Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PayPal

Vykupminci.cz
Numisargo

PayPal

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
už nějakou dobu přemýšlím o zřízení si téhle služby, jelikož se na eBay občas objeví věci, co se těžko shání tady a platby přes PayPal tam jsou standart. Pročítal jsem internet, ale stále bych měl na znalejší pár otázek.


1. Je nutné přidávat k PayPal účtu i platební kartu? Respektive bude možné platit přes PayPal i bez ní s ohledem na to, že ho chci využít jen pro eBay za předpokladu, že budu mít na PayPal účtu vždy dostatek financí pro platbu?

2. Tahle otázka souvisí s č. 2 - Jak to vlastně funguje? Pochopil jsem to tak, že si na PayPal účet převedu ze standardního účtu peníze jako "kredit", a když budu platit, tak se mi prostě částka z toho "kreditu" strhne, ne?

3. Za poslanou platbu neplatím nic, to chápu, ale budu platit za přijaté peníze, i kdybych měl jen normální "Personal Account"? Tahle záležitost ohledně poplatků mi stále není moc jasná.

Budu vděčný za každou radu.
Moderátor
kartu pridavat nutne neni,ale je to rychlejsi a pohodlnejsi nez posilani penez z uctu.
prijmuti penez personal ac.- zdarma pokud je to z penez ktere jsou na paypalu a za poplatek pokud ten dotycny plati kartou a je tam limit na pocet prijatych plateb za rok.
Premier je bez limiut prijatych plateb ale platis poplatek vzdy,ale mensi nez v pripade personalu. (tedy pokud nedoslo k nejakym zmenam)
Moderátor
Na uctu PayPalu zalozeneho z CR se pri prijeti platby plati 3.5% + nejake drobne (pripadne o neco mene, pokud je celkovy objem predchozich transakci dostatecne velky) i v pripade normalniho uctu - pokud vim jedina vyjimka je platba deklarovana jako "Gift". Ale ta se pak neda reklamovat.
Registrovaný uživatel
Doufám, že když pošlu peníze z mého účtu na PayPal účet, nebudu muset platit poplatek, to by bylo dost stupidní :)
Moderátor
Naplneni uctu prevodem z normalni banky je samozrejme zdarma :) Jenom pozor na uvedeni identifikace, aby ty penize prisly.
Registrovaný uživatel
Jojo, musím dát pozor. Díky oběma za objasnění, teď už to jen založit a vybrat něco pěknýho na eBay. ;)
Registrovaný uživatel
kazdopadne zriadenie paypal uctu vrele doporucujem.
v dnesnej dobe si to ja osobne bez toho neviem predstavit.
je to absolutne bezpecne, odosielatel ani prijimatel platby nevidi ziadne citlive informacie.
pouzivam takmer denne uz 7 rokov bez jedinej vyhrady.

pridanie karty platbu urychli na real time.
pri platbe z uctu (tzv. e-check) je treba ratat so zdrzanim +/- 3 pracovne dni, niekedy aj viac, do toho nejaky ten casovy posun atd..

pri platbach je vzdy poplatok nula, pri prijmoch sa to rozne lisi.
(personal, premium, business, atd, rozne levely clenstva)
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 13. 8. 2011, 20:23. »
Registrovaný uživatel
Odpovídající kreditku nemám, takže si trochu počkám, no :) Já jsem osobně nikdy nic ze zahraničí ještě nekupoval, takže je to pro mě nové. Ještě by mě zajímala jedna věc - pokud koupím na britském eBay minci třeba za 1 libru, z mého účtu, vedeného v českých korunách, se automaticky strhne částka, odpovídající aktuálnímu kurzu libry + 2,5% poplatek z hodnoty 1 libry za převod měny, chápu to správně?
« Poslední úpravu provedl(a) Suvorov v 13. 8. 2011, 22:51. »
Registrovaný uživatel
kreditka to byt nemusi, staci akakolvek karta (visa, mastercard, ).
za prevod meny sa poplatok neplati
(t.j. ak mas kartu vedenu v kc, paypal automaticky strhne platbu v akejkolvek mene v prislusnom dennom kurze)
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 13. 8. 2011, 23:00. »
Moderátor
Suvorov: spravne, jen nevim jestli je dobre rikat poplatek, proste jde o nakup za kurs prodeje cizi meny, coz je v pripade PayPalu stred + 2.5% :) Poplatek je to, co si vetsina nasich bank urcuje jeste navic (takze vlastne lzou o kursu).
Moderátor
Pri platbe kartou pokud platis jednu libru tak z uctu se Ti odecte jedna libra (pripadne prepocet v korunach dle kursu banky) zadny dalsi poplatky neplatis
a je vyhodnejsi platit na paypalu v originalni mene a nevyuzivat Paypal exchange jelikoz prevodni kurs je o neco horsi nez maji nase banky

