Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky, novoražby apod. na aukru...

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
také se mi to úplně nelíbí a ve vší úctě, pochybuji, že chtěl filozof dražit...
Registrovaný uživatel
Filozof je exot , ale priamy odkaz na aukciu nedal. Chcelo to trosku namahy sa k tomu dopracovat. Tak som to tu nechal...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
kdyby nechal popisek bez toho v závorce, tak ok. kdyby se určilo falzum, mohl zveřejnit.
Registrovaný uživatel
No, budem musiet byt prisnejsi :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Mně nějak nedochází z čeho je tu ten poprask :shock:
Registrovaný uživatel
Pokud si dobre vybavuji, tak v odsouhlasenych pravidlech fora je sice zakaz uverejnovat odkazy na bezici aukce, vyjimkou je ovsem situace, kdy existuji pochybnosti o pravosti mince. Navic tazatel dostal obratem odpoved od vice clenu fora, ze nabizena mince je prava.
Gros byl jinak prodan za 3500 Kc, coz je podle me primerena cena.
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Navic tazatel dostal obratem odpoved od vice clenu fora, ze nabizena mince je prava.


Což je pravda, ale zároveň tu byla zpochybněna serioznost prodejce, což ho pravděpodobně naštvalo.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
můj pohled - pokud si já nejsem jist, protože se v tom nevyznám/neorientuji/zdá se mi mince moc hezká - tak jsem dám foto ale ne odkaz/instrukce jak najít. když se potvrdí domněnka falza nebo nepoctivého jednání - odkaz. pakliže ne, o nic nejde.

to je podobné, jak kdybych sbíral antiku a hodil jsem svatební tolat FJI v nulce, páč se mi nezdá, že by mohla být tak hezká mince za tak málo peněz...
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Pokud si dobre vybavuji, tak v odsouhlasenych pravidlech fora je sice zakaz uverejnovat odkazy na bezici aukce,

Není.
Pouze je zákaz na propagování vlastních aukcí.
Registrovaný uživatel
No, možná jsem pro někoho exot. Ale dotčenost obchodníka moc nechápu. Od toho toto fórum je, aby radilo méně znalým a zabraňovalo pochybným obchodům a okrádáním, ne? A logicky vždy platí, že vadit to může jen těm nepoctivým - je-li někdo ok a je takto ohodnocen, je to pro něj snad plus a ne minus.
Dražit minci jsem chtěl/nechtěl - podle vývoje. Nehodlám se sice nějak soustavně věnovat staré Bohemice, ale kvůli výukovým účelům bych rád měl od každého období typického zástupce ve slušné zachovalosti - není nad to, mít co dát posluchčům do ruky.
Čili pro názornost 1x duhovku - 1x brakteát - 1x groš Václava - atd... No a tenhle mne zaujal, protože vypadal opravdu hodně zachovale, proto jsem vážně zauvažoval, že bych se dražby zúčastnil, byl-li by pravý - proto ten dotaz.
Nakonec bych ale preferoval spíše osobní koupi celku výše zmíněných ukázek od někoho znalého, s případným osobním doprovodem, neboť úplně vše se z literatury nastudovat nedá...
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
xjert01 napsal
Navic tazatel dostal obratem odpoved od vice clenu fora, ze nabizena mince je prava.


Což je pravda, ale zároveň tu byla zpochybněna serioznost prodejce, což ho pravděpodobně naštvalo.

