Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » PAMĚTNÍ ZLATÉ A STŘÍBRNÉ MINCE ČNB

Vykupminci.cz
Numisargo

PAMĚTNÍ ZLATÉ A STŘÍBRNÉ MINCE ČNB

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kleehe napsal
na rozdíl od Pařížské mincovny - MonaieParis, která emituje, odhadem, tak 20 mincí ročně, což je neusbíratelný pro většinu lidí, Rakušáci mají náklad zas 30.000 ks - což je už vpodstatě jen investiční mince..

porovnavas absolutne neporovnatelne
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jano7B9: Proč myslíš? Rád se přiučim. ;)
Registrovaný uživatel
pre francuza aj rakusana pri jeho plate nieje problem kupit 20 minci za rok... a naklad 30 000 u rakuska je vela? vzhladom na velkost trhu ani nie
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
No nevím, jak se mám k této vaší odpovědi postavit, protože zahrnuje více poloh. Pokud se zaměříme pouze na rakouský trh, pak větší než náš určitě není. U nás je spousta registrovaných členů ČNS, kteří tyto mince odebírají. Rakouská numismatická společnost má pouze pár stovek členů, tvořená převážně numismatiky, tedy poptávka zavisí zcela na neregistrovaných lidech. Zajisté mají naší jižní sousedé vyšší platy atd, tedy nebude jim dělat problém si tyto mince koupit. Na druhé straně mají možnost si obstarat sběratelské věci, v podobě historických mincí a pokud jsou pouze investoři mají možnost kupovat zlaté novoražby mincí FJI, které banka vydává doposud. Z toho důvodu se nám manevrovací prostor pro odbyt moderních, zlatých a předražených ražeb velmi zužuje. Myslím, že si je můžeme, pokud budeme mít zájem, koupit téměř kdekoli a kdykoli, protože jich je na tamním trhu dostatek. Dříve byly mezinárodní veletrhy zaplaveny zajímavými mincemi, dnes právě naopak velkou část hrají tyto a podobné mince. V dnešní době je držen jejich odbyt hlavně zvyšující se cenou zlata, ale pokud by se situace zklidnila, pak tyto ražby budou na prvním místě, které to odnesou. V těchto případech jde o to svézt se na vlně zájmu a po té předat černého Petra do rukou jiných. Platí to i v našem regionu, kdy velkou část těchto ražeb kupují bohatí investoři, kteří je budou držet pouze do doby pro ně výhodné a pak se jich zbaví.
To je můj, trochu jiný pohled a připouštím, že nejsem přítelem těchto a podobných věcí, které nemají s klasickým sběratelstvím téměř nic společného.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Myslím,že ani Rakušané ani Francouzi nemají o mnoho větší kupní sílu než Češi.Poměr výplata a náklady na život je takový, že jim o mnoho víc než Čechům nezbyde.Např.jezdím občas do alp na lyže a mnoho Rakušanů mi říkalo,že už si nemohou dovolit na Lyže do Alp jed.Je to pro ně drahé.Ani zdaleka se nemáme tak špatně jak si většina národa myslí.
Jasné je že náklad mincí je obrovský, ale na druhou stranu co je větší jistota než zlato.akcie?mít peníze v bance? no nevím.
A když zlato,tak mince a když mince tak pamětní a né investiční.Když to vezmu,že Bula není žádné terno, ale přesto nákup 35 116.Prodej kolem 37100(poslední prodej na aukru).Dobrých 5% za týden.V bance mi nabídli extra urok 1,2% ročně.No nevím co je výhodnější.A ještě mince jsou pěkné a zlato bude mít vždycky nějakou cenu což se o naší měně říct nedá.
To Kleehe:Měl bych jednoho Karla IV 10000 1998 BK navíc, tak kdyby byl zájem mohl bych ho prodat.
A já bych zase rád konečně koupil(nebo vyměnil)ČS dukát 1930.Pořád se mi nedaří ho za slušnou cenu sehnat.Jiné ročníky se mi občas za slušnou cenu podaří koupit,ale 30 ne.A dát za ní 18000Kč nechci.
Registrovaný uživatel
Myslím, že si dost odporujete, protože na jedné straně říkáte, že zlato je jistota a na druhé se kloníte k předražené komerci.
Pokud vsadím na zlato, pak ho budu chtít kupovat maximálně za světovou cenu, nebudu chtít připlácet procenta na státní šmelinu a bude mě naprosto jedno v jaké bude podobě. Pokud se přikloním ke zlatým mincím, pak opět pouze gramáž krát cena zlata.
Pokud nebudu koukat na cenu zlata, pak se budu snažit koupit historickou minci, v pěkné zachovalosti, která bude mít podstatnou sběratelskou cenu, kdykoli prodejnou a poptávanou bohatými sběrateli, kde cena nehraje roli.

