Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Olomouc 5 dukát Karla II Liechtenstein 1678

Vykupminci.cz
Numisargo

Olomouc 5 dukát Karla II Liechtenstein 1678

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
elle napsal
Poskytl na jeji pravost prodavajici nejakou zaruku? Ja kdybych tuto minci prodaval, pricemz bych si byl jisty, ze je prava (napr. bych ji koupil na te aukci CNS) tak na jeji pravost bez problemu poskytnu napr. mesicni zaruku (nikoli na jeji stav, ale pouze na pravost).


Prodávající nemusí sám o sobě poskytovat záruku na pravost, protože ta je ze zákona automaticky platná, myslím, po dobu jednoho roku.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pokud aukce proběhla až do konce, neví někdo konečnou cenu, podařilo se mi získat zprávu o ceně 49.988.- Kč, ovšem je to cena vyvolávací a nebo konečná, tak to nevím.
Moderátor
elle, numismatik-fji, i další:
Původně jsem již nechtěl do debaty vstupovat, ale přece jen, nabízím toto. Přiští sobotu, 5.října budu v Brně na pobočkové aukci ČNS. Dovolím si tedy pozvat vás, ale i další účastníky této debaty, olivera, tenzora, Evropu1, domiciana, zkrátka kdo budete mít čas a chuť (myslím, že mnozí z Vás jsou z Brna či okolí ?) věcně si o tématu popovídat. Zvu vás po aukci nebo v jejím průběhu (mám tam pár položek spíš ze začátku) na pivo, kafe, či panáka, každý kdo si co dá, rád Vás osobně poznám a věřím, že to co vypadá jako spor se při takové debatě daleko líp vyříká. Klidně se z toho potom to užitečné může objevit i zde pro ostatní. Mail mám v profilu, s kýmkoli se rád potkám i jednotlivě.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
elle napsal
Poskytl na jeji pravost prodavajici nejakou zaruku? Ja kdybych tuto minci prodaval, pricemz bych si byl jisty, ze je prava (napr. bych ji koupil na te aukci CNS) tak na jeji pravost bez problemu poskytnu napr. mesicni zaruku (nikoli na jeji stav, ale pouze na pravost).


Prodávající nemusí sám o sobě poskytovat záruku na pravost, protože ta je ze zákona automaticky platná, myslím, po dobu jednoho roku.


Nemusi, ale pokud nema o pravosti pochyby, tak neni duvod proc ji dobrovolne neposkytnout - toto dobrovolne gesto muze casto roptylit urcite pochyby a aukcni cena se vetsinou vysplha na mnohem vic..

Ad zakon - to se hodne mylite.. pokud by to bylo mj. takto jednoduche, tak by zde zadne vlakno "padelky a podvody" ani nemuselo byt..
Nejaky odkaz na onen zakon?
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
elle napsal
Ad zakon - to se hodne mylite.. pokud by to bylo mj. takto jednoduche, tak by zde zadne vlakno "padelky a podvody" ani nemuselo byt..
Nejaky odkaz na onen zakon?


Jak víte, že se mýlím? Nejdříve než učiníte rezolutní závěry, svá tvrzení si ověřte.
Zákonná lhůta na vrácení například mince, kdy se ukáže, že se jedná o padělek, existuje. Myslím, že se o tom píše i ve stanovách ČNS, ale nejsem si jist.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
toto je archiv google, dle toho aukce probehla za ucasti 22 osob, prihazovani zkoncilo regulerne a vyherce je uveden. co to znamena nevim a ani netusim, prijde mi, ze se tu ztraci trosku pointa a je to vsichni proti vsem.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:7zbE4lJbG68J:aukro.cz/olomouc-5-dukat-karla-ii-liechtensteina-1678-rrrr-i3341348333.html+&cd=5&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

z toho, co lze videt je, ze jv64 mel pravdu, kdyz rekl "Myslím že ne, sledoval jsem ji do konce a normálně řádně doběhla."

dale se tu rozhorela diskuse nad mizernymi fotkami - naprosto zbytecna, zde si dovolim, rict, ze jsem asi nejstrucneji rekl: "ze svoji roli hraje jiny uhel nasviceni a natoceni mince. ale z tech fotek se to zodpovedne rozhodnout neda"

tudiz rozhodnuti o tom, zda to je nebo neni padelek na tomto miste je z aktualne dostupnych materialu naprosto zbytecnou snahou o nicem. diskuse jako takova mela obecny smysl, ale reseni teto aukce stale dokola zavani nejakymi dalsimi skrytymi zajmy - dozvime se je?

