Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Ohodnocení známky Victoria One Penny

Vykupminci.cz
Numisargo

Ohodnocení známky Victoria One Penny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
může mi prosím nějaký odborník říct něco bližšího k této známce? Omlouvám se za kvalitu. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z tej fotky si netrufam určit presne farbu,ale skus sam. http://www.stampsofvictoria.com/85-90issues.php
_______________
Registrovaný uživatel
Na tyto stránky jsem se už díval, ale v podobném odstínu je tam těchto známek několik a nejsem schopný rozeznat o který odstín přesně jde.
Registrovaný uživatel
Farba sa určuje tak že sa dana znamka porovna z originalnym porovnavacim materialom,nie porovnavanim nekvalitnych fotiek .
_______________
Registrovaný uživatel
Nepřikládal bych tomu nějaký zásadnější význam, těchto známek mi prošlo rukama několik desítek a paleta barevných odstínů byla obrovská. Považuji je víceméně všechny za korunové známky. Webová stránka, kterou poslal kolega v odkazu (skvělá!) zmiňuje jen supervzácný odstín "bright yellow-orange", ale ten těžko identifikujete bez srovnávacího mareriálu, jak již bylo výše napsáno.
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 10. 7. 2015, 9:23. »
Registrovaný uživatel
Samozrejme barevny odtien ma vyznam riešit pri drahych znamkach a tam si rad zaplatim aj atest.Tu nepomože ani zubkovanie/je rovnake/a ani priesvitka ta je tiež vačšinou V2 a pochybujem že ju len tak rozlišite od V3.
_______________
Moderátor
Dovolil bych si lehce nesouhlasit. Odstín má samozřejmě smysl řešit i u levných známek, čistě z toho důvodu, že to bývá zajímavé, když dá člověk dohromady nějakou barevnou škálu. Ale je to spíš pro radost, ne na zbohatnutí. 8)
Registrovaný uživatel
Byl jsem trochu špatně pochopen, nepřikládám tomu význam ve smyslu ohodnocení, jinak sbírání barevných odstínů je samozřejmě velmi zajímavé ;).
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Dovolil bych si lehce nesouhlasit. Odstín má samozřejmě smysl řešit i u levných známek, čistě z toho důvodu, že to bývá zajímavé, když dá člověk dohromady nějakou barevnou škálu. Ale je to spíš pro radost, ne na zbohatnutí. 8)
Ahoj Pavle-ja si tiež dovolim lehce nesuhlasit.Ak da človek dohromady nejaku barevnu škalu tak ta barevna škala je takmer vždy nepresna.Ak dam trom zberatelom posudit barevnu škalu nejakej emisie tak sa nikdy nezhodnu.Barevna škala je pekna vec ale bez atesu je to len "predpoved počasia".
_______________
Registrovaný uživatel
povidejte mi jeste o barvach....mne staci ty hradcanske...kazdy novy "expert" si
zavede svoji vlastni... :roll:
Moderátor
tak ich nezbieraj a mas pokoj
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Pavel_III napsal
Dovolil bych si lehce nesouhlasit. Odstín má samozřejmě smysl řešit i u levných známek, čistě z toho důvodu, že to bývá zajímavé, když dá člověk dohromady nějakou barevnou škálu. Ale je to spíš pro radost, ne na zbohatnutí. 8)
Ahoj Pavle-ja si tiež dovolim lehce nesuhlasit.Ak da človek dohromady nejaku barevnu škalu tak ta barevna škala je takmer vždy nepresna.Ak dam trom zberatelom posudit barevnu škalu nejakej emisie tak sa nikdy nezhodnu.Barevna škala je pekna vec ale bez atesu je to len "predpoved počasia".

O přesnosti jsem nikde nic nepsal!! :twisted:
A k odstínům lze přiřadit i sytost - čímž bych se odkázal na své skeny (částí) archů Lajtabánságu, kde na jednom archu to je od vyblité po extrémně sytou. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Mám tyto ražené známky královny v pěti odstínech(naprosto zřetelných),ale stejně neznám ani jejich minimální hodnotu. Mají vůbec nějakou cenu?
Registrovaný uživatel
Dovoluji si ještě dodat,že čas pracuje negativně nejenom na lidech,ale i na barvách známek a vůbec všech tiskovin. Mám vázané Lidové Noviny ročník 1911 až 1914 a ač byly pod střechou,noviny jsou lehce nahnědlé. To samé mám u známek. Čert ví od kdy tam v té krabici byly,ale prostě jsou zašlé a o původních barevných odstínech si mohu nechat jenom zdát.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Ohodnocení známky Victoria One Penny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1