Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Vykupminci.cz
Numisargo

PEČETIDLA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak teď zjistit, jestli se ta známá pečeť shoduje a jak se to mohlo dostat na poval.

Keré blbec vymyslel to Banský Studenec?
Registrovaný uživatel
Dnes potvrdené z archívu, pečať na dokumente sa 100% zhoduje s pecatidlom. Len stale neviem, pohybuje sa cena v desiatkach, stovkach alebo až v tisíckach eur?. Predpokladam že ponuka ktorú som dostal za 100€ je asi moc malá:-)
Registrovaný uživatel
Z kterýho je to teda roku? To je Martin na koni? Takhle primitivně vyvedenej? Pečetidlo vypadá leštěný/čištěný.

Pokud je ze 17st cena bude v nižších stovkách Eur. Ta stovka bude asi reálná...
Registrovaný uživatel
rok 1618 a to na koni je "zobrazenie" Martina.
tak za 100ku si vytypovanu mincu nekúpim.
Registrovaný uživatel
ak mi pošlete fotku kde je pečať použitá na listine, tak som ochotný dať za ňu mince 200-300 eur. Banský Studenec mám 7 km od domu. Ako lokalpatriot si ju rád dám do zbierky. len to prevedenie je také dosť naivné.
Registrovaný uživatel
Takhle nějak vypadá otisk. No nevím :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak rok tam je 1678. Ale karikatúra neskutočná :)
Registrovaný uživatel
Trpaslík na koze.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Tak rok tam je 1678. Ale karikatúra neskutočná :)



Myslím že je to přece jen 1618- jen ta první jednička je vzhůru nohama...
Registrovaný uživatel
áno, máte pravdu, 1618
Moderátor
Jestli to je skutečně originál obecní pečeti, patřil by do obecního muzea a archívu. Prostě, měla by být majetkem rychtára.
Registrovaný uživatel
Trošku dlhšie to trvalo, kym sa original našiel, ale je to tak, "trpaslík" je pravý :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný! :D
Registrovaný uživatel
rttr71 dobrá práce!
Registrovaný uživatel
a vedia kto používal to pečatidlo?
Registrovaný uživatel
odpoved ktoru som dostal je...KPD = Komorské panstvo Dekýš
Komorské panstvo Dekýš (1751)1758-1871, 5,3 b. m., prístupný
« Poslední úpravu provedl(a) rttr71 v 6. 11. 2019, 20:04. »
Registrovaný uživatel
tak ak budete mať záujem vymeniť alebo predať napíšte mi
Registrovaný uživatel
Vzhladom na to ze som sa pokusal o kontakt so starostom dotknutej obce o moznost predaja za fakt symbolicku cenu ale bez ziadnej odpovede, som sa rozhodol o predaj bud priamo zaujemcovi alebo ako odpredaj pre štát.
Ak mate zaujem, vasu cenovu ponuku prosim zaslat na PecatGoldbach@azet.sk.
Registrovaný uživatel
Naše pravidlo je: predajca dáva cenu...

7 ) Pokud zde chcete prodávat své sběratelské předměty, vždy uveďte pevnou cenu, není povoleno zakládat zde netransparentní aukce typu „kdo dá víc“.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 6. 11. 2019, 20:51. »
Registrovaný uživatel
ja nie som predajca ja som dostal ponuku na predaj...preto to chcem riesit mimo tohto forumu
Registrovaný uživatel
Jeden pekný baránok boží. Pravdepodobne sklo. Asi cirkevné a viac sa z neho vyčítať nedá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím vás. Takhle jsem to přinesl z lesa. Můj odhad je tento: griffin svírající klíč musel být pečetí nějakého pokladníka. Sochu griffa s klíčem mají v Kerči na Krymu. Písmeno "M", jinak nic. (To, co vypadá jako "J" je ocas). Věděli byste časové zařazení? Díky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Griffin? Anebo gryf? Tipnul bych si konec baroka nižší úředník/mistr. Proč by to měl být pokladník?
Registrovaný uživatel
Spíš gryf, pravda. No proč pokladník... četl jsem různě, že gryfové byli v různých mytologiích spojováni se zlatem jako jeho strážci. No a klíč je jasnej, ne? Našel jsem to na Moravě nedaleko Ždánic, přijde mi tenhle motiv prostě neobvyklý. Za časový tip díky.
Registrovaný uživatel
Jak píše Pavel, cca 17-18 st. S gryfem bych si hlavou nelámal, nemusí to mít žádnou spojitost..
V tomhle případě je asi jakýkoliv určení bez otisku v archivu spekulativní...(tj pokladník atd.).
Provedení dost schematický, rytecká práce špatná...Takže nikdo z lepší společnosti.
Jinak ale pěkná věcička.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1