vzhledem k tomu, ze zlato nesbiram, neumim se vyjadrit k tomu, zda hmotnostni rozdil je u tohoto kusu "v norme" nebo neni. co se tyce pripadneho setreni ci obnoseni, nektere mince mely zavesy, ktere je ani poskodit nemusely (tudiz ani dirka tam byt nemusela). pokud nekdo takovu minci nosil na krku ci byla nosena po nekolik generaci, je to osoupani na miste a neni jednoznacnym dokladem falza. pokud na tom celkove jv64 neshledava nic divneho, je to pro mne dostatecna autorita, abych tomu veril. myslim, ze tento clovek 1) videl takovych razeb vic nez my vsichni dohromady, 2) s ohledem na sve znalosti a zkusenosti fakt nema za potrebi kryt nejakou spinu za par desitek tisic a nicit si tim sve velmi dobre jmeno. myslim, ze lide, co se tu do nej pousteli, zbytecne prestrelili a misto toho, aby se sami neco naucili, tak spis odradili od diskuse cloveka, ktery je mohl lecos naucit.

to, ze tu probehla diskuse o tom, zda by mel mit kdekdo moznost neco zpochybnit - reakci byla spise histerie nez zamysleni nad tim, proc to bylo navrzeno. slo o to rici, ze tahle republika je kotel plnej vychcanku, kteri dobre vedi, ze se tu schazi velka cast numismaticke komunity a neni tak od veci napr. snizit si cenu neceho pri koupi zpochybnenim pravosti a nebo si cenu zvysit pri prodeji upozornenim na ni. jisty mechanismus kontroly a zaroven ztratu anonymity by frcky skutecne prinesly (ted se lze jen divat na pocet prispevku a sami dobre vite, ze kdyz sem zabrousi nekdo s deseti prispevky a zacne mit blbe keci, tak ho nikdo nevnima). to je ale slaba ochrana, uz tu par psychopatu s nekolika stovkami prispevku bylo, jiste si vzpomenete.

na rovinu rikam, ze cela vec je samozrejme divna souhrou rady okolnosti, takze pochybnosti (byt asi ponekud mene afektovane vyjadrene) byly jiste na miste. uprimne pokud nekdo prodava takto super minci a udela takto zoufale fotky, diky nimz se pripravi i o nekolik desitek tisic, musi to byt bud neskutecny trouba nebo duchodce a nebo opravdu podvodnik. jina moznost mne nenapada - ale klidne mne opravte. nutne z toho ale nevyplyva, ze to musi byt podvod. parkrat sem na aukru koupil titernou spatne nafocenou minci (sice ne bohuzel zlatou), ktera v realu byla super, sla za stovku a kdyby mela solidni fotku (orezanou !!! :mrgreen: ), sla by bez problemu za petinasobek. holt komu neni rady, to mu neni pomoci.

pokud tady nekdo ceka od aukra seriozni chovani, tak je vedle jak ta jedle. tam jde ciste o zisk a hotovo. neni duvod si hrat na honoraci a delat z aukra neco co neni. ten, komu se to nelibi by na aukru proste nemel nakupovat, jinou moznost nema, svet nezmeni, lidi taky ne a nasledky moceni proti vetru jsou vseobecne znamy. souvislost s pochybnostmi kolem mince samotne a se zmizenim aukce existovat muze, ale take nemusi a muze to byt souhra nahod.

mozna by stalo za to misto tohoto neprehledneho chumlu informaci a obvineni definovat par jednoduchych a primocarych otazek a zkusit na ne najit odpovedi (verim, ze vetsina uz zodpovezena byla).

no a nez jsem to dopsal tak jv64 navrhl pro nektere zrejme nejlepsi reseni, jak se dobrat jadru pudla :mrgreen:
Moderátor
jv64: ja se budu muset na tu minci zeptat asi ponekud driv, kdyz zbude cas, v sobotu bohuzel, pokud se nepletu, pracuji :(
Registrovaný uživatel
Já si též myslím, že kolega jv64 již před několika dny vše, z pohledu svých znalostí o této věci, vysvětlil a některé reakce pak byly následně zbytečné.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
oliver napsal
jv64: ja se budu muset na tu minci zeptat asi ponekud driv, kdyz zbude cas, v sobotu bohuzel, pokud se nepletu, pracuji :(

Určitě bude příležitost a díky. Pro ostatní platí výše uvedené, aukce je v hotelu Kozák v Žabobřeskách, tam je vedle prostorná restaurace, v 11.00 max. pár minut později se tam budu nacházet.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
elle napsal
Ad zakon - to se hodne mylite.. pokud by to bylo mj. takto jednoduche, tak by zde zadne vlakno "padelky a podvody" ani nemuselo byt..
Nejaky odkaz na onen zakon?


