Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Odznak vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava

Vykupminci.cz
Numisargo

Odznak vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No tak nepopiram, ze bych takovyto odznak ve zlate nechtel (i kdyby kvuili jeho koupi mely moje deti dalsich 20 let hladovet :-)) o tom zadna.. Mozna bych ho zaplatil i vic nez je bezny ve svete.. mozna.. Kazdopadne bez duveryhodnyho (a overenyho) atestu nebo garance moznosti vraceni penez resp. moznosti, ze bych ho mohl sam (+ moji znami aspon na par hodin /pod mikroskopem/) prostudovat, je jakakoli dohoda zbytecna..

Ano podobnejch pohadek/bachorek o vsemoznejch neuveritelnejch nalezech jsem za posl. 20 let slysel mraky.. :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
ale mozno Altmann si s nim dopisuje, mozno tam treba patrat
Registrovaný uživatel
Včera sem kontaktoval ohledně posouzení http://www.warcross.cz/ a pošlu ho tam na ověření. Odznak ověřit chci, i když na 99% věřím originalitě a vím jak a kde sem ho našel , ale na 99,9% je lepší vědět. Vkládám detailnější foto + foto odznaku a další nalezené artefakty.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A nebyl u toho odznaku ještě i jeho původní majitel?
Moderátor
Pánové, tento odznak má všechny znaky originálu, ale bez toho, abych jej držel v ruce, abych zkusil kov to nemohu určit. Pánové na W.... mají jiné možnost. Zároveň prosím ctěné pány aby si zde z našeho povídání nedělal hrdel, nebo jim vlítnu na jejich sekci a běda, třeste se :P :mrgreen: ( to je sranda)
Registrovaný uživatel
Souhlasim.. odznak vypada (na relat. kvalitnich fotkach) velmi dobre.. I kdyz pro me to stejne neni dukaz 100% originality... pokud bych ho mel (teoreticky) za nejaky velky penize kupovat, tak bych za ty penize vyzadoval dukladny os. prostudovani a srovnani s (treba jen bronzovym) originalem.. Takovy ty testy acetonem (zda se barva rozpusti ci ne) dnes nemaji smysl, pokud se onen odznak pekl v troube.. :-) A co treba nejaky ryhy (nikoli ty z vyrobniho procesu) atd atd? Nejsou pod onou zlatou barvou..? PS: sry, ale nejakej certifikat Od Warcross (nic ve zlym - nic proti nim!) bych taky nebral jako nejaky 100% overeni originality..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
a vieme ,ako to dopadlo s pravostou odznaciku? lebo ak je pravy, tak dlzim niekomu ospravedlnenie
Registrovaný uživatel
elle napsal
Souhlasim.. odznak vypada (na relat. kvalitnich fotkach) velmi dobre.. I kdyz pro me to stejne neni dukaz 100% originality... pokud bych ho mel (teoreticky) za nejaky velky penize kupovat, tak bych za ty penize vyzadoval dukladny os. prostudovani a srovnani s (treba jen bronzovym) originalem.. Takovy ty testy acetonem (zda se barva rozpusti ci ne) dnes nemaji smysl, pokud se onen odznak pekl v troube.. :-) A co treba nejaky ryhy (nikoli ty z vyrobniho procesu) atd atd? Nejsou pod onou zlatou barvou..? PS: sry, ale nejakej certifikat Od Warcross (nic ve zlym - nic proti nim!) bych taky nebral jako nejaky 100% overeni originality..

Sa mi zda,že Vy by ste neverili v originalitu ani keby Vam ho osobne daroval K.H. Frank... :D
Moderátor
Přátelé,
mně to Vaše špičkování celkem vyhovuje neb se ta problematika řeší. Je opravdu složité rozeznat originál od kvalitní kopie. Já zde jen vkládám bez jakéhokoliv komentáře bronzový odznak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A čo tento?Prosím o vyjadrenie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
revers

