Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky známek Fidži

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky známek Fidži

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Padělatelé poštovních známek Philip Spiro a Louis-Henri Mercier.

Philip Spiro byl vedoucím německé tiskárny Spiro Brothers v Hamburgu, který od roku 1864 do roku 1880 produkoval kolem 500 různých litografických reprodukcí známek. Předpokládá se, že reprodukce nebyly zamýšleny k oklamání, ale byly tak dobře provedené a natolik početné, že přispěly k odporu proti padělání známek. Padělky známek byly často vyráběny v malých arších po 25 známkách. Mnoho starých sbírek obsahuje Spirové padělky kvůli jejich široké distribuci a většímu přijetí padělků od sběratelů, před rokem 1900.

Louis-Henri Mercier, jehož skutečné jméno bylo Henri Goegg, byl padělatel známek z Ženevy ve Švýcarsku, jehož podnikání vytvořilo základ pro mnohem úspěšnějšího padělatele známek Françoise Fourniera. Goegg zahájil svou činnost v roce 1890, když dne 27. srpna zaregistroval svou ochrannou známku u švýcarských úřadů. Specializoval se na reprodukci starých švýcarských známek, které nazval reimpresemi. Ve své reklamě uvedl, že "reimprese jsou vytištěny po jednom na pečlivě připravených deskách a na papíře z období originálů, který oklamou největšího znalce. V roce 1894 zaregistroval Goegg novou ochrannou známku pod jménem Louis-Henri Mercier, pravděpodobně proto, aby se lépe jeho jméno vyslovovalo ve francouzském jazyce. Přestože Mercierovy padělky byly vysoce kvalitní, jeho podnikání nebylo finančně úspěšné a nakonec zbankrotoval. François Fournier koupil Mercierovy akcie z Úřadu pro úpadek v roce 1904 a použil ho k zahájení vlastních falešných obchodů. Fournier se honosil z medailí, které jeho známky získaly v mezinárodních filatelistických soutěžích, nicméně tyto ceny ve skutečnosti získal Mercier, za jeho práci získal šest křížů za zásluhy, jeden čestný odznak, osm zlatých medailí, čtyři velké ceny a šest diplomů cti. V té době byla stále udělována medaile za faksimile, i když nyní by byly prostě považovány za padělky.

Padělané poštovní známky Fidži

1 P modrá 1871

Bylo zjištěno deset různých typů padělků. Nejčastěji nalezené padělky jsou ty, které vyrobil Spiro. Zkopíroval návrh 1 P známky vydání 1871 a znovu použil na většinu jeho verzí tří pence a šest pencí. Tato chyba (nebo lenost) z jeho strany velmi usnadňuje rozpoznání jeho padělků posledních dvou hodnot. Někteří, ale ne všichni ostatní padělatelé udělali stejnou chybu.

Charakteristika pravé známky:
Papír: tenký, perforace 12 1/2. Některé známky mohou zobrazovat část vodoznaku FIJI POSTAGE, který se nachází v přímce v polovině archu. Poznámka: tyto známky lze nalézt také na papíru, pravděpodobně z odpadu tiskáren, který byl prodán prostřednictvím korunních zástupců v roce 1889.
Design: Kolem centrálního kruhu je 60 bílých "perel" s jednotnou velikostí. Základ koruny je plochý. Centrální čára písmena "E" je asi polovina délky horní a dolní příčky.

Charakteristika padělku od Spira:
Papír: vlnitý, ale měkčí a tlustší než pravý, bez vodoznaku. Známka má nepravidelnou perforaci 11 1/2 ale může být perforace od 11 do 13 1/2.
Design: v centrálním kruhu je 55 "perel", nerovných a někdy oválných tvarů. Základ koruny je zaoblený. Mohou být viditelné slabé vodicí čáry perforace.

Charakteristika padělku od Merciera:
Papír: vlnitý, podobná tloušťka jako pravá známka, ale měkčí. Bez vodoznaku. Tyto známky jsou perforovány 11, ale Mercierovy padělky mohou být s perforacemi měřícími od 11 do 13.
Design: v centrálním kruhu je 65 perel. Základ koruny je zaoblený. Všechny horizontální čáry písmena "E" mají stejnou délku (prostřední by měla být kratší).

Charakteristika padělku od neznámého padělatele
Papír: suchý, velmi podobný originálnímu, bez vodoznaku. Perforovaný 11 1/2.
Design: Základna korunky je zaoblená.