Jak víte, že se mýlím? Nejdříve než učiníte rezolutní závěry, svá tvrzení si ověřte.
Zákonná lhůta na vrácení například mince, kdy se ukáže, že se jedná o padělek, existuje. Myslím, že se o tom píše i ve stanovách ČNS, ale nejsem si jist.


Protoze to proste vim.. a dost me zarazi, jak sam v teto souvislosti nekolikrat pisete "myslim" nebo "nejsem si jist" a pak mi napisete abych nejdriv sva tvrzeni overil.. To ze to neni s padelky takto jednoduche myslim kazdy sberatel nakupujici napr. v i-net aukcich davno vi. Ono je totiz "trochu" odlisne koupit nekde v i-net obchode novy mobil anebo v internetove aukci sberatelsky material od soukrome osoby.. to je totiz v mnoha smerech (i podle zakona) neco naprosto odlisneho. On je i velky rozdil v pravni uprave tykajici se realnych versus internetovych aukci.
A neplette sem prosim vnitrni clenske predpisy nebo stanovy ruznych klubu nebo soukr. organizaci jako je CNS, ty jsou casto zalozeny ciste privatne napr. na etickem kodexu a (do urcite miry) mohou byt i nad ramec zakona..

Uz vas podruhe zadam, abyste mi dal odkaz na onen zakon - anebo link na nejakou diskuzi, kde se toto (co tvrdite) takto jednoznacne pise.. Odkud to cerpate? Kde jste to cetl nebo slysel?
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Ale to je docela normální záruka za vady prodané věci,bývala 6 měsíců,dnes je to dva roky.Pokud prodávající deklaruje že prodává 5-ti dukát Liechtensteina z r.16xx,a ukáže se ,že to je něco jiného,pak musí přijmout reklamaci.Nepravost je tak skrytou závadou,za kterou zodpovídá,i když o ní nevěděl.Čísla zákonů jsou v Občanském zákonníku.
Registrovaný uživatel
elle napsal
A neplette sem prosim vnitrni clenske predpisy nebo stanovy ruznych klubu nebo soukr. organizaci jako je CNS, ty jsou casto zalozeny ciste privatne napr. na etickem kodexu a (do urcite miry) mohou byt i nad ramec zakona..

Uz vas podruhe zadam, abyste mi dal odkaz na onen zakon - anebo link na nejakou diskuzi, kde se toto (co tvrdite) takto jednoznacne pise.. Odkud to cerpate? Kde jste to cetl nebo slysel?


Vnitřní předpisy ČNS nemohou překračovat, tak jako u všech organizací sídlících na území ČR, právní řád ČR, který je prioritní.

Kdysi jsem měl jeden problém s vrácením padělku uměleckého díla a byl mě policejním vyštřovatelem vysvětlen tento postup. Proto nepleťte do hromady mobily s mincemi atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Domician: Stara mince nebo znamka (navic zakoupena napr. v i-net aukci, navic jeste od soukrome osoby) je neco zcela odlisneho.. viz. obchodni a obcansky zakonik.. na takto prodavane veci se vztahuji castecne odlisne (casto dost nejasne nebo dvojznacne) predpisy/zakony i ohledne zaruky (podobne jako treba i na bazarove/pouzite zbozi). Pokud se prodejci jednoznacne neprokaze, ze vedome prodaval padelek, navic v aukci napsal (anebo z textiu k aukci vyplyne), ze tomu prilis nerozumi a ze si neni jist originalitou, tak pak vam zbyva uz jen (casto leta se tahnouci) soud, znalecke posudky atd atd..
Takovato mince opravdu neni to same co novy mobil nebo televizor zakoupeny v Datartu :-))
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
elle napsal
Domician: Stara mince nebo znamka (navic zakoupena napr. v i-net aukci, navic jeste od soukrome osoby) je neco zcela odlisneho.. viz. obchodni a obcansky zakonik.. na takto prodavane veci se vztahuji castecne odlisne (casto dost nejasne nebo dvojznacne) predpisy/zakony i ohledne zaruky (podobne jako treba i na bazarove/pouzite zbozi). Pokud se prodejci jednoznacne neprokaze, ze vedome prodaval padelek, navic v aukci napsal (anebo z textiu k aukci vyplyne), ze tomu prilis nerozumi a ze si neni jist originalitou, tak pak vam zbyva uz jen (casto leta se tahnouci) soud, znalecke posudky atd atd..
Takovato mince opravdu neni to same co novy mobil nebo televizor zakoupeny v Datartu :-))



