Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » oprava poškozeného obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

oprava poškozeného obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stepe napsal
, jako byste doporučoval bezcennou stoličku k dojení krávy opravit jen restaurátorem - nábytkářem. Cena služby a cena předmětu je ve výrazném nepoměru a to je ta myšlenka.

Všechno není jen o penězích. Jestli na té stoličce dojily tři generace předků, má i takzvanou sentimentální hodnotu která tu finanční vysoko převyšuje. ;)
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Kolemjdoucí, uveďte váš odhad ceny a nestyďte se, dělat to nemusíte. Snad jen stále nechcete pochopit, že poškozený relativně bezcenný obraz se nenosí k restaurátorovi, ale má jen tři možnosti: ponechat ve stávajícím stavu, opravit (nějak), nebo kontejner. Nevšiml jsem si, že bych radil něco ve smyslu zásad restaurování. Uvedl jsem NÁZOR na jednoduchou levnou opravu TOHOTO OBRAZU a váš výsměch je jen ona již nezakrývaná ješitnost.




Stepe, přečetl jste si první příspěvek?

"... obracím se na vás s prosbou o kontakt na nějakého restaurátora..."
Registrovaný uživatel
Packo přečetl a velmi dobře. Kontakt byl dán a vyslovil jsem pak svůj názor ohledně levné opravy, za což jsem následně diskutován (zesměšňován) Kolemjdoucí. Podívejte se na to znovu a zjistíte, že ani snad ta červená barva nemusela být.
Registrovaný uživatel
... děkuji všem za čas, ochotu a snahu pomoci, víte, když se nám při stěhování stala ta lapálie s obrazem, "vyskočil" mi, po zadání příslušného hesla do googlu, mimo jiné i odkaz na toto forum, jmenovitě na téma obrazu, který pán myl až ho umyl, diskuse mi přišla jako věcná a seriozní, proto jsem se rozhodl, i když o úrovni "příspěvků" na podobných fórech mám své mínění, přijít s dotazem i sem, repliky místních milovníků pohádek a temných příběhů mě nejen pobavily, ale i v mém mínění utvrdily, na závěr, abych nezdržoval, s hodnotou (nehodnotou) tohoto obrazu se to má tak, jako se zmíněnou stoličkou, minimálně 40 let (co si pamatuji) visel u tchána na chalupě a proto teď, po jeho smrti... KL
Registrovaný uživatel
bobinek 21 napsal
Takový obraz je nejlepší zahodit. Škoda práce s restaurováním!!!!

No na tohodle připitomělého falešného Bobínka jsme ještě čekali :roll:
Registrovaný uživatel
no zase se na tom muze nekdo dobre naucit. Neni co zkazit.
Registrovaný uživatel
Já myslím, že všichni můžeme být hrdí na to, když někdo na googlu zadá "restaurování obrazů", tak mu vypadne naše fórum.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Já myslím, že všichni můžeme být hrdí na to, když někdo na googlu zadá "restaurování obrazů", tak mu vypadne naše fórum.


do te doby, nez si obe vlakna precte....:)
Moderátor
floodland napsal
jazzdr napsal
Já myslím, že všichni můžeme být hrdí na to, když někdo na googlu zadá "restaurování obrazů", tak mu vypadne naše fórum.


do te doby, nez si obe vlakna precte....:)


Myslím, že za paní Kolemjdoucí se nemusíme stydět...
Já osobně tedy v případě restaurování obrazů dám jednoznačně na rady a doporučení skutečných profesionálů.
Registrovaný uživatel
tak tohle nebyla vytka k pani Kolemjdouci, ale patrilo to zbytku diskuze, kdy se vecne argumenty shazuji ze stolu...
Registrovaný uživatel
floodland napsal
jazzdr napsal
Já myslím, že všichni můžeme být hrdí na to, když někdo na googlu zadá "restaurování obrazů", tak mu vypadne naše fórum.


do te doby, nez si obe vlakna precte....:)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
též souhlasím s Wjemem i s paní Kolemjdoucí-odborné zrestaurovaní obrazu.koupil jsem obraz za pár korun 3900czk Čiháka,protože se mi líbila jemná malba podobizny.Věděl jsem už dopředu ,že ho budu muset zrestaurovat,mám připraveno už 45.000czk,to je muj odhad.počítám i s více finačními náklady.kdo zakláda sbírku obrazu,musí počítat,též náklady ošetření,jinak ztrácí na hodnotě.Obrazy,sklo,porcelán poškození pouze svěřit odborníků.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
též souhlasím s Wjemem i s paní Kolemjdoucí-odborné zrestaurovaní obrazu.koupil jsem obraz za pár korun 3900czk Čiháka,protože se mi líbila jemná malba podobizny.Věděl jsem už dopředu ,že ho budu muset zrestaurovat,mám připraveno už 45.000czk,to je muj odhad.počítám i s více finačními náklady.kdo zakláda sbírku obrazu,musí počítat,též náklady ošetření,jinak ztrácí na hodnotě.Obrazy,sklo,porcelán poškození pouze svěřit odborníků.