Ještě bych dodal že Spiro a Mercier byly obchodníci s napodobeninami pravých známek v té době to bylo legální.Sběratelé od nich kupovali známky a věděli že nejsou pravé. Až když sbírky přešli do dalších rukou, tak již nevěděli že byly kupované od těchto obchodníků a brali tyto známky jako pravé. Takže se nedá říci že by byly padělatelé.
Jen tak letmo jsem se díval na eBay a našel jsem tam 6 těchto padělků.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Padělky poštovní známky Fidži

Hodnota tří pence

První známka byla vytištěna z původní desky a je v tomto rozsahu originální. (Všimněte si však, že tento konkrétní příklad má hlubší odstín zelené než vydaná známka, což naznačuje, že pochází z odpadu tiskáren, který byl prodán prostřednictvím korunních agentů v roce 1889.)

Charakteristika pravé známky:
Papír: jak pro známku jedno penny, Vodoznak "FIJI POSTAGE"
Design: Na známce je 69 tmavých obdélníků, nebo "kostek", střídající se s 69 bílými kolem okraje středového kruhu. Základ koruny je plochý.

Charakteristika padělku Spira
Papír: stejný jako pro jednu penny. Na této známce je perforace 12 1/2 ale může být nalezena perforace od 11 do 13 1/2.
Design: v centrálním kruhu je 55 "perel", nerovných a někdy oválných tvarů. Základ koruny je zaoblený. Mohou být někdy viditelné lehké vodicí čáry perforace.

Charakteristika padělku Merciera:
Papír: silnější než originální. Tato známka je perforovaná 11 1/2 x 12; Mercierové padělky lze nalézt s perforacemi měřícími od 11 do 13.
Design: Centrální kruh (správně) se skládá ze 69 střídavých tmavých a lehkých obdélníků nebo "kostek", ale základna koruny je zaoblená. Kvalita tisku je velmi špatná a má celkový blátivý vzhled.

Charakteristiky padělku od nez. padělatele:
Papír: vlnitý, tloušťka podobná pravé známce, perforovaná 11 1/2
Design: Základ koruny je mírně zaoblený a střední kruh se skládá z bílých perel. Vodorovné čáry písmene "E" mají stejnou délku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Padělané poštovní známky Fidži

Hodnota 6 pencí

Charakteristika pravé známky
Jako u jedné penny.
Design: kolem středního kruhu je 39 tmavých trojúhelníků a uvnitř tohoto kruhu je vidět slabý šestihranný obrys. Základ koruny je plochý.

Charakteristika padělku od Spira:
Papír: stejný jako pro jedno penny. Tato známka je perforována 13 : 12 1/2 ale může být nalezena perforace mezi 11 a 13 1/2
Design: centrální kruh se skládá z 55 "perel", nerovnoměrné a někdy oválné. Základ koruny je zaoblený a hexagonální obrys chybí. Mezi středovým kruhem a hodnotovým štítkem jsou bílé čáry namísto tečkovaných. Mohou být někdy viditelné lehké vodicí čáry perforace.

Charakteristika padělku od Merciera
Papír: tenký a křehký, podobný originálnímu, ale tónovaný. Tato známka je perforována 10 3/4 ale mohou být nalezeny s perforacemi od 11 do 13 1/4.
Design: Centrální kruh má 56 nepravidelných perel. "S" v "SIX" má pravidelný tvar. Mezi středovým kruhem a hodnotovým štítkem jsou bílé čáry namísto tečkováných. Základ koruny je zaoblený. Barva známky je téměř hnědá.

Charakteristiky padělku od nez. padělatele:
Papír: tlustší než u pravé známky. Perforace 10 1/2
Design: Centrální kruh má trojúhelníky, ale jsou tmavší a výraznější než na pravé známce. Střední lišta "E" v "POSTAGE" je příliš dlouhá a základna koruny je zaoblená. Přes tyto chyby je to lepší padělek než ty ostatní!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To by bylo vše o této první sérii Fidži. Při koupi těchto známek chce věnovat pozornost hlavně na základnu koruny která musí být plochá ( ne zaoblená ) potom věnovat pozornost perlám, obdelníkům a trojúhelníkům kolem středového kruhu a na počet a tvar, jinak se dají pravé známky dobře rozlišit od padělků.
Registrovaný uživatel
Zde jen pro zajímavost 5 padělků od Spira. Protože používal perly kolem středového kruhu na všech hodnotách těchto známek. Prodávající ale upozorňuje že jsou to padělky. Druhá známka je také padělek od Spira, jak si jistě všimnete tak kolem středového kruhu má perly na 6 pencí nemají být a základna koruny je zaoblená a prodejce chce skoro 200 dolarů. Buď o tom neví nebo to zkouší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jak jsem psal nahoře, Spiro vyráběl známky v arších po 25 známkách zde jsou dva archy St. Helena od Spira.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě přidám několik padělků Newfoundlandu od Spira

