Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky, novoražby apod. na aukru...

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vážený pane (kterého nejmenuji) máte ve všem pravdu (jako obvykle), nedejte se ovlivnit a zmást pokud má někdo na Aukro jiné názory než Vy, protože pravdu máte vždy jenom Vy a nikdo jiný. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
smith napsal
Dlho som sledoval túto diskusiu, a nechcel som vstúpiť s príspevkom. Ale nedá mi. Pán Evropa1 prosím Vás pochopte už konečne, že nie len tí ľudia sú zberateľmi, ktorí vedia investovať ťažké desať-, alebo stotisíce do vzácnych mincí (známok, bankoviek atď) ale aj bežní ľudia, ktorí si pre radosť kupujú lacné položky. Ktoré zase nie je až taký problém si zaobstarať na internetových aukciách, resp. portáloch. Takže tiež zastávam názor, že nie je potrebné zatracovať áčko. Pre bežného zberateľa je to celkom dobrý zdroj materiálu.


Ale zde se bavíme o mincích, které stojí i statisíce korun. Podívejte se na ceny, to nekupují lidé pro radost za pár drobných. Proto je důležité, aby byl každý v naprostém obreze a věděl, co kupuje. Pokud někdo koupí fake za 100 €, to se ještě nechá přežít, ale zde se bavíme tisících €.
Já jsem s trhem těchto mincí částečně srozuměň, proto varuji a to jak vidím, je špatně, když někdo zde pěje ódy nad firmou, se kterou jsou stálé problémy a i zde na stránkách Sběratele je slyšet nářky nad výskytem padělků.

Ať mě pan zastánce pravosti každého vzácnějšího ročnáku zlatníku vysvětlí rozdíl mezi pravým kusem a feke. Pokud pravost těchto mincí zastává, pak nás může obohatit, abychom se omylů vyvarovali. Pokud ale o této problematice nic neví, pak ať mlčí.

Zde je pravý kus a padělek jednoho velmi vzácného ročníku 5 krejcaru 1858 B.
Každý se může pokusit nalézt rozdíly a může zjistit na jakém tenkém ledě se tato problematika pohybuje. Navíc zde jsou kvalitně zachovalé kusy na krásných fotkách. Nikoli převážně odřená torza v nekvalitním vyobrazení.

http://www.pannoniaterra.hu/aukcio/27/293-52/0/lap/54/
http://www.pannoniaterra.hu/aukcio/26/293-52/0/lap/36/
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 27. 6. 2015, 16:18. »
Moderátor
Lenže pane Evropa1 vy áčko zatracuje tak ako je v celku. A s tým súhlasím, že mince (známky, alebo bankovky) v hodnote niekoľko 100tísíc by sa mali kupovať až po osobnej prehliadke.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Lenže pane Evropa1 vy áčko zatracuje tak ako je v celku. A s tým súhlasím, že mince (známky, alebo bankovky) v hodnote niekoľko 100tísíc by sa mali kupovať až po osobnej prehliadke.


V případě začátečníků absolutně a kdo mě požádá o pomoc, musí se Aukru na kilometry vyhýbat.
Proč? Každý začátek se zakládá na fyzickém kontaktu s mincí. Pouze jenom tak se něco naučím. Pokud budu sedět doma u počítače a budu dražit po internetu, podle nekvalitních fotografií, nakoupím akorád kupu šrotu. V dnešní době existuje spousta obchodníků, kteří právě na Aukru prodávají, jindy neprodejný šrot a koncovou skupinou jsou právě začínající sběratelé. Sbírek, pořízených na Aukru v počátcích sběratelské kariery n některých sběratelů jsem také pár viděl a opravdu stálo to za to.
Není proto smysluplnnější se nejdříve něco naučit a pak teprve se pokoušet kupovat mince?
Proč já na Aukru a spousta mých kolegů na Aukru nedraží?

