpovídaly Bobinkovu odhadu. Dělaly se tuším pro ordinace lékařů. Firma dnes již neexistuje a byla na dnešní ulici. E.Beneše v Šumperku , dnes se této budově říká Popelka a je krásně zrekonstruovaná.
Registrovaný uživatel
aha tak díky, no já myslím že to je na odpadkový koš hodně vysoké stáří. Aspoň já sem zatím starší neviděl.
Registrovaný uživatel
Pokud je v dobrém stavu má cenu minimálně 500 Kč. Znovu to přichází do módy, nehledají to lovci starožitností, ale lidé co chtějí něco neobvyklého do interiéru.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
Pokud je v dobrém stavu má cenu minimálně 500 Kč. Znovu to přichází do módy, nehledají to lovci starožitností, ale lidé co chtějí něco neobvyklého do interiéru.
Adalbert
Souhlasím, jsou to tzv. lovci a sběratelé retra. Teď úvaha ... tak nějak mne děsí, že už to někdo považuje za starožitnost ... páč si to pamatuji, jako normální věc používání ... takže buďte opatrní s těmi slovy... jsem ještě mlaďounký kluk a ne starožitnost ... by taky mohl někdo dostat facku přes celou hubu. Říkejte tomu retro, tady ty kecy zakladatele vlákna nebudu trpět v žádném případě (myslím že to je na odpadkový koš hodně vysoké stáří. ) jo ? :) ;) :D :P :o
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 3. 12. 2017, 11:02. »
Registrovaný uživatel
"Odpadkový koš vysokého stáří" bývá ze sloní nohy ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
"Odpadkový koš vysokého stáří" bývá ze sloní nohy ;)
Jasně to už je spíše do kabinetu kuriozit.Turtle, jak ten čas běží , že ? Co jsme normálně vídali a používali ... to už jiní považují za věc vysokého stáří... taková blbost , no nedal bys těm mlaďochům přes obelisk ? No jo ..čo už narobíš :P
Registrovaný uživatel
já ho taky normálně používám:) Ani nepotřeboval žádné restaurování, jenom sem natřel vnitřek toho vyndávacího kbelíku aby neproreznul. Ale když sem bydlel u rodičů tak sme měli jenom umělohmotový.
Zajímalo by mě, jak vypadali jeho předchůdci. Nevíte o nějakých fotkách?
Registrovaný uživatel
Možno takto.Turtle tak píše. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://biznisto.cz/podnikatelsky-pribeh-vipp/
http://www.industrialantik.cz/cs/prodano/467-stary-odpadkovy-kos.html
https://archiv.aukro.cz/stary-zdravotnicky-odpadkovy-kos--i4026520875
http://oz.kurzy.cz/druzspoj/druzspoj-vd-p40461z157880u.htm
Registrovaný uživatel
Díky, to je fakt zajímavý.
A koukal sem na ten industrial antik, nezdají se vám ty ceny trochu přestřelený?
Registrovaný uživatel
Přehnaný to je, ale když kouknete na realizace, pochopit se to dá. Podle mě je reálné do tří set.
Moderátor
Adalbert napsal
Pokud je v dobrém stavu má cenu minimálně 500 Kč. Znovu to přichází do módy, nehledají to lovci starožitností, ale lidé co chtějí něco neobvyklého do interiéru.
Adalbert

Snobismus to je to správné slovo. Já k tomu koši dodán origo Annu Proletářku. :lol:
Moderátor
Altmann napsal
Adalbert napsal
Pokud je v dobrém stavu má cenu minimálně 500 Kč. Znovu to přichází do módy, nehledají to lovci starožitností, ale lidé co chtějí něco neobvyklého do interiéru.
Adalbert

Snobismus to je to správné slovo. Já k tomu koši dodán origo Annu Proletářku. :lol:

Tys ju exhumoval?? :shock:
Moderátor
Nene, mám ji doma. :P
Registrovaný uživatel
Donedávna boli bežne v starých, nerekonštruovaných nemocniciach....
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Adalbert napsal
Pokud je v dobrém stavu má cenu minimálně 500 Kč. Znovu to přichází do módy, nehledají to lovci starožitností, ale lidé co chtějí něco neobvyklého do interiéru.
Adalbert
Souhlasím, jsou to tzv. lovci a sběratelé retra. Teď úvaha ... tak nějak mne děsí, že už to někdo považuje za starožitnost ... páč si to pamatuji, jako normální věc používání ... takže buďte opatrní s těmi slovy... jsem ještě mlaďounký kluk a ne starožitnost ... by taky mohl někdo dostat facku přes celou hubu. Říkejte tomu retro, tady ty kecy zakladatele vlákna nebudu trpět v žádném případě (myslím že to je na odpadkový koš hodně vysoké stáří. ) jo ? :) ;) :D :P :o


Ono je to s tím co je staré relativní. Když řeknu že mám funkční šicí nebo psací stroj z roku 1930, tak to není nic moc stáří, ale když budu mít funkční počítač nebo mobil z roku 1970, tak je to už hódně vysoké stáří:)
« Poslední úpravu provedl(a) Honza4 v 27. 12. 2017, 13:23. »
Registrovaný uživatel
Jsou kvalitní starožitnosti, staré věci, nebo sběratelské věci. Pak jsou žádané staré věci a staré věci o které není zájem ... Budete mít šicí stroj z roku 1938 (nežádaný) a budete mít německou dýku z té samé doby (žádaná), nejde o starožitnosti, ale o staré věci... do které kategorie zařadit ? Rozdíl vás třeba napadne a odpovíte si sám... Pokud si u dýky řeknete, že jde o sběratelskou věc , tak jste to trefil ...
Registrovaný uživatel
Váš koš je stará věc jejíž cena se těžko určuje. Někdo by to nekoupil ani za stovku, ale na druhou stranu můžete narazit na lékaře staromilce a může jít mladého lékaře, který si ordinaci zařizuje ve stylu 50 60 tých let a shání to, jako doplněk a dá vám 1500 Kč , asi blbý příklad ten lékař, ale nic jiného mne nenapadlo. Já třeba bych ten koš nebral ani za 100 Kč a jiný dá majlant... mne by jste měl za zloděje a jeho za znalce a solidního kupujícího. Tak si vyberte ;)
Registrovaný uživatel
jo tak to já mám výhodu v tom, že mám zájem o ty nežádané věci:) Protože na šicím stroji můžu šít, kdežto vojenská dýka je mi k ničemu.
Registrovaný uživatel
Honza4 napsal
jo tak to já mám výhodu v tom, že mám zájem o ty nežádané věci:) Protože na šicím stroji můžu šít, kdežto vojenská dýka je mi k ničemu.
Přesně a pokud budete mít tu dýku, tak prodejem si vyděláte možná na sedm takových strojů a budete mít na každý den v týdnu jiný stroj. Oba sběratelé budou spokojeni , otázka priorit :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 27. 12. 2017, 14:23. »
Registrovaný uživatel
Honza4 napsal
jo tak to já mám výhodu v tom, že mám zájem o ty nežádané věci:) Protože na šicím stroji můžu šít, kdežto vojenská dýka je mi k ničemu.
..............ale vojenskou dýkou si možeš pokrajovat salami či kabanos!!!!!!!!! :lol:
Registrovaný uživatel
Neblbni ho Stando, nebo ti zkrátím ten tvůj kabanos :) :P
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Neblbni ho Stando, nebo ti zkrátím ten tvůj kabanos :) :P
Stando pošli mi sms, protože jsem si já kokos vymazal celý seznam v telefonu a nemám tvoje číslo :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Odpadkový koš

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1