Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Padělky (copy) cenné/bezcenné

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky (copy) cenné/bezcenné

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s hodnotou těchto mincí (medailí). Mělo by se jednat o mince, které se dají zakoupit na "narodnipokladnice", kde se třeba cena jedné mince pohybuje něco pod 2tisíci kč. https://www.narodnipokladnice.cz/exkluzivni-emise/kolekce-legendarni-mince
Cena těch 2 stříbrných je něco přes 1000 kč. Děkuji za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Presunuté do správneho chlievika
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Je to dobře vymyšlený podfuk jak prodávat drahé kovy za dvojnásobnou cenu :D ;)
Registrovaný uživatel
Ten Přemysl Otakar vypadá jak blahé paměti režisér Podskalský :)
Registrovaný uživatel
Hodnota zájmu, reálně cca ceny kovu. Podfukem bych to nenazval...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Hodnota zájmu, reálně cca ceny kovu. Podfukem bych to nenazval...


Od podfuku to nemá vôbec ďaleko...Práve o tú cenu kovu ide! Oni totiž predávajú ten kov aj 5-násobne drahšie ... a nie tak dávno tomu hovorili "investičná minca". :evil:

https://www.narodnipokladnice.cz/zlate-mince
Registrovaný uživatel
podfuk by to byl, kdyby to měla být zlatá mince a ona byla pozlacena... pokud uvádí dukátové zlato a prodávají skutečně zlato dané ryzosti, pak je vše ok...
mě pořád fascinuje, jak lidi chtějí určovat co a za kolik si může kdo koupit. také si dovolím koupit housku ve večerce za 4kč když v řetězci stojí 2kč, nedej bože v akci ještě méně...
Moderátor
pesekvlad: tak treba ten 20dolar z odkazu je mensi nez original (takze to neni ani kopie, ale zmensenina), nikde tam v nabidce nevidim gramaz, ale podle velikosti to vychazi asi na 10 g Ag, pri soucasne cene Ag za minci v pripade prodeje nedostanete vic nez 100 Kc - stoji ale 1990 Kc.
Pamatuji se, ze tato nebo jina podobna firma nabizela Ag puldolar Kennedy 1967 asi za 1000-1500 Kc, tato mince ma ale cenu asi 50 Kc...
Tyto firmy cílí na neinformovanou klientelu, ktera se v techto zakladnich vecech neorientuje (tj. hlavne na seniory), v pozustalostech pak jsou cele sbirky temer bezcennych kopii a medali (a pokud jde o medaile jen pozlacene, tak jsou uplne bezcenne...)
Moderátor
Vice o praktikach techto firem viz zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cesky-mincovni-obchod-pozor-7180
Moderátor
Tady je gram stribra za 200 Kc - takze prodavaji take za 20nasobek hodnoty stejne jako u kopie 20dolaru - jako kdysi "jistota desetinasobku" u Harvardskych fondu - tak tady mate jistotu, ze zaplatite 20nasobek ceny kovu:
https://www.narodnipokladnice.cz/exkluzivni-emise/kolekce-cenne-znamky
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
podfuk by to byl, kdyby to měla být zlatá mince a ona byla pozlacena... pokud uvádí dukátové zlato a prodávají skutečně zlato dané ryzosti, pak je vše ok...
mě pořád fascinuje, jak lidi chtějí určovat co a za kolik si může kdo koupit. také si dovolím koupit housku ve večerce za 4kč když v řetězci stojí 2kč, nedej bože v akci ještě méně...


...Nič v zlom, ale ako to tak čítam, natíska sa mi otázka ohľadne Vášho niku: naozaj ste férový obchodník?...
Kolega numismat to vystihol dokonale a aj ja som to tak podobne myslel: tieto firmy sú primárne zamerané na neinformované obyvateľstvo (väčšinou na dôchodku) - a teda pri všetkej úcte, ak ŠMEJDOV považujete za férových, tak máme odlišný názor na problematiku...
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za velice pohotové a profesionální zhodnocení!
Registrovaný uživatel
drkelt napsal
ferovyobchodnik napsal
podfuk by to byl, kdyby to měla být zlatá mince a ona byla pozlacena... pokud uvádí dukátové zlato a prodávají skutečně zlato dané ryzosti, pak je vše ok...
mě pořád fascinuje, jak lidi chtějí určovat co a za kolik si může kdo koupit. také si dovolím koupit housku ve večerce za 4kč když v řetězci stojí 2kč, nedej bože v akci ještě méně...