Přesně tak. Ta dvouletá záruka se vztahuje jen na nové věci...
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
elle napsal
A neplette sem prosim vnitrni clenske predpisy nebo stanovy ruznych klubu nebo soukr. organizaci jako je CNS, ty jsou casto zalozeny ciste privatne napr. na etickem kodexu a (do urcite miry) mohou byt i nad ramec zakona..

Uz vas podruhe zadam, abyste mi dal odkaz na onen zakon - anebo link na nejakou diskuzi, kde se toto (co tvrdite) takto jednoznacne pise.. Odkud to cerpate? Kde jste to cetl nebo slysel?




Vnitřní předpisy ČNS nemohou překračovat, tak jako u všech organizací sídlících na území ČR, právní řád ČR, který je prioritní.

Kdysi jsem měl jeden problém s vrácením padělku uměleckého díla a byl mě policejním vyštřovatelem vysvětlen tento postup. Proto nepleťte do hromady mobily s mincemi atd.


Stejne jako Zdenek muze na tomto foru zavest (samozr. ze jen do urc. miry) svoje interni pravidla tohoto fora, tak to muze stejnym zpusobem provest i CNS. Co je na tom nepochopitelneho? Samozrejme nemuze napr. do pravidel napsat "only for white" apod.. tim by zakon (resp. ustavu cr) porusil.. CNS muze na material zakoupeny na svych aukcich (dobrovolne) poskytnout treba 20ti letou zaruku.. stejne jako treba prodejce mobilu (ale prodelal by kalhoty)..

Uz podruhe vas zadam o nejaky odkaz tykajici se vasich teorii... a v souvislosti s tim se ptam, pokud to je jak pisete, tak proc se tu tedy vubec padelky resi? Kdyz je to podle vas tak jednoduche = po roce zjistim, ze jsem zakoupil padelek, tak napisi prodejci a on mi penize ("dle zakona") hned vrati..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Určité zákonné záruky existují pouze v případě že byla uzavřena kupní smlouva - viz příslušná část Obchodního zákoníku:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obcanzak/cast8h2.aspx
Jak jsem to pročítal tak i při uzavření kupní smlouvy je rozdíl při uplatnění reklamace v závislosti je-li prodávající soukromá osoba nebo podnikatel (6 nebo 24 měsíců).
Otázka zní zda prodej třeba na Áčku je považován za uzavření kupní smlouvy.
Registrovaný uživatel
elle napsal
Uz podruhe vas zadam o nejaky odkaz tykajici se vasich teorii... a v souvislosti s tim se ptam, pokud to je jak pisete, tak proc se tu tedy vubec padelky resi? Kdyz je to podle vas tak jednoduche = po roce zjistim, ze jsem zakoupil padelek, tak napisi prodejci a on mi penize ("dle zakona") hned vrati..


Že Vás to ještě baví. Já jsem si tuto věc nechal zjistit a nyní Vám jí hledat nebudu, na to nemám čas. Navíc s Vámi se strašně těžko diskutuje, protože mluvíte o všem možném, v naprosto nesourodých úvahách, které neodpovídají mým popsaným pohledům.
To již nechme stranou. Spíše mě zarazilo, jak zde napadáte závěry kolegy jv64, které se zakládaly na hmatatelných argumentech. Naopak Vašim pohledům chyběly naprosté základy relevantnosti. Věřím, že se nabízené schůzky zúčastníte a tam budete moci svými argumenty kolegu přesvědčit o své pravdě. Nechci kolegu jv64 obhajovat, ale patří mezi naše přední numismatiky a jeho práce si vážím, i když působí na opačné straně historického zájmu.
Bohužel já se této schůzky nemohu účastnit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Určité zákonné záruky existují pouze v případě že byla uzavřena kupní smlouva - viz příslušná část Obchodního zákoníku:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obcanzak/cast8h2.aspx
Jak jsem to pročítal tak i při uzavření kupní smlouvy je rozdíl při uplatnění reklamace v závislosti je-li prodávající soukromá osoba nebo podnikatel (6 nebo 24 měsíců).
Otázka zní zda prodej třeba na Áčku je považován za uzavření kupní smlouvy.


