Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » PayPal, koupě či podvod?

Vykupminci.cz
Numisargo

PayPal, koupě či podvod?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

dal jsem si inzerát tuším na sbazar, že prodám nějaké mince. Ozval se mi člověk, který není z Česka, ale jak píše, tak z Francie. Na tom by asi nebylo nic, tak divného, ale nějak se mi nelíbí emaily, co mi poslal. Mohu se zeptat, co si o tom myslíte a jak by jste postupovali Vy? Emaily sem vložím v Aj, ale své sem budu psát v češtině. Moc děkuji


Zde jsou emaily:

1, On: Whats your last price ???

Já: Dobrý den, minimální částka je XXXXX Kč. Děkuji


2, On: Yes i want to buy it,Since when was it owned and why do you want to sell it,How much is your asking price for it?

Já: Dobrý den, tyto mince jsem dával dohromady asi dva roky, ale teď spíše sbírám medaile než mince. Minimální částka je XXXXX Kč. Děkuji

3, On: Thanks for quick response. Well am buying it as a gift to someone special to me which is from your own country,I'm ok with the price and condition you gave me for your advert and i will be paying through paypal(www.paypal.com). As you know it is the best way to pay for online purchases. So do get back to me with the details below so that i could proceed with the payment:

Name:
PayPal Email address
Cell Phone No:

i will go ahead with the payment through PayPal and if you don't have an account with paypal, you can just visit, www.paypal.com and sign up for an account with your e-mail. After the payment has been made and approved.

i have already arrange for a private shipping agents that will come for the pick and they will take care of the document including the full information to pick it up at your house door step. So I will need your home address for the Shipping Company to be able to come and pick it up .

Kindly get back to me as soon as possible so that we could finalize this transaction.

I wait to read from you soon.

Já: Dobrý den, PayPal mám. Prosím, odkud pocházíte? A jak se jmenuje ta přepravní společnost? Děkuji

4, On: I have so much interest to buy this from you,am from france,Oh i can see that this is new to you, I have arrange for a shipping agents that will be coming for the picking up after the payment has been made to you first.You will receive my information which you will need including my address.

I insisted on paypal because i don't have access to my bank account online as i don't have Internet banking and i can't go to the bank due to the nature of my job and i will be paying for the transfer charges.

All you have to do is to create an account with PayPal at www.PayPal.comonce you have the account created,You don't have to wait for 2-3 days before you can receive money instantly, Just send this for the payment:

Name:
PayPal Email:
Tel Phone Number:

Am so ready to buy and pay for this including the transfer paypal charges.

Send me that for the payment.










Zatím jsem mu nic neodepsal. Za případné chyby se omlouvám. Ještě jednou děkuji Citronek
Moderátor
Nevim no..trochu mi to smrdi...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Je to takove podivné. Vůbec nevím, co mám dělat :/
Moderátor
Nech si poslat ty prachy na Paypal a at ti tam napise tu adresu kam je mas poslat ty mince :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Asi to tak udělám a uvidím reakci. Každopádně díky :)
Moderátor
Rozhodne mu nedavej tvoji adresu :)...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Právě to bylo to, co mi na tom bylo divné :)
Registrovaný uživatel
Francouz na sbazaru, žebrá adresu, soukromí bezejmenní kurýři, v dnešní době nemá internetbanking... Předpokládám, že ty mince taky nebyly záležitost desetikorun... Tohle není podivné, to s odpuštěním smrdí jako prase.
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
klasicky trik
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tomas, toto iste mi pisal asi pred rokom nejaky Honzik... Nedavaj mu nic, je to len nejaky spekulant, pretoze ja som to nevydrzal a napisal som mu po Slovensky ze nech sa nauci po Agnlicky pisat pravopisne a ked to nevie, tak nech sa nauci po Slovensky pisat a tak moze so mnou riesit obchod... Odpisal mi (PO SLOVENSKY!!!), ze on je povodom Slovak, ktory zije 17rokov v UK a jediny sposob je cez paypal a ze nech mu dam info a sa to vyriesi...takze som mu uz napisal, nech neotravuje a nech mi posle peniaze a tak sa budeme dalej bavit... uz neodpisal viackrat :)

takze to je len nejaky podvodnik, ziadna prepravna firma, su to dristy, nenalet
_______________
Registrovaný uživatel
Přesně toto jsem chtěl slyšet. Ono první dva emaly pusobily dobře, ale u toho třetího mi to zacalo byt divne. Kdyz jsem to ukazoval rodičům, tak říkali, že to smrdi a ted jste mi to potvrdili. Diky všem, kteří si udělali čas a pomohli mi :)
Registrovaný uživatel
Takze este raz. Ide o klasicky podvod. Ludia to necitate noviny, diskusie a podobne?
Staci do googlu zadat paypal podvod, podvodnici a z tych naivnych ludi mi je do placu...
A o citanie na par hodin mate postarane...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
zadat do googlu ma nenapadlo :D ale jj, to je ten spekulant, vymyslene to ma vyborne
_______________
Registrovaný uživatel
On to možná ani podvodník není nicméně adresu v žádném případě nedávat.
Registrovaný uživatel
Podvod
http://www.zive.sk/clanok/51353/zahranicny-podvodnik-nasiel-aj-slovensky-bazar
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak tu adresu mne ani nenapadlo mu dávat, nicméně jsem nikdy takto neprodával a proto jsem to dal sem, abych se s Vámi poradil, jestli je to normální či ne. A potvrdilo se mi, přesně to, co jsem si myslel.
Moderátor
Tak pokud nekdo veri falesnym mailum a pohadkam...