Ale o koho se jedná jsme nevěděli dokud to sám nerozumně nevybreptal :D ;)
Registrovaný uživatel
ve vší úctě, nevím kolik toho víte o obchodu. ale pověst má jednotlivec (osoba, firma) jen "jednu". a obvinění, byť se časem ukáže jako neopodstatněné, nebo dokonce v prospěch obviněného rozhodně neznamená nic pozitivního. rozhodně ne v "samoběžícím" a nemarketingovém modelu, o kterém se nejspíš bavíme.

proto si stojím za tím, co jsem už napsal nahoře a byl bych rád, když si to lidi uvědomí
Registrovaný uživatel
Ale Filozof to neoznačil jako padělek, pouze se zeptal a to je myslím jedno z posláních tohoto fóra. Vzhledem k odpovědím které dostal bych to neoznačil jako zpochybnění ale spíše za propagaci zmíněné aukce. ;)
Registrovaný uživatel
Obsah z aukra by si nemal sirit bez jeho zvolenia , takze ani fotky :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
xjert01 napsal
Pokud si dobre vybavuji, tak v odsouhlasenych pravidlech fora je sice zakaz uverejnovat odkazy na bezici aukce,

Není.
Pouze je zákaz na propagování vlastních aukcí.


OK. Tak to je tedy nepsane pravidlo :D ...
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
turtleoverhead napsal
xjert01 napsal
Pokud si dobre vybavuji, tak v odsouhlasenych pravidlech fora je sice zakaz uverejnovat odkazy na bezici aukce,

Není.
Pouze je zákaz na propagování vlastních aukcí.


OK. Tak to je tedy nepsane pravidlo :D ...

V podstatě ani to ne, pouze někteří členové tu takový zákaz propagují.
Většinou jsou to ti, kteří objevili na Aukru zajímavou minci a mají pocit že nikdo jiný o ní neví. :D ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Ale Filozof to neoznačil jako padělek, pouze se zeptal a to je myslím jedno z posláních tohoto fóra. Vzhledem k odpovědím které dostal bych to neoznačil jako zpochybnění ale spíše za propagaci zmíněné aukce. ;)


Ale zde šlo primárně o naznačení neserioznosti prodejce.

Proto si přečti svojí odpověď v článku č. 447, hlavně druhou část věty. Myslím, že smysl je jednoznačný.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
xjert: je to dzentlmenska dohoda lidi na Sberateli, ze se nebude upozornovat na bezici aukce, at uz jsou kohokoliv... s vyjimkou tech, kde je podezreni na padelek.

Voloda: kdyby byla pravda, tak by sla zlikvidovat svetova ekonomika jen tim, ze by se kazdy podnikatel pomluvil :) Normalni clovek (dusevne zdravy a alespon prumerne inteligence) snad reaguje tak, ze kdyz je nekdo z neceho narcen a pak se to neprokaze, tak vuci nemu neni negativne naladeny, naopak v nekterych pripadech s nim souciti...
Moderátor
Evropa1 napsal
Ale zde šlo primárně o naznačení neserioznosti prodejce.


Logicky nešlo. Tím, že zpochybním pravost prodávané mince bez dalších skutečností ještě nezpochybňuji serióznost prodejce, maximálně jeho znalosti. Ale i renomované aukční společnosti občas nabízí padělek. Teprve ve chvíli, kdy někdo prodá padělek a odmítá se tím zabývat anebo padělky nabízí opakovaně, je jasné, že je neseriózní.
Že se někdo někdy pochybovačně vyjádřil o pravosti prodávané mince, to se stalo drtivé většině sběratelů. Gratuluji, jestli vám ještě ne.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Evropa1 napsal
Ale zde šlo primárně o naznačení neserioznosti prodejce.


Logicky nešlo. Tím, že zpochybním pravost prodávané mince bez dalších skutečností ještě nezpochybňuji serióznost prodejce, maximálně jeho znalosti.


Ale kamenem úrazu se stala reakce v článku č. 447. a ta prodejci primárně vadila.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Ale kamenem úrazu se stala reakce v článku č. 447. a ta prodejci primárně vadila.

Ty budeš zkrátka furt šťourat a furt šťourat. Co bylo na mé reakci špatného?
Filozof poznamenal že mu přijde “moc dokonalej a až "umělej"...”
Na to jsem napsal:
a/ že se to jen zdá, čímž jsem v podstatě potvrdil že mince je pravá
b/ že má umělou patinu, což je pravda
c/ že je šikovně nafocená, což byl v podstatě kompliment fotografovi.

