Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » odznak Lednické Rovne

Vykupminci.cz
Numisargo

odznak Lednické Rovne

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Snažím se zjistit co to je za zkratku a k jaké události se váže rok 1933. Pročetl jsem stránky obce a taktéž psal i panu starostovi, ale nic.. Možná to bude něco z cyklistiky tak jestli někdo ví, budu rád za pomoc při identifikaci :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Registrovaný uživatel
Zdravím,ak budete chcieť odznak predať,tak oslovte záujemcu-0908 615 169.
Registrovaný uživatel
zdravím, nechci ho prodat ani nechci oslovovat nějakého potenciálního zájemce. můj dotaz byl jasný - snažím se ho určit.
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Registrovaný uživatel
Odznak by se mohl vztahovat ke Slovenské vesnici Lednické Rovne, možná k tamější sklárně. Možná i proto je se ozval zájemce Mikulas ze Slovenska.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Odznak by se mohl vztahovat ke Slovenské vesnici Lednické Rovne, možná k tamější sklárně. Možná i proto je se ozval zájemce Mikulas ze Slovenska.

Nie ja nie som záujemca,ale spomenul som o odznaku jednému pánovi z Lednických Rovní.On by ho chcel.Ja zbieram len vyznamenania Československa.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Odznak by se mohl vztahovat ke Slovenské vesnici Lednické Rovne, možná k tamější sklárně. Možná i proto je se ozval zájemce Mikulas ze Slovenska.


Jak jsem psal v prvním příspěvku, z Lednické Rovne jsem psal starostovi, na stránkách Lednicke Rovne není nic co by se vztahovalo k datu 1933.. kulatý odznak s jakoby "výpletem kola" mě vedl k možnosti třeba cyklistického klubu.. ale určitě ho nehodlám dávat v doledné době pryč, jde mi jen o určení odznaku
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Registrovaný uživatel
Nema to CaM niečo spoločne s Cyrilom a Metodom?
Moderátor
Nepřijeli nakonec oba na kole? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No jasně, na tomhle:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Súhlasil by som s užívateľom milosj. Táto domnienka, že tento odznak súvisí s Cyrilom a Metodom má reálny základ. Táto skratka K. D. C. a M. 1933 môže znamenať ,,Kresťanské Dni Cyrila a Metoda 1933". V spomínanom roku sa konali v našej republike veľké kresťanské oslavy v Nitre a to ,,Pribinove slávnosti". Zároveň sa tieto oslavy spájali s našimi prvými vierozvestcami aby sa povzbudilo národné povedomie a idea slovanstva postavená na kresťanských základoch. Záštitu nad slávnosťami prebrala dokonca vtedajšia československá vláda. Tieto oslavy už dopredu vzbudili u bežného obyvateľstva veľký záujem aj keď následná manifestácia v Nitre bola do veľkej miery spolitizovaná. Tak nie je vylúčené, že niektoré miestne kresťanské združenia alebo spolky si pri takej príležitosti dali zhotoviť pamätné odznaky. Tento z Lednických Rovní môže byť jeden z nich. Už vtedy bol 5. júl v kalendári vedený ako cirkevný sviatok. Dnes je dokonca štátnym sviatkom na počesť Cyrila a Metoda.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » odznak Lednické Rovne

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1