Kupní smlouvu uzavíráš i při nákupu rohlíku v sámošce.
To co se liší, a tady to už padlo, jestli je kupní smlouva uzavřena dle obchodního nebo občanského zákoníku, či dle jakého práva (viz nevyžádaný prodej "pamětních" mincí pochybnými společnostmi).
Registrovaný uživatel
oliver napsal
toto je archiv google, dle toho aukce probehla za ucasti 22 osob, prihazovani zkoncilo regulerne a vyherce je uveden. co to znamena nevim a ani netusim, prijde mi, ze se tu ztraci trosku pointa a je to vsichni proti vsem.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:7zbE4lJbG68J:aukro.cz/olomouc-5-dukat-karla-ii-liechtensteina-1678-rrrr-i3341348333.html+&cd=5&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

z toho, co lze videt je, ze jv64 mel pravdu, kdyz rekl "Myslím že ne, sledoval jsem ji do konce a normálně řádně doběhla."

dale se tu rozhorela diskuse nad mizernymi fotkami - naprosto zbytecna, zde si dovolim, rict, ze jsem asi nejstrucneji rekl: "ze svoji roli hraje jiny uhel nasviceni a natoceni mince. ale z tech fotek se to zodpovedne rozhodnout neda"

tudiz rozhodnuti o tom, zda to je nebo neni padelek na tomto miste je z aktualne dostupnych materialu naprosto zbytecnou snahou o nicem. diskuse jako takova mela obecny smysl, ale reseni teto aukce stale dokola zavani nejakymi dalsimi skrytymi zajmy - dozvime se je?

vzhledem k tomu, ze zlato nesbiram, neumim se vyjadrit k tomu, zda hmotnostni rozdil je u tohoto kusu "v norme" nebo neni. co se tyce pripadneho setreni ci obnoseni, nektere mince mely zavesy, ktere je ani poskodit nemusely (tudiz ani dirka tam byt nemusela). pokud nekdo takovu minci nosil na krku ci byla nosena po nekolik generaci, je to osoupani na miste a neni jednoznacnym dokladem falza. pokud na tom celkove jv64 neshledava nic divneho, je to pro mne dostatecna autorita, abych tomu veril. myslim, ze tento clovek 1) videl takovych razeb vic nez my vsichni dohromady, 2) s ohledem na sve znalosti a zkusenosti fakt nema za potrebi kryt nejakou spinu za par desitek tisic a nicit si tim sve velmi dobre jmeno. myslim, ze lide, co se tu do nej pousteli, zbytecne prestrelili a misto toho, aby se sami neco naucili, tak spis odradili od diskuse cloveka, ktery je mohl lecos naucit.

to, ze tu probehla diskuse o tom, zda by mel mit kdekdo moznost neco zpochybnit - reakci byla spise histerie nez zamysleni nad tim, proc to bylo navrzeno. slo o to rici, ze tahle republika je kotel plnej vychcanku, kteri dobre vedi, ze se tu schazi velka cast numismaticke komunity a neni tak od veci napr. snizit si cenu neceho pri koupi zpochybnenim pravosti a nebo si cenu zvysit pri prodeji upozornenim na ni. jisty mechanismus kontroly a zaroven ztratu anonymity by frcky skutecne prinesly (ted se lze jen divat na pocet prispevku a sami dobre vite, ze kdyz sem zabrousi nekdo s deseti prispevky a zacne mit blbe keci, tak ho nikdo nevnima). to je ale slaba ochrana, uz tu par psychopatu s nekolika stovkami prispevku bylo, jiste si vzpomenete.

na rovinu rikam, ze cela vec je samozrejme divna souhrou rady okolnosti, takze pochybnosti (byt asi ponekud mene afektovane vyjadrene) byly jiste na miste. uprimne pokud nekdo prodava takto super minci a udela takto zoufale fotky, diky nimz se pripravi i o nekolik desitek tisic, musi to byt bud neskutecny trouba nebo duchodce a nebo opravdu podvodnik. jina moznost mne nenapada - ale klidne mne opravte. nutne z toho ale nevyplyva, ze to musi byt podvod. parkrat sem na aukru koupil titernou spatne nafocenou minci (sice ne bohuzel zlatou), ktera v realu byla super, sla za stovku a kdyby mela solidni fotku (orezanou !!! :mrgreen: ), sla by bez problemu za petinasobek. holt komu neni rady, to mu neni pomoci.