Ale budíž, ať zde sběratelé draží, ale po několika letech kariery a né hned!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Vážený pane (kterého nejmenuji) jako obvykle máte ve všem pravdu, Aukro je zplozencem pekla, děláte jenom dobře, že tam nedražíte, vždyť já již delší dobu také ne, naposled jsem tam koupil knížku, (v listopadu loňského roku), ale teď mám také obavu jestli to není padělek? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Vážený pane (kterého nejmenuji) jako obvykle máte ve všem pravdu, Aukro je zplozencem pekla, děláte jenom dobře, že tam nedražíte, vždyť já již delší dobu také ne, naposled jsem tam koupil knížku, (v listopadu loňského roku), ale teď mám také obavu jestli to není padělek? :mrgreen:


Já jsem v loňském roce také koupil literaturu za 50 Kč a jaksi jí majitel zapoměl poslat jak mě, tak několika dalším lidem. I krádež za nějaké dvě stovky mu stála za to.

Ale mě by hlavně zajímali rozdíly mezi pravými kusy a padělky u vzácných ročníků zlatníků. Když nás zde přesvědčujete o jejich pravosti, rozdíly musíte znát.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Obohrata gramofonova platna
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano7B9 napsal
Obohrata gramofonova platna



:mrgreen: a veris mi, ze si to vystihol presne tak?
_______________
Moderátor
smith napsal
Dlho som sledoval túto diskusiu, a nechcel som vstúpiť s príspevkom. Ale nedá mi. Pán Evropa1 prosím Vás pochopte už konečne, že nie len tí ľudia sú zberateľmi, ktorí vedia investovať ťažké desať-, alebo stotisíce do vzácnych mincí (známok, bankoviek atď) ale aj bežní ľudia, ktorí si pre radosť kupujú lacné položky. Ktoré zase nie je až taký problém si zaobstarať na internetových aukciách, resp. portáloch. Takže tiež zastávam názor, že nie je potrebné zatracovať áčko. Pre bežného zberateľa je to celkom dobrý zdroj materiálu.


suhlasim, a vzdy som tam nieco predal co tu bol problem...
_______________
Registrovaný uživatel
Tu je pokračovanie toho članku o zlatych tehlach.Tak toto može kupit ozaj len blbec. http://www.novinky.cz/krimi/373240-falesne-zlate-cihly-byly-z-wolframu-podvodnici-je-prodavali-za-200-tisic.html
_______________
Registrovaný uživatel
Kolegové (pokud to tak mohu napsat), nějak toto vlákno zanedbáváte a proto mi dovolte pro zpestření napsat několik ověřených údajů.
Vážený pan napsal, že od prodejce na Aukru zakoupil knihu a že mu tento prodejce knihu nezaslal i když ji zaplatil.
Trochu jsem zapátral a jaká je pravda?
Prohlédl jsem si udělené komentáře tohoto pána, které udělil na Aukru. Je pravda, že dotyčný pan na Aukru nic neprodává, ale pouze kupuje a to velmi málo, od roku 2008 má pouze 5 nákupů, za které udělil vždy pozitivní komentář.
Pokud se týká té knihy, tak se jednalo "Papírové peníze" od Juliuse Séma a byla zakoupena v roce 2013 u prodejce Karavana11 a po nákupu pan kterého nejmenuji dal prodávajícímu pozitivní komentář: "Transakce proběhla úspěšně. Doporučuji."
Takže se ptám, kde je pravda? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
M1234 - sice kupili falosne, ale ked ich doma rozoberu, ziskaju aspon stvrtinu svojich penazi naspet pri predaji na suciastky :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zde je pravý kus a padělek jednoho velmi vzácného ročníku 5 krejcaru 1858 B.
Každý se může pokusit nalézt rozdíly a může zjistit na jakém tenkém ledě se tato problematika pohybuje. Navíc zde jsou kvalitně zachovalé kusy na krásných fotkách. Nikoli převážně odřená torza v nekvalitním vyobrazení.

