Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělek pětikoruny?

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělek pětikoruny?

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím zkušené, je ten "šev" táhnoucí se z jednoho nejvyššího lístku přes "ročník" na druhý nejvyšší lístek, stopa po dělící odlévací formě čili jasný padělek?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viděl jsem to již na několika kusech, ale nemyslím si že to je stopa po odlévání.
Předpokládal bych spíše nějakou vadu razidla.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Tato mince by měla být v pořádku. Tyto vady byly způsobeny vlásečnicovými prasklinami v razidle a vyskytují se zcela běžně.
Registrovaný uživatel
díky to jste mě uklidnili, já mám zkušenosti z odléváním keramiky a pokud bychom chtěli udělat keramickou kopii mince i takto bychom mohli dělit formu.
Registrovaný uživatel
Je to padělek, u prasklé raznice by nebyly slité vnitřní kruhové perličky vlevo do zvlněné čáry. Vpravo jsou pěkné. Pětka má také nějak ožvejkaný obrys. I hrany jsou otřesné. Tolik vad mít mince nemůže.
Registrovaný uživatel
Důležitá je váha a průměr mince, pak budeme chytřejší.
Registrovaný uživatel
Neviem či je aktuálna vaša dobre myslená snaha pomôcť.Kde tá minca je? Príspevok je z roku 2011.
-s-
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Je to padělek, u prasklé raznice by nebyly slité vnitřní kruhové perličky vlevo do zvlněné čáry. Vpravo jsou pěkné. Pětka má také nějak ožvejkaný obrys. I hrany jsou otřesné. Tolik vad mít mince nemůže.


Viděl bych to podobně!!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělek pětikoruny?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1