Kdo minci prodává jsem nevěděl, tu aukci jsem neviděl, na Aukro jsem nebyl ani nepamatuju, prostě jsem reagoval na dotaz a konkrétní fotku.
Vlez mi na záda. ;)
Registrovaný uživatel
Vážení,nechcete to prosím již nějak ukončit...ano,dopustil jsem se snad chyby,že jsem vložil na aukro hezky zachovalou pravou minci..na což nejsou evidentně někteří zvyklý.
Za"odměnu"mi byla zpochybněna její pravost,má serioznost i znalosti...ano,kapku mne to vykolejilo,protože se mi to za téměř 40 let praxe nestalo.

Vždy jsem se snažil proti padělkům vystupovat a(nikdy jsem to sem nechtěl psát,jen okolnosti mne nutí,a je mi to víceméně již jedno)vedl jsem si jakousi soukromou statistiku za poslední 4 roky...ušetřil jsem méně znalým kupujícím(i mnohým z řad tohoto fora) více než 780.000,-Kč.
Pokud šlo o falz,jako takový jsem jej i uvedl,pokud šlo o podezření,jako podezřelý jsem jej i uvedl.
Několikrát jsem kvůli tomu podstoupil anabázi na policii,kdy se na mne poškození odvolávali.
Určil jsem sta a sta mincí,včetně jiných náležitostí,či rad-at už na zaniklém aukroforu,mailem,či zde..

Obdržel jsem na mail celou řadu výhružek a nadávek od podvodných prodejců,celé měsíce jsem nemohl prodávat,protože mi byli aukce těmito výtečníky soustavně kaženy ...,ale byl jsem rád že mohu pomoci,protože prodejce padělků z duše nesnáším...


Začínám toho všeho už litovat...

Nyní jsem zde na jakési lavici obžalovaných?
Proč?
Kvůli originálnímu groši s pravdivým popisem(bez všech těch RRRRR,TOPSTAVŮ,EXCELENTNÍCH kusů,BOMB,a já nevím čím vším ostatní zachovalost označují...)-pouze jsem si v popisu dovolil napsat"velmi pěkný"-což je pravda?

Dokonce i zde(foto z aukce přiloženo) u Antverpského sovrána MT který jsem prodal asi před týdnem,či tak nějak,mi byla na mail doručena zpráva o zpochybnění originality-kvůli zachovalosti...
Možná je také jen šikovně nafocená-příště by možná nebylo od věci udělat nezřetelné žluté,či bílé kolečko...

Musím přiznat že mám rád příspěvky uživatele"EVROPA1"..kvůli jeho postoji k zachovalostem mincí určených do pevných sbírek..protože v tomto ohledu s ním naprosto souhlasím..ač on sám zde byl kvůli svým názorům mnohými pranýřován..

No,myslím že už jsem napsal dosti...můžete mne opět začít rozebírat-snad by se jen celá debata mohla přesunout do"podezřelých"misto aby zůstala zde v "padělcích"
L.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Lopez1506 napsal
Nyní jsem zde na jakési lavici obžalovaných?


Snažil jsem se vysvětlit, že ani omylem, ale asi mluvím svahilsky :'(
Absolutně nechápu, proč by se měl brát výkřik od někoho, kdo pak sám přizná, že se v tom nevyzná, jako zpochybnění serióznosti. Je to absolutně proti veškeré logice.
Nechápu. :'(
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Nyní jsem zde na jakési lavici obžalovaných?

:shock:
Ta debata přece už dávno nebyla o Tobě ani o Tvém groši /který tu kromě původního dotazu nikdo nezpochybňoval/ ;)
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/show_item.php?item=6068559627

Co říkáte na tento dvouzlatník? Je ok?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1