45.000,-? No to už bude hromada restaurování :o
Registrovaný uživatel
Skôr hromada peňazí.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
ještě jsem nedostal předběžné vyjádření,poslal jsem pouze snímky do GHMP,čekám na odpověd.Zjištoval jsem pouze na netu,cena restaurovaní,samozřejmě záleží na poškození obrazu,nejsem odborník,takže nemohu posoudit rozsah škody.radši budu připraven aby mě cena nezaskočila.jinak jsem koupil ještě jednu podobiznu od E.Čiháka,který byl v nabídce galerie Vltava,nebyl drahý ale ten je v pořádku.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
ještě jsem nedostal předběžné vyjádření,poslal jsem pouze snímky do GHMP,čekám na odpověd.Zjištoval jsem pouze na netu,cena restaurovaní,samozřejmě záleží na poškození obrazu,nejsem odborník,takže nemohu posoudit rozsah škody.radši budu připraven aby mě cena nezaskočila.jinak jsem koupil ještě jednu podobiznu od E.Čiháka,který byl v nabídce galerie Vltava,nebyl drahý ale ten je v pořádku.

Jak jsem zde již psala, pokud chcete opravit obraz u restaurátora, nehledejte informace u žádné galerie, ale přímo u jednotlivců.
Seznam restaurátorů najdete na stránkách Ministerstva kultury, spolu se specifikací jejich licencí.
http://monumnet.npu.cz/restauratori/hledani.php

Další možností je portál Pro památky- tam se zformoval seznam "restaurátorů s povolením". Seznam je to sice neoficiální, ale uživatelsky příjemnější. http://www.propamatky.info/cs/katalog-sluzeb/cela-cr/restauratori-s-povolenim/material/malirske-platno/datum_upravy/

Schopní restaurátoři nejsou zaměstnaní v žádné organizaci (třeba je GHMP), ale pracují (a vždy pracovali i za předchozího režimu) jako OSVČ.
Registrovaný uživatel
Můj selský rozum říká,pokuď mám obraz a je to téměř jistě pouze kopie,viz.výše uvedený obraz, tak přece nebudu vyhazovat peníze na jeho restaurování.V tom má stepe pravdu.Čistě můj názor.Ale pokuď je tazatel za vodou a má k němu určitý vztah...Více bych pochopil koupi hrobečku na Olšanech pro pejska.
Registrovaný uživatel
Pokud je to kopie, tak z ní podpis udělal falzum. (To jenom na okraj ;) )
V každém případě je spíš na majiteli, ne na nás diskutujících, zda má obraz nějakou hodnotu- třeba zrovna jenom tu citovou. To, co je pro jednoho cenné, pro druhého není. Pro mě to je ve smršti příspěvků zdejších překupníků osvěžující.
Dotaz v diskuzi zněl v tomto smyslu zcela jednoznačně. Pak to zadavatel ještě upřesnil. Já ho chápu, a to přesto, že pokud bych to tady na sběrateli brala podle mých nároků, pak by neobstálo (na opravu či nákup) 99% zdejší "produkce z půdy".
Tvrdím, že pokud má obraz hodnotu citovou (o níž my ostatní nevíme lautr nic), tak si zaslouží tu nejlepší péči, už jenom proto, aby se zachoval tomu, kdo ho má rád. A pokud rodině zůstane zachován i v dalších generacích, tak je to úplně supr. Jak říkám, osvěžující...
Registrovaný uživatel
Můj selský rozum říká, že tazateli nešlo tolik o restaurování toho obrazu, ale o "odhalení", že autorem je Jan Hála. Ve svém druhém příspěvku přitakává: "... ano, je to Jan Hála, ...". Proč ne Jakub, Jaroslav, Jiří, Josef?
Registrovaný uživatel
Jj,vždyť jsem psal...pokuď má tazatel k obrazu nějaký vztah a přebytečné peníze...
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Můj selský rozum říká, že tazateli nešlo tolik o restaurování toho obrazu, ale o "odhalení", že autorem je Jan Hála. Ve svém druhém příspěvku přitakává: "... ano, je to Jan Hála, ...". Proč ne Jakub, Jaroslav, Jiří, Josef?


Má pravdu předsedo,má pravdu...
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Můj selský rozum říká, že tazateli nešlo tolik o restaurování toho obrazu, ale o "odhalení", že autorem je Jan Hála. Ve svém druhém příspěvku přitakává: "... ano, je to Jan Hála, ...". Proč ne Jakub, Jaroslav, Jiří, Josef?

jazzdr,ver alebo never,presne ten istý pocit som mal.. ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » oprava poškozeného obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1