Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ověření pravosti obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

Ověření pravosti obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěl bych zjistit zdali obraz, který hodlám koupit, je originál nebo padělek. Podpis na obraze by měl být od Františka Hudečka. Děkuji předem za posouzení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Originál se jmenuje Hlava. Není-li tohle nějaká Hudečkova studie, pak je to padělek.
Registrovaný uživatel
Hlavně v tomto případě musíte investovat peníze a dát obraz na odborné prozkoumání... podle fotky se nic říct nedá, ani kdyby to nebylo pod sklem ;)
Registrovaný uživatel
Téma " Hlava " bylo u Hudečka běžné .https://aukro.cz/hudecek-frantisek-hlava-dat-1946-6927511175 Existuje dokonce práce " Hlava západoevropského chodce "
Moderátor
Artman napsal
Originál se jmenuje Hlava. Není-li tohle nějaká Hudečkova studie, pak je to padělek.


Motiv s názvem "Hlava" vytvořil ve více variantách odlišených římskými číslicemi.
Moderátor
Pokud to chcete koupit, tak by vám měl prodejce poskytnout rozhodně lepší fota, včetně detailu na podpis a dataci.
Pokud jste to fotil sám a chcete se něco kloudného tady dozvědět, tak potěš pánbůh...


Pokud tam není datace, jakože to tak z té fotky vypadá, tak je to s vysokou pravděpodobností fake...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Artman napsal
Originál se jmenuje Hlava. Není-li tohle nějaká Hudečkova studie, pak je to padělek.


Motiv s názvem "Hlava" vytvořil ve více variantách odlišených římskými číslicemi.


Vím.
Registrovaný uživatel
A jaká to má být vlastně technika? Z té fotky se nedá poznat skoro nic, jen že je variace na Hlavu I a že je to úplně modré.
Registrovaný uživatel
Vypadá to na akvarel , ty ovšem bývají zpravidla v paspartě . Můj tip je , že jde o repro .
jazzdr napsal
A jaká to má být vlastně technika? Z té fotky se nedá poznat skoro nic, jen že je variace na Hlavu I a že je to úplně modré.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
A jaká to má být vlastně technika? Z té fotky se nedá poznat skoro nic, jen že je variace na Hlavu I a že je to úplně modré.


Nevím, dnes by měl obraz přijít. Ale jedná se zcela určitě o padělek, již ta velice nízka cena tomu odpovídá. Bláhově jsem myslel, že jsem narazil na svatý grál, jsem začátečník a je to pro mě poučení, že vše velice levné je přinejmenším podezřelé. Snad jsem tím tady někoho nepohoršil.

Děkuji všem za příspěvky.
« Poslední úpravu provedl(a) Alexsx v 12. 6. 2018, 7:11. »
Registrovaný uživatel
Obraz dorazil a už pouhým laickým okem je poznat, že se nejedná o originál. Nicméně co teď s tím, reprodukci si nechávat nechci a zničit ho úplně taky nechci. Asi ho dám k prodeji a uvedu, že nejde o originál s tím by problém být neměl ne? Třeba někomu udělá radost i reprodukce.
Moderátor
Alexsx napsal
Obraz dorazil a už pouhým laickým okem je poznat, že se nejedná o originál. Nicméně co teď s tím, reprodukci si nechávat nechci a zničit ho úplně taky nechci. Asi ho dám k prodeji a uvedu, že nejde o originál s tím by problém být neměl ne? Třeba někomu udělá radost i reprodukce.


To by mě zajímalo, jak jste poznal, že jde o reprodukci. Já tam při zvětšení žádný tiskový rastr nevidím...
Registrovaný uživatel
Tisknuté to není. Někdo to namaloval, takže tedy správný název padělek?
Registrovaný uživatel
Prodávat to nakonec nebudu, spíš tím někoho obdaruji :)
Moderátor
Alexsx napsal
Tisknuté to není. Někdo to namaloval, takže tedy správný název padělek?


Je za podpisem datace?
Registrovaný uživatel
Pokud je to padělek, tak není košer ho vracet do oběhu, byť třeba jako "dar" (nebo s přípisem, že je to falzum), protože ho vlastně pouštíte dál, aby si šel svou vlastní další cestou a hledal další oběti.
Registrovaný uživatel
Datace tam je ale signatura je podezřele vyrytá asi příprava :) a místo kde je barva přilepená ke krycímu sklu zrovna důvěru taky nevzbuzuje :D Na zadní straně je naskicováno to co je na přední namalováno. No já už z toho mám srandu, ikdyž hořkou..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale je to má blbost, poučení do příště si z toho beru
Registrovaný uživatel
Musel jsem, trenky to nebyli co mě srali

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o kontakt na soukromého znalce obrazů. Děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ověření pravosti obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1