Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » PAMĚTNÍ ZLATÉ A STŘÍBRNÉ MINCE ČNB

Vykupminci.cz
Numisargo

PAMĚTNÍ ZLATÉ A STŘÍBRNÉ MINCE ČNB

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zde bychom mohli diskutovat o pamětních mincích vydávaných ČNB, jejich provedeních, cenách, možném zhodnocení při budoucím prodeji a tak dále. Již je znám i výsledný návrh jednouncové zlaté 10.000 Kč mince Konstantin a Metoděj, která vyjde v červenci 2013. Přidávám obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Záleží od úvodnej predajnej ceny.
Apropo pri všetkej úcte ku výtvarnému návrhu , domnievam sa nie je vydarení, ale je to len môj názor . :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Trebor: zmenši si ikonku na maximálně 65x65px !
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Přidám ještě obrázky neschválených návrhů na Konstantina. Také si kolikrát říkám "proč vybrali zrovna tento návrh?" Ale ono to na té zlaté minci bude vypadat třeba lépe než na tomto obrázku......
Už jsem zvědav na Zlatou Bulu, která bude koncem září.
Registrovaný uživatel
To ma zaujíma :shock:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Trebor:
Netřeba přidávat, kdo chce, podívá se na stránky ČNB do kolonky Numizmatika...
ZMENŠI SI IKONKU NA SPRÁVNOU VELIKOST ! ! ! :x
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek: pokusím se odpoledne s ikonkou něco udělat. Díky.
Registrovaný uživatel
s ikonku stačí zmenšit na patřičný rozměr do 65x65 pixelů...
(moje je třeba 49px × 65px)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Zde jsou obrázky dalších návrhů Konstantina a Metoděje.


......s ikonkou to bude složitější, kde ji mám upravit, zmenšit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Návrhy micí se mi docela líbí všechny.A jisté je to že mince to bude pěkná stejně jako Bula.
Registrovaný uživatel
Kdyby se vydaly všechny návrhy, tak by to byla moc pěkná série........
Registrovaný uživatel
Myslím, že ještě kdyby se jim povedl Hus, tak to bude pěkné.Jen by se měl snížit náklad ten je obrovskej.Možná u Husa opadne trochu zájem o investování do zlata a bude to zajímavější.Jen jsem zvědav kam půjde cena zlata u Metoděje a Husa.Aby nám ta mincička nevyšla na 50tis,když už Bula je na 35.Na druhou stranu je pořád lepší si koupit pár Bul než nějakýho philharmonica,nebo klokana.
Registrovaný uživatel
A jsem ještě zvědav, jestli nevloží nějakou další ražbu uncovky do roku 2014, abychom si ještě trochu rozšířili sbírky. Jak tak sleduji stoupající cenu zlata za poslední dny, tak asi můžeme být rádi, že Bula je kolem 35 tisíc při emisi. Negrelliho viadukt půjde asi ještě výš než je dnešní emisní cena (cca 18.000). A uvidíme jak to bude s cenou zlata příští rok. Asi to levnější už nebude, ale nikdy neříkej nikdy.
Ano, náklad je obrovský, ale i tak se asi vše prodá a pořád je to nádherný kus zlaté unce a první 10.000 mince po delší době. Snad bude i zde platit že investice do mincí se vyplatí.
Registrovaný uživatel
Dnes jsme se byli podívat na veletrhu Sběratel v Letňanech. To bylo pokoukáníčko......
Registrovaný uživatel
Trebor napsal
Přidám ještě obrázky neschválených návrhů na Konstantina. Také si kolikrát říkám "proč vybrali zrovna tento návrh?"

Koneckonců je to jedno, ošklivé jsou všechny tři. :x
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Koneckonců je to jedno, ošklivé jsou všechny tři. :x


naprostý souhlas! té jednoduché kráse antických a středověkých mincí se nic nevyrovná!
Registrovaný uživatel
Mi se take moc nelibi a navic me prijdou jeste nudne. Kdyby se udelaly ve stylu svatostek z 19 stoleti - velke portrety, na kazde strane jeden, nejaky symbolicky motiv do prazdnych mist, byly by super (ony ty svatostky take maji k antickym mincim blizko. Relativne :)
Registrovaný uživatel
Nemám bohužel zkušenost se středověkými mincemi, i když mě numismatika vždy lákala. Je to bezesporu nádherný obor. Sbíral jsem pivní plechovky a během zhruba 25 let docílil počtu více než 17 000 kusů, což byla největší sbírka v ČR. K numismatice jsem nakoukl alespoň přes sbírání pamětních mincí vydávaných ČNB. Určitě jsou některé mince povedenější, jiné méně, ale s tím se nedá nic dělat. Osobně se ale na zlaté uncovky počínaje "bulou sicilskou" už těším a myslím, že to bude krásná sada.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

zaregistroval jsem se teprve dnes 10.9.2012. Často jsem se díval na tyto stránky :

http://numismatik.bloguje.cz/

Tento server ale už bohužel není funkční.