Pokud se zeptám na otázku, kolik platíte za gram zlata u nynějších mincí, které nemají téměř žádnou sběratelskou cenu?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Myslím,že předražená komerce je například koupit most v Písku za 55Tis, ale koupit ho za 14tis.mi příjde v pohodě.
Já jsem se zatím dostal jen k svatováclavským dukátům a trochu do RU, ale u starších mincí vidím několik problémů a to první na opravdové skvosty nemám peníze a potom vidím problém v padělcích.
Je kopice odborníků co padělek nepoznají(nebo nechtějí) a já tomu nerozumím, tak bych byl lehká obět a určitě nějakej padělek koupil.Pak je tu další věc a to ta,že určitě najdu mnohem víc kupců v kteří koupí "komerční minci".
Pak je tu ještě jedna věc u nových mincí nekupuji žádnou přirážku sběratelské ceny,která může klidně jít hodně rychle dolu.Nové mince je prostě jistota.Asi žádný velký zist,ale jistota.Nevím co by se stalo z cenou mincí,kdyby šlo zlato dolu, ale myslím,že pod emisní cenu mince nepůjdou.
Na druhou stranu já osobně mám ČS dukáty mnohem radši než nové mince a doufám,že nebudu nucen je prodávat.Takže můj případný zisk jde zase jen do mincí,které mě prostě baví.
Registrovaný uživatel
Padla zde i otázka nevýhodnosti držení finanční hotovosti. Já si naopak myslím, že takto zjednodušeně nejde tento problém prezentovat, protože právě v těchto časech se může stát držení hotovosti velmi výhodné a to v situacích, kdy nabídka převyšuje poptávku a kupující tak bude mít lepší startovací podmínky. Například můžeme uvézt koupi nemovitosti, bytu, nebo velcí investoři se budou chystat na koupě akvizicí. Tato těžká doba se může pro spoustu lidí stát velkou příležitostí.
Pokud vsadíme na zlato, jako kov, pak musíme tuto investici promyslet z pohledu delšího časového horizontu a podmínkou bude dnešní co nejvýhodnější cena. Pokud budeme spekulovat na malé pohyby, pak k tomu jsou určeny futures kontrakty na bázy pákového efektu.
Zde jsme ale na stránkách, které zde nejsou určeny na investování, ale na sběratelství, kde momentální zisk nehraje primární roly. Každý, zde přítomný, nám určitě potvrdí, že alespoň jednou v životě koupil minci, kterou mohl okamžitě výhodně prodat, ale neudělal to, protože peníze v té době nebyly na prvním místě.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To je pravda mé nejlepší kupy jsem ještě neprodal a asi neprodám.Většinou jsou to moc pěkné mince.Na druhou stranu už jsem koupil i mince,které jsem mohl za pár měsíců koupit levněji, ale naštěstí časem většinou do roka se cena zase dostala nahoru.
Registrovaný uživatel
Nofuture101 napsal
Pak je tu ještě jedna věc u nových mincí nekupuji žádnou přirážku sběratelské ceny,která může klidně jít hodně rychle dolu.Nové mince je prostě jistota.Asi žádný velký zist,ale jistota.Nevím co by se stalo z cenou mincí,kdyby šlo zlato dolu, ale myslím,že pod emisní cenu mince nepůjdou.


