Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Partizánske odznaky/vyznamenani/odboj

Vykupminci.cz
Numisargo

Partizánske odznaky/vyznamenani/odboj

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Já ceny zásadně neurčuji a tak počkáme na někoho seriozního. OK ?
Registrovaný uživatel
Profa napsal
Dobrý den všem znalcům a sběratelům. Tohle jsem dostal a upřímně řečeno, nevím si s tím rady. Pokud by někdo měl zájem, ozvěte se.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Ak to chcete predať a nájdete niekoho,kto Vám dá 50euro za všetko ,bude to výhodný predaj.Najlepším odznakom je tam PB Jegorova,lenže je poškodená.Takže tak.
Registrovaný uživatel
Děkuji za první radu ohledně možné ceny.
Registrovaný uživatel
tie odznaky a medaile by som vzal komplet.
poslal som mail.
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za názory i rady. Už jsem našel zájemce.
Registrovaný uživatel
Víte něco bližšího o udělování a o tomto odznaku? Odznak je na šroubu a číslovaný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejedná se o faleristický materiál i přesto bych požádal o bližší informace. Jeden větší odznak a jedna plaketa. Odznak nemohu najít a pokud víte více o udělování budu rád.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kolega Mikelis,vystavili ste položky veľmi zaujímavé pre zberateľov.V VI. časti a,b,c nájdete veľa info o Vami vystavených položkách.Ja by som bol veľmi rád,keby som ich vlastnil.Blahoželám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedná se o faleristický materiál. Odznaky ZB byli určené k nošení na klopě, ale objevují se i na stuhách dekorací z období let 1939-45. Po roce 1948 se již nosit nesmí a považujeme je za velmi vzácné.
Pamětní medaile "Bojovníkům za Český ráj" je sice v publikaci pana Měřičky popsaná, ale nepřesně neb on popsal pouze přední stranu a a další jen to co měl k dispozici. Ale i tak mu patří velký dík. V časopise SIGNUM č.7 VI.Řada-září 2014 jsme medaili podrobně popsali, upřesnili i zadní stranu a díky p. Urbanovi z Mostu jsme měli i zprávu či úryvek z dobového tisku. V časopisu Signum tyto a podobné faleristické zajímavosti popisujeme či se o to pokoušíme.
Zajímá mně zadní strana medaile, vložte obrázek, já toto doplním.
Registrovaný uživatel
Zadna strana medaile je plochá.Ide o ocenenie pre organizácie.Je to prvý typ Pamätného odznaku 1 PB M.R. Štefánika.Pomerne vzácna z 2 dôvodov.
Odznaky ZB sú tiež určené pre 2 skupiny zberateľov.
Moderátor
"Bojovníkům za Český ráj"
Jde mi konkrétně o tuto medaili. Jinak další, ano. máte pravdu :twisted:
Registrovaný uživatel
Děkuji pánům mikulas a Altmann za jejich pohotovou reakci. Díky taky redakci časopisu SIGNUM za zpracování tohoto ocenění v č. 7, již jsem přečetl a jsem o něco chytřejší...je v opravdu omezeném množství. Bohužel nevlastním publikaci pana Měřičky a Kounovského, tak snad do budoucna.
« Poslední úpravu provedl(a) Miķelis v 26. 2. 2018, 17:52. »
Registrovaný uživatel
Nie je problem zadať do vyhľadávača Zpravodajská brigáda a nájdete info,ktoré vám odpovie,akú činnosť vykonávali.Odznak je zaujímavý nielen pre zberateľov skautských odznakov,ale aj zberateľov dekorácií 2.odboja.Ak by som taký odznak videl niekde na burze bez mihnutia oka,dám 150euro.Pravda,v prípade originality.Pre uspokojenie zberateľskej obce,by som poskytol aj fotografie reversov 3 vami vystavených položiek.
Registrovaný uživatel
Byl bych rád za osvětlení tohoto ocenění. Materiál hliník a také číslován. Především nemohu rozluštit vyobrazení na přední (avers) straně. O této part. brigádě mi toho taky moc známo, dle dostupných informací aktivní byla pouze necelé dva měsíce?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Činnost zpravodajské brigády je mi známa. Mám jejich novodobé ocenění, jen jsem ještě neměl možnost vidět odznak v tomto provedení s číslovkou dvě.
Více mě zajímala plaketa PB MRŠ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K plakete PB Štefánika posielam doklad.K medaile 2.Stalinovej len toľko.Veliteľa Dibrovu zasteril Sečanský a veliteľom sa stal 22-ročný Brunovský.Odznak je BK, nie hlinika,autor J,Kulich,číslo na kolodke.Na averse prechod partizanov cez Javorinu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...všimnite si odznak,je totožný s vašou plaketou.Tá je vzácna nielen pre zberateľov 2.odboja.
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
...všimnite si odznak,je totožný s vašou plaketou.Tá je vzácna nielen pre zberateľov 2.odboja.

Děkuji za výklad.
Registrovaný uživatel
rad by som poprosil o nazor ci ide o nieco zaujimave.
dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Jsou to zajímavé medaile i když to není naše ražba( tedy ty první dvě) a to by nám mohl zjistit Mikuláš, který "chodí" k ruským i ukrajinským faleristům. Jisté je, že to není státní vyznamenání, ale pamětní, nevím však, zda to bylo pod patronaci ministerstva obrany ( asi ne), ale kdo dělá II. odboj byl by jistě rád, pokud by je mohl zařadit do sbírky, konec konců, bojovali společně a nepíši Rusové, ale vojácí dalších národností bývalého SSSR.
Registrovaný uživatel
Jedna Hošťálková...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hostalkovu mam i ja...pekny odznacek.
Registrovaný uživatel
pre Miķelis k dekoraci II.part.stalinove brigade
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=90&t=2750&p=7310&hilit=stalinova+brig%C3%A1da#p7310
Registrovaný uživatel
na ozivenie, jeden menej sa vyskytujuci odznak.
Partyzanska Brigada Kanalenko.
viac informacii tu:
https://forum.valka.cz/topic/view/110911/Pametni-odznak-cs-partyzanske-brigady-Kanalenko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Dívám se a čtu a jsem rád, že máte zájem. Je to kus České a Slovenské (tedy naši) historie a to mně vždy potěší.

Jinak ty partyzánské dekorace máme zpracované na stránkách Slovenské faleristické společnosti

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Faleristika » Partizánske odznaky/vyznamenani/odboj

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1