Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Patina

Vykupminci.cz
Numisargo

Patina

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dandy napsal
No přidám ještě recept na patinování měděných mincí. Prostě se osmaží na oleji a pak opatrně vyčistí. Funguje to skvěle.


... a pak se podávají s houbovou omáčkou, nebo normálně s kečupem ? :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
no Robbie to by si nebol Ty, keby si ku všetkému nemal poznámky.. :lol: :lol:
Moderátor
facctory napsal
tomako: a proofky s lehkým nádychom budeš čistiť?


Rozhodne ne,lepsi s patinou nez znicene.Osobne nevim o postupu kterym by proofka sla vycistit aniz by nebyla "znicena".
Moderátor
tomako, tiež si myslím že je lepšie ju nechať takú aká je.... možno o pár desaťročí naberú ten správny nádych :lol: :lol: ..
Registrovaný uživatel
facctory napsal
no Robbie to by si nebol Ty, keby si ku všetkému nemal poznámky.. :lol: :lol:


...já jsem hrozný, že :) Já vím, už toho musím nechat...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
jeden kolega chemik mi udělal na patiny nějakou směsku, docela to funguje, můžu si také nastavit (délkou ponoru) jaký chci odstín :D
Moderátor
Robbie napsal
facctory napsal
no Robbie to by si nebol Ty, keby si ku všetkému nemal poznámky.. :lol: :lol:


...já jsem hrozný, že :) Já vím, už toho musím nechat...


robbie, len kľudne pokračuj, chýbalo by nám to ... :lol:
Moderátor
Robbie napsal
Když máš zašpiněný krejcárek, dáš ho do slunečnicového oleje a necháš ho tam. A třeba dvakrát za den ho vyčistíš v ruce hadřídem. Může tam být ponořená klidně týden, nic se jí nestane - spíš naopak:) Je to super na renovaci ... poté ještě rada pokapat voskem a rozetřít po minci, ale toto jsem zatím neaplikoval, zatím nebyl čas.

dnes som si taký krejcárek pořídil, a už sa pekne kúpe....ale týždeň....to je na mňa dlhá doba.. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:D já jsem to taky nevydržel :D tak asi po dvou dnech šel ven :) a zatím spokojenost s touhle technikou...

Jinak se tam má nechávat "dokud nebudeš spokojený s jeho stavem" :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
dandy napsal
No přidám ještě recept na patinování měděných mincí. Prostě se osmaží na oleji a pak opatrně vyčistí. Funguje to skvěle.


... a pak se podávají s houbovou omáčkou, nebo normálně s kečupem ? :)


No zkusim tu houbovku tu ja rad :D
Moderátor
to Zdenek: prosím zmaž moju mailovú adresu na tomto fóre zo dňa 26.5.07....ďakujem
Administrátor
Melo by to byt smazany. Uvadejte link nez email. Treba ty jako facctory mas link na poslat zpravu https://www.sberatel.com/diskuse/mail.php?id=755 - melo by to fungovat.
Moderátor
ďakujem Zdenek .....;)
Registrovaný uživatel
Poprosím o radu olej stačí Fritol,alebo Olivový,panenský??? :twisted: :twisted:
dandy napsal
No přidám ještě recept na patinování měděných mincí. Prostě se osmaží na oleji a pak opatrně vyčistí. Funguje to skvěle.
Registrovaný uživatel
nejlépe Konkor, ale pozor, lehce může chytnout plamenem!
« Poslední úpravu provedl(a) Slater v 23. 7. 2008, 18:25. »
Registrovaný uživatel
:shock: No to je ok.minca bude krajšia. ;)
Moderátor
:lol: :lol: :lol:

Slater napsal
nejlépe Konkor, ale pozor, lehce může chytnout plamenem!
Registrovaný uživatel
Nevim co je k smichu.
Pokud někdo minci vyčistí do červena nějákou kyselinou či jinými docela žiravými prostředky nevidím jinou možnost a navíc ta patina je skoro k nerozeznání. Rozumějme patinu mince která neležela v šuplíku ale spíše třeba ve vlhkosti nebo v jiných netradičních místech nálezu, např v zemi.
Registrovaný uživatel
citam tuto staru temu a napadlo ma ci su uz po 5 rokoch nejake novsie, osvedcene sposoby patinovania striebornych minci.. su? :-)
Registrovaný uživatel
Nedá mi aby som neotvoril vlákno o patine. Určite sú nové spôsoby ako patinovať strieborné a medené mince(patinovanie jódovou tinktúrov je asi dosť neučinné a nestále) pár som ich vyskúšal. Osobne si myslím, že mince hlavne kopané je potrebné čistiť a následne aj patinovať (vec vkusu, alebo trpezlivosti kým sa patina vytvorí sama). Posielam pár obrázkov na diskusiu. (Nie na nadávky a hlúpe rady do života).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zacnu odzadu - u te posledni mince byla puvodni patina nejspis pryc, takze umela patina to vylepsi. U druhe mince je vylepsenni vzhledu diskutabilni a napatinovani mi prijde u mince s dirkou zbytecne. Za vycisteni a napatinovani toho 3krejcaru ale palec nahoru, to musi uznat snad i turtle, ze v tomto pripade by byla chyba minci nechat tak jak je :)
Registrovaný uživatel
pri prvych dvoch minciach nieje co riesit.
jednoznacne im to pomohlo.
patina na tej poslednej vyzera trosku umelo,
mozno je lepsie znizit koncentraciu a nechat to tam par tyzdnov.
denne otacat.
Registrovaný uživatel
Mince s dierkou (bezcenné) sú veľmi dobrý materiál na experimentovanie. Je naozaj odvaha skúšať napr. patinovanie na nejakom vzácnom kuse. Skôr mi išlo o ukážku.
Registrovaný uživatel
Ta první mince je vlevo vykouslá, vpravo ne...Jak Jsi to dokázal? :-o :)
Jinak jsou u té první použitý sirný játra? Já je používám a spokojenost.
Registrovaný uživatel
to Paul: Je to možno kacírstvo, ale aby nedošlo k zlomeniu hrany natvrdo som to zabrúsil jemným brúsnym papierom. (Minca bola poškodená pri čistení pôvodným majiteľom)
Sirný játra nepoužívam.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » Patina

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1