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nestačím koukat, pane Braune,
jak perfektně máte zpracovanou problematiku uvedených padělků.
Myslím si, že jsou to nejzajímavější diskusní příspěvky na fóru za posledních několik let.
Registrovaný uživatel
Jaromíre moc děkuji za pochvalu. Já sbírám známky na téma Geografilatelie, první známky nebo série. Takže studovat padělky patří k tomu aby člověk nekoupil padělek. Dá to hodně práce s překlady ale internet je velký pomocník. Budu rád když to někomu pomůže aby nekoupil padělek. Chystám další články o padělatelích a padělaných známkách, tak ho sem potom zase vložím. Ještě jednou moc děkuji Jaromíre.
Registrovaný uživatel
Skvělé pane Braun!
mohu vás poprosit o bližší scan (nebo výřez jedné známky od typu) u St. Helena?

Na vyhledávačích je od Spira množství obrázků, ale Helenu jsem nenašel.

Děkuji
Petr
Registrovaný uživatel
Zde jsou padělky také od Spira jestli to bude stačit http://stampforgeries.com/forged-stamps-of-st-helena/
Registrovaný uživatel
Aha, znám tyto stránky.
Jen jsem si nedal do spojení, že jsou od Spira.

Děkuji
Registrovaný uživatel
Kolik přibližně stojí tyhle známky Newfoundlandu (pravé ne padělky)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.stampworld.com/stamps/Newfoundland?
Registrovaný uživatel
Díky.
Registrovaný uživatel
Padělané známky Antigua

Počátkem roku 1861 obdržel Perkins, Bacon & Co. žádost od Williama Houghtona aby přípravyl poštovní známky pro Antiguu. Návrh, který byl pro 1d. a 6d. hodnoty, byl nakonec přijat a 6d. hodnota byla vytištěna a vyvěšena v srpnu 1862. Známka byla vytištěna v poměrně náročném vzoru. 1d. hodnota ve stejném designu byla vydána v lednu 1863 a různé přetisky obou hodnot se odehrály v letech 1864 až 1867. Tyto tisky byly na papíře s vodoznakem s malou hvězdou.
V říjnu 1868 vstoupil pan Houghton do partnerství s Charlesem H. Gunnem a nová firma Houghton a Gunn napsala v červenci 1871 společnosti Perkins, Bacon & Co., aby přerušila dodávky Antiguanských poštovních známek až do dalších příkazů. "V listopadu toho roku se Houghton a Gunn na žádost korunních zástupců zeptali Perkinsna, zda Společnost Bacon & Co. poslala tiskové desky a přenosové válce na New Bond Street, což udělaly. Houghton a Gunn je odevzdali korunním zástupcům a 29. listopadu Thomas De La Rue & Co. požádali korunní zástupce, aby vládě Antigua poskytli 550 listů 1d. a 250 listů 6d. hodnot. Známky byly vytištěny na papíru společnosti který měl jiný vodoznak Korunu a CC a byly vydány v roce 1872. Další tisk obou hodnot byl v roce 1876.

Charakteristiké znaky pravé známky: Existuje několik druhů těchto známek, které se liší barvou, perforací a vodoznakem. Známka která je padělána je oranžová z roku 1867 s vodoznakem ve tvaru hvězdy a perf. 14 až 15 1/2, Dva vnější krajní pásy mají 17 bodů ve tvaru diamantu, které vedou po jejím středu. Jeden vnitřní pás (se stejným vzorem) má bod ve tvaru diamantu v místě kde je pramen vlasů na čele pod korunkou. Tělo nebo pás korunky kde jsou drahokamy ve dvou řadách, mají v první horní řadě perly a ve spodní řadě několik podlouhlých klenotů. Dolní polovina královnina ucha je viditelná. Obličej a krk jsou šrafované po celé ploše a stínění je pouze pod bradou.

