Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Olomouc 5 dukát Karla II Liechtenstein 1678

Vykupminci.cz
Numisargo

Olomouc 5 dukát Karla II Liechtenstein 1678

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jaký je Váš názor na tuto minci na Aukru 3341348333 ???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
veľmi slabé fotky. V podobnom stave sa predal v aukcii aurea za 95 000 Kč a o pol rok neskoršie sa predával za 50 000 Kč.
Moderátor
10rubl1895 napsal
Jaký je Váš názor na tuto minci na Aukru 3341348333 ???

Probíhající aukce tady co ? ......neventilujeme ...! Teď se na něj všichni vrhnou ... ale bez legrace, počkejte na komentáře vždy až aukce skončí :evil: .
Registrovaný uživatel
Asi máte pravdu. Nějak jsem nad tím neuvažoval.
Registrovaný uživatel
To je hodně velk paráda... 8)
Moderátor
jv64 napsal
10rubl1895 napsal
Jaký je Váš názor na tuto minci na Aukru 3341348333 ???

Probíhající aukce tady co ? ......neventilujeme ...! Teď se na něj všichni vrhnou ... ale bez legrace, počkejte na komentáře vždy až aukce skončí :evil: .

Tak pokud by šlo o padělek, je naopak žádoucí na to upozornit dřív, než aukce skončí... :roll:
Moderátor
Ano, to je. Jsme asi natvrdlejší a dotaz jsem nepochopil. Padělek to není.
Registrovaný uživatel
Na otázku,zda jde o padělek,je vždycky lépe odpovědět,že je to padělek,protože tím získáme pověst prozíravého znalce a nebereme žádnou odpovědnost za pravost věci,kdyby se později ukázalo,že to padělek skutečně je.Majitel ,jehož věc i jeho osobně tím znevážíme nemá žádnou možnost obrany,,máme přece právo říct svůj názor,,že...a tudíž prohlášením,že jde o padělek se tak nevystavujeme žádnému riziku,naopak tím můžeme jen získat.
Registrovaný uživatel
Jen tak pro zajímavost, jsem tu aukci hledal, bohužel nenašel jsem ji v probíhajícíh ani ukončených aukcí, mám tomu rozumět tak, že AUKRO tuto aukci zrušilo?
Moderátor
Myslím že ne, sledoval jsem ji do konce a normálně řádně doběhla.
Registrovaný uživatel
rád bych věděl,jaký cíl a smysl má vznesená pochybnost o pravosti mince.Jde o otázku autenticity(původnosti)mince nebo o ekonomickou jistotu investice nebo morálně-právní rovinu ?
-Autenticita mince je zjištění kompatibility exempláře s odražky ze stejného páru razidel.Znalec by musel najít nepochybný srovnávací materiál ,což možné je,ale ne podle fotky.
-Ekonomické zajištění investice je na Aukru rovno nule-Aukro se chápe jako zprostředkovatel bez závazku k prodané věci.