Ale s tou adresou to je asi trochu jiny druh.. ze by priprava na pripadne vykradeni? To mi prijde hrozne amaterske az stupidni zkouset to timto zpusobem.
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám to tady taky na sbazaru prodávám prodejní pult, je sice pěknej, mahagonovej, ale, že by někdo z Francie potřeboval pult za 5tis. a ještě mu to vezl špeditér až z Čech to je silný kafe i na mě, chtěl, abych se zaregistroval na www.PayPal.comonce, taky jsem do toho nešel....jedna kráva je do polívky moc.................................... :P
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám to tady taky na sbazaru prodávám prodejní pult, je sice pěknej, mahagonovej, ale, že by někdo z Francie potřeboval pult za 5tis. a ještě mu to vezl špeditér až z Čech to je silný kafe i na mě, chtěl, abych se zaregistroval na www.PayPal.comonce, taky jsem do toho nešel....jedna kráva je do polívky moc.................................... :P
Registrovaný uživatel
ten meil zní.....pedroherera090@gmail.com
Registrovaný uživatel
spagetoni napsal
ten meil zní.....pedroherera090@gmail.com


Přesně ten sám mejl má týpek z Francie, který chce ode mě koupit kočárek a rovněž přes PayPal. peníze mi prý připíšou z PayPal až po zaplacení přepravy u Western Union a potvrzení o platbě.
Psal napřed anglicky, nyní si to překládá asi přes google do lámané češtiny....
Registrovaný uživatel
naco reagujete na taketo maily? klop klop :x
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
naco reagujete na taketo maily? klop klop :x

Právě jsem si o tom už přečetla, ale z prvu mě to nenapadlo. Nyní jsem moudřejší.
Registrovaný uživatel
Mňa pred rokom skoro napálili nigérijci:
Citovat
Good morning, This is ... I am writing this with tears in my eyes, My family and I made a trip to Poland unfortunately we were mugged at the park of the hotel where we stayed all cash,credit card and cell were stolen off us but luckily we still have our passports with us, .... was traumatized and was rushed to the hospital immediately after the incident. I have been to the Embassy and the Police here but they're not helping issues at all the bad news is our flight will be leaving in less than 8-hrs from now but we are having problems settling the hotel bills and the hotel manager won't let us leave until we settle the bills, I will need your help (LOAN £1,650.00) financially, I promise to make the refund once we get back home. Please let me know if i can count on you and i need you to keep checking your email because it's the only way i can reach you. Regards....

Peniaze samozrejme chceli poslať cez Westen Union. Skúšal som kámošovi niekoľkokrát volať, ale nebral mi telefón, tak som skoro naletel. :twisted:
Ale keď som si nechal na nete vytracovať email, tak mi ukázalo, že odosielateľ sedí v nigérijskom Lagose... Tiež som si myslel, že mne sa nič podobné nemôže stať...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
presne si to nepametam ale asi tak 15 rokov dozadu davali v tv nova v relacii Na vlastne oci reportaz asi prvu o tom , ako nigerijci robia podvody ...
o tom, ako sa manzelia dali nalakat od nigerijcov na trik - zdedili ste peniaze, poslite nam peniaze, zaplatime pravnika a dostanete 10 krat tolko...
manzelia boli natolko naivny, ze zdedia peniaze od vymysleneho cloveka, ze najprv im poslali 300 000 kc , ked nigerijci si potom vymysleli , ze este treba na dalsich pravnikov a uz uz to bude, nebojte sa , a tak manzelia poslali potom pol miliona,n igerijci v londyne zistili , ze cesky manzelia im slepo nadialku doveruju tak si ich zavolali do londyna do hotela , ze nech donesu dva miliony a pravnici im daju 20 milionov... tak dosli do londyna, dali nigerijcom 2 miliony, nigerijci sa stratili a manzelia ostali v londyne jak dve trubky. vratili sa do CR , stale nemohli tomu uverit ze naleteli a verili ze nieco dostanu... na dome bola hypoteka, tusim im ho aj zobrali, lebo nigerijcom poslali dvakrat tolko , co bol ich cely majetok... zena sa z toho nervovo zrutila a muz hovoril tento pribeh reporterovi....
potom ich o pol roka navstivil reporter zase a pyta sa muza ze ako to skoncilo - to uz byvali v avii so skrinovou nadstavbou, zena po case spachala samovrazdu , zjedla lieky a muz rozpraval tento pribeh a bol v koncoch..
po natoceni tejto reportaze, ktorej spracovanie chvilku trvalo , ju odvysielali s tym ze muz si nakoniec tiez zobral zivot - pustil si plyn v avii..
tento pribeh zanechal vo mne taky dojem , ze ked vidim nejake maily s vyhrou, vyhodnou kupou,predajom pisane lamanou anglictinou , ze si tak si na to hned spomeniem... :) .
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Nápovědy a návody » PayPal, koupě či podvod?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1