Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » odznak asi RU

Vykupminci.cz
Numisargo

odznak asi RU

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poprosim určil by někdo tento odznak asi pilota zda to muže být origoš a jeho cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, odznak námořního pilota v kopii. Dejte sem zadní stranu a já Vám vysvětlím proč a i pro ostatní to bude OK. Originál by byl opravdu hooooodně drahý! :shock:
Registrovaný uživatel
uz ji tam tam mate
Registrovaný uživatel
druha strana ru odznaku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vidíte sám, že odznak je vyroben z bronzu. Originál odznak je stříbrný s čitelnými punci. V časopise Signum jsme měli článek p. Steinera, rakouského odborníka, který odznak popsal podrobně a upozornil na rozdíl mezi origo a kopii. Cena tohoto odznaku je kolem 2000 Kč. Kdo dá více, je to možné, ale je to ignorant platící za neznalost.
Registrovaný uživatel
děkuji za radu
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=148&t=1038

Já vím, že Vás to mrzí, radost jsem Vám neudělal a doufám, že jste odznak nekupoval draze. Pro všechny zde odkaz na stránky sfs-Letecké odznaky. Je to prevence a nenechte se ošidit.
Registrovaný uživatel
Zasílám obrázek rubní strany originálního odznaku ze soukromé
rakouské sbírky. Na rubu na pr. křídle jsou značka výrobce AZ, punc pro stříbro a značka "A", na jehlici opět AZ a 2x značka "A".
Odznaků bylo objednáno a vyrobeno 50 ks, ale uděleno jen 23. Zbylých 27 odznaků bylo s největší pravděpodobností roztaveno.
Takže originál patří skutečně mezi unikáty. Vše, co koluje po internetu, jsou falza či kopie, podobně jako shora uvedený odznak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » odznak asi RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1