-Morálně-právní rovina nabízí otázky a)zodpovědnosti prodávajícího na jedné straně za vadu prodané věci dle občanského zákonníku a b)zodpovědnosti za pokus o podvod dle trestního zákoníku.To závisí na povědomosti prodávajícího o nabízené věci.Pokud sám věc zákonně a průkazně nabyl aniž by měl pochybnost,jde o OZ,pokud to bylo jakkoliv jinak,jde o TrZ. Na straně druhé jde o důkazní břemeno,které nese kupující.
ALE!!!!!!!!!!!!!Je tu ještě třetí strana-c)pomluva-Pokud nabízenou minci někdo zpochybní,vzejde tak prodávajícímu majetková i nemajetková újma na důvěryhodnosti,která je v numismatice naprosto zásadní a takto poškozený prodávající by měl věc řešit soudně.Proto je třeba vždy velmi zvážit odůvodněnost kritiky prodávané věci.
« Poslední úpravu provedl(a) Domician v 23. 9. 2013, 18:29. »
Registrovaný uživatel
Má-li kdo důvod domnívat se ,že je svědkem trestného činu podvodu ve stadiu pokusu,pak ať mu zabrání tím,že věc ohlásí kam náleží.Pokud však bez důvodu roztrušuje svá nepodložená tvrzení,pak bude muset uhradit škodu,kterou tím způsobil.
-K té celé nezodpovědné hře na „pravý/falešný“,kterou jsou sběratelé v numismatice přímo posedlí bych rád ještě dodal,že sice chápu,že v podstatě lidské povahy je sklon znevažovat obtížně dostupné hodnoty,ale nikdo nemá právo způsobovat jinému škodu a pokud jsem já a ostatní sběratelé investovali obrovské, mnohamilionové částky do sbírky mincí,pak tuto investici budu podle zákona hájit.Proto vyzývám všechny ty majitele mincí,které byly někým hanobeny,aby si to líbit nenechal a podal na takového sběratele-hanobitele žalobu.
-Mince je součástí historie a tak jako tu byla dávno předtím než jsme se narodili,tak tu bude dávno po nás.Ve skutečnosti ji nevlastníme , jen si kupujeme právo být skrze ni součástí dějin a budeme ji muset jednou předat dalším a ti zase těm po nich.Za to leží na nás zodpovědnost za osud mince před dějinami.Hanobitel tak může napáchat strašnou a nenapravitelnou škodu tím,že zneváží historický artefakt do té míry,že bude odsouzen k zániku a celý koloběh se přeruší.To je třeba mít při jednání s hanobitelem neustále na paměti-je to ničitel hodnot a investic- zločinec!
« Poslední úpravu provedl(a) Domician v 24. 9. 2013, 9:05. »
Registrovaný uživatel
Pokud jsem nic nepřehlédl, tak nikdo pravost této mince nezpochybnil, proto nechápu tyto bojovné a úderné odstavce.. navíc s úsměvnými přirovnáními typu hanobitel=zločinec, proboha to je jak z příručky svazáků ze školy laissez-faire.
Registrovaný uživatel
Když budu mít strach, že v autobazaru prodávají auto se stočeným tachometrem a když ho vemu do servisu na kontrolu, tak mne taky budete žalovat za ujmu na cti a vzniklou škodu poškozením dobrého jména autobazaru? Zde nepadlo nic o padělku, byl zde vznešen slušný dotaz...

