Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Partizánske odznaky/vyznamenani/odboj

Vykupminci.cz
Numisargo

Partizánske odznaky/vyznamenani/odboj

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Děkuji.
Jde o stránky Slovenské faleristické společnosti a máme zpracované nejen ČSR, ale také např. Německo, Srbsko, Černou Horu, Chorvatko :roll: Anglii, Něco z Francie a další drobnosti, třeba to chlapce zaujme. Děkuji za pochopení. Alt.
Registrovaný uživatel
Dostala se ke mě tato medaile: Pamětní medaile I. čs. partyzánské brigády Jana Žižky Podle závěsu a materiálu by se mělo jednat o nějaké pozdější vydání této medaile. Máte někdo přesnější informace?

Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=90&t=52

Zde je nějaké povídání, určitě by bylo OK, pokud by jste přidal i zadní stranu, tedy přesně, vždy je nutná i zadní strana. Tato úprava je modernější, neb ten původní závěs ve tvaru písmene "V" až tak nevyhovoval.
Registrovaný uživatel
Příspěvek na SFS jsem již četl a hovoří se tam pouze o původní verzi proto jsem to zkusil zde. Rub je totožný jako u původní verze.
Každopádně díky.
Registrovaný uživatel
Ja si myslim ze je to klasicka medaila,len ako bolo spominane zeves v tvare pesmena V bol vymeneny. Pri tychto medaili bol rozdiel len v type uchytenia očka o medailu.
Registrovaný uživatel
Ja si myslim ze je to klasicka medaila,len ako bolo spominane zeves v tvare pesmena V bol vymeneny. Pri tychto medaili bol rozdiel len v type uchytenia očka o medailu.
Moderátor
Přátelé,
pokud máte nějakou medaili, doklad dekoraci atd. která není popsaná na Slovenských faleristických stránkách, prosím o upozornění, poslat obrázek a rádi ji doplníme.
Registrovaný uživatel
Jedna z mnoha partyzánských skupin a jejich poválečné ocenění

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krasny odznak. Beru :-D :-D ale ne... Ja mam juraje ale k 20 vyročí. No tenhle nemam.
Registrovaný uživatel
Další kousek od partyzánů ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=90&t=87#

oddíl Jermak máme zpracovaný zde. Těch dekorací a i pamětních k výročí oddílu je několik. Trocha historie by Vám mohla pomoci.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 9. 2. 2017, 19:09. »
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=90&t=87#

oddíl Jermak máme zpracovaný zde. Těch dekorací a i pamětních k výročí oddílu je několik. Trocha historie by Vám mohla pomoci.

Děkuji, SFS znám již pár let (velice kvalitně zpracováno) a téměř vždy mířím právě tam. Tuto variantu jsem zatím neviděl (závěs+stuha)
« Poslední úpravu provedl(a) Miķelis v 9. 2. 2017, 19:18. »
Moderátor
Pokud můžete, dejte se obrázek zadní strany. Zdá se, že nějaký partyzán si udělal závěsné ouško, aby to mohl nosit na stuze. Na stuze to je více reprezentativní. Docela by mně to zajím a myslím, že ostatní kolegy také.
Registrovaný uživatel
Právě se mi nezdá, že by si partyzánský oddíl udělal vlastní ocenění jen (plaketku) bez závěsu a stuhy, samozřejmě je to jen domněnka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není to plaketa, jde o čestný odznak skupiny, Nyl nošen i na šroubku s maticí, případně na stuze. Podívejte se, zde je odborně (snad) dělaný závěs. U těch partyzánských odznaku nesmíte hledat logiku. Partyzánský lid si velmi rád dekorace upravoval, což dnes je již docela zajímavé.
Případně se podívejte na oddíl Pikra, který neexistoval a velitel nechat razit odznaky ve stříbře a pro sebe ve zlatě. Je to také na sfs.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ještě jsem zapomněl. Tento typ odznaku skutečně nebyl určen k nošení, ale to právě partyzáni nechtěli a tak se improvizovalo jak to nosit. Ten odznak má opravdu udělané ouško k nošení. Všechny ty odznaky jsou zajímavé, je to kus zajímavé historie.
Registrovaný uživatel
Vycházel jsem právě z jediného obrázku, který jsem našel a tam bohužel revers nebyl ale mohlo mě to napadnout.
Altmann napsal
Není to plaketa, jde o čestný odznak skupiny, Nyl nošen i na šroubku s maticí, případně na stuze. Podívejte se, zde je odborně (snad) dělaný závěs. U těch partyzánských odznaku nesmíte hledat logiku. Partyzánský lid si velmi rád dekorace upravoval, což dnes je již docela zajímavé.
Případně se podívejte na oddíl Pikra, který neexistoval a velitel nechat razit odznaky ve stříbře a pro sebe ve zlatě. Je to také na sfs.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vždyť si zde jen povídáme o věcech, které nás zajímají a to mně těší. :shock: :shock:
Registrovaný uživatel
Jeden novější kousek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Určitě by nás zajímalo něco více. Kdo byl zakladatel, popis medaile, komu udělováno. Pokud víte další podrobnosti přidejte. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Určitě by nás zajímalo něco více. Kdo byl zakladatel, popis medaile, komu udělováno. Pokud víte další podrobnosti přidejte. Děkuji.

Volně dostupné informace, které jsou na internetu.
Jedná se o pamětní medaili odbojové skupiny Zpravodajská brigáda k jejich
60. výročí založení.
Více informaci nemám a spíše by se jednalo o spekulace, kdy a komu byla udělována.
Moderátor
No nevadí. Hlavní je jistě i to, že medaile je poměrně pěkně zpracovaná a ve sbírce neudělá ostudu. Osobně rád gratuluji. :roll:
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem znalcům a sběratelům. Tohle jsem dostal a upřímně řečeno, nevím si s tím rady. Pokud by někdo měl zájem, ozvěte se.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to hezký soubor. Jsou k tomu i doklady? Ale pokud nabízíte, musíte přidat cenu.Pevnou cenu, nechceme zde z toho dělat bazar. Jinak Vám to budu muset smazat.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Je to hezký soubor. Jsou k tomu i doklady? Ale pokud nabízíte, musíte přidat cenu.Pevnou cenu, nechceme zde z toho dělat bazar. Jinak Vám to budu muset smazat.


Mám jen to, co je na fotografiích. A omlouvám se za nechtěné porušení pravidel. Můžete mi někdo naznačit, jakou cenu by to pro sběratele mohlo mít? Takže kvalifikovaný odhad ceny.
Děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Faleristika » Partizánske odznaky/vyznamenani/odboj

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1