Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Odznak voj.technické akademie, rok 1953, stříbro

Vykupminci.cz
Numisargo

Odznak voj.technické akademie, rok 1953, stříbro

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přes 'citaci"mi nešlo vložit obrázky, proto jsem založil nové téma, prosím o posouzení, zda se jedná o originál, či repliku.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Replika...
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci, Špička
Moderátor
Odznak je origo,ale chybí podložka, která má větší rozměr a matice, která je stříbrná, vše je také puncované. Ale nevadí, i tak je odznak krásná sbírková záležitost.
Moderátor
Altmanne se vší uctou proč si myslíte, že se jedná o originál...
Já si nejsem zcela jist, buď je to kopie, nebo špatně restaurovany kus, ale nechám si poradit .. Za mne rozhodně není krásný sbirkovy...

Narodil jsem se před Velkou prosincovou demokratickou sametovou revolucí. Tyto odznaky pro roce 1991 prodal některý chytřejší náčelník školy a měl jsem jich v ruce vela-česky hodně. Já vím, Vás všechny mate ta zadní strana, který je jaksi Hruba, nezačištěná. První kopie mají tuto zadní stranu začištěnou pěkně hladkou.
Jsou tam jasné markanty originálu, které zde psát nebudu. :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 12. 6. 2020, 18:13. »
Registrovaný uživatel
Veľmi slabá replika v BK ,nie v Ag
Registrovaný uživatel
Větší procento tvrdí, že je to replika, ještě zajdu za šperkařem a nechám zjistit, zda je to stříbro nebo nějaká slitina. Měl ho v ruce jistý sběratel a nekoupil ho z důvodu, že je to replika. Ale mnohokrát díky, za vaše názory...
Moderátor
Není to replika:
kvalita smaltu
na zadní straně jasně vidíte ostré hrany, jde o ražbu. Nenechte se ukecat na repliku!
Ono vždy když někdo chce něco koupit tak "mlží" No abych zde dokladoval i takový odznak to je dnes s faleristikou špatné, ale je pravda,že i ty repliky vypadají pěkně. Jak říkám, nenechte se zblbnout ani Mikulášem, který patří mezi slušné faleristy!
Moderátor
-mikulas napsal
Veľmi slabá replika v BK ,nie v Ag




Mikuláši a proč tak píšete, Vy přece víte sám, že to je origo :twisted:
Moderátor
barbar napsal
Altmanne se vší uctou proč si myslíte, že se jedná o originál...
Já si nejsem zcela jist, buď je to kopie, nebo špatně restaurovany kus, ale nechám si poradit .. Za mne rozhodně není krásný sbirkovy...

Narodil jsem se před Velkou prosincovou demokratickou sametovou revolucí. Tyto odznaky pro roce 1991 prodal některý chytřejší náčelník školy a měl jsem jich v ruce vela-česky hodně. Já vím, Vás všechny mate ta zadní strana, který je jaksi Hruba, nezačištěná. První kopie mají tuto zadní stranu začištěnou pěkně hladkou.
Jsou tam jasné markanty originálu, které zde psát nebudu. :roll:


Co říkáte na přední stranu a její detaily hlavně ten erb, a Srb bez ohraněni, myslíte, že se jedná o opotřebení a následnou opravu hlavně detaily v erbu..

Ten středový erb je jistě upraven. Já Vám to napíši takto-. Za mých mladých lat byl na každém stole (na blešáku) 1-3 odznaky. Tehdy jsme to dokonce kupovali dle ročníku. Jen do Francie jsem poslal asi 9 odznaku výměnou. Prostě tehdy to byla celkem běžná záležitost. Dnes je to pravda rozprodané i do ciziny, viděl jsem několik kopii, většinou to byl odlitek upravený a je pravda, že odznak zde je trochu poškozený, ale abych zde přesvědčoval faleristy o originalitě na to nemám. Dnes každého zajímá jen cena. Mohu to doložit i takto. Dlouhodobě více jak 30 let vycházel časopis Signum, bylo to jen o faleristice, ale tento rok končíme neb koho zajímají medaile z doby Napoleona, koho zajímají další věci, když tam není uvedena cena jak mi napsal jeden hošík.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 12. 6. 2020, 21:48. »
Registrovaný uživatel
Práve preto,že som ich niekoľko vlastnil.Porovnajte napr. smalty hviezdy...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevím, co myslí kolega barbar těmi „jasnými markanty originálu“.
Podle mne je to prostě falzum,vyrobené technickou tlakového nebo odstředivého lití.
To, že jsou odlité i puncovní značky na rubu, zakládá podezření na porušení puncovního zákona.
Moderátor
Romane, to jsem napsal já a stále budu tvrdit, že to je originál odznaku.
Moderátor
Jen přiložím dvě rozdílné čs.dekorace, vídíte sami, že ty zadní strany jsou stejně ostře raženy, ale faktem asi bude i to, že odznak je nutno vidět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za názory, vážím si všech... Jak píšu, myslím že pravdu ukáže zkouška buližnikem, nepředpokládám, že by se někdo zabýval silným postříbřením, nebo??? :-))
Registrovaný uživatel
Tak sorry, nevěděl jsem.
Já zase budu tvrdit, že je to falzum.
Moderátor
Zde original totožný rok 1953..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Romane,
proč sorry, je to jen diskuze mezi faleristy, chci tím říci, že se mohu mýlit, ale zatím si trvám na originálu. Rozhodně kus kamene a možná i váha odznaku. :oops:

Ale na ty zadní straně jsou dva nálitky, tedy již jen špatně odstraněné.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 12. 6. 2020, 19:03. »
Registrovaný uživatel
Mne šlo o ty "jasné markanty originálu".
Moderátor
Např. ta zadní strana, okraje.
Registrovaný uživatel
Zlatnickou váhu bohužel nemám a co jsem vykouzlil je hmotnost bez podložky a matice-26g. Při pohledu silnou lupou na kladivo se srpem, prosvítá na hranách kladiva, tmavá barva, což si myslím, že by u stříbra nemělo... Bohužel mi nejde vložit fotka detailu "kladiva"...
Moderátor
Ponechte to na "buližníku". Nejsem počítač a je možné, že jsem byl nepozorný.
Registrovaný uživatel
Rozumim a ještě jednou všem díky!!! Jsem rád, že jsem našel prostor, kde se někdo zabývá něčím smysluplným...
Špička
Registrovaný uživatel
Můj originál s podložkou a maticí váží 56,35 g.
Moderátor
Tak nakonec rozhodla klenotnická váha. :lol: :mrgre

Přiznávám bez mučení prohru. :|

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Odznak voj.technické akademie, rok 1953, stříbro

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1