...Nič v zlom, ale ako to tak čítam, natíska sa mi otázka ohľadne Vášho niku: naozaj ste férový obchodník?...
Kolega numismat to vystihol dokonale a aj ja som to tak podobne myslel: tieto firmy sú primárne zamerané na neinformované obyvateľstvo (väčšinou na dôchodku) - a teda pri všetkej úcte, ak ŠMEJDOV považujete za férových, tak máme odlišný názor na problematiku...


haha, tak jsme se pobavili.
tak a teď mimo emoce - kolega numismat nebo vy tam pracujete, že víte na koho jsou zaměření a kdo je jejich hlavním odběratelem? pochybuji... takže dohady o důchodcích si můžete nechat od cesty. neinformované obyvatelstvo - hm, ohledně čeho neinformované? a co jim brání se informovat?
takže co vystihl dokonale, fakta, které se dají dohledat a ověřit?

tady není žádná "problematika". tady je normální byznys, pokud nepoužívají/nepoužívali nekalé taktiky není co řešit. to jen "numismatici" si myslí, že jakože do něčeho tady vidí a zosobňují si "morální" právo se rozhořčovat.

mě vadí, že jsou tyto věci označované jako mince. ale to je problém čnb a evidentně je vše v pořádku...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
drkelt napsal
ferovyobchodnik napsal
podfuk by to byl, kdyby to měla být zlatá mince a ona byla pozlacena... pokud uvádí dukátové zlato a prodávají skutečně zlato dané ryzosti, pak je vše ok...
mě pořád fascinuje, jak lidi chtějí určovat co a za kolik si může kdo koupit. také si dovolím koupit housku ve večerce za 4kč když v řetězci stojí 2kč, nedej bože v akci ještě méně...


...Nič v zlom, ale ako to tak čítam, natíska sa mi otázka ohľadne Vášho niku: naozaj ste férový obchodník?...
Kolega numismat to vystihol dokonale a aj ja som to tak podobne myslel: tieto firmy sú primárne zamerané na neinformované obyvateľstvo (väčšinou na dôchodku) - a teda pri všetkej úcte, ak ŠMEJDOV považujete za férových, tak máme odlišný názor na problematiku...


haha, tak jsme se pobavili.
tak a teď mimo emoce - kolega numismat nebo vy tam pracujete, že víte na koho jsou zaměření a kdo je jejich hlavním odběratelem? pochybuji... takže dohady o důchodcích si můžete nechat od cesty. neinformované obyvatelstvo - hm, ohledně čeho neinformované? a co jim brání se informovat?
takže co vystihl dokonale, fakta, které se dají dohledat a ověřit?

tady není žádná "problematika". tady je normální byznys, pokud nepoužívají/nepoužívali nekalé taktiky není co řešit. to jen "numismatici" si myslí, že jakože do něčeho tady vidí a zosobňují si "morální" právo se rozhořčovat.

mě vadí, že jsou tyto věci označované jako mince. ale to je problém čnb a evidentně je vše v pořádku...


...som rád, že sa aspoň niekto pobavil...
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Ten Přemysl Otakar vypadá jak blahé paměti režisér Podskalský :)

Tento? :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A něco z toho může být klidně přeplátovaná dvacka.
Registrovaný uživatel
No jo , ale v limitně omezeném , přeplátovaném nálkadu :- )
Registrovaný uživatel
Musím dát ferovymu obchodnikovi za pravdu. Nejde o klasicky podvod. Muj otec do nich narval spoustu tisíc a i když jsem mu říkal, že je to bezcenné a nikdy to nebude mít cenu, měl z toho radost jak malé dítě. Teď mi to leží v šuplíku a nevím co s tím. Je to neprodejné, ale dát to dětem na hraní mi zase přijde škoda.
Smiřme se s tím, že je volný trh a pokud někdo něco nabízí za přemrštěnou cenu, neznamená to, že je podvodník.
Registrovaný uživatel
wogoo napsal
. Muj otec do nich narval spoustu tisíc a i když jsem mu říkal, že je to bezcenné a nikdy to nebude mít cenu, měl z toho radost jak malé dítě....

Dělají to chytře, o to jsou nebezpečnější :evil:
Registrovaný uživatel
wogoo napsal
Muj otec do nich narval spoustu tisíc a i když jsem mu říkal, že je to bezcenné a nikdy to nebude mít cenu, měl z toho radost jak malé dítě. Teď mi to leží v šuplíku a nevím co s tím. Je to neprodejné, ale dát to dětem na hraní mi zase přijde škoda.

Hovoríte, že váš otec mal z toho radosť. Takže dokázal svoje peniaze premeniť na radosť - a o to presne v živote ide. To, že to nemá cenu pre vás alebo pre numizmatikov z tohto fóra nerozhoduje. Veď všetci tu zbierame neplatné bezcenné koliečka alebo kusy papiera, za ktoré platíme nezmyselné ceny len preto, aby nám urobili radosť . ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Padělky (copy) cenné/bezcenné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1