Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Par kousku k procviceni...

Vykupminci.cz
Numisargo

Par kousku k procviceni...

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
tak jsem mel moznost z hromady ruznych mrzacku a drobotiny (skoda, ze to nevidel Gregy, vybrat co se mi zlibi po kuse za 20,-)... mimo dvou gresli a jednoho ferdinanda II (dam sem pozdeji) jsem vyhrabosil tyto tri kousky... prvni jsem mel urceny hned, druhy dva me teda dali solidne zabrat (trosku pocuchali moji jesitnost, priznavam), pricemz ten prostredni nemam urceny zcela presne...

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


jak rikam, urceno mam, ae rad bych svoje vysledky s nekym konfrontoval... zkuste zhruba tipnout i ceny ;) at je sranda naka...
Registrovaný uživatel
Tak první je Tyrolský krejcar Zikmunda (1439-96).....
Registrovaný uživatel
Druhý bych viděl na biskupství Augsburg,fenik Petra ze Schaumburgu (1424-69).
Registrovaný uživatel
A poslední je Štýrsko,Arcivévoda Karel 1556-1590.Fenik ročník 1584,ražba pro Graz...Dlouho jsem tu poslední hledal v Pasově,špatně jsem si prohlídl ocas....lvovi.
Moderátor
Parada, dik moc za potvrzeni, s tim augsburgem sem si nebyl jisty, ta siska tam neni moc videt... toto bylo moje urceni:

1) Tyrolske hrabstvi, arcivevoda Zikmund (1446-1496), krejcar bez letopoctu (po r. 1477), mincovna Hall, Ë. CNA I, J 45 Bz. 18; M./T. 38 var.

2) Augsburgske biskupstvi, kardinal Peter von Schaumburg (1424-1469), fenik se čtyřrázem - typove ale stale nevim...

3) Styrsko, arcivevoda Karel (1564 - 1590), Graz, jednostranny fenik, 1584, Pi. -, velmi vzacny.
Registrovaný uživatel
Ten Graz patří opravdu mezi vzácnější mince.Razily se pouze ročníky 1578 a 1584.Ten Augsburg je třeba tady: http://www.coinarchives.com/w/lotviewer.php?LotID=535919&AucID=389&Lot=1637
Moderátor
jj, na ten sem koukal taky... ja ae vzadu nemam nic vyrazeno... takze Steinhilber 177 ???
Registrovaný uživatel
Nezbývá,než jim věřit.Steinhilbera těžko někdo sežene.Hledal jsem ho v Saurmovi,ten ale jednostranný typ neuvádí....Ale vzhledem k stavu mince,může být zadní strana setřená.
Registrovaný uživatel
To oliver: velmi zajímavé kousky a dokonce nejsou ani úplně "po smrti" - takže za 20,-/ks skvělá koupě - taky bych si dal říct ;-)
Registrovaný uživatel
A ten štýrský fenik je opravdu lepší věc - za 4000,- v roce 2000 ;-) (byť tento je v horším stavu)
Moderátor
Pajas diky moc za pomoc :) Dneska sem jeste neco soupnu... pokud to zvladnu

Vassilij (a dalsi): sem numismatickej bufetak a seberu vsechno, co je kulaty... a nekdy i dost sisaty... sem tam se zadari i neco zajimavejsiho...
pokud je tu nekdo, komu by to udalo do sbirky vetsi radost a umel by me za to neco jineho adekvatniho nabidnout z bohemiky, asi bych se s nim jeste snad dokazal rozejit... ae premyslejte rychle pokud byste meli zajem, jak ho strcim do alba uz ho jen tak nepustim... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tady je ta aukce z roku 2000
Moderátor
nez sem placnu dalsi kousky z 20,- Kc nakupu... takove male zamysleni... myslite, ze se s tema mincema dalo platit i u nas, tj. na nasem uzemi?
Registrovaný uživatel
určitě
Registrovaný uživatel
Jasně.Stříbro jako strříbro...
Moderátor
tak je tu slibena druha varka...



