Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Patří to sem ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Patří to sem ?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Moderátor
Při letmém pohledu se může sešit Mzda činu jevit jako faleristické album. Při pohledu bližším tomu tak ale docela není. Text na předsádce adresuje sešit ¨tobě německá mládeži¨. Sešit má prý povzbudit tuto mládež k činům, jejichž odměnou jsou řády zde vyobrazené. Již nad tímto textem se vznáší přízrak Volksturmu, kdesi v jeho pozadí je nám téměř spatřit útok divize Hitlerjugend na polní lopatky proti americkým kulometům. Přehled vybraných vyznamenání s jenoduchými popisy akcí za něž byly uděleny. méně textu

Žánr:
Literatura naučná, Vojenství
Vydáno: 2010, Československý spisovatel
1. vydání originálu: 2010
Počet stran: 48
Vazba knihy: sešitová
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Nene Brette mě se moc líbí Váš zajímavý vztah, jak se hezky(slušně) dokážete s Altmannem pohádat a zároveň se navzájem respektujete. Myslím, že jste přínosem oba pro toto forum , tak hezky a s grácií se tady pohádat nikdo jiný neumí a přitom se vždycky nakonec shodnete. Kluci mám Vás oba moc rád a říkám to od srdce ;)

Elegantne a s noblesou sa pohádať tiež treba vedieť :P :)

lachtan napsal
A ještě dodám to vlastně ani není hádka, ale ostrá, kamarádská a odborná diskuze na vysoké úrovni. Doufám, že jsem neřekl nic blbýho... ale tak to cítím i to výše , co jsem napsal. Loučím se s vámi na cca 2 dny :D

Nóóó ja osobne som nikdy nemal v úmysle sa pasovať do pozície človeka, ktorý by tu s Altmannom viedol nejakú "odbornú debatu" a už vôbec nie na vysokej úrovni. Skôr by sa hodilo pomenovanie - člen kontrolného výboru zo strany konštruktívnej opozície 8) ...
Ja som len bohapustý nadšenec faleristiky. Faleristika je pre mňa tak trochu nenaplnená "platonická láska". Čo sa týka fyzického kontaktu tak došlo maximálne tak k "polibku" (pár kusov vlastním, čítam, zaujímam sa ...) ale k "súloži" (aktívnemu budovaniu nejakej serióznej zbierky) nedošlo 8) ...
Veď to poznáš človek má nejaké priority a niečo ...
Registrovaný uživatel
:( Altmann – mám pocit ... možno nejaká telepatia ... ale aj na základe jednej Vašej reakcie v inej téme ( príspevok #34 ), že ste trochu sklamaný … Neberte moje vyjadrenie v predošlom príspevku prehnane osobne a dúfam, že nie ste nejako sklamaný moc...
Ja proste nemám ambíciu sa stavať do polohy odborníka na faleristiku a v tomto duchu tu vystupovať ... Faleristiku mám rád a z času na čas k niektorým veciam napíšem svoj osobný názor (ako to vidím / vnímam ja). Chodí sem pár ľudí o ktorých sa dá povedať, že sú to skúsený faleristi a s ktorými sa dá viesť odborná debata, ale ja sa ním byť necítim ...
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 14. 12. 2017, 22:10. »
Registrovaný uživatel
Kopie Německých odznaků se začali dělat už v 50 letech, dokonce i na originál raznicích.
Moderátor
ANO, potvrzují. Pokud si vezmeme čísla udělení některých spon musí to být jasné i začínajícími sběrateli.
Moderátor
Mně to již unavuje, neb stále píši to samé a vždy se objeví další nešťastní a koupí COPY. Podvodníci prodejci jsou agresivní, vyhrožují atd. Jen se podívejte zde na dvě dekorace:
První je podvod, vyrobený v Praze, toho člověka jsem znal a obohatil se opravdu hodně.
Další ukázka medaile Za Stalingrad. Opravdu koupená za 150 euro (Slovensko) a dotyčný kupec byl uražen a nazval mně blbcem :P (/ třeba měl pravdu)
V časopisu Signum o těchto problémech píšeme, 4 čísla stojí 350 Kč, to se jim zdá drahé, ale peníze klidně vyhodí jinak. Potom si přečtu a dočtu se, že to je jinak a že se na to dívám špatně, ale nikdy nic konkrétního a ty kecy mně unavují, že občas si myslím, že bych měl svoji práci ukončit. Je zde několik ambiciozních radílku, ale nějak se jim do funkce moderátora nechce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen hezky ALtmanne vydržte. Po přečtení několika čísel časopisu Signum jsem zjistil, že tuto problematiku asi nikdy nezvládnu. Drtivou většinu jsem nikdy naživo neviděl a u těchto věcí je školné trochu drahé.
Moderátor
taho napsal
Jen hezky ALtmanne vydržte. Po přečtení několika čísel časopisu Signum jsem zjistil, že tuto problematiku asi nikdy nezvládnu. Drtivou většinu jsem nikdy naživo neviděl a u těchto věcí je školné trochu drahé.

ANO, chápu, to je hlavní poslání časopisu. Některé věci opravdu neuvidíme, ale můžeme přece o nich něco znát. Sice jsme pod tlakem abychom psali o "novostech" kdy si zakládají medaile různé sklady, velitelství atd. Nám jde však o klasiku. Ty nové věci necháváme mladým, kteří přijdou po nás. :shock:
Registrovaný uživatel
Altmanne ten Stalingrad , že to je kopie bych poznal i já. Neřeknu přesně proč, abych nenaváděl, ale jde o orlici ...
Moderátor
:P :mrgreen:
Jo a komu to udělovat, že :P :mrgreen: :roll:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
:P :mrgreen:
Jo a komu to udělovat, že :P :mrgreen: :roll:
Jasně nebylo komu, ale já tu medaili nikdy neviděl fyzicky ani na obrázku, takže vůbec jsem nevěděl jestli existovala. Ale stačil mi jeden pohled na slepici a byl jsem doma :D
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Altmann napsal
:P :mrgreen:
Jo a komu to udělovat, že :P :mrgreen: :roll:
Jasně nebylo komu, ale já tu medaili nikdy neviděl fyzicky ani na obrázku, takže vůbec jsem nevěděl jestli existovala. Ale stačil mi jeden pohled na slepici a byl jsem doma :D
Jo a ten první odznak je na první pohled odlitek, to by mne asi také nezblblo... správně ?
Moderátor
U Stalingradu zahynul výkvět mladých lidí z Vídně a to ještě dne lidé spec z Vídně nezapomněli. Běžte se podívat na hřbitov no a na zadní straně je to kříž bývalého Rakouského 4. pluku, který měl posádku ve Vídni Tak zvaní Deutmaistři ( Němečtí rytíři) to jsem napsal hrozně špatně, ale znalí znají. Psali jsme o tom v Signum.
Registrovaný uživatel
Jejda kuva drát já moc nerozumím, ale fajn nebylo to vysvětlení určeno pro mne, ale pro znalé faleristiky. Dobrý, není potřeba mě to do detailu vysvětlovat ... stejně bych to, jako laik nepobral ... škoda vašeho vzácného času. Ta slepice má pařát jinam ... víte, že schválně říkám něco jiného , než co je jinam, abych nenaváděl falzifikátory ... no a to, že ten první odznak je odlitek ... jsem trošku trefil ?
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 12. 2017, 22:07. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Faleristika » Patří to sem ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1