Pokud si mohu zaspekulovat na případ, že by zlato začalo klesat, pak nejdříve to odnesou mince, kde hodnotu tvoří z větší žásti pouze cena kovu, protože to jsou velmi běžné mince.
Velmi vzácné ražby si svoji cenu podrží, protože poptávka bude vždy vyšší, než nabídka a ty budou vždy v držení velmi pevných rukou, kterých se nebudou týkat ekonomické výkyvy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Bohužel na tyto vzácné mince nebudu asi nikdy mít.
Registrovaný uživatel
Nofuture101 napsal
Bohužel na tyto vzácné mince nebudu asi nikdy mít.


Víte co existuje vzácných ražeb, které se nechají koupit za vcelku solidní peníz, srovnatelný s nákupy některých komerčních ražeb, kterých je dostatek, jejich cena je držená cenou zlata a podporovaná nákupy velké skupiny starších lidí, kteří se pohybují v zažitých kolejích kompletnosti našich minci?
Chápu, že na kupování mincí vydávaných v současné době nepotřebujeme znalosti, ale tím na druhé straně přicházíme o krásu sběratelského života, která se nedá srovnat s kupováním mincí, jako housek na krámě.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1: Já v podstatě zastávám názor Nofuture101, nicméně jsem velmi rád, za Váš názor, protože není nikdy na škodu seznámit se s názory větších či menších odpůrců daného sběratelského zájmu.

Klasickou numismatiku obdivuji, líbí se mi a mnohokrát jsem měl nutkání začít sbírat středověk (líbí se mi groše), ale bojím se momentu, kdy by se mi do sbírky začali vkrádat padělky viz jak je uvedeno výše v příspěvku 57.
Řekl bych, že sběratelská cena u mincí nemusí být nutně ovlivněna jen stářím a tím, zda byly určeny do oběhu či nikoliv...i pamětní mince (PM) mají svoji sběratelskou cenu.
Osobně si myslím, že výhodou PM oproti klasickým je vyšší likvidita a vyšší šance na ziskový prodej. Asi nebude lehké prodat drahé kusy klasiky bez certifikátu. Když dnes koupím groš za 35.000 Kč, za dva-tři roky ho asi příliš dráž neprodám (nemyslim teď spekulaci, ale životní situaci, která donutí člověka pustit nějaké kusy ze sbírky). Samozřejmě výhodou PM je i to, že dávají prostor ke spekulaci - ta právě mnoha sběratelům umožňuje dosáhnout na další dražší položky do sbírky.
Cena zlata? Samozřejmě, když se velmi propadne, utrpí i PM, ale díky finačnímu systému, který je zde vytvořen, toto příliš nehrozí, spíš naopak.

