Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Odznaky ocenenie

Vykupminci.cz
Numisargo

Odznaky ocenenie

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o uvedenie aspoň približnej ceny.Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Letecká mini, zde by mně zajímala zadní strana. Mohl by to být odznak vyrobený v době války v Británii, potom by cena byla někde jinde. Dejte sem obrázek zadní strany.
Registrovaný uživatel
Má byť na pilotovi -mini značka výrobcu?Mňa zaujímal hlavne ten myslivec-jeho cena?Triednosti radistov zhruba viem-40-50euro kus.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ten Váš malý (mini) letecký odznak je mini vyrobená ve Velké Británii. Vojáci ji používali jako dárek pro své přítelkyně. Není zase tak levný aby jste se jej zbavoval, je poměrně vzácný.
Registrovaný uživatel
Ďakujem,ďakujem-odkiaľ Vy všetko viete?Veď,na na neho nie je literatúra.
Registrovaný uživatel
Ja som mal zaujímavyý odznak.Robili ich v Praríži,ale keďže čs.armada sa evakuovala do Británie,odznaky zostali a po roku 1945 sa udeľovali cudzím pilotom ako čestné.Posielal som aj Djakovovi,nech to uverejní,ale má ich dosť.Odznak od utorka zmenil majiteľa a je u toho,kto im lepšie rozumie,skratka-predal som Pištoru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Odznaky byli převezeny v bednách MO do Londýna, některé ovšem zůstali v Paříži. Ve Velké Británii se neudělovali, neb vojáci bojovali v Anglii a na Francii raději zapomněli neb zde ze strany Francouzů se nesetkali s pochopení. Je to složité, rozepisovat to nebudu. Ale faktem je, že odznaky jsou mimořádně vzácné, bohužel jak je u nás zvykem, již jsem viděl i novoděl. Fa. Pištora vyráběla další věci, např. odznak pro absolventy Vysoké vojenské školy ( podkova) jeden takový je uveden a popsán na stránkách SFS. Odznak takto značený je nejvzácnějším odznakem, daleko lepší než Spink! Je pravda, že odznaky tyto, ale i např. Kremnická ražba se udělovali jako čestné. U Spinka si jistý nejsem. Osobně bych odznak Pištora neprodával ani za ni.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=94&t=26

Kdo má zájem- zde je popis odznaků a je zde i odznak vyrobený v Paříži, velmi vzácné!
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Odznaky byli převezeny v bednách MO do Londýna, některé ovšem zůstali v Paříži. Ve Velké Británii se neudělovali, neb vojáci bojovali v Anglii a na Francii raději zapomněli neb zde ze strany Francouzů se nesetkali s pochopení. Je to složité, rozepisovat to nebudu. Ale faktem je, že odznaky jsou mimořádně vzácné, bohužel jak je u nás zvykem, již jsem viděl i novoděl. Fa. Pištora vyráběla další věci, např. odznak pro absolventy Vysoké vojenské školy ( podkova) jeden takový je uveden a popsán na stránkách SFS. Odznak takto značený je nejvzácnějším odznakem, daleko lepší než Spink! Je pravda, že odznaky tyto, ale i např. Kremnická ražba se udělovali jako čestné. U Spinka si jistý nejsem. Osobně bych odznak Pištora neprodával ani za ni.
Tak to som sa mal asi Vás opýtať!!Nechápem,odkiaľ Vy všetko viete,veď Pištora sa nepredával nikde,potom odkiaľ má človek vedieť,akú má hodnotu?Asi 1000euro,však?
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=94&t=26

Kdo má zájem- zde je popis odznaků a je zde i odznak vyrobený v Paříži, velmi vzácné!

Válečná akadémia sa predala 2 roky na aukro.cz,neviem,kto ju kúpil ,ani neviem za koľko,ale Čestný odznak pilota Pištora ten v predaji nebol.
Moderátor
ANO, odznak vysoké školy se pravda prodal. Ale celá historie je přece jen trochu složitější, je to konečně i v článku naznačeno. Za celý svůj život jsem tyto odznaky viděl 2, slovy 2 ks. Odznak získal můj kolega a přítel R.N. který jej náhodou koupil v malém krámku myslím, že v Belgii či Holandsku, již si to přesně nepamatuji. Je pochopitelné, že výroba pouze několika kusů je vyrobena pouze na objednávku, neb důstojníků GŠ ,kteří při útěku z vlasti si nevzali odznaky bylo málo. Pokud bychom to porovnali s leteckým odznakem, pravda, bylo jich více, ale měl jsem ve sbírce i zajímavé odznaky, ale na Pištoru jsem štěstí neměl. Přikládám obrázek části sbírky leteckých odznaků, je možno se podívat. Odznaky jsou popsané na stránkách Slovenské faleristické společnosti jejímž jste členem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak to som sa mal asi Vás opýtať!!Nechápem,odkiaľ Vy všetko viete,veď Pištora sa nepredával nikde,potom odkiaľ má človek vedieť,akú má hodnotu?Asi 1000euro,však?

