Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Vykupminci.cz
Numisargo

PEČETIDLA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,mám doma 4 hezká pečetidla a zajímala by mě jejich historie a eventuálně jakou mají hodnotu pro sběratele.. Může mi někdo z Vás prosím říci o jaká pečetidla a ze kdy se jedná?
Předem moc děkuji
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, ale nejdou mi přiložit fotografie... Poradí někdo prosím..
« Poslední úpravu provedl(a) Sanchebo v 23. 5. 2016, 20:48. »
Registrovaný uživatel
tak ako som pokrocil s pecatou....Anglicania mi odpisali, ale zatial sama voda.....pokusim sa to poslat dalej, tam, kde mi to odporucili, pecat som trochu vycistil:)

Dear Martin,

Your seal is quite interesting and I wish we could help.

However, a search for a seal, as opposed to matrices, which are our specialty, is very complex, as the number of recorded seals I very large.

I suggest that you approach the College of Arms, in London. They may have a recorded coat of Arms .

Wish we could be of more help.

John Rassweiler

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahojte. Chcem sa opýtať, či nemáte niekto náhodou na predaj banícke pečatidlo? Ak áno možete mi napísať na mesaros.dusan@gmail.com
Registrovaný uživatel
Sanchebo napsal
Omlouvám se, ale nejdou mi přiložit fotografie... Poradí někdo prosím..


kde je problém s vložením fotografie? rád ti poradím.
Registrovaný uživatel
No to je celkom zaujímavé, ak angličania nepoznajú anglický erb :D či smutné? Komu si to pre boha písal?
_______________
INDIVISIBILITER AC INSEPARABILITER
Registrovaný uživatel
iver podle mě myslej přesně otisk(raznici/pečetidlo), ne erb všeobecně..
Registrovaný uživatel
Tymto som to poslal:)
http://medievalmatricesandseals.com/
Registrovaný uživatel
Dobrý den, můžete mi prosím poradit ohledně tohoto pečeťidla?
Registrovaný uživatel
Sanchebo nevložil jsi foto.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, je to veľmi pekný nález. Je to určite textilná plomba, máme veľa takých z Maďarska, sú aj opublikované: https://www.academia.edu/9907504/Late_medieval_and_early_modern_cloth_seals_in_the_collection_of_the_Hungarian_National_Museum str. 225-227.
Je to dobré datovatelné do druhej polovici 16. storočia.
Možno spýtať kde sa ta plomba našla?

janpeter napsal
dopredu sa ospravedlnujem , ak to sem nepatri, ale neviem si rady. Myslim si, ze je to odtlacok pecatidla, ale nie som si isty......

Bojim sa to odtlacit do plasteliny, lebo vyzera, ze je to makke olovo, ma to priemer 33 mm. Najviac sa mi to podoba na erb rodu Festetics de Tolna.....

Za akukolvek radu, vam vopred dakujem:)


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, mohli by ste povedať odkiaľ je táto plomba? Mám niekoľko veľmi podobných z Maďarska (30-40 ks), bolo by zaujímavé si pozrieť ich rozšírenie na území pôvodného Uhorska.

milles napsal
toto čudo sa objavilo na Slovensku už viac krát a určenie bolo : textilná plomba - Anglicko 16 - 17 stor. hádam som pomohol ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Re: Gloriosus, plomba je z Liptova
Registrovaný uživatel
Ďakujem, a z Liptova ako zo župy? Či možno trochu viac, napríklad, či to bolo z nejakého hradu, alebo dediny? Ja mam také nálezy predovšetkým z neskoro stredovekých hradov (Sečany, Drégely, Szolnok, Várpalota, Győr atď.)
Registrovaný uživatel
Napiste mi na mail: janpeter@post.sk
Registrovaný uživatel
Prosím o radu a stáří tohoto pečetidla... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkná pečetidla. 18.stol. Pro Paula jeden z tvých prvních příspěvků v tomto vlákně. Krejčí a přidávám obuvníka. Český Krumlov :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň. Prosím o pomoc pri určení pôvodu a doby vzniku pečatného prsteňa . Jedná sa min. o strieborný prsteň s okrúhlou pečaťou na ňom. ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ivan1952 tohle bude asi hodně stará záležitost.
Registrovaný uživatel
pepechamik napsal
Pěkná pečetidla. 18.stol. Pro Paula jeden z tvých prvních příspěvků v tomto vlákně. Krejčí a přidávám obuvníka. Český Krumlov :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



To jsou pěkný a zachovalý kousky, to první krejčí? Nejsou to dvě překřížený limpy? Sládek?
Registrovaný uživatel
kptjaros napsal
Prosím o radu a stáří tohoto pečetidla... :roll:
Koukám že odpovídám na víc jak měsíc starej dotaz, ale tohle vlákno je zastrčený, že si nikdy nevšimnu, co tu je novýho :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


To je razítko, kdyby jsi vyluštil text..podle mě začátek 20st..cca
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 24. 8. 2016, 7:46. »
Registrovaný uživatel
Vždy si všimnu novejch postů tady náhodně po x tejdnech, zastrčený vlákno strašně. :(
Registrovaný uživatel
Ivan 1952 mě to trochu připomíná symbol pelikána, drásajícího si hruď aby nakrmil mláďata, používanej křesťanskej symbol středověku. Ale nechápu tu hvězdu a měsíc.Třeba to je ještě starší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Som rád, že môj dotaz vyvolal úprimný záujem za čo so vďačný ako aj presvedčený, že spoločne sa iste dopracujeme k výsledku.Ja osobne naozaj neviem čo to môže byť ale snažím sa čosi pozisťovať aj ja a ak sa mi zadarí iste sa o to s Vami podelím. Ivan1952
Moderátor
To bude pelikán. Hvězda a měsíc (pospolu) byly celkem oblíbené symboly v Uhrách, ale neptejte se mne proč. Ovšem, co říkáte tadyhle tomuhle?: https://hu.wikibooks.org/wiki/C%C3%ADmerhat%C3%A1roz%C3%B3/M%C3%A9rei_c%C3%ADmer Podobá se, což? Teda námětem, ne ztvárněním. (Nagy Iván má ovšem podobu bez hvězdy s mláďaty jako jest na pečeti zde: http://www.mosonszolnok.hu/jelkepek.html , ale ta z tetičky Wiki vypadá původněji.)

P.S.: Se tu zdržuju pelikánem a tolika práce mám!)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1