Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » overeni podpisu Josef Jambor

Vykupminci.cz
Numisargo

overeni podpisu Josef Jambor

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je tato signatura Josefa Jambora pravá. Chtěl bych koupit obraz. Děkuji za informaci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vždy je lepší ukázat celý obraz, ukázat ho z obou stran je vůbec nejlepší. ;)
Registrovaný uživatel
Neni to jisté.............jisté markanty v podpise sou /ale opačné/.............viz kniha J.Jambor Umělci vysočiny 1956
Registrovaný uživatel
Tak co myslite? Je to original? Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Neni to jisté.............jisté markanty v podpise sou /ale opačné/.............viz kniha J.Jambor Umělci vysočiny 1956


Taky se mi zda. Podpis je na nej docela ostry.
Registrovaný uživatel
Za mě ani podpis ani obraz. To snad ani není olej, ale tempera:
http://aukro.cz/jambor-josef-krajina-s-povozem-1958-rezany-ram-i5696666601.html
Registrovaný uživatel
Pardon, kvaš.
Registrovaný uživatel
Podpis se zčásti shoduje (někdo si dal práci)..............ale obraz 100% falz !!!!
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Podpis se zčásti shoduje (někdo si dal práci)..............ale obraz 100% falz !!!!


ono je dokonce videt, ze to prvni J nekdo prekresloval. Jsou videt okolo stopy cerne barvy jak to nekdo mazal...
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
já se nerada zapojuji do polemiky stran pravosti malířů, pravosti obrazů, jsem ráda, když někdy načtu jméno, které je mnohdy nečitelné.
Obrazů od Jambory jsem viděla spoustu, jak známo, stojí desítky tisíc, asi by se vyplatilo ho dělat tzv. na kšeft.
Ale zrovna obraz, co poslal uživatel maurice mi jako Jambor přijde. Nezdá se mi jeho podpis ani přepisovaný, ani mazaný, nebo s podpisem docela ostrým, jak tu píšete,
podpisy malířů jsou přece rozdílné, ostře konturované, méně a více čitelné, až nečitelné.
Jambor zpravidla i obrazy datoval, někdy uváděl i přípis lokality k signatuře.
Našla jsem pár podpisů, o žádném bych neřekla že není jeho,
fm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zrovna porovnáním s těmi dalšími podpisy vynikne, že ten obraz nahoře musel podepisovat někdo jiný. Toto není podpis 70 leté osoby. Ten rukopis je úplně odlišný od těch dalších podpisů. A to neřeším změnu psaní 1 nebo 9
Registrovaný uživatel
Osobne som toho názoru, že už len pri tom J je niekoľko detailov, ktoré sa odlišujú, hlavne ten spätný ťah na spodnej linke, ako končí písmeno J ,veľmi ostrý spodný oblúk, teda skôr háčik v tomto prípade, divná slučka na konci R..Aj keď v obraze možno čiastočne nájsť nejaké podobnosti, asi by som bol veľmi opatrný. Takéto detaily človek nerobí ani v opitosti, obraz je podpísaný rýchlo, bez zaváhania, žiadne pomalé machlanie, preto si myslím, že určité znaky ostávajú v každom rukopise a podvedome ich urobíte . Dal by som krk, že som takýto podpis už sám kedysi riešil na nejakom obraze, buď na aukre, alebo Sbazare, na jednom z nich..Tiež mi to bolo podozrivé a obraz som nekúpil.
Registrovaný uživatel
Pravost obrazu se skutečně pozná jen podle stylu malby, tahů štětce, témat... Podpis může být vždy zcela jiný v závislosti na momentálním malířově rozpoložení. Zrovna ten Jambor má teda každý podpis jiný.
Registrovaný uživatel
reprodukovaný podpis "Jambor 1958" je ukázka padělatelského podpisu Josefa Jambora
« Poslední úpravu provedl(a) martanka55 v 15. 4. 2023, 21:15. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » overeni podpisu Josef Jambor

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1