http://www.pannoniaterra.hu/aukcio/27/293-52/0/lap/54/
http://www.pannoniaterra.hu/aukcio/26/293-52/0/lap/36/


upřimně, nevím co je fake a co ok, kdybych měl říct, tak bych to viděl na předělávku druhého. budu rád za jiné info, i když je to něco, co pro mě asi nebude přímo důležité :)
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Kolegové (pokud to tak mohu napsat), nějak toto vlákno zanedbáváte a proto mi dovolte pro zpestření napsat několik ověřených údajů.
Vážený pan napsal, že od prodejce na Aukru zakoupil knihu a že mu tento prodejce knihu nezaslal i když ji zaplatil.
Trochu jsem zapátral a jaká je pravda?
Prohlédl jsem si udělené komentáře tohoto pána, které udělil na Aukru. Je pravda, že dotyčný pan na Aukru nic neprodává, ale pouze kupuje a to velmi málo, od roku 2008 má pouze 5 nákupů, za které udělil vždy pozitivní komentář.
Pokud se týká té knihy, tak se jednalo "Papírové peníze" od Juliuse Séma a byla zakoupena v roce 2013 u prodejce Karavana11 a po nákupu pan kterého nejmenuji dal prodávajícímu pozitivní komentář: "Transakce proběhla úspěšně. Doporučuji."
Takže se ptám, kde je pravda? :mrgreen:


Pane lustrátore,

I kdyby vše proběhlo v pořádku a já nedal komentář, jste schopen dohledat daný obchod?
Platí takové pravidlo, že komentáře se dávají po uzavření obchodu, což neproběhlo a žádný komentář jsem nedal, ani negativní. Místo toho jsem se zkontaktoval s Aukrem, které daný obchod zrušilo a účet daného prodejce taktéž.

Již mě nebaví Vaše věčné narážky na mou nečestnost a to bez naprostých důkazů. Myslím, že máte z minulosti z ostudy kabát, když jste mě bez naprostých důkazů obvinil ze lži. Já jsem se postaral o to, že Vaše nečestné jenání vyšlo na světlo světa. Samozřejmě omluvu jsem do této doby nedostat a po vyjítí pravdy jste se vykouřil jak pára nad hrncem na jiné diskusní fórum. Po jeho zrušení jste se opět vrátil na tyto stránky a samozřejmě za osobní selhání nechcete nést žádné následky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Zajímavé vysvětlení a dokonce může být i pravdivé, ovšem i tak jste byl s nákupy na Aukru spokojen, což dokazují Vámi udělené pozitivní komentáře ostatním prodejcům a to i když jich bylo jenom pět, (alespoň pod současným nickem, který požíváte zde), ale i tak je to 100 % spokojenost z Vaší strany, ptám se tedy, je aukro tak špatné jak stále píšete?
Ano najdou se nepoctivci a podvodníci, (jako všude jinde ve světě), ale najdou se i slušní prodejci a těch je určitě většina, vždyť možná každý diskutující na tomto fóru na Aukru obchoduje (prodává) a jsou to podvodníci, kteří prodávají padělky?
Já sice na Aukru moc neobchoduji, ale pokud jsem tam něco zakoupil, tak jsem byl vždy spokojen a dokonce se mi tam podařilo doplnit svoji sbírku zlatníků FJI. o zajímavou variantu, kterou jsem sháněl mnoho let.
Chápu, že Vás mince FJI. nezajímají a jak jste jednou napsal je to pouze módní záležitost a Vy jste měl ucelenou nebo téměř ucelenou sbírku zlatníků tohoto panovníka a to navíc ve sbírkových stavech a přesto jste ji odprodal (napsal jste to nějak tak, že?)
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Zajímavé vysvětlení a dokonce může být i pravdivé, ovšem i tak jste byl s nákupy na Aukru spokojen, což dokazují Vámi udělené pozitivní komentáře ostatním prodejcům a to i když jich bylo jenom pět, (alespoň pod současným nickem, který požíváte zde), ale i tak je to 100 % spokojenost z Vaší strany, ptám se tedy, je aukro tak špatné jak stále píšete?
Ano najdou se nepoctivci a podvodníci, (jako všude jinde ve světě), ale najdou se i slušní prodejci a těch je určitě většina, vždyť možná každý diskutující na tomto fóru na Aukru obchoduje (prodává) a jsou to podvodníci, kteří prodávají padělky?
Já sice na Aukru moc neobchoduji, ale pokud jsem tam něco zakoupil, tak jsem byl vždy spokojen a dokonce se mi tam podařilo doplnit svoji sbírku zlatníků FJI. o zajímavou variantu, kterou jsem sháněl mnoho let.
Chápu, že Vás mince FJI. nezajímají a jak jste jednou napsal je to pouze módní záležitost a Vy jste měl ucelenou nebo téměř ucelenou sbírku zlatníků tohoto panovníka a to navíc ve sbírkových stavech a přesto jste ji odprodal (napsal jste to nějak tak, že?)


