Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Patina

Vykupminci.cz
Numisargo

Patina

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
penco888 napsal
Určite sú nové spôsoby ako patinovať strieborné a medené mince(patinovanie jódovou tinktúrov je asi dosť neučinné a nestále)


Jaký postup přesně používáš, že výsledná patina je nevyhovující?
Registrovaný uživatel
to gorila: Aká výsledná umelá patina je vyhovující ? (poprosím foto)
Registrovaný uživatel
penco888: Ty první dvě mince se povedly. Jaké postupy používáš?

Zkoušel jsem, co s krejcarem MT udělá týdenní lázeň v olivovém oleji.

Myslím si, že mu to prospělo. (Levé foto je původní stav, pravé - nyní). Mám nutkání ho do té lazně ještě dát. Co myslíte? :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Já tam žádnej rozdíl kromě odstínu nevidim. :D
Registrovaný uživatel
resp. abych nebyl za blbce tak mince akorát zesvětlala o odstín..Samo zmizely zbytky rzi.Ale co z toho chceš vykouzlit?
Registrovaný uživatel
Posielam foto pokusu s medenými mincami. Vzhľadom na stav som použil drastickejšie metódy ako olivový olej
alebo špenát. Posúdenie výsledku nechám na diskusiu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak ten Konstantin je pro zmenu smutna ukazka toho, jak by cisteni dopadnout nemelo.
Registrovaný uživatel
penco888 napsal
to gorila: Aká výsledná umelá patina je vyhovující ? (poprosím foto)


Na to se ptám tebe...
Registrovaný uživatel
to gorila: Ja v tom mám dosť jasno. Tak sa nevykrúcaj a pošli foto, aby v tom mali jasno aj ostatní. Ja sa naozaj rád priučím...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
resp. abych nebyl za blbce tak mince akorát zesvětlala o odstín..Samo zmizely zbytky rzi.Ale co z toho chceš vykouzlit?

I když v každé knize se píše: "vyčištěním mince se stav nezlepší, spíše naopak", stále mi vrtá hlavou, jestli zbavením patiny a vyčištěním mince na měď mince "neprokoukne".

Na té fotce to moc nevynikne, ale ve skutečnosti mince čištěním prokoukla, zostřily se jí rysy a celkově mi přijde hezčí (možná pouze subjektivní pocit :-) )
Tak jsem si říkal, že když po týdnu čištění vypadá takto, tak když ji tam dám znovu, logicky musí přijít další zlepšení. ;)
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
dr3ex-Mě olivovej olej žádný zázraky nikdy neudělal :-/ ale zase šetrně zbaví rzi.
Registrovaný uživatel
penco888 napsal
to gorila: Ja v tom mám dosť jasno. Tak sa nevykrúcaj a pošli foto, aby v tom mali jasno aj ostatní. Ja sa naozaj rád priučím...


Ptám se tě na postup patinování jodovu tinkturou s jejíž výsledkem nejsi spokojen. Proč se mě ptáš, jaká patina je ta správná?
Registrovaný uživatel
to gorila: Citujem nejaká tá stránka dopredu skúsenosti s jodovou tinktúrov. Načo je dobrá patina ktorá sa zotiera a nie je trvácna?
Jodovú tinktúru nepoužívam a otázku som asi zle pochopil.
facctory napsal
archy: ked chceš, tinktúru ti pošlem, kúpil som ju v Senici hneď v prvej lekárni
vassilij: tinktúra sa veru smýva, zotiera, pokus som robil v sobotu... a napatinovať a nesahat??? to by nešlo mince mám rukách každú chvíľu ....:)
Registrovaný uživatel
Ahoj přátelé,

z téhle starší diskuze vyplívá, že olejová lázeň dokáže odstranit z měděných mincí rez. Funguje to i u stříbrňáků? Mám na téhle minci Leopolda I. malé červené flíčky, které vypadají jako rez. Nějak mi to nevadí, to spíš mám strach, aby se to nechtělo rozpínat dál...Prosím napište svojí zkůšenost s olejovou lázní u stříbrňáků... ;)

