Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Orlice - prosba o určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Orlice - prosba o určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

doma jsem nedávno našel tuto orlici. Je poměrně masivní, na výšku něco přes 6cm, na šířku 5,5cm. Na zadní straně je vyryté číslo 161 a zbytek nějakého připínání.

Mohl by mi někdo poradit, o co se jedná? Hledal jsem po internetu, ale nic podobného jsem zatím nenašel. Předpokládám, že jde o orlici ze 2. světové, která se pravděpodobně nosila na čepici - ale může být i starší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.the-saleroom.com/en-gb/auction-catalogues/tennants-auctioneers/catalogue-id-srten10110/lot-a37d964b-8949-41f3-aed9-a43e00f7c6af

asi francie, když zagůgluješ asi jí najdeš.

ale vypadá to jako litý, na čáko se dělaly z plechu.měl jsi dát druhou stranu.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 17. 1. 2017, 22:02. »
Registrovaný uživatel
Děkuji za nasměrování, opravdu to asi bude Francie, Napoleonská doba (já byl přesvědčený, že to má co dělat s 2. světovou).

Přikládám foto druhé strany.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Darth v 17. 1. 2017, 22:17. »
Moderátor
Je to tak, jak píše kolega Paul. Tato symbolika se objevuje na výstroji vojáka, na "patrontaškách" dokonce i na koňském postroji. Existuji tedy různé velikosti, různé provedení. Jinak symbolika ve Francii značně oblíbená i dnes.
Registrovaný uživatel
Mě ale ten imperiální/císařskej orel přijde jako dost hrubej odlitek, na čáko atd. byly ražený, ostrý detaily.
ono to může bejt i novodobě odlitý, třeba harlejáři si tohohle orla taky vzali do různejch znaků..
Moderátor
Je to tak, já jsem hovořil o klasice a originálu, toto je hrubý odlitek čert ví na co.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace. Doma ji máme minimálně 30 let (co vím), je po dědovi. Odkud ji měl on, netuším. Leda by se jednalo o nějaký suvenýr ze Slavkova.
Registrovaný uživatel
Hodně těchto kopii se vyrábí pro nadšence co předvádí rekonstrukce bitev v dobových kostýmech.
Ale ne vždy platí, že hrubý odlitek nemůže být originál :)
Např. horní obr. je novodobá replika patrontašky (fr. giberne) důstojníka kavalerie.
Dolní obr. je naopak orlice z brašny pěšáka prodána jako originál za 145 €.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Moderátor
Máte pane kolego zcela pravdu. Na kluby vojenské historie u nás i v Evropě jsem zcela zapomněl. Ta symbolika je jasně daná a vlastně žije i v moderní francouzské armádě.
Poznámka:
I z tohoto důvodu jsem zde chtěl sekci "MILITARIA" Ne každý falerista se stará i o tyto krásné drobnosti.
Registrovaný uživatel
Poprosil by som o určenie. Nemám tušenia či to patrí do armády alebo poľovníctva.
Napadlo ma či to nemôže byť z patróntašky, orlica je dosť ťažká, tak ju určite na klobúku či prilbe nenosili.
ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
druhá strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To není orlice, ale bájný pták Fénix. Odznak by mohl pocházet z Řecka z 19. století. Zkuste si najít řecké vojenské, policejní a služební odznaky používané v letech 1832 - 1900.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Veľmi pekne ďakujem :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Orlice - prosba o určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1