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zde to je doufám je vtip? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dúfam,že autor témy sa ešte ozve.A poskytne údaje ohľadom váhy a rozmerov.Ten na obrázku,čo som vystavil ja ,má váhu 28 gr.A nie je mini.
Moderátor
Já bych tedy chtěl upřesnit, že ten obrázek co nám zde vystavil pan kolega Mikuláš je opravdu jen a jen COPY. Ono dnes se těžko k těmto věcem můžeme vracet, pokud nemáme opravdu porovnávací materiál. Originál je vzácný a tak nám zbývá jen možnost diskuze, což také není až tak špatné.
Registrovaný uživatel
Netvrdím,že je to originál.Ale COPY v jednom kuse?Prečo sa doteraz nikde neobjavovali?Ak mi ešte niekto ukáže nejaké repliky,budem o nepravosti na mojom obrázku presvedčený.Verím,že túto prečítajú tí,u ktorých takéto COPY sa nachádzajú a ukážu ich.
Registrovaný uživatel
http://sluzebni-odznaky.webnode.cz/fotogalerie/hasici-vezenska-sluzba-armada/#a111567685-jpg
tu sa tiež nachádza,ale bez reversu
Moderátor
No Vaše vyjádření mně opravdu šokuje. Je to problematika Vládního vojska a proto se na Slovensku odznaky nevyskytují. Bohužel Váš odznak je bez jakékoliv diskuze je kopie, novoděl či jak to chcete(nechcete) nazvat. Nebudu zde popisovat detaily, ale již jen jehlice to snad ne. Proto jsem se domníval, že ten Váš odznak je jen pokus o vtip. Nevím jaké máte zkušenosti, ale já se této problematice věnuji téměř 40 let a mohu zodpovědně říci, že rozeznat originál odznaku od dobře vyrobené kopie je dosti těžké. Ale s naprostou jistotou vím, že Váš odznak je úsměvná kopie. Nedovolil bych si napsat něco, co neznám i když se pochopitelně mohu mýlit, - ale u Vašeho odznaku nikoliv!
Teprve teď jsem se podíval na Váš odkaz, vidím zde odznak bez možnosti posoudit zadní stranu, neznáme váhu. Já se rád nechám poučit, ale zdá se, že jsme zde pouze dva koho to zajímá,
Zkuste se obrátit na stránky warcros když nevěříte mně.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 25. 4. 2015, 16:47. »
Moderátor
http://www.warcross.cz/wordpress/

zde je odkaz, zkuste se kolegy spojit, jistě Vám poradí.
Registrovaný uživatel
jeden podobný sa predáva v aukcii.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chlapi já si myslím, že nedokáži určit nic, ale myslím si, že říšská orlice z vašeho pohledu se má dívat vlevo. Tedy samotná orlice má vždy otočenu hlavu doprava a ten kdo se na ni dívá , tak z jeho pohledu má otočenu hlavu doleva. Myslím, že když se díváte na staré filmy z UFA a na nějaké sjezdy, tak tam je vždy takhle. Nedokáži si představit , že by to bylo možné, aby se dívala doprava i doleva, tak jak se komu zachtělo asi to bylo pod zákonem ten znak , nebo se mýlím ???
Registrovaný uživatel
Zjednoduším to orlice má vždy zobák otočený k pravému křídlu, pokud vidím odznaky a jiné věci, kdy má orlice na značení otočen zobák k levému křídlu, tak mám pochybnosti. Mám teď zrovna doma vidličku a je tam vyražena mimo jiné značení i orlice a vím na milion procent, že to není falzum a je to tak, jak říkám je zobákem k pravému křídlu. Nemyslím si, že by Němci měli benevolenci ve znaku říše .... myslím, že byli až moc akorátní a nebylo jedno kam slepice kouká.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 23. 5. 2015, 17:01. »
Moderátor
Říšská orlice kouká do prava, naopak tzv. stranická orlice kouká do leva. Stranickou orlici používali Němci jen s v souvislosti s NSDAP a dalšími stranickými orgány. Mezi ně však Vládní vojsko BuM rozhodně nepatřilo...
Registrovaný uživatel
Viem že je to stara tema,ale doplním nejake foto z netu...Najskôr odznak v zale a potom postriebrený značený...či su original nedokažem posudit...
Ešte prikladam adresu zdroja:
http://ailsby-collection.blogspot.sk/2012/06/achievement-badge-for-security-troops.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud někde vidíte jak cizinec řeší českou či slovenskou záležitost, musíte být opatrní. To je jako bych já určoval na netu originál anglické medaile.
Ta tak zvaná stříbrná spona je na 100% ražba, ale více snad odlitek upravený sice pěkně, ale.... Tuto problematiku v Čechách dokáže posoudit opravdu pár lidí a dle obrázku to opravdu nejde. V současné době již z tohoto důvodu o tyto spony není zájem. Originál je velmi drahý a získat originál byla možnost pouze stará sbírka. Obdivuji Vás a Vaše přesvědčení. Věřte mi, že origánálů je pár kousku uložených ve sbírkách a tito lidé se tím nechlubí. :evil:
Moderátor
Nechtěl bych Vám však brát energii a zápal pro věc. Ona to spona v originálu je velmi drahá. Přiznám se, že sám jsem naletěl na stříbrnou sponu, ale to bylo před více jak třiceti lety. Myslím, že tato spona je nabízená na eMedals. Nějaký kus jsem viděl ( ale to je již hodně dlouho) v nabídce mnichovské firmy. Zkuste pátrat hledat, ale zaměřte se na to, co kdo píše, co hledá a co určuje. Seriózní stránky jsou německé, nejhorší je USA. Buďte opatrní neb ty spony se pohybuji ve stovkách eur a zlatá spona v několika tisícovkách. Já jen doufám, že se ozve někdo fundovaný, neb zde o této problematici negativně píši jen já.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Faleristika » Odznak vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1