Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Pánové co říkáte na tohle?

Vykupminci.cz
Numisargo

Pánové co říkáte na tohle?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To jsem dělal dnes chci slyšet Vaše názory díky, co vylepšit atd......

http://www.aukro.cz/item219727909_1kc_1897_b_z_rrr_krasavice_jen_na_3_dny_.html

http://www.aukro.cz/item219774985_1kc_1896_b_z_rr_krasavice_jen_na_3_dny_.html

Ty Rka dávam přibližně podle českých dle ceny v katalogu ne dle zanačení v katalogu :-)
Registrovaný uživatel
zdravím, no mě se moc nelíbí to, že tam předhazujete, kolik by letos cena "mohla být" ... to je myslím v aukci ne zrovna obvyklá. cena trhu si sama udělá cenu, takto to vidím na ovlivňování nováčků, kteří si mohou myslet, že to tak prostě je a nechat se tím ovlivnit, takže takovou cenu opravdu přihodí :(
Registrovaný uživatel
Označení R, RR, RRR odpovídá počtu dochovaných kusů. Je pravda, že nabízené mince jsou ve velmi dobré kondici. Mám je v podobném stavu, ikdyž jsem hlavně antikář a pokud mi za ni těch 6T dáte možná se domluvíme :mrgreen:

Mimochodem ceny v katalozích od p. Novotného jsou někdy velmi přemrštěné a někde zcela pod cenou.
Registrovaný uživatel
No dík za komentáře, myslím že ceny mincí rostou každoročně a ten katalog je už rok a půl starý takže myslím že cena by mohla být už někde jinde :-), jinak mezi náma když se tam dá nějaké to Rko do nadpisu tak se to lépe prodává, jinak co říkáte na fotky?

Nerva já tu 1897 nemám v 0/0 je to tak 1/2 možná 1/-1
1896 bych tipoval tak 1/1 ale stav je věc názoru každý hodnotí jinak proto neuvádím už do aukcí své hodnocení ať si každý z fotek zhodnotí sám, fotky nelžou :-), a cenu ať si každý uřčí taky sám myslím, že tohle se dá přidat k pozitivum že ano pánové co myslíte?

Stěma Rkama jsem to přehnal já vím že 1897 je jen R :-)
Registrovaný uživatel
a 1896 vůbec dle katalogu R není


ale kdo ví kolik se dochovalo kusů? ať mi to řekne :-) myslím , že cena hovoří za vše v katalozích je jen uváděno počer ražených kusů ne dochovaných??? Zapřemýšlejteeeeeeeee
Registrovaný uživatel
Akras2 napsal
Jinak mezi náma když se tam dá nějaké to Rko do nadpisu tak se to lépe prodává.

To sice jo, ale predstavte si, ze si tu minci chce koupit nekdo, kdo treba zacina sbirat a uvidi tam to RRR a bude si myslet ze je to nejaka vzacnost. Na jednu stranu se to sice "lepe proda", ale na tu druhou to zase neni fer k tomu kupujicimu..

Akras2 napsal
ale kdo ví kolik se dochovalo kusů? ať mi to řekne :-) myslím , že cena hovoří za vše v katalozích je jen uváděno počer ražených kusů ne dochovaných??? Zapřemýšlejteeeeeeeee

No to sice nikdo presne neviiiii, ale docela logicky cim vic kusu se razilo, tim vic se jich take dochovalo (resp. melo moznost dochovat).

Akras2 napsal
1896 bych tipoval tak 1/1 ale stav je věc názoru každý hodnotí jinak proto neuvádím už do aukcí své hodnocení ať si každý z fotek zhodnotí sám, fotky nelžou :-), a cenu ať si každý uřčí taky sám myslím, že tohle se dá přidat k pozitivum že ano pánové co myslíte?

Ze je to vec nazoru? To si zrovna nemyslim, treba CNS vydala takovou tabulku, ve ktere jsou mince z ruznych obdobi v ruznych zachovalostech a podle ni by mel byt razen material do aukci (klidne muzu nascanovat).
Registrovaný uživatel
Citovat
To si zrovna nemyslim, treba CNS vydala takovou tabulku, ve ktere jsou mince z ruznych obdobi v ruznych zachovalostech a podle ni by mel byt razen material do aukci (klidne muzu nascanovat).


To by bylo ideální - bohužel nejsem vlastníkem těchto tabulek, ale viděl jsem je u kolegy, který připravoval aukci - jako vzorový případ je tam myslím zrovna jednokoruna. Doporučuji všem - také všem Moderátorům a ostatním, kteří připravují nový aukční server je to opravdu vynikající vodítko.
Registrovaný uživatel
tak rychle sem s tím ;)
Registrovaný uživatel
vladik napsal
tak rychle sem s tím ;)

Pres vikend - musim dojet domu, ale pisu si :)
Registrovaný uživatel
Myslím, ale že stejně nikdo neví kolik přesně kusů se dochovalo ani u 5h 1924 se to neví a je to nejvzácnější naše mince z oběhu :-), opravdu můžou být jen nějaké odhady!!! Kdoví kolik toho ještě leží na půdách a v zemi a kdo ví kde ještě zahrabané.

PS: k tomu 5h 1924 kolik teda? někdo říká přes 10 kusů někdo zas jen 5, ale co já vím tak jen 4 sběratelé ho mají v rodiných sbíkách v Praze takže??????
Registrovaný uživatel
Kolikkkk?????
Registrovaný uživatel
13,5
Registrovaný uživatel
vladik napsal
13,5

A ta pulka je prava, leva, horni nebo spodni? ;) :D
Registrovaný uživatel
Tak jsem si po dovolené chtěl udělat radost a obohatit sbírku o korunu z roku 1896, ale zase tolik peněz nemám.... tak snad někdy jindy.....
Registrovaný uživatel
vladik napsal
tak rychle sem s tím ;)

Uz je to tady, uz je to tady :D

http://storage.morbidni.com/obrazky/moje/kvalita1.jpg
http://storage.morbidni.com/obrazky/moje/kvalita2.jpg

Snad to bude stacit :)
Registrovaný uživatel
Díky - rychlost a spolehlivost. Rihav má pozitivní hodnocení (to je lepší než mít pozitivní test).
P.S. Je tam moc pěkná mince 14.stol. ve stavu 1-
Registrovaný uživatel
vladik napsal
Díky - rychlost a spolehlivost. Rihav má pozitivní hodnocení (to je lepší než mít pozitivní test).
P.S. Je tam moc pěkná mince 14.stol. ve stavu 1-

Pohoda, rad pomuzu 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Pánové co říkáte na tohle?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1