Obrázek vložený uživatelem

tak tento prvni chudacek jsem urcil jako 3 krejcar 1630, Ferdinand II (1619 - 1637), Praha, mincmistr Hübmer, MKC 760... pokud ano, je pravda, ze se jedna o vzacnejsi razbu?

Obrázek vložený uživatelem

tady je to gresle (trojnik) 1624, Ferdinand II (1619 - 1637), Vratislav, mincmistr Riedel (bez zn. minc.), MKC 1055 ???

Obrázek vložený uživatelem

A toto gresle (trojnik) 1696, Leopold I (1657 - 1705), Nechanicky 885, Teisinger 226 ???
Moderátor
kruci, divejte jak rychle se dostanem do google - a na prvni misto...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Registrovaný uživatel
oliver:U toho 3 krejcaru si nejsem s tím Hübmerem jistý.Značka mincmistra je sice hůř čitelná,ale nevidím tam ani náznak půlměsíce pod hvězdou.A i ta hvězda mi přijde dost veliká na to,aby se tam ten půlměsíc vešel...Co třeba Kutná Hora a mincmistr Šebestián Holzl??
Moderátor
ano, to je ta MKC 812... nad tim sem premyslel a zavrhl ho z techto duvodu:

1) v opise je u MKC 812...FERDIIDG.R.I. a ne ...FERDI.II.D.G.R. (MKC 760)
2) hlava zasahuje u MKC 812 do opisu (coz u MKC 760 ne)
3) na rubu je v opise u MKC 812 M.M.630... na minci je ale MA.M.630 (opet MKC 760)
4) znacka Holzla je u MKC 812 v krouzku, coz na minci zda se neni
5) na fotce to moc videt neni, ae v urcitem svetle tam kousek toho pulmesice vidim (i kdyz prani je otcem myslenky)

tak nevim... z toho duvodu se priklanim k MKC 760... ukazka je zde

nechci te ale umorit argumentama... uvadim, jak sem dosel k 760 a 812 zavrhnul...
Registrovaný uživatel
To oliver: vypadá to spíš na Prahu - i když tenhle groš už "po smrti" je. Jinak u drobáků je lepší se řídit Janovského kartotékou než Halačkou - je podrobnější.
Registrovaný uživatel
Oli, Nechci zakládat nový topic, tak Ti tady fušnu taky pár mých flůtků... zajímalo by mě jestli někdo ví, čí je ta hezky excentrická mincička vpravo dole...


Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie: Vladislav Jagelonský, ražba pro královské město Vratislav (sem tam se zatím celkem pravidelně ukazuje, ale postuně mizejí z trhu...). :)
Registrovaný uživatel
Paráda, díky.... :) Hned jsem si je oblíbil... koupil jsem je taky za pár korun a mám z nich radost...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
To Oliver: Halačka nerozlišuje zkrácené tituly. Důležité je jejich pořadí. Dále nejsou rozlišena rozdělovací znaménka. Co by mohlo přesněji Tvůj tříkrejcar určit přesněji, je dvouhlavá orlice bez stuh a bez svatozáří.
_______________
Moderátor
jj, nerva81, ja si pamatuju co jsi rikal o tech halackovych opisech, neboj... jenze zde jsem narazil na 100% shodu u Prahy a tak sem si dovolil tomu prilozit jisty vyznam... bez stuh a se svatozari jsou oba MKC... v nicem se nelisi... navic jsem tam prilozil odkaz na onen 760...

vassilij, ja vim, ze neni zrovna v razebni kvalite, ani ve "sbirkove" kvalite... podle toho, jak se tvari zbytek mince, bych si tipnul na nedorazeni... ae za dvacku me prisel v pohode uz jen ze zajimavosti a pokusu o urceni... a pokud zjistim, ze je to cennejsi razba, tak nez abych daval 3 tisice za razbu v rozumny kvalite, necham si radsi tuto za 20,- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Robbie, jasne, je blby, jak je tahle sekce nelogicky roztristena, kazdej ( :oops: ) zalozi novy tema a je z toho bordel desnej...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Par kousku k procviceni...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1