Suvorov napsal
Odpovídající kreditku nemám, takže si trochu počkám, no :) Já jsem osobně nikdy nic ze zahraničí ještě nekupoval, takže je to pro mě nové. Ještě by mě zajímala jedna věc - pokud koupím na britském eBay minci třeba za 1 libru, z mého účtu, vedeného v českých korunách, se automaticky strhne částka, odpovídající aktuálnímu kurzu libry + 2,5% poplatek z hodnoty 1 libry za převod měny, chápu to správně?
Registrovaný uživatel
Odporúčam si nadstaviť výšku limitu na dennú platbu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tomako: Takže pokud to chápu správně, měl bych mít na účtu ne české koruny, ale libry, to ale stejně budu muset udělat převod, pokud mám bankovní účet, ze kterého si tam peníze posílám, v korunách...

Grofik: To snad ani nebude potřeba, nijak moc financí tam vážně nemám :mrgreen:
Moderátor
ne,ne pokud platis kartou v cizi mene tak pokud tu menu nemas na ucte banka automaticky prevede z korun,ale neplatis proste zadnej poplatek navic za koverzi men atd.

Suvorov napsal
Tomako: Takže pokud to chápu správně, měl bych mít na účtu ne české koruny, ale libry, to ale stejně budu muset udělat převod, pokud mám bankovní účet, ze kterého si tam peníze posílám, v korunách...

Grofik: To snad ani nebude potřeba, nijak moc financí tam vážně nemám :mrgreen:
Registrovaný uživatel
aha, to jsem netušil, dík za radu
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
....je vyhodnejsi platit na paypalu v originalni mene a nevyuzivat Paypal exchange jelikoz prevodni kurs je o neco horsi nez maji nase banky


Mám na paypal účte zostatok v EUR (primárna mena) a mám zaplatiť za tovar v USD. Čiastka sa mi stiahne z bankového účtu (výhodnejší kurz) alebo sa automaticky použije zostatok na paypal účte prepočitaný paypal kurzom? Vopred ďakujem za radu.
Registrovaný uživatel
pokud je PayPal účtu dostatek financí, strhne se to asi z něj
Registrovaný uživatel
Aktivoval som si kartu ale nedarí sa mi poslať peniaze, píše niečo v zmysle , že v súčasnej dobe nie je možné previesť peniaze. Je možné že musí prebehnúť nejaký čas aby sa dali poslať peniaze, alebo robím niečo zle?
Registrovaný uživatel
tak jsem si ten slavný Paypal konečně také založil, ale pořád tomu nerozumím ... respektive nerozumím tomu s tou kreditkou (jak to funguje) a nechápu ty různé převody měn, co je pro mě výhodnější :( kdyby mi to chtěl někdo ústně vysvětlit, pošlete mi do mailu tel. číslo a já zavolám, protože ať to tu i jinde čtu jak chci, tak tomu pořád nehovím ... su asi nějaké blbé bo co :(
Registrovaný uživatel
napíš, ja som to už pochopil
Registrovaný uživatel
jo díky, už mi to vysvětlil Trutnovák, čímžto mu zde veřejně děkuji, že měl se mnou trpělivost :D
Registrovaný uživatel
Nebylo to s tebou tak hrozný :-) snad to dopadne :-))
Registrovaný uživatel
Chcem poslať prachy cez PayPal na Ukrajinu, ale vyhadzuje mi to tento error:
"Currently PayPal accounts in Ukraine are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds."

Rozumiem tomu dobre? Znamená to, že z Ukrajiny sa dá platiť, ale na Ukrajinu sa nedá poslať?
Registrovaný uživatel
niektore krajiny maju obmedzenia v prijimati platieb nad urcitu sumu, pocul som minimalne o Srbsku a taka Ukrajina urcite tiez nejake tie obmedzenia bude tiez mat, asi uz predavajuci dany limit presiahol
Registrovaný uživatel
Mne z Ukrajiny chodia peniaze normálne, opačne to neviem, ale obmedzenie pre nás je také, že keď ti príde viac peňazí z krajín mimo Eu to je cca 2500 Eur, musíš si u nich overiť svoju totožnosť.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PayPal

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1