Nezlobte se, ale toto je naprosto pravdivé vysvětlení!!

Mé učínkování na Aukru.

Jednu minci jsem zde koupil od známého, naprosto důvěryhodného člověka.
Jednu minci jsem si nechal přivézt na ukázku na pražskou aukci, kterou jsem vydražil a vyúčtování proběhlo za týden na aukci Aurey.
Jednu položku jsem dražil kolegovi, který se nacházel na dálnici v zácpě. Telefonem mě zdělil položku, na kterou jsem mu přihodil. V tomto případě tato věc šla mimo mě, protože se jednalo o dva známé a k vyúčtování došlo již mezi nimi. Já jsem pouze dal komentář.
Pak se jednalo o dvě (?) knihy a jeden nepovedený obchod.

Neříkám, že jsou na Aukru všichni prodejci špatní, ale bohužel těch negativních příběhů znám mnoho. Já již na Aukru nedražím z důvodu naprosté absence kvalitního materiálu, který poptávám.
Dále se snažím věnovat některým začínajícím sběratelům, ale mojí podmínkou jsou dvě nepřekročitelné zásady. Tedy účast na sběratelských akcích a respektování naprostého zákazu dražení přes internet. Kdo není schopen tyto podmínky respektovat, s tím se rozloučím, protože nechci nést zodpovědnost za omyly, které zákonitě přicházejí. Mou logikou je numismatika praxe, tedy pohyb a kontakt s ostatními sběrateli, učení se posuzování kvality, zjišťování cenových hladin, prohlídky stovek mincí v aukčních nabídkách atd. To jsou neocenitelné skutečnosti, které dokáží dát každému začínajícímu sběrateli spoustu základů, od kterých se vše ostatní odvíjí. Jsem rád, že někteří adepti po jistém čase přijdou a poděkují mě za skutečnost, kdy jsem jim ušetřil spoustu peněz, které po jistých zkušenostech již dokáží investovat do slušnějších mincí. Po jistém zvládnutí začátků ať si dělá každý co chce, protože by měl být na určité úrovní, která dokáže každého ochránit před naprostými zkraty.

Mince FJI jsem také sbíral, ale postupem doby má vášeň pro tento druh mincí vyprchala. Například, když člověk zjistí, že si tyto mince může docela lehce koupit, je to pouze otázka finanční vstupenky. V určité době se z toho stala jistá móda bílých límečků, kteří tomu sice nerozuměli, ale bylo to inn. Jelikož se jedná o velice poptávané období vyrojilo se velmi mnoho padělků (vzácné zlatníky, spolkové tolary se značkami E a V a mnoho dalších). Zde se již opravdu nejedná o amaterské padělky, ale o docela dobrá falza, která dokáží zmást i znalejší sběratele. To nemluvím o boháčích, kteří se nechají poměrně často napálit. Jednou se dražil na Aukru velmi vzácný ročník. Jednalo se o padělek, proto jsem oslovil majitele, který mě ale poslal kamsi. Oslovil jsem i Aukro, které nemělo snahu toto podezření řešit. Mince byla v aukci vydražena za vyvolávací cenu (kdo byl v obraze, věděl o co se jedná a minci nedražil. Následně jsem oslovil i nového majitele, kterému jsem danou skutečnost zdělil. Jeho odpověď opravdu stála za to. "Já jsem z jižní Moravy, podnikám , stavím barák a proto nemám čas tuto situaci řešit. Jestli je tato mince falešná, no těch pár drobných (desetitisíce korun) mě nezničí!" Má pak cenu se v této oblasti o něco snažit? Já znám kolegu, který má velmi dobré znalosti kolem rozpoznávacícch znaků padělků (znám ho již od roku 1992) a vím jak v některých případech váhá a ani on si není zcela jist. Pamatuji, jak před pár lety dražil jeden spolkový tolat a to pouze, když zvedli ruce i jiní sběratelé, kterých si pro jejich odbornou zdatnost váží. Například on by opravdu podle fotek, které máte z Aukra NIKDY nedražil!!
Víte, naše místo zde není pro osobní antipatie, ale proto, že máme začínajícím sběratelům ukazovat určité cesty. Já tu svojí ukazují možná tvrdší formou, ale ani ve sběratelstvní dnes nefunguje dobročinnost a proto čím bude každý lépe připraven, tím lépe pro něho samotného.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
... respektování naprostého zákazu dražení přes internet. ...