Toto co jste napsal se mně docela dotklo. Znáte mně a tak jste se mohl zeptat. Že tyto věci znám? No prostě jsem se učil. No a tehdy moc literatury nebylo. Dnes je literatury dostatek a nikdo ji nečte a následně se podivuje.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
ANO, odznak vysoké školy se pravda prodal. Ale celá historie je přece jen trochu složitější, je to konečně i v článku naznačeno. Za celý svůj život jsem tyto odznaky viděl 2, slovy 2 ks. Odznak získal můj kolega a přítel R.N. který jej náhodou koupil v malém krámku myslím, že v Belgii či Holandsku, již si to přesně nepamatuji. Je pochopitelné, že výroba pouze několika kusů je vyrobena pouze na objednávku, neb důstojníků GŠ ,kteří při útěku z vlasti si nevzali odznaky bylo málo. Pokud bychom to porovnali s leteckým odznakem, pravda, bylo jich více, ale měl jsem ve sbírce i zajímavé odznaky, ale na Pištoru jsem štěstí neměl. Přikládám obrázek části sbírky leteckých odznaků, je možno se podívat. Odznaky jsou popsané na stránkách Slovenské faleristické společnosti jejímž jste členem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Ale ,veď Vy ste nikdy odznaky Pilotov nezbierali.Alebo,áno?
Moderátor
Vážený pane kolega,
nevím jak Vás přesvědčit a je mi to celkem jedno, sbíral jsem je, ten důkaz Vám však nestačí?
Sbíral jsem i další státy, ale nemám potřebu se chlubit, jen faleristiku mám rád, zajímám se o ní i o státy, které zde nezajímají snad nikoho, např. NDR. Moji adresu máte, stačilo napsat. No je to pro Vás velká škoda!
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Vážený pane kolega,
nevím jak Vás přesvědčit a je mi to celkem jedno, sbíral jsem je, ten důkaz Vám však nestačí?
Sbíral jsem i další státy, ale nemám potřebu se chlubit, jen faleristiku mám rád, zajímám se o ní i o státy, které zde nezajímají snad nikoho, např. NDR. Moji adresu máte, stačilo napsat. No je to pro Vás velká škoda!

Viem,poznáme sa asi 6 rokov cez internet,hoci sme sa nikdy nestretli.A ja som si myslel,že v odznakoch sa vyzná len Sehnal,lebo napísal knihu.NDR-tam je zaujímavy len Rad Karla Marxa.Môj dobrý známy mi ukazoval Hrdinu NDR a Rad K.Marxa udelené Kosyginovi.
Moderátor
......................no, je to zbytečná diskuze, možná, že by stálo za to si někdy pročíst i ty dekorace NDR. Některé jsou za pár euro, jiné ne. Dnes to je již mrtvý stát.
Registrovaný uživatel
Možno,niekto ocení?Cvičenia,napr.,ale aj Patriotiku.Vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V horní části jsou tři odznaky, vlastenecké, které mají cenu zhruba 1000Kč za kus. Další dva jsou nezajímavé.

Cvičení štít, kterého jsem se zúčastnil, to byl pouze jediný vzor či model a najednou se vyrojili další typy s legendou, že červené jsou pro velitelský sbor, další, že jde o do ražbu. Prostě byl o ně velký zájem a tak se dorazili a firma se finančně zahojila
Registrovaný uživatel
Ďakujem,áno o tej Ukrajine viem,mám na ňu ponuku 50euro.Skúsim v takej cene tie zradcovské aj vystaviť,Gott mit uns a žltý ovál,sa pritom zvezu.
Viem,že jedno z cvičení-biele alebo modré sú zháňané,ale zabudol som, ktoré.
Registrovaný uživatel
Dobry den. Tie ochrany myslivosti mam dva kusy a jeden som drazil, tak ten ma vysiel v prepocte na 40€.
Registrovaný uživatel
Dobrý den mám sbírku leteckých odznaků,z pozůstalosti
Potřeboval bych poradit a zjistit přibližně hodnotu buď jednotlivých kusů nebo za celkovou
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Uronte lepšie foto tojo v pravo dole/okrúhli s krídlami/ z obidvoch strán. Ak je strieborný tak má cenu od 5000Kč
Moderátor
ANO, je to tak pěkně urovnat a hlavně ty zadní strany. Ten čs. letecký je v bronzu, ale svoji cenu má a ten odznak cvičení Štít bude sběratelům také chybět ve sbírce.
Registrovaný uživatel
Možno sa niekto stretol s takým odznakom a vie povedať cenu.Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Odznak je dnes již zajímavým dokladem doby. Obecní pastýř. Viděl jsem podobné odznaky, ale zde je zajímavý na jedné straně nápis český na druhé straně snad ukrajinský? Odznak pro toho komu chybí a sbírá tuto kategorii může chybět, ale není to korunovační záležitost. Viděl jsem podobná nápis cestář a německy, Nachází se i varianty česko-polské, ale tento jsem opravdu neviděl. Např. cestář měl i doklad pro nositele a byla to funkce pracovníka obce. Zajímavý je ten český nápis.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Odznaky » Odznaky ocenenie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1