pokud tady nekdo ceka od aukra seriozni chovani, tak je vedle jak ta jedle. tam jde ciste o zisk a hotovo. neni duvod si hrat na honoraci a delat z aukra neco co neni. ten, komu se to nelibi by na aukru proste nemel nakupovat, jinou moznost nema, svet nezmeni, lidi taky ne a nasledky moceni proti vetru jsou vseobecne znamy. souvislost s pochybnostmi kolem mince samotne a se zmizenim aukce existovat muze, ale take nemusi a muze to byt souhra nahod.

mozna by stalo za to misto tohoto neprehledneho chumlu informaci a obvineni definovat par jednoduchych a primocarych otazek a zkusit na ne najit odpovedi (verim, ze vetsina uz zodpovezena byla).

no a nez jsem to dopsal tak jv64 navrhl pro nektere zrejme nejlepsi reseni, jak se dobrat jadru pudla :mrgreen:


Ja vesmes s tim co pisete souhlasim.. Ja osobne nevim a netusim jestli je mince prava ci ne (a nepoznal bych to ani kdybych ji mel v ruce). Ja mince nesbiram..
Ja prakticky od pocatku reagoval jen na to, zda lze ci nelze z takoveto mizerne fotky (viz prispevek c.1) jednoznacne potvrdit, zda je mince prava ci ne. A ja doted tvrdim (jsem presvedcen) ze z takove fotky to proste jednoznacne poznat nelze.. to je vse.
Z takto podobne nekvalitnich fotek nelze casto rozeznat ani 100 let stare padelky nebo novotisky vzacnych znamek, takze nechapu, jak nekdo muze garantovat pravost podle pravost podle takto nekvalitni a rozmazane fotografie.

Ostatne z takto nekvalitni fotografie nelze dodnes jednoznacne rozeznat ani dost primitivni (10 let stary) padelek napr. relativne zcela bezneho odznaku Treti Rise..tak proc by to melo jit u takto vzacne mince? Nechapu..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Otázka zní zda prodej třeba na Áčku je považován za uzavření kupní smlouvy.

Nevím co je nebo není v zákoníku ale pokud se tu bavíme o Aukru tak celý zákoník je vám na prd. ;)
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
elle napsal
Uz podruhe vas zadam o nejaky odkaz tykajici se vasich teorii... a v souvislosti s tim se ptam, pokud to je jak pisete, tak proc se tu tedy vubec padelky resi? Kdyz je to podle vas tak jednoduche = po roce zjistim, ze jsem zakoupil padelek, tak napisi prodejci a on mi penize ("dle zakona") hned vrati..


Že Vás to ještě baví. Já jsem si tuto věc nechal zjistit a nyní Vám jí hledat nebudu, na to nemám čas. Navíc s Vámi se strašně těžko diskutuje, protože mluvíte o všem možném, v naprosto nesourodých úvahách, které neodpovídají mým popsaným pohledům.
To již nechme stranou. Spíše mě zarazilo, jak zde napadáte závěry kolegy jv64, které se zakládaly na hmatatelných argumentech. Naopak Vašim pohledům chyběly naprosté základy relevantnosti. Věřím, že se nabízené schůzky zúčastníte a tam budete moci svými argumenty kolegu přesvědčit o své pravdě. Nechci kolegu jv64 obhajovat, ale patří mezi naše přední numismatiky a jeho práce si vážím, i když působí na opačné straně historického zájmu.
Bohužel já se této schůzky nemohu účastnit.


bez komentare..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
I když předpokládám, že informace, které níže uvedu, již všichni účastníci zde na vlákně znají, přesto si dovolím je zde zveřejnit.

Na aukci ČNS Praha dne 10.12.2011 pod položkou 225 byl dražen 5 dukát s vyvolávací cenou 130.000.- Kč a byl prodán za 130.000.- Kč + dražební poplatky.

Na aukci Aukra byl dne 30.6.2013 pod položkou 3341348333 dražen 5 dukát, který byl prodán za 77.100.- Kč, prodejce "caligator".

