Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ohnutá mince

Vykupminci.cz
Numisargo

ohnutá mince

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dala by se tato ohnutá mince narovnat? Rukou se bojím, napadlo mě jí dát narovnat zlatníkovi (a opravit tu hranu dole). Ale to je asi blbost co? Zlatník to nahřeje a poničí reliéf..? děkuji za názory, pokud má někdo zkušenost

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
srovnat by asi šla minimálně trochu, ale ta velká hrana dole bude mnohem horší(to neopravíš, asi ani zlatník, vždy to bude vidět!)
Registrovaný uživatel
Myslíš že můžu ohnutí srovnat rukou...? Teoreticky vim že je zlato měkký, ale bojim se :D
Registrovaný uživatel
Trochu klidně ano, ale jsi si jistý, že se strefíš do správného místa(aby z toho nebyl vlnitý plíšek)? Pro téměř úplné srovnání to chce trochu praxe...
Registrovaný uživatel
Mě celkem spolehlivě funguje rovnání ve svěráku, mezi dvěma prkýnky.
Je ovšem potřeba postupovat pomalu a opatrně, trochu přitáhnout a nechat pár hodin.
Po pár hodinách opět přitáhnout a zase nechat pár hodin, takto postupovat dokud nebudeš spokojený.
Minci stejně úplně nevyrovnáš, ale nepatrné zvlnění je u starších mincí běžné.
Hlavně nesmíš použít tvrdé dřevo, u měkkého zlata by jsi minci poškodil.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
« Poslední úpravu provedl(a) milstr v 9. 12. 2010, 12:41. »
Registrovaný uživatel
to co radil milstr se zlatem nedělej.To se hodí na stříbro.Tady stačí vzít dva kusy jemné kůže dvě prkýnka a stlčit to rukou,jelikož zlato není tak pružné a tak se nevrací do spáteční podoby.Měl by být relativně rovný.Jinak to je mincovna Vídeň?
Registrovaný uživatel
denary

https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/6857/103235/3793_xpby5k.JPG

už jsem jí sem dával, psal jsem že není moje...nechtěl jsem se chlubit že je koplá ze země.

Jinak děkuji za názory.
Registrovaný uživatel
Rovnal jsem takto Československý pětidukát a naprosto bez problémů. Je pravda že u té Mařenky by to možná šlo jen rukou, ta je tenčí.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
jinak mincovna ano Vídeň

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ohnutá mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1