Charakteristické znaky padělku: Tištěno na nažloutlém papíru, bez vodoznaku. Perforace 13. Na vnějších pásech kde má být 17 bodů ve tvaru diamantu, na první pohled nejsou vidět. Tam, kde vlasy pramení před čelem pod korunkou, je tmavá skvrna, aniž by se podobala ostře definované tmavé skvrně na stejném místě na originálech. Korunka je ozdobena dvěma řadami perel, ale je zde jeden podlouhlý klenot. Velmi nejasný tisk spodní poloviny ucha. Dolní část líce a zadní část krku jsou silně stínované (nehovořím se o tmavém stínování na pozadí za krkem, protože to je společné jak na pravé známce, tak na padělku) a horní část lícní strany , pod okem. Stínění je na přední částí obličeje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Známky 1 pencové a 6 pencové byly v roce 1876 také používané na ostrově Montserrat. S přetiskem ( MONTSERRAT)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Padělatel Rainer Blüm

Rainer Blüm je německý občan z Bensheimu, (poblíž Darmstadtu a Frankfurtu) který se přiznal k výrobě a prodeji padělaného filatelistického materiálu včetně padělaných razítek a odborných certifikátů. Průzkumem bylo identifikováno 200 falešných razítek názvů měst a téměř 600 falešných razítek, nejvíce je uplatňoval na poměrně levných německých známkách z první poloviny dvacátého století. Aby značně zvýšil hodnotu běžných položek, které pak prodával. Rainer Blüm během desetiletí vedl řadu vlastních poštovních aukcí ("Die Briefmarke"). Padělal přetisky na známkách Deutsche post přetisk (BERLIN) v roce1948, v některých případech i celé poštovní známky (jako 1912 Swiss Pro Juventute). Certifikáty ke známkám byly také padělané a padělané byly i zkušební značky znalců na známkách. Rainer Blüm byl chycen v létě roku 2004, v září 2006 byl odsouzen na čtyři roky. Škody způsobené nelze odhadnout. Je pravděpodobné, že tyto známky byly prodávány (nebo prodány) např. na eBay. Bohužel, důvěra v podpisy mnoha nejznámějších německých filatelistických odborníků byla také ovlivněna, protože pro běžného sběratele je velmi obtížné rozpoznat falešné značky znalců.

Falešná razítka s datumy

Zde je název země vydávající známku, na které je vytisknuto falešné razítko s datumem. Nepatrné rozdíly v počtech kódů PO a indexových značkách nejsou zde vždy uvedeny v názvech měst. V tomto seznamu je asi 200 názvů měst a celkem 579 různých razítek.
* označuje pamětní razítka.
"Dvě" znamená, že existují dvě podobná razítka se stejným datem.
Zde si můžete zkontrolovat razítka: Razítka jsou níže The forgeth postmarks.

https://www.filatelia.fi/forgeries/blum.html#postmarks

Falešné značky znalců

BPP (Federace německých filatelistických expertů) aby zmírnila důsledky padělání znaleckých posudků, poskytla kvalitní obraz falešných značek znalců. Značky následujících 41 různých německých znalců.

Bechtold, Bothe, Bühler Georg, Burger A., Eliades, Engel W. (with and without BPP), Flemming, Grobe, Hefer, Heintze, Helbig, Herbst, Hey, Hochstädter, Hollman, Infla Berlin B, Echt Infla Berlin (with code letters +, B, H, W), Echt im Block geprüft Infla Berlin, Jäschke-Lantelme, Jungjohann, Keiler, Kesselstatt, Kimmel, Krischke, Lantelme, Lemberger, Mahr, Modry, Peschl, Petersen, Pfenninger, Pickenpack, Salomon, Schlegel, Sommer M., Ströh, Sturm, Thoma, Weigelt, Wiegand, Zenker Gotw., Zierer, Zirath