Popis u této aukce byl následující:

Není co dodat většina z Vás to vidí poprvé. Olomoucká Arcibiskupie ! velmi vzácný 5 dukát. správně by měl stát tak 10 krát víc než nějaký Svatováclavský 5dukát ale šílenství ještě některé neopadlo.
Kvůli pravosti a autentičnosti přikládám i historii mince a kde byla koupena. na aukci České numismatické společnosti před víc jak 3 roky za 142 000 kč !!!!! Nyní nechávám od korunky !!! ve stavu skoro 0/0 se tento stejný ročník prodal u Raucha - Aukce Vídeň za 26 000 Euro + 15% a ve Švícarsku na HESS-DIVO za 18 000 + 15Franků ve stavu o něco horším než ten ve vídni Kvuli vzácnosti této mince se dělají její falza proto podložní lístek z aukce !!!! jinak doživotní záruka pravosti a originalita !!!
Doplněno 2013-06-23 12:21
nikdy neměl ani dirku ani korunku ani závěs , na averzu ta tamvší skvrna která je zrovna v místě kde se dělaly dirky tak to je jen odraz světla !!!

Historie přihazování:

m...s (94) 77 100,00 Kč Ne 30 čen 2013 19:54:53
D...7 (633) 77 000,00 Kč Čt 27 čen 2013 12:24:26
r...y (169) 76 543,00 Kč Ne 30 čen 2013 13:50:20
D...h (274) 62 000,00 Kč Ne 30 čen 2013 11:58:51
k...1 (16) 52 055,00 Kč So 29 čen 2013 21:36:12
W...4 (472) 51 655,00 Kč Čt 27 čen 2013 18:12:42
k...2 (27) 51 255,00 Kč St 26 čen 2013 22:15:57
c...6 (369) 49 901,00 Kč Ne 23 čen 2013 20:50:58
S...8 (16) 48 888,00 Kč Ne 23 čen 2013 18:11:13
z...2 (135) 47 000,00 Kč Pá 21 čen 2013 21:58:02
J...0 (159) 45 500,00 Kč Ne 23 čen 2013 07:31:38
c...t (221) 45 300,00 Kč So 22 čen 2013 11:20:06
a...3 (45) 45 000,00 Kč Pá 21 čen 2013 19:33:45
m...7 (1120) 44 911,00 Kč Čt 20 čen 2013 21:47:58
i...e (129) 20 200,00 Kč Pá 21 čen 2013 14:43:51
U...c (684) 20 000,00 Kč Pá 21 čen 2013 12:21:55
j...6 (64) 15 500,00 Kč Pá 21 čen 2013 11:22:41
a...v (132) 14 844,00 Kč Čt 20 čen 2013 23:09:39
p...1 (200) 14 644,00 Kč Čt 20 čen 2013 22:59:05
a...o (327) 14 444,00 Kč Čt 20 čen 2013 21:51:58
z...z (131) 97,00 Kč Čt 20 čen 2013 21:49:02
p...1 (860) 1,00 Kč Čt 20 čen 2013 21:44:58
Registrovaný uživatel
Jen doplním vítěz mothes (94) :)
Registrovaný uživatel
Pozastavil bych se nad tímto:
Citovat
Na obrazku z aukce CNS to vypada, ze ma ona mince patinu, kdezto na dalsich obrazcich patinu nevidim. Klame jen foto anebo probehlo nasledne cisteni?
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz

Patina je u zlaté mince podivná věc-teoreticky by ani žádná být neměla(Bukvic)
Ale ALE!!! všichni víme jak vypadá staré zlato.A tato mince tak nevypadá.
Nemyslím si,že jde o maličkost,,vzhled starého zlata je plný,sytě žlutý,,takový jako na fotce z aukce ČNS.Naopak ta druhá fotka má temný hnědošedý odstín nějakých oxidů.
Vzhled zlata nebyl ponecháván náhodě,třeba v Kremnické mincovně byla jakási rodina,která si tajemství předávala z otce na syna a ti během půl hodiny nějakým mně neznámým procesem zbavovali nové dukáty té ošklivé barvy a dávali jim tu správnou barvu.
Bukvic doporučuje čpavek,ale stejně to nefunguje.Staré zlato má prostě vlastní barvu.Tady není.
Registrovaný uživatel
Já si dovolím také jedno doplnění - za prodej zatím nebyl ze strany prodejce ani kupujícího udělen žádný komentář.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Olomouc 5 dukát Karla II Liechtenstein 1678

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1