Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělatelské techniky

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělatelské techniky

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostala se ke mně fotka padělku západoněmecké padesátimarky, padělek byl zadržený v roce 1972 tedy ještě před začátkem kopírek a i když je na první pohled celkem rozpoznatelný, vypadá zajímavě.
Snažil jsem se zběžně najít nějakou literaturu online na téma výroby padělků za starých časů bez reprodukčních technologií, ale moc jsem neuspěl.

Nepřidali byste někdo z Vás nějaké odkazy, pokud víte a máte? Když jsem si přečetl, že Meszáros používal techniku knihtisku, moc mně to nepomohlo udělat si představu, jak dokázal tu bankovku tak dokonale napodobit.

Předem díky
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 6. 6. 2011, 19:30. »
Registrovaný uživatel
A foto by nebylo?
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
http://technet.idnes.cz/vyrobil-miliony-falesnych-penez-rozhovor-s-nejvetsim-padelatelem-vsech-dob-1vg-/tec_technika.aspx?c=A080522_124317_tec_technika_kuz

Možno Zdeněk by vedel poradiť :-)
Registrovaný uživatel
Adolf Burger : Dablova dilna (padelani britskych liber v koncent. tabore za 2 sv.v.)
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
Adolf Burger : Dablova dilna (padelani britskych liber v koncent. tabore za 2 sv.v.)


už ji stahuju, díky :)
Registrovaný uživatel
lbokel napsal
A foto by nebylo?


Obrázek vložený uživatelem

Hlubotisk tištěný pravděpodobně knihtiskem je velmi zdařilý, i vodoznak je napodobený, jen podtiskové motivy jsou viditelně malovány ručně. A chybí ochranný proužek
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 6. 6. 2011, 20:46. »
Moderátor
V tomto smyslu mám doma docela zajímavost z jedné pobočky SBČS - kartotéku zahraničních platidel, které byly v oběhu včetně zjištěných padělků (uvedeny i informace o výskytu, počtu, typu padělku atd.). Byla to taková "živá" kartotéka - tj. doplňovaly se tam postupně listy v průběhu měsíců a let - některé země tam pak mají vysoké zastoupení, jiné prázdnou přihrádku.
Listy jsou razítkované danou pobočkou, celé je to v krabici. listy jsou cca formátu A5 (může to být cca 300 - 500 listů?).
Registrovaný uživatel
Adolf Burger - Komando padělatelů, Magnet číslo 6 - 1983

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zajímavá knížka, zajímavé čtení, díky :)
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
V tomto smyslu mám doma docela zajímavost z jedné pobočky SBČS - kartotéku zahraničních platidel, které byly v oběhu včetně zjištěných padělků (uvedeny i informace o výskytu, počtu, typu padělku atd.). Byla to taková "živá" kartotéka - tj. doplňovaly se tam postupně listy v průběhu měsíců a let - některé země tam pak mají vysoké zastoupení, jiné prázdnou přihrádku.
Listy jsou razítkované danou pobočkou, celé je to v krabici. listy jsou cca formátu A5 (může to být cca 300 - 500 listů?).

Acme - nebolo by tá kartotéka na predaj? :-)
Registrovaný uživatel
nebo treba aspon na zapujceni k oskenovani za nejaky baksis ?? :)
Moderátor
no, na oskenování je toho poměrně dost a kromě toho "cennost" vidím spíše právě v tom originálu - tj. bednička, dělící desky a v tom listy s razítky. pro ilustraci a představu můžu nafotit (nicméně až na konci týdne, nemám to teď u sebe).
Prodej... všechno se dá prodat, když je dobrá nabídka ;-)
Registrovaný uživatel
Acme---počkám na fotky a potom sa dohodneme :-) Ten predošlý balík článkov a informácií bol vynikajúci a je to studna informácií.
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Prodej... všechno se dá prodat, když je dobrá nabídka ;-)


Ma tak napadlo že by sa dal podať inzerát v znení:

Vymením ľadvinu za hnedého legionára.
PS: ľadviny mám dve legionára žiadneho.
Registrovaný uživatel
A co bys vyměnil za pravou 500/1919? Za 5000/1919 by šly prodat do otroctví děti... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:D :mrgreen: To mi připomělo debatu, když p. Kejla prodával 5000 Kč 1919. V tedy jsem nabízel chalupu, traktor a ženu. Pak jsem si to rozmyslel, traktor bych si nechal
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
:D :D :D
Moderátor
NumizmatSR napsal
Acme---počkám na fotky a potom sa dohodneme :-) Ten predošlý balík článkov a informácií bol vynikajúci a je to studna informácií.


Tak jsem prohrabal tu bedničku, nafotil jsem to a dal jsem k tomu i popis - rozhodnutí to prodat ve mně uzrálo poté, co to viděla moje přítelkyně a dost se mračila - nevidí ráda, že mi moje koníčky zabíraj moc místa v našem malém bytě :)

ta nabídka je tady:
¨https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/prodej-bankovek-_post_-140618#post140618
Moderátor
ahoj Acme mozes mi sem hodit link kde si to ponukal? mam na mysli tu literaturu na bankovky... vopred ti dakujem!!!!
_______________
Moderátor
bylo to 2x

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/knihovna-_post_-95049#post95049

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/knihovna-_post_-112010#post112010
Registrovaný uživatel
podarilo sa mi na dovolenke kúpiť štós bankoviek rôznych krajín, doma som zistil, že líry sú falzá a tak ma napadlo koľko iných falzifikátov mám doma uložených

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ja som dostal od sefky ako darcek toto, ale preco a kto ju popisal som sa nedozvedel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.novinky.cz/krimi/251096-rodina-padelala-tisicikoruny-lakem-na-nehty-a-stribrenkou-do-kominu.html?ref=stalo-se
Registrovaný uživatel
diky za odkaz, zajimave.

"Například efektu stříbrného proužku dosahovali pomocí stříbřenky na komínové roury a stříbrným lakem na nehty, dokázali si poradit i s vodoznakem,“ uvedl vyšetřovatel.

docela slusnej vykon!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělatelské techniky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1