Nehledejte problémy tam kde nejsou... ;)
Registrovaný uživatel
Ano,byl zde vznesen slušný dotaz na 5-ti dukát.ALE !ve threadu "Padělky a podvody".Takže k padělkům a podvodům ten 5-ti dukát asi nějak patří,když tam svůj dotaz tazatel přiřadil.
Žaloba stojí tuším 5 tisíc korun.Za to nebudu žalovat nějaký obecný problém s auty ,který se mně netýká,ale nebudu té sumy litovat,pokud mi někdo pomluvou znehodnotí minci za desítky tisíc.Nebo Vy byste si to snad nechal líbit?
Registrovaný uživatel
Domician napsal
Ano,byl zde vznesen slušný dotaz na 5-ti dukát.ALE !ve threadu "Padělky a podvody".Takže k padělkům a podvodům ten 5-ti dukát asi nějak patří,když tam svůj dotaz tazatel přiřadil.
Žaloba stojí tuším 5 tisíc korun.Za to nebudu žalovat nějaký obecný problém s auty ,který se mně netýká,ale nebudu té sumy litovat,pokud mi někdo pomluvou znehodnotí minci za desítky tisíc.Nebo Vy byste si to snad nechal líbit?


Ten krásnej 5-ti dukát je/byl Váš??
Registrovaný uživatel
no vypadá to tak,ale nebyl.Moje byla podobná mince-5-ti dukát Dietrichsteina,který jsem měl,před mnoha léty po svém bratrovi.Věděl jsem,že je to hodně zlata a líbilo se mi jak zvoní když spadne na zem,ale nebyl jsem tehdy ještě sběratel a tak jsem ho ukázal jedné numismatičce v Praze,,,,dostalo se mi výkladu přímo kárného,ze kterého jsem pochopil ,jaký jsem zločinec že minci,kterou ona dobře zná,jsem ukradl ,takže vlastním kradenou minci,za kterou mi hrozí ...a nebo zfalšoval a pak mi rovněž hrozí... atd...,,,byl jsem z toho tehdy tak vedle,že jsem minci sám zničil.Později jsem pochopil jak zbytečně.Nezapomněl jsem na to.Od té doby tyhle hanobitele mírně řečeno nesnáším.
Registrovaný uživatel
Pane bože, co to tady píšete. Zlatá mince, když ji hodíte na zem, jak zvoní? Nevím, ale zlato je měkké, takže při dopadu na zem nezvoní. A ještě k tomu se úplně zničí... :roll: :shock: :shock: :shock:
Registrovaný uživatel
Mozna ze zazvonila o viko kanalu po hodu z desateho patra - cimz se uplne znicila...:)
Moderátor
Domician napsal
...tak jsem ho ukázal jedné numismatičce v Praze,,,,dostalo se mi výkladu přímo kárného,ze kterého jsem pochopil ,jaký jsem zločinec že minci,kterou ona dobře zná,jsem ukradl ,takže vlastním kradenou minci,za kterou mi hrozí ...


no, tohle by si meli precist ti "svati muzejni valecnici", kteri si mysli, ze podobnejma blbejma kecama a nazorama presvedci detektorare, aby odevzdavali nalezy. efekt takoveho kazani je kazdemu zdravemu cloveku zcela jasnej - je presne opacnej, nez o jaky se tito snazi.

to s tim znicenim je docela soda, osobne bych to povazoval za hodne zbytecne zkratkovite jednani, ale stalo se. holt, snad alespon ten pribeh nekoho pouci. celkem bych byl pro, aby se, byt anonymne, takovy pribeh objevil napr. zde trosku podrobneji. mozna by to nekterym zaslepencum (kterych jsem nedavno videl pohromade celkem dost) otevrelo oci a zacali by jednat ponekud rozumneji.

timto neschvaluji nelegalni jednani. ale leda zcela uplny idiot nebo jehovista si muze myslet, ze kdyz pujde napr. v brne na cejl (nebo aktualne nekam do budejic) tamejsim obyvatelum spilat, ze takto to nejde, ze se zamysli, poslechnou ho a vsechno bude ok. dotycny bude mit kliku, pokud se za par dni probudi na aru a nebude z nej trupik.
Registrovaný uživatel
Je to už dávno a já jsem byl ještě dost mladý tak jsem znalcům ještě věřil.Pětidukát zvonil krásně a nebýval až zas tak potlučený,ale úplně jsem ho zničil až sám a to pak už nezvonil.Na jednom konci jsem ho chytil kombinačkama ,na druhém hasákem ,nebyl zas až tak měkký,asi jako hliník,a pak jsem kroutil,až jsem ho zkroutil do trubky.A to bych rád udělal každému kdo zpochybňuje a znevažuje a žváchá a lže a dělá ze sebe machra jen aby byl za znalce.Chytil bych ho kombinačkama a hasákem a pak bych ho kroutil....
Registrovaný uživatel
Domician napsal
A to bych rád udělal každému kdo zpochybňuje a znevažuje a žváchá a lže a dělá ze sebe machra jen aby byl za znalce.Chytil bych ho kombinačkama a hasákem a pak bych ho kroutil....

Nemám raději zavolat doktora? :roll:
Registrovaný uživatel
Koukám, že zde probíráte přímo horory.

