Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » oxidace

Vykupminci.cz
Numisargo

oxidace

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
můžu se zeptat jestli někdo neví z jaké příčiny oxidují (nejen) pamětní 200kč proof? Jednou jsem slyšel názor, že větší pravděpodobnost oxidace mají mince, které někdy byly vyndané z kapsle. Je to pravda?
Nebo to ovlivňuje vlhkost prostředí apod...
Předem díky za případnou odpověď.
Registrovaný uživatel
lebo odflaknu vyrobu ... uz nikdy viac proof mincu :?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Dříve se to nestávalo. U novějších mincí je to ale až příliš často. Po pár letech se na nich objevujou flíčky, a tím pádem je proofka znehodnocena. Evidentně kašlou na předpisy. Takže jsem se naštval a všechny jsem je prodal. Proofky nikdy více. Stala se z toho prachobyčejná zlodějna na sběratele.
Registrovaný uživatel
No ptám se právě i z toho důvodu, že jsem je začal sbírat s tím, že si je pár let nechám, a pak bych je třeba mohl prodat. Ale jde o to, abych pak neměl polovinu minci s oxidací..
Moderátor
Přesně to je jejich problém. Starší ročníky byly bezproblémové. U současných proofek tipuju pravděpodobnost oxidace po dvou třech letech na 70% a více. Sice malé tečky, ale jsou tam. A tím pádem to sráží cenu velmi dolů. Není nic horšího, než že uložíš bezchybnou minci do plata ( samozřejmě v kapsli :lol: ), a třeba za půl roku se na ni podíváš a jsou tam fleky. :evil: Takže moc dlouho se držet nedaj. Letos mi dobíhá ještě objednávka z loňského roku. Pak už další objednávat nebudu.
Registrovaný uživatel
A jaký máte názor na vyndavání mincí z kapslí? Myslíte si, že to může ovlivnit oxidaci?
Registrovaný uživatel
Dál bych se rád zeptal na jednu věc. nemám tolik zkušeností.. Pokud mince začne mít flíčky oxidace, začne se oxidace zákonitě rozšiřovat, nebo může zůstat jen u těch "pár" teček? Díky
Moderátor
mam par proof minci ktere jsou jiz z vyroby pouze v etui bez kapsle a oxidace se na nich neprojevuje.Takze myslim ze vyndani mince z kapsle az tak moc velky vliv na oxidaci nema

wirrrus napsal
A jaký máte názor na vyndavání mincí z kapslí? Myslíte si, že to může ovlivnit oxidaci?
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
mam par proof minci ktere jsou jiz z vyroby pouze v etui bez kapsle a oxidace se na nich neprojevuje.Takze myslim ze vyndani mince z kapsle az tak moc velky vliv na oxidaci nema

wirrrus napsal
A jaký máte názor na vyndavání mincí z kapslí? Myslíte si, že to může ovlivnit oxidaci?



Stále je to o kvalite výroby--razenia mincí.
Registrovaný uživatel
Rád bych se zeptal, zda skvrnky resp. následky oxidace se týkají spíše proof ve stříbře nebo někdo zaznamenal i na standardu ve stříbře a případně i na zlatých mincích? Ď.
Registrovaný uživatel
Max napsal
Rád bych se zeptal, zda skvrnky resp. následky oxidace se týkají spíše proof ve stříbře nebo někdo zaznamenal i na standardu ve stříbře a případně i na zlatých mincích? Ď.

tyka sa to aj proof aj standartu ve stříbře a i na zlatých mincích ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Já jsem někde četl, že na zlatě se oxidace neobjevuje, protože zlato prostě neoxiduje, ale je možné, že se mýlím.
Nikdy jsem tedy ještě zoxidovanou zlatou minci neviděl - spíše, že by ji někdo "osahal" :)
Registrovaný uživatel
wirrrus napsal
Nikdy jsem tedy ještě zoxidovanou zlatou minci neviděl

tu mas :D Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
....tak to je mazec a to se opravdu píše v každé literatuře,že zlato neoxiduje a nepodléhá korozi,ale přípravky proti oxidaci zlata prodávají všude... :roll:
.....zřejmě je ta mince z nekvalitního zlata a nebo nevím, samotnou by mě to zajímalo.
Registrovaný uživatel
asi sa tam dostal nejaky bordel...zlozenie by malo byt 900 Au / 100 Ag
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
pokud by to bylo ciste zlato tak by oxidovat nemelo a co sem tak koukal na pripravky proti oxidaci je to vetsinou urceno na cisteni zlata s prisadama jinych kovu ktere tam oxidaci zpusobuji


Michaela napsal
....tak to je mazec a to se opravdu píše v každé literatuře,že zlato neoxiduje a nepodléhá korozi,ale přípravky proti oxidaci zlata prodávají všude... :roll:
.....zřejmě je ta mince z nekvalitního zlata a nebo nevím, samotnou by mě to zajímalo.
Registrovaný uživatel
Tak to to potom vysvětluje,dík.
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
pokud by to bylo ciste zlato tak by oxidovat nemelo


moja retiazka neni z cisteho zlata, a nejaku oxidaciu som si nevsimol teda ( napr. jak je na tej minci) :) asi preto ze neni Proof :twisted:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To jsem chtěl právě napsat - že ta zoxidovaná mince není z ryzího zlata (999) - osobně si myslím, že u novějších mincí ČNB se to stát nemůže..
Jak by asi reagoval někdo, kdo má doma např. rotundu, Losiny PROOF a po pár letech by zjistil, že jsou takto poškozené :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » oxidace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1