Nofuture101: napiš mi prosím na mail: ftor@seznam.cz, díky.
Registrovaný uživatel
Já zde nechci působit jako odpůrce něčeho, ale chci seznamovat některé sběratele nových mincí se sběratelstvím klasickým, odehrávající se na úplně jiných pohnutkách, které musí obsahovat určité náležitosti, jako jsou vědomosti o naší historii, monetárních systémech, ražbě jednotlivých mincích, následně znalosti sběratelského trhu, vzácnosti jednotlivých mincí, cenách, kontaktech a dalších a dalších větších, či menších náležitostech, které nás dokáží velmi smysluplnně zaměstnat.
Sbíráním PM o toto všechno přicházíme, protože se nejedná o sběratelskou činnost v tom hezkém a klasickém stylu, ale jde pouze o shromažďování něčeho, co může mít každý. Sběratelství je o velkém štěstí, kdy musíme být ve správnou chvíli, na správném místě. Pokud nám postačí pouze vstupenka v podobě finanční částky a trocha času, pak se dostáváme na stejnou úroveň, jako při kupování spotřebního zboží.
Jak sleduji, zastánci PM se stále pohybují v obchodním kruhu, ale znovu opakuji sběratelství má úplně jinou dimenzi, kde naše vnitřní uspokojení hraje primární roly. Žívot není pouze o počítání peněz a každý koníček musí být od těchto hledisek částečně odproštěn. Samozřejmě nemůžeme kupovat za neodpovídající ceny, ale na druhé straně to neděláme ani pro zisk. Tak se chovají obchodníci a ti schopní dokáží vydělat téměř na všem, ať se bude jednat o sběratelské, tak paměťní mince. Proto si musí každý uvědomit, co od sbírání, nebo shromažďování mincí očekává.
Padla zde odpověď na dobrou likviditu PM oproti klasickým. Podle mého názoru to je určitě v oblasti sběratelských ražeb a navíc v pěkné zachovalosti, omyl, protože náklady naších PM jsou velmi vysoké, ale výskyt sběratelských mincí je v dnešní době velmi omezený. Asi nebude problém za pár dní sehnat některou pamětní minci, protože to je pouze otázka peněz a jeden výlet například do Prahy. Na druhou stranu každý sběratel dnes ví, že většinu mincí, které poptává, nebude snadné sehnat, protože je sbírá další spousta jiných sběratelů. Z toho plyne, že pokud by se tyto mince objevily na trhu, okamžitě by byly pryč. Mezi sběrateli existují chyběnky, některé mince ze sbírek jsou na dlouhou dobu dopředu zamluvené. Pak stačí zvednout telefon a mince je během pát vteřin prodaná.
Za svoji životní etapu jsem zažil mnoho cenových výkyvů, tedy i u pamětních mincí. Pamatuji si jaká byla scháňka po pamětních stříbrných mincích, kolik stály a dnes o ně není žádný zájem a prodávají se za nominál. Pamatuji si kolik stála sada dukátů Karla IV, aby po dvaceti letech stála polovinu atd. Tyto ceny vždy bude držet pouze z velké části cena zlata a jeho výkyvy budou vždy tím hlavním hlediskem na cenovou politiku trhu.
Podívejte se co je na trhu PM, ale pokud vám dám seznam mé poptávky historických mincí, pak jich většinu nebudete mít šanci získat a v tom je ten hlavní rozdíl.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jedinec jako možný sběratel čehokoliv má při budování sbírky své jedinečné preference - někdo má zálibu v obyčejných takřka bezcenných běžných mincí, druhý v mincích perfektní zachovalosti spolu s jejich historickými souvislostmi, no a další třeba ve sbírání nebo jen hromadění pamětních mincí u kterých předpokládá jejich budoucí ziskové zpeněžení či jen dočasné uložení volných peněz. Čas této činnosti věnovaný pak považuje jako uspokojující, účelně strávený a obohacující jeho ducha. Volné peníze lze uložit různým způsobem, sbírání hodnotných mincí v současné době a celkové situaci v tomto státu je jedním z možných.
Registrovaný uživatel
Tak jsem si dneska vyzvedl Bulu.Abych se přiznal,tak jsem čekal trošku víc.Na můj vkus je u PP moc leštěných ploch, ale jinak je pěkná.
Registrovaný uživatel
Ohľadne nákupu zlatých mincí; novodobé ražby ja osobne by som neinvestoval , povačšine hodne nadhodnotená cena zlata , a málo ktorá zlatá minca sa časom zhodnotí .

Pokiaľ kúpiť zlatú mincu tak originál dobovú, keď investovať do zlata , odporúčam zlaté tehličky tie sa razia rôzne váhy od 1 gr. až po kilové , kto má viac volného kapitálu tak kúpiť bankovú tehlu prípadne prút.
Neodporúčam nakupovať zlaté certifikáty , ohromne predražená investícia , teda na Slovenku určite.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nofuture101: Bulu mám od pondělí, a naprosto souhlasim, zbytečně volnýho místa - trochu mi to připomíná pojetí Mlýnu v Ruprechtově...porovnávat s Karlem IV asi nemá cenu...