https://www.filatelia.fi/forgeries/blum.pdf

Tento pán je stále aktivní a prodává známky na eBay kde má svůj obchod.
Proto chci varovat sběratele aby byly velmi opatrní při nákupu drahých německých razítkovaných známek nebo známek s atestem a známkami se značkou znalce od tohoto pána. Jelikož nechci dělat reklamu tomuto prodejci nemohu zde dát jeho značku pod kterou prodává. Kdo by měl zájem tomu pošlu na email jeho značku. ( Dnes má jinou adresu )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud mohu poprosit , jméno staré i nové (Nick) pod kterými dotyčný prodává napsat na e-mail :
janamech@email.cz
Registrovaný uživatel
Stan Odesláno
Registrovaný uživatel
Díky , psal jsem e-mail.
Registrovaný uživatel
Stan ještě jsem si vzpomněl že mezi těmi znalci je uveden znalec Mahr nevím to přesně jestli dělal zde protektorát nebo první republiku. Ale ta značka by se také dala porovnat.
Registrovaný uživatel
Mahr dělal určitě PČ 1919 a myslím že i první republiku. Jak jsem psal v e-mailu to porovnání je velmi obtížné a také nevíme jestli Ti znalci nepoužívali po dobu své činnosti více razítek stejně jako třeba Gilbert.
Registrovaný uživatel
To máš pravdu.
Registrovaný uživatel
Padělatel Erasmo Oneglia 2 pence

Erasmo Oneglia (1853-1934) byl italský tiskař, narozen v Turíně, byl také úspěšným padělatelem v devadesátých a počátku 20. století. Od poloviny devadesátých let do počátku druhé světové války byl Erasmo Oneglia významným producentem a prodejcem padělaných poštovních známek v Turíně v Itálii. Jedny z prvních padělků Oneglia byly první známky Newfoundlandu. Některé z jeho fotografických litografií byly docela dobré, včetně takzvaných padělků Venturini švýcarských kantonálů. V roce 1897 byl zatčen v Londýně, když se snažil prodat padělky prodejcům známek Stanley Gibbons, nicméně byl propuštěn s pokutou pouhých 20 šilinků a jeho majetek byl zabaven. Oneglia byl úzce spjat s dalšími italskými padělateli té doby, jako je Angelo Panelli, stejně jako s bratry Mariano a Jean de Sperati, kteří v Turině chvíli pracovali a pravděpodobně s Onegliou. Nyní bylo zjištěno, že bratři, Mariano a Massimo, fotograf / tiskař a prodejce známek, měli obchodní vztah s Onegliem. Jeho padělky zahrnují známky z australských států, Baden, Belgie, Belgické Kongo, Brazílie, Britská Severní Amerika, Britské Západní Indie, Mys Dobré naděje, Kapverdy, Ceylon, Chile, Francie, Malajské státy, Malta, Monako, Nevis, Portugalská Guinea, Svatá Helena, Španělsko, Švýcarsko, Římské státy, Thajsko, Toskánsko, dvě sicilie, Spojené státy americké a konfederace Spojených států. Některé z jeho padělků byly chybně přičítány Angelo Panellimu.
Padělky z Newfoundlandu se zřídka nacházejí v arších. Velké bloky a kompletní archy jsou obzvlášť vzácné. S výjimkou 19 bloku padělků od Spira 3d a 36 blok od Oneglia. Onegliovy padělky jsou poměrně běžné. Většina archů byla rozřezána na jednotlivé známky nebo do šesti pásů. Oneglio požíval na známky různé druhy papíru. Dva tisky jsou známé na středně tlustém papíru špatné kvality. Jeden je v šarlatu a druhý v červeně oranžovém odstínu. Třetí tisk je na papíru, který má vodoznak. Barva je vybledlá benátská červená, která může být zaměněna s pravým růžovým odstínem. Vzhledem k tomu, že tyto padělky byly vyfotografovány, jsou návrhy poměrně přesné. Nicméně velikost padělků není přesná, také záleží na tloušťce jemných čar na známce, kdy je rozpití barvy z jedné jemné čáry do další. Záleží na množství použité barvy. Některé z tisků pravých známek mají také tento problém.

Extrémně nebezpečné nově gravírované falešné známky z Newfoundlandu byly nalezeny nedávno na filatelistickém trhu. První vydání známek Newfoundlandu bylo často paděláno slavnými padělateli, jako jsou: Spiro, Senf, Oneglia a Sperati. Newfoundlandské padělky byly až dosud snadno rozpoznatelné. Techniky tisku, které používali padělatelé, byly zcela odlišné od těch, která se používala na pravé známky (s výjimkou Oneglia, který také používal hlubotisk). Papíry byly různé a různé odstíny se snadno rozpoznaly.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky známek Fidži

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1