Děkuju 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
raději než koumání o "rzi" se nauč něco o složení kovu mince...
(nebo to bylo myšleno jen jako vtip?)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Hezký den. Mám na odborníky z numismatiky dotaz. Líbily se mi stříbrné medaile proof. 50 mm, ale i jiných rozměrů. Později jsem zjistil, že po obvodu začíná na nich tzv. patina. Časem to odnesou určitě všechny. U starých mincí je to klasika a tu minci to pozvedne. U nových tzv. proof. medailí a mincí( které se nedají vzít ani do ruky) to asi zas taková krása není. Na jedné aukci jsem našel medaili, kolem které je patina a byla označena kvalitou 0/0. Je tomu tak ? Děkuji za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
10rubl1895 napsal
Hezký den. Mám na odborníky z numismatiky dotaz. Líbily se mi stříbrné medaile proof. 50 mm, ale i jiných rozměrů. Později jsem zjistil, že po obvodu začíná na nich tzv. patina. Časem to odnesou určitě všechny. U starých mincí je to klasika a tu minci to pozvedne. U nových tzv. proof. medailí a mincí( které se nedají vzít ani do ruky) to asi zas taková krása není. Na jedné aukci jsem našel medaili, kolem které je patina a byla označena kvalitou 0/0. Je tomu tak ? Děkuji za názor.


Stříbro je velmi rekativní kov a jeho oxidaci a tvorbě patiny nelze zabránit. Smiřte se s tím...
Dle mého názoru vyjadřuje označení kvality míru opotřebení mince manipulací a oběhem - patina nemá na snížení nebo zvýšení zachovalosti žádný vliv. Jde "jen" o proofku s patinou...
_______________
Registrovaný uživatel
nerva81 napsal
Stříbro je velmi rekativní kov a jeho oxidaci a tvorbě patiny nelze zabránit. Smiřte se s tím...
Dle mého názoru vyjadřuje označení kvality míru opotřebení mince manipulací a oběhem - patina nemá na snížení nebo zvýšení zachovalosti žádný vliv. Jde "jen" o proofku s patinou...


U starších ražeb má patina na zachovalost a tedy i na cenu, zásadní vliv.
Například pokud je mince v bezvadné zachovalosti a byla v minulosti zbavena patiny, tato mince se nechá označit 0/0.
Pokud je mince v bezvadné zachovalosti a má navíc původní krásnou patinu, nechá se označit jako ražba v mimořádné zachovalosti. Tedy i k tomuto stavu bude přihlíženo v cenové oblasti (v dnešní době velmi podstatně).

Malá ukázka z mé zkušenosti. Kdysi si koupil jeden pán v zahraniční aukci velmi vzácný tolar v krásné zachovalosti s pěknou patinou, pod kterou byly patrné zrcadlové plochy. Jelikož tento člověk neměl téměř žádné zkušenosti, patina se mu nelíbila, omyl jí. Mince vypadala krásně, ale tímto činem ztratila podle názoru sběratelů 20 000 Kč!!

Z toho plynou dvě zásadní věci:
1) Kupujme pouze mince, které nemusíme čistit a
2) hezká patina má svou hodnotu, která zvyšuje (v některých případech velmi podstatně) cenu mince.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jinak děkuji, za informace. Ale co s těmito prufkami. To asi nikdo neporadí. Tak se jich pomalu zbavuji.
Registrovaný uživatel
Omyl patinu?
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Omyl patinu?

my nevieme cim ju omyl. nemusela to byt voda.

mimochodom, ''proofka'' je pre mna nieco ako nazov vyrazky,
alebo pofidernej zenskej :mrgreen:

ale k veci - ta patina nevyzera zle.
skoda ze ide o modernu medailu, tam to s cenou asi moc nezakyva.
predpokladam ze je to sposobene netesnym spojom po obvode bubliny,
cez ktoru prenika vzduch s obsahom agresivnych prvkov (sira, chlor)

pre zaujimavost - kde to bolo ulozene poslednych par rokov ?

v zamori ale takuto duhovu patinu na mincach maju radi.
_______________
Registrovaný uživatel
10rubl1895:

ciste zo zvedavosti -
kto vydal tu medailu, aky je priemer a hmotnost,
a to v strede je origo 20h, alebo je to bimetal s motivom 20h ?
_______________
Registrovaný uživatel
Hezký večer. Tuto medaili má v katalogu Zlatá koruna, s.r.o., Praha 1. Jsou dvě varianty. tzv. "První československá mince - 75 výročí vydání 1996. Inlay - vsazená pozlacená původní mince 20 haléřů, Ag 999, 40 mm, 29 g. a celkem 1.680 kusů. Druhá varianta stejná, ale nad státním znakem nápis FIBEX, pod znakem letopočet 1996. vydáno 320 kusů. Medaile je moc hezká. Já mám obě varianty.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Sběratel.com » Pokec o mincích » Patina

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1