Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělaný R dopis s heydrichem na Áčku?

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělaný R dopis s heydrichem na Áčku?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Myslíte, že se může lišit razítko na podacím lístku a přímo na R dopise? Na dopise vidím Praha 1 4b, zatímco na podacím lístku Praha 1 spíše 4e či 4c...
Á propos - dotyčný prodejce před časem prodal podobný R dopis (bez podacího lístku) za cca 1700 Kč.

Odkaz na aukci zde:
http://aukro.cz/bum-r-dopis-heydrich-1943-podaci-listek-i6117149691.html
Moderátor
Nakonec jsem do toho nešel, a dle výsledné ceny, hádám, že jsem nebyl sám komu byl podezřelý ten náhle zjevivší se (u téhož prodejce) druhý R dopis plně vyfrankovaný Heydrichem a navíc doplněný podacím lístkem s lehce podivným razítkem. Kdyby to alespoň nebyla Praha, kde vím, že je na světě původní razítko a čile rozdává otisky na chemicky vybělené, původně rezavé Hedrichy...

Jinak, doporučených dopisů plně a správně vyfrankovaných pouze Heydrichem je jako šafránu, sám jsem zatím viděl jen 4, a to po Heydrichovi opravdu bedlivě "pasu"
Registrovaný uživatel
Je vo filatelii bežné, že sa zachová doporučený dopis a k nemu príslušný podací lístok ? Predsa len každú vec vlastní úplne iný človek a aký je dôvod ich opätovného stretnutia ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
vetsinou ak to filatelista posiela sam sebe.
_______________
Registrovaný uživatel
Razitko Prag1/Praha1 na Protektoratu mi smrdi jak skautske ponozky :-)
Registrovaný uživatel
Navic na dopise je rozlisovaci znacka 4h a na podacim listku 4e, nemel by tam opravdovy postak flaknout stejne?
Moderátor
Frantig napsal
Navic na dopise je rozlisovaci znacka 4h a na podacim listku 4e, nemel by tam opravdovy postak flaknout stejne?


No právě, ty různá rozlišovací znaménka mi také nejvíce nesedí... A navíc je tam i různý rukopis, respektive sklon písma a charakter linky na dopise a na tom podacím lístku

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělaný R dopis s heydrichem na Áčku?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1