Byla tam tržní cena stříbrných mincí 200 Kč Proof od ČNB.
Dále tam byl přehled tržní ceny zlatých mincí:

Kulturní památky technického dědictví
Mosty ČR
atd...

Dále se tam ukazovaly ceny v aukcích Aukro apod.
Nevíte, jestli zde na foru, není podobné vlákno?

Děkuji za odpověď.

Tomáš M., Plzeň
Registrovaný uživatel
trzne ceny si pozri v ukoncenych aukciach na aukro.cz ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ano, tento server byl v tomto dobrý. Není asi v silách každého z nás hlídat všechny aukce pamětních mincí ČNB, tam to sledovalo více lidí a pak se to psalo na net. Uvažoval jsem o něčem podobném, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Možná v budoucnu. Každopádně to bylo zajímavé a asi i užitečné pro sběratele i "investory".
Registrovaný uživatel
Trebor napsal
Nemám bohužel zkušenost se středověkými mincemi, i když mě numismatika vždy lákala. Je to bezesporu nádherný obor. Sbíral jsem pivní plechovky a během zhruba 25 let docílil počtu více než 17 000 kusů, což byla největší sbírka v ČR. K numismatice jsem nakoukl alespoň přes sbírání pamětních mincí vydávaných ČNB. Určitě jsou některé mince povedenější, jiné méně, ale s tím se nedá nic dělat. Osobně se ale na zlaté uncovky počínaje "bulou sicilskou" už těším a myslím, že to bude krásná sada.



Jestli Vás opravdu zaujala numismatika, pak jí ve sbírání současných mincí moc nenajdete, protože na numismatice jsou nejkrásnější znalosti doby, o jejiž mince se zajímáme a také je sbíráme. Pokud chceme poznat mince, musíme nejdříve pochopit dobu samotnou, ve které byly raženy. Politickou situaci, která formovala ekonomický vývoj a pak mince jsou až na konci řady, jako pouhé nástroje monetární politiky státu.
Současné pamětní mince nemají s tímto procesem nic společného, protože se za jejich vydáváním skrývá pouhá státní politika, jak vylepšit zisky státní instituce.
Omlouvám se za tento názor, nechci zde nikoho odrazovat od sbírání těchto micí, ale myslím, že je dobré, aby zde zazněl.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jen pro informaci numismatik.bloguje se přemístil sem. http://mince-numismatika.blogspot.cz/

Numismatiku bych v žádném případě nedělil na dobrou a špatnou.Samozřejmě,že dnešní pamětní mince je též numismatika a jestli lepší,nebo horší to je otázka.Já začínal pamětníma mincema ČNB a dál v jejich sbírání pokračuju a postupně začínám dělat ČS dukáty a RU.U mincí ČNB je výhoda,že nenarazím na padělky a hlavně je koupím za nejnižší možnou cenu v danou dobu což u starších mincí je problém.
Registrovaný uživatel
V článku jsem v žádném případě nedělil numismatiku na špatnou a dobrou. Pouze jsem konstatoval, že současné pamětní mince nemají s monetární politikou státu nic společného. To jsou pouze ražby, i když oficiální, pro sběratelskou obec, které v oběhu nikdy neuvidíte. Proto si položte základní otázku, k jakým účelům mají mince sloužit?Co je jejich hlavním posláním?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Sbírám tyto mince (mimo Au). Perfektní stav, kartičky a žádná falza, ale žádná historie. Jen historie k čemu je vydaná. 200 Kč za cca 530 Kč. Pěkný zisk. letos 4x bk sada, 2x proof sada. Mincovna soukromá. Jen mě napadlo kolik musí odvádět státu za používání znaku atd.. Jestli někdo víte více, rád se poučím. Některé proof mince jsou na šílených cenách a kupují se.
Bohužel nemám oči na falza, tak jsem se dal na stolní medaile, ale falza jsou otázkou času, tak snad budu mít náskok.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Nové mince » PAMĚTNÍ ZLATÉ A STŘÍBRNÉ MINCE ČNB

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1