Nezlobte se, ale to je docela dogma, které nemá racionální opodstatnění. Každá sálová aukce se dnes draží i přes internet a troufnu si říct, že jen menšina zájemců bývá fyzicky v sále, i v případě aukcí renomovaných zahraničních společností. Nehledě na to, že si část přes internet přihazujících sběratelů přijede mince prohlédnout před aukcí, takže pak velice dobře ví, co draží.
Např. i Künker pořádá e-aukce, nedokážu si představit normálního sběratele, který si nechá ujít nějakou zajímavou minci do sbírky jen proto, že ta aukce není sálová...
Doufám, že těm začátečníkům taky nenařizujete v kterých aukcích mohou dražit :)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Nezlobte se, ale to je docela dogma, které nemá racionální opodstatnění. Každá sálová aukce se dnes draží i přes internet a troufnu si říct, že jen menšina zájemců bývá fyzicky v sále, i v případě aukcí renomovaných zahraničních společností. Nehledě na to, že si část přes internet přihazujících sběratelů přijede mince prohlédnout před aukcí, takže pak velice dobře ví, co draží.
Např. i Künker pořádá e-aukce, nedokážu si představit normálního sběratele, který si nechá ujít nějakou zajímavou minci do sbírky jen proto, že ta aukce není sálová...
Doufám, že těm začátečníkům taky nenařizujete v kterých aukcích mohou dražit :)


Ale pane kolego, zde je řeč o naprostých začátečnících, kteří se musí jistý čas fyzicky učit jisté základy. Každého beru (dříve než bude členem ČNS jako hosta) na aukce, kde ho seznámím s některými, pro něho, důležitými lidmi, hodiny prohlíží mince v aukční nabídce (posuzuje rozpory mezi deklarovanou a skutečnou kvalitou), ze sbírky beru některé mince a ukazuji mu na nich kvality a znaky, které musí jednotlivé stupně zachovalosti splňovat, atd. To je období, kdy neexistuje nákup mincí. Po jisté době pouze v sále, fyzicky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
:D
Evropo, tohle zní naprosto správně a logicky ale nedovedu si představit jediného začínajícího sběratele kterého by to smrti neotrávilo. :roll:
Moderátor
Evropa1 napsal
... hodiny prohlíží mince v aukční nabídce (posuzuje rozpory mezi deklarovanou a skutečnou kvalitou)...


Úplný začiatočník ako je schopný toto robiť?!
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
:D
Evropo, tohle zní naprosto správně a logicky ale nedovedu si představit jediného začínajícího sběratele kterého by to smrti neotrávilo. :roll:


No, než vychováš jednoho kvalitního sběratele, propadne mnoho plev. Sběratel musí mít také základy v lásce k historii, protože sběratel není pouze shromažďovatel kovových koleček o kterých nic neví.
V dnešní době spolupracuji asi rok a půl s jedním pánem. Po této době již mince nakupuje, ale pouze s mým dohledem. Vybere si v aukci položky, určí si i ceny a já mu pak k jeho výběru řeknu svůj pohled. Samozřejmě nějaké úlety mu vyřadím, ale již pozoruji, že se blíží k jisté samostatnosti, která je spojena i s jistou odbornou zdatností. Párkrát mě také poslal internetové obrázky s prosbou o názory. Bohužel mu musím dát k tomuto počínání okamžitou červenou kartu, protože vidím, že opravdu tento druh nákupů ještě opravdu není schopný provozovat. Ale jinak ho zajímá numismatická problematika. Například v nedávné době se spojil s vysokoškolským profesorem a poprosil ho o jistou pomoc v pochopení jisté historické problematiky.
Ano, tohoto člověka tento postup neotrávil a do dvou let z něho vyroste další sběratel, který bude svoje snahy rozvíjet dále, ale to mě již nebude potřebovat.
Samozřejmě, že již má možnost (zatím jí nevyužil) dražit například v internetové aukci, ale pouze po důkladné prohlídce materiálu v čase sálové aukce. Ale Aukro a spol. nepřichází v úvahu.

Já jsem také začínal podobně. Tehdy jsem měl štěstí na sběratele, který se mě také věnoval a to v první chvíli dosti razantně. Také se mě to podvědomě nelíbilo (najednou jsem zjistil, že do té doby jsem dělal vše špatně), ale sklopil jsem uši a učil jsem se. Dnes jsem tomuto starému pánovi stále vděčen, protože mě ušetřil spoustu peněz, ušetřil mě mnoho omylů a o moho let mě navedl na správnou cestu. A co je podstatné, nikdy bych nebyl tam, kde jsem dnes!!

Takže osobní zkušenost zde hraje rozhodující roli!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
smith napsal
Úplný začiatočník ako je schopný toto robiť?!


Ale toto jsou naprosté a nevyhnutelné základy, se kterými musí každý začínající sběratel začít. Ano ze začátku to dře, ale časem jsou pokroky viditelné. Proto v této době neexistuje nákup mincí.

Podívejte se zde na stránky Sběratele, kde padají otázky.
Koupill jsem minci, prosím řekněte mě cenu, ať vím, jestli jsem neudělal chybu.

Koupil jsem minci, prosím místní odborníky o určení. Atd.

Myslíte si, že toto jsou začínající sběratelé? Podle mého názoru i začínající sběratel musí splňovat jisté atributy a výše napsané je prvotní základ.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 28. 6. 2015, 10:20. »
Moderátor
aky pani, aky zberatelia, ake aukcie, ake drahe mince? Vzdy je to niekto v pozadi bez mena atd...
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
aky pani, aky zberatelia, ake aukcie, ake drahe mince? Vzdy je to niekto v pozadi bez mena atd...


Nezlobte se, ale absolutně jste nepochopil napsané.

Naprosto nechápete ohromnou dřinu a velké odříkání, když chceme něčeho dosáhnout. Nejdříve musíme svými činy a svou snahou oslovit ty schopnější, aby nám pomohli. Bohužel většinou kolem sebe vidíme pouze lidi, kteří by chtěli, ale jsou líni pro své sny něco udělat. Jedni hledají důvody proč to jde a druzí důvody, proč to nejde a hledají pouze výmluvy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
...
Myslíte si, že toto jsou začínající sběratelé? Podle mého názoru i začínající sběratel musí splňovat jisté atributy a výše napsané je prvotní základ.

Drtivá většina dnešních zkušených sběratelů si prošla "telecím" obdobím, kdy vyzbrojeni zcela nedostatečnými znalostmi přepláceli mince, zaplatili školné za padělky apod.
Naprosto nenormální je naopak to, co popisujete vy a osobně je mi takového "sběratele" líto, když se nechá takto roky vodit za ručičku a nechat si nařizovat, co může dělat a co ne, svědčí to o nedostatku samostatného úsudku a rozhodování.
Tím neříkám, že by začínající sběratelé neměli nejdřív studovat literaturu, učit se od zkušenějších (pokud ale někteří takoví jsou ochotni se podělit o své znalosti, což je v některých oborech problém) nebo že by snad měli zbrkle nakupovat mince o kterých toho moc neví apod., ale to co popisujete je opačný extrém.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1