Ta toto téma uvedu jiný příběh.
Kdysi, před mnoha lety jsem na aukci viděl u majitele, zasloužilého a uznávaného odborníka přes opravu mincí, velmi hezký a vzácnější půltolar. Jedinou vadou byl větší úhoz v ploše, který snižoval cenu a samozřejmě také poptávku. Byl jsem svědkem situace, kdy o tuto minci projevil zájem jistý sběratel, ale požadoval slevu. Bohužel neuspěl. Za nějaký čas, na následující aukci jsem si prohlížel materiál i u tohoto člověka a zhrozen jsem zjistil, že tento odborník přes opravy minci daný úhoz zahladil, tedy zničil větší část plochy a zahladil i některé detaily portrétů. Myslím, že ho po velkém vypětí nakonec prodal, ale za zlomek původně požadované ceny. Kdyby si tehdy naplil na ruce a danou minci prodal se slevou danému zájemci. Mohl tak zachránit zajímavou minci a za ní dostat odpovídající cenu.

Rezumé tedy zní, že i tento velký odborník, ke kterému si dávali opravovat mince i uznávaní sběratelé, může dělat nesmysly.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Domician napsal
Je to už dávno a já jsem byl ještě dost mladý tak jsem znalcům ještě věřil.Pětidukát zvonil krásně a nebýval až zas tak potlučený,ale úplně jsem ho zničil až sám a to pak už nezvonil.Na jednom konci jsem ho chytil kombinačkama ,na druhém hasákem ,nebyl zas až tak měkký,asi jako hliník,a pak jsem kroutil,až jsem ho zkroutil do trubky.A to bych rád udělal každému kdo zpochybňuje a znevažuje a žváchá a lže a dělá ze sebe machra jen aby byl za znalce.Chytil bych ho kombinačkama a hasákem a pak bych ho kroutil....


Proč jste ho ničil??? :D :D :D Tenhle příběh je legrační... :D Co jste udělal pak...čekám na pokračování ;)
Registrovaný uživatel
ničil jsem ho proto,že mi ta znalkyně vylíčila můj další osud v těch nejčernějších barvách kvůli vlastnictví té mince.Cítil jsem se tou mincí ohrožen-uvidí-li to někdo,řekne,že to u mne viděl a pak bude vyšetřování,ve kterém mi nikdo nebude věřit,protože jsem minci nepřihlásil do pozůstalosti a tím se dopustil atd... takže proto jsem ji zničil,ze strachu..a z nezkušenosti,tedy z blbosti,,,dnes bych ji někde schoval,ale tehdy jsem měl z autorit respekt.Uvědomme si,že tehdy bylo obchodování se zlatými mincemi zakázáno zákonem...
...no a co potom-nic,klid,andělé zpívali,měl jsem holou prdel jako ostatní pracující.
Nějak mě to pak táhlo k mincím,tak jsem je začal sbírat,ale vždycky jsem chtěl mít posudek o pravosti,abych se už nemusel bát .Takže jsem začal hledat znalce.Jééé těch bylo...Radama jsem byl najednou přímo zavalenej.Jenomže psát nic nechtěli.Byli to starší muži,kteří v životě nic nevytvořili a aby si něco dokázali, tak si opatřili přes známosti kulatá razítka.Tím to pro ně končilo.Nebylo vůbec snadné přimět je k nějaké činnosti,zkoušel jsem různé triky-třeba jsem jim minci poslal se žádostí o posudek poštou-vrátila se bez posudku s vyhýbavou odpovědí-materiálu k porovnání je prý málo a podobně.Vlastně se mi vůbec nikdy nepodařilo z nich nějaký posudek vymámit.
Tak jsem hledal v zahraničí,dopisoval jsem si s jednou arogantní Rakušačkou,té se nelíbila moje němčina,pak jsem to zkoušel ve Wiener Münzkabinetu,,,ale jo,udělali si na mě čas,ale písemně nic,ani slovo.
V Německu jsem taky hledal,ale oni tam system soudních znalců prostě nemají,takže taky nic.
Skončil jsem v USA,ale to až zase jindy...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Olomouc 5 dukát Karla II Liechtenstein 1678

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1