Pamětní Au mince se zhodnocují...pamatuji když jsem kupoval Pivovar (KPTD) za asi 6.800 a teď se obchoduje tak 8.8-9.000.
Most v Písku po roce zhodnocení více než 100% (tržní cena 29-30.000)
V tomle opravdu nevidim problém, samozřejmě nesmí čověk kupovat když je cena vyšroubovaná chvilkovým zkratem nahoru. Pokud koupím za emisi ČNB, nevim co by se muselo stát abych prodělal (cena Au jen tak dolu nepujde)

Oni moderní pamětní mince potřebují jen čas, jsou moc mladý...a to že nebyly určeny pro peněžní oběh, co na tom? Staré medaile taky nebyly...
Registrovaný uživatel
Nechápu proč investovat do zlata v podobě zlatých cikliček a né mincí.Uncová cihlička stojí 35500Kč,Bula BK 34700,PP 35100Kč.A i když je náklad velký pořád je omezený a mince je určitě hezčí.
Nechápu tvrzení,že málo která zlatá mince se časem zhodnotí.Od roku 1996neexistuje žádná zlatá mince,která by se nezhodnotila.A když vezmu Losiny,Klementinum,Ševčín,Most v Písku, most ve Stříbře, tak vše se znodnotilo mnohem víc než jen o cenu zlata.
Souhlas,že do starších zlatých mincí to může být ještě lepší, ale jak již jsem již psal má to svá rizika.
Registrovaný uživatel
Nofuture101 napsal
Nechápu tvrzení,že málo která zlatá mince se časem zhodnotí.Od roku 1996neexistuje žádná zlatá mince,která by se nezhodnotila

pri svojom tvrdeni mas urcite vyratanu aj inflaciu od roku 1996 a zmenu ceny zlata ... :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Vec názoru na zhodnocovanie drahého kovu , pokiaľ dám do Banky ako garanciu ktorú nechcem predať , určite ma to príde na stejno ; váha a ryzosť kovu.

Pri založení zlatej starožitnej minci je to niečo iné. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Je uplně jedno co sbíráme, všechny naše sbírky máme vpodstatě jen půjčené, někdo na kratší, někdo na delší dobu...a jednoho dne to tu po nás zůstane.


Jestli bych se mohl zeptat, jak je to u klasiky (cenová relace např. 10-50.000), když si koupím do sbírky nějaké takovéto kusy, jak moc se v průběhu let zhodnocují? Většinou se jedná o zhodnocené a trhem prověřené mince, takže kupuji za tržní cenu, která je jak moc konstantní?
Kam otázkou směřuju? Člověka určitě zamrzí, když bude sbírat léta něco co mu bude dělat sice radost, ale zároveň ho to bude stát spoustu času a peněz aby pak po letech zjistil, že cena sbírky není nijak závratně vyšší než v průběhu let vložený kapitál, nebo je cena sbírky dokonce nižší.
Sbíral jsem známky ČSR II (vady, typy, retuše, papíry atd...), abych asi po 8-mi letech zjistil že mnoho položek je asi na 70-80% z původní ceny - a to člověka zamrzí a ptá se, zdali to nebyla škoda peněz a času...mám dojem že určitý pokles ceny byl i u Hradčan...klasické mince nevim a tak se ptám...

Toto zklamání mi zatím Au pamětní mince nepřinesly a myslím ani nepřinesou.

Co se mi na nich dále líbí, že mají určitou informaci, která je evidentní i pro laika - tedy ten obrázek :D ...což je pro plno lidí (potencionálních sběratelů něčeho co chtějí aby se zhodnocovalo) mnohem lákavější než studijní sbírka typů např. grošů, navíc ve stavu v jakym jsou...ale to je jen můj názor.
Registrovaný uživatel
Jak už psal Nofuture101, na ty dražší asi člověk mít nebude...

http://aukro.cz/5dukat-1637-praha-wolker-ferdinand-ii-i2681017148.html
Registrovaný uživatel
Kleehe napsal
Jak už psal Nofuture101, na ty dražší asi člověk mít nebude...

http://aukro.cz/5dukat-1637-praha-wolker-ferdinand-ii-i2681017148.html


k tomu pol.1011 ve stavu 1/1: http://www.numismatika.cz/CNS-Praha/P057_Katalog/057kat1001.htm
- hezká ražba a zajímavá historická doba.
Registrovaný uživatel
Jestli se nemýlím, je to neprodaný kus z té aukce, jen o 20.000 levnější...čím vyšší cena tím ubývá potencionálních kupců.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Nové mince » PAMĚTNÍ ZLATÉ A STŘÍBRNÉ MINCE ČNB

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1