Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Námětová filatelie » OVS-určení

Vykupminci.cz
Numisargo

OVS-určení

Moderátoři: dejvy, pavlinka, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Dlouho se tu nic nepohlo, tak sem dám jedno OVS.Může mi někdo říct co je to za chajdu ? ;) Pro ty co umí egyptsky, tak může být i překlad nápisů! :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V Egyptě se nemluví egyptsky, ale arabsky. :)
Moderátor
No to sem přesně čekala, že sa objeví taková odpověď :mrgreen: Ale co je to za holozňu, to nikdo nenapíše.Hotel, parlament, neco na modléní? :roll:
Registrovaný uživatel
No květinářstí to nebude, takže do exponátu se Ti to nehodí... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Nooo- při dobře napsaném libretu se dá použit kdeco. :D
Moderátor
Co třeba kolej Svatého Marka v Alexandrii - viz:

http://en.wikipedia.org/wiki/Collège_Saint_Marc,_Alexandria
Moderátor
Zitra to prozkoumám a zkusim najít arabskou abecedu. ;)
Moderátor
Pošli mi mejlem detail OVS, kde je ta budova. Mohl bych to zvládnout přečíst a třeba i potvrdit.
Moderátor
Obrázek jsem v pořádku dostal. No nebyl jsem moc daleko od pravdy. Podle toho, co je tam napsáno tak by se mělo jednat asi o školu svaté Kateřiny a ještě je zmíněn nějaký palác (Alkatazar?).

Do kytiček to ale asi moc jednoduše nezapracuješ.
Moderátor
Ale Ikánku a lehce :D :
LILIE

V katolických zemích jsou lilie květinami Panny Marie a také svaté Kateřiny, která obrátila svého otce, císaře Kostise, na křesťanství právě pomocí lilií. Podle legendy neměly původně lilie žádnou vůni, tu získaly teprve po Kateřininých modlitbách.Kateřina prosila boha o důkaz boží moci a tímto zázrakem také svého otce přesvědčila.
Jinak ta škola je Ecole Sainte Catherine, ale fotku jsem zaboha nenašla. :roll:
Moderátor
No tak dobře, okecat se dá skoro všechno :D :mrgreen:
Moderátor
ikanek utřel :D (bez urážky)
Na tomto příkladu je vidět, jak je i tematická filatelie náročná :)
Moderátor
No ani neutřel.Je jeden z mála kdo ví jak uvažuju a je to vlastně jediný člověk- za tu dobu co dělám exponát , kdo má můj exponát komplet doma v compu a za jeho připomínky jsem opravdu vděčná. ;)
Jinak je to o literatuře a hledání všech možných informací, které nakonec stejně nikdo na výstavě (kor té světové) nečte a jsou jim šumafuk :roll:
Moderátor
Před ikankem pomyslně smekám klobouk. Nemyslel jsem to ve zlém, ale s tou lilií jsem se musel smát :d. S texty, co se moc nečtou, je to už věc jiná..
Moderátor
Kéž by takových Ikánků, Dejvýků atd, atd, atd bylo co nejvíc.Tady je vidět to kamarádství a zapálení pro stejnou věc.
Registrovaný uživatel
Fotografie školy (budovy) se dají získat na jejích webových stránkách:
http://saint-marc.ws/frames.html
jsou tam i zajímavé fotografie z dvacátých let - z doby výstavby.
Moderátor
No jo-Saint Marc se dá najít i na Wikině pěkně, ale potřebujem najít ještě tu o něco starší Saint Catherine.Ta je asi na tom OVS.
Moderátor
Zkusím ještě někde popátrat.
Moderátor
Takže po konzultaci s kolegou z Egypta musím opravit výrazně správný překlad: Je to továrna (Elseoufova) na přízi a textil v Alexandrii.

Ani Google Translate není všemocný.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Takže po konzultaci s kolegou z Egypta musím opravit výrazně správný překlad: Je to továrna (Elseoufova) na přízi a textil v Alexandrii.

Ani Google Translate není všemocný.

Tak to by už trochu s kytkama